617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dblade

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από dblade »

Τωρα δυστηχως εγινε και αυτο μ/κ τπ και εχει τρεξιμο συναγερμους κτλ οτι κανει και το 618 απλως αμα πας σε φυλακιο γλυτωνεις ολα αυτα αλλα ξεχνας και την εξοδο ειμαι σειρα 322 και σε 20 μερες περνω μεταθεση.
Ο δικας ειναι καλος αλλα εχει τον σχη απο πανω που ειναι αστα να πανε.
Τωρα εχει αλλαγη σχη μεσα στο μαρτιο οποτε ζειροτερος απο αυτον δεν παιζει να ερθει για τις επομενες σειρες θα περασουνε καλα επανω.
Το μονο μειον ειναι οτι οι καινουργιες σειρες που ερχονται ειναι πολλοι απο αυτους αοπλοι και τους ενοπλους τους παει 1-1 ενω τους αοπλους μεχρι και 1-4
φανταρακι

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από φανταρακι »

Παιδια στο 617 υπηρετησα και μπορω να πω οτι ολα ειναι θεμα διοικητη... Δεν υπαρχει καλο και κακο ταγμα... Εγω προσωπικα επεσα σε καλο διοικητη και μπορω να πω παλευοταν η κατασταση δεν ηταν ομως ζωαρα οπως λετε μερικοι... Εξοδους ορεστιαδα μονο πσκ... Τις αλλες μερες πλατη στο χωριο οπου εχει 2 καφετεριες με υπολογιστες για ιντερνετ κλπ... Βεβαια οι υπηρεσιες δεν πανε καλα και οποιος παει θα βγαινει ανα 3-4 μερες περιπου... Επισης το 617 εχει φυλακια... Αμα ακουσετε το ονομα σας για φυλακιο να πατε με κλειστα ματια. Εκει ειναι οντως ζωαρα... Μονο σκοπια χαλαρα βεβαια και τιποτα αλλο... Υπνος, τηλεοραση, νοβα, καλο φαγητο και πολυ χαβαλε...3,5 μηνες στο φυλακιο 30 εκανα οντως ζωαρα παιδια... Μην μασατε αμα σας στειλουνε στο 617 μια ιδεα ειναι ολα απλα αμα πατε χειμωνα προετοιμαστειτε για πολυ κρυο...

κωστας

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από κωστας »

Θανασης έγραψε:Παιδιά όταν ήμουν Εγώ Φαντάρος Στο 617 Είχα Ζήσει Χωρίς Υπερβολές Το Αλβανικό Έπος ! Κρύο, Βρώμα, Αγγαρείες, Εμπλοκή Σκοπιές Έως Και 70 Μέρες ! Ναι Καλά Ακούσατε !(εβδομάδα Προσαρμογής Είπατε ; Αχαχαχαχα Καλο αλλα Ανύπαρκτο). Και τώσα πολλα αλλα που αν τα πω θα με περασετε για τρελλο ! Αν υπαρχει καποιος απο την εποχη εκεινη !1991-1993 (91 ΣΤ ΕΣΣΟ) Θα το Επιβεβαιώσει ! Σωστή Κόλαση Ζήσαμε Εκει ! Και Ρίξαμε Μαύρη Πέτρα ! Ως αμετάθετοι σε Αυτό Το Κολαστήριο Ψυχής και σώματος !
Σε ποιό Λόχο ήσουν φίλε; Εγώ στο ΛΥΤ, και μετά 44, και 30.

ΝΙΚ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από ΝΙΚ »

Στο 617 ΤΠ που ηταν στην χελιδονα, υπηρετησα το 1987-1988 87β σειρα. δεν γερω τι ειναι τωρα και που ειναι αλλα τοτε βρε παιδια ηταν και δυσκολα και περιεργα. λοχος διοικησεως, αλλο πραγμα. μαυρο ταγμα ηταν. απιθανες ιστοριες που δεν θα ξεχασω ποτε στην ζωη μου. επιστρατευση- απομονωση- αγγαρειες φουλ- καλη παρεα- ξεχασμενοι απο ολους- πολυ λιγο φαγητο- πεινα στην κυριολεξια- εξοδος στου ατικ- εκει φαι εκει τηλεφωνο εκει ταβλι εκει ολα εκει καφε, δυο μαγαζια ολο και ολο. περιπολο στο ποταμι, σκοπια στο κουρμπαν, φυλακια ω, παναγια μου πως περασε 1,5 χρονος; οταν πηρα μεταθεση δεν το πιστευα, ελεγα εδω θα αφησω τα κοκκαλακια μου. κι οταν πηρα, το μετανοιωσα, ολη η παρεα ηταν εκει, και τι καταλαβα που πηγα στον τοπο μου;

γι αυτο να ξερετε οτι ολα περνουν, και φαινονται σαν ονειρο, και μπορει να ηταν καλυτερα εκει παρα εδω.

υπομονη...

Nikos K

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Nikos K »

Ημουν και εγω εκει το 1985-1986 και στο φυλακειο Πενταλόφου Το χειμωνα του 86. Το φυλακιο ωμεγα υπαρχει ακομα.

321-617

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από 321-617 »

Τα φυλακια που δουλευουν αυτη τη στιγμη στο 617 ειναι το 30, του Διλοφου και των Μαρασιων (στη γεφυρα οχι το 50 που ειναι μεσα στο χωριο).
Το φυλακιο ωμεγα υπαρχει αλλα δεν λειτουργει εδω και πολλα χρονια και ειναι σχεδον παρατημενο (ειχαμε παει τον περασμενο οκτωβριο και το καθαρισαμε και απ'οτι μας ειπαν αυτο γινεται ανα 3-4 χρονια)

ΘΑΝΑΣΗΣ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από ΘΑΝΑΣΗΣ »

Θανασης έγραψε:Παιδιά όταν ήμουν Εγώ Φαντάρος Στο 617 Είχα Ζήσει Χωρίς Υπερβολές Το Αλβανικό Έπος ! Κρύο, Βρώμα, Αγγαρείες, Εμπλοκή Σκοπιές Έως Και 70 Μέρες ! Ναι Καλά Ακούσατε !(εβδομάδα Προσαρμογής Είπατε ; Αχαχαχαχα Καλο αλλα Ανύπαρκτο). Και τώσα πολλα αλλα που αν τα πω θα με περασετε για τρελλο ! Αν υπαρχει καποιος απο την εποχη εκεινη !1991-1993 (91 ΣΤ ΕΣΣΟ) Θα το Επιβεβαιώσει ! Σωστή Κόλαση Ζήσαμε Εκει ! Και Ρίξαμε Μαύρη Πέτρα ! Ως αμετάθετοι σε Αυτό Το Κολαστήριο Ψυχής και σώματος !
Σε ποιό Λόχο ήσουν φίλε; Εγώ στο ΛΥΤ, και μετά 44, και 30.

Στο λόχο Διοικήσεως ήμουν στο τάγμα (Δίπλα είμασταν) και μετα φυλάκιο Ω και 30...
θεοδωρος

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από θεοδωρος »

Υπηρετησα στο 617 στην χελιδονα τον οκτωμβρη του 2003 με φεβρουαριο του 2004. Σειρα 282... Εαν υπαρχει καποιος που υπηρετησε αυτη την περιοδο ας απαντησει να θυμηθουμε τα παλια...
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ »

Ήμουν επιλοχιας στο 2 λοχο 1987-1988 δύσκολα άλλα ομορφα
JANSPORT

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από JANSPORT »

Ο γιοσμου ειναι στο617 ολα τζαμι αλλα ενας ταριφας τους πηρε 45 ευρω ορεστιαδα-δικια ο κλευτης ντροπι τους
ΜΟΝΤΟΓΙΑ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από ΜΟΝΤΟΓΙΑ »

Ημουν 617 το 1984 ...169 σειρα. Ξαναπηγα επιστρατος το 92. Μια χαρα ηταν...
Τολης321
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 11:04 pm
Επικοινωνία:

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Τολης321 »

321 εσσο. Τρελη εμπλοκη στα φυλακια. Μονο με υπηρεσιακο για 3 ωρες και αυτο στα Δικαια. Αλλα προτιμηστε το απο το ταγμα εκτος απο Μαρασια , Διλοφος κατα τη γμωμη μου το καλυτερο φυλακιο. Καλη θητια σε οποιον παει γιατι αν ισχυσει το καινουριο μετρο μαλλον θα παρουσιαστουν αρκετοι!!
φανούρης

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από φανούρης »

Όλα στο μυαλό είναι μάγκες...&όποιος πάει μεγάλος στρατό, καλύτερα να πάει έβρο...
d.a.

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από d.a. »

Πως ήταν φίλε με τον καινούργιο διοικητή?279 σειρά. Σεπτέμβριο 2003 απολύθηκα. Αλλά ο προηγουμένως μας είχε πολύ χύμα. Αν και ήμουν στο φ50 ήταν όλα χύμα. Με τον καινούριο διοικητή σκοτωθήκαμε κιόλας, αλλά δεν πρόλαβε να με καμπανιάσει. Ήταν όμως πολύ χωστής.
Δ.Φ 286 618ΜΤΠ

617 Μ/Κ ΤΠ - Έβρος

Δημοσίευση από Δ.Φ 286 618ΜΤΠ »

Φιλε το φυλακιο ω το ανοιξε η 286 το 2004 για τους ολυμπιακους αγωνες. Τραγικη η κατασταση δεν ειχαμε νερο δεν ειχαμε τιποτα το μονο καλο που ειχε ηταν το τζακι που εκει καθε βραδυ ψηναμε κοψιδια πιναμε τις μπυριτσες και παιζαμε κανενα ταβλακι
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες