Κάρτα του Πολίτη

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από Signaller »

yandr έγραψε:Σε ποιο σύστημα; Του πιτσαδόρου;
Ναι.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από yandr »

Giannis Ni έγραψε:Την κάρτα του πολίτη δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να την αποδεχτουμε και για θρησκευτικους, ιατρικους και ιδεολογικους λογους.


Μπορείς να μου τους εξηγήσεις αυτούς τους λόγους;

Δεν είναι για όλους προφανείς.

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από Signaller »

yandr έγραψε:
Μπορείς να μου τους εξηγήσεις αυτούς τους λόγους;

Δεν είναι για όλους προφανείς.

Προφανώς εννοεί το 666 που (λένε ότι) θα υπάρχει στην κάρτα

Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από Giannis Ni »

Παρακάτω σας αναλύω τους λόγους που με κάνουν να είμαι σφοδρά ενάντια στην κάρτα του πολίτη: Αρχικά, για μένα είναι πρώτα από όλα είναι θρησκευτικοί λόγοι:1ον) Αποτελεί το χάραγμα του Αντίχρηστου εφόσον προχωρήσει ως ένα τρόπο με τον οποίο θα μας το βάλουν και στην παλάμη μας παρόλα αυτά η κάρτα μάλλον θα φέρει τον αριθμό 666. Είναι τυχαίο εφόσον γίνει; Μετά για μένα είναι λόγοι ιδεολογικοί:2ον) Αποτελεί κατάφορη παραβίαση των προσωπικών μας δεδομένων αφου θα περιέχει ΟΛΑ τα προσωπικά μας δεδομένα μέχρι και το DNA μας. Είναι το τέλειο φακέλωμα. Το οποίο για οσους θα ισχυριστούν πως γίνεται για λόγους ασφαλείας θα τους θυμίσω πως υπάρχουν και πολλοί άλλοι τρόποι ενω επίσης για λόγους ασφαλείας είχαν απαγορευτεί οι κάμερες. Εδω να δούμε τι θα κάνει η αρχή προστασίας δεδομένων. Και τέλος είναι οι ιατρικοί λόγοι:3ον) Δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση να γνωρίζει ο άλλος τον ιατρικό μου φάκελο που σημειωτέον αποτελεί απόρρητο τουλάχιστον μέχρι σήμερα έγγραφο. Μελλοντικά ακούγονται πως σε περίπτωση που μας βάλουν και το τσιπ στο χέρι μας θα υπάρχουν και ιατρικές επιπτώσεις στον οργανισμό μας και συνεπώς στην υγεία μας. Δείτε:http://www.elora.gr/portal/orthodoxy/6--/2562--lr------.
Σε γενικές γραμμές παραμένω αρκετά επιφυλακτικός στο εν λόγω μέτρο και θα αναμένω περισσότερες πληροφορίες τις οποίες θα σας τις μεταφέρω. Και τέλος αυτό που με ενοχλεί περισσότερο είναι πως δεν υπάρχει ενημέρωση και όλα μας τα περνάνε χωρίς να μαθαίνουμε τίποτα σχετικο με τα πλεονεκτήματα και τα μειονεκτήματα για την κάθε νεα τεχνολογία.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από Signaller »

Το DNA μας πώς θα το περιέχει ;
Giannis Ni
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 630
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 10, 2010 11:25 pm
Τοποθεσία: Αναλυτης Εν.Δυν
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από Giannis Ni »

To DNA μας θα βρίσκεται μέσα στις πληροφορίες της κάρτας μαζί με τα υπόλοιπα στοιχεία μας όπως η ομάδα αίματος, ο ιατρικός μας φάκελος κτλ.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από Signaller »

Δεν κατάλαβες... Ρωτάω πώς θα το βρούνε. Θα μας πάνε όλους για αναγκαστική εξέταση DNA ;

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από yandr »

Giannis Ni έγραψε:1ον) Αποτελεί το χάραγμα του Αντίχρηστου εφόσον προχωρήσει ως ένα τρόπο με τον οποίο θα μας το βάλουν και στην παλάμη μας παρόλα αυτά η κάρτα μάλλον θα φέρει τον αριθμό 666.

Δεν θα μπω στον κόπο να το σχολιάσω.

Giannis Ni έγραψε:Αποτελεί κατάφορη παραβίαση των προσωπικών μας δεδομένων αφου θα περιέχει ΟΛΑ τα προσωπικά μας δεδομένα μέχρι και το DNA μας.

Εκτός και αν περιέχει έναν και μοναδικό αριθμό (στυλ ΑΜΚΑ) με τον οποίο στα νοσοκομεία θα μπορούν να έχουν πρόσβαση στον ιατρικό σου φάκελο.

Giannis Ni έγραψε:Δεν δέχομαι σε καμία περίπτωση να γνωρίζει ο άλλος τον ιατρικό μου φάκελο που σημειωτέον αποτελεί απόρρητο τουλάχιστον μέχρι σήμερα έγγραφο.

Ποιος άλλος;
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από Signaller »

Πάντως, σχετικά με το 666 και τους Αντίχριστους, ούτε εγώ τα πιστεύω, αλλά αυτός ο αριθμός πώς εμφανίζεται όλην την ώρα ρε παιδί μου ; Αν όντως υπάρχει στην κάρτα Δεν θα είναι αξιοπερίεργο; Και αφού ξέρουν ότι θα προκαλέσει αντιδράσεις, γιατι το βάζουν ;

Ξαναλέω, ΑΝ ισχύσει τελικά

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από yandr »

Που αλλού έχει εμφανιστεί ο αριθμός αυτός δηλαδή, γιατί εγώ μόνο στον κινηματογράφο τον έχω δει.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από Signaller »

Δεν μου έρχεται κάτι πρόχειρο, αλλά τέλος πάντων, αν υπάρχει πάνω σε αυτήν κάρτα δεν θα είναι κουφό;
mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από mak »

yandr έγραψε:Που αλλού έχει εμφανιστεί ο αριθμός αυτός δηλαδή, γιατί εγώ μόνο στον κινηματογράφο τον έχω δει.
καλα στα barcode σε ολα τα προιοντα δεν το εχεις δει. Ψαξε σε ενα προιον προχειρο που εχεις αγορασει και θα το δεις. Ειναι τρεις γραμμες που εξεχουν απο τις αλλες. Μια στην αρχη (6) μια στη μεση (6) κια μια στο τελος (6) ... Κοιτα αν θες πιο αναλυτικα και στο ytube barcode...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από yandr »

mak έγραψε:
yandr έγραψε:Που αλλού έχει εμφανιστεί ο αριθμός αυτός δηλαδή, γιατί εγώ μόνο στον κινηματογράφο τον έχω δει.
καλα στα barcode σε ολα τα προιοντα δεν το εχεις δει. Ψαξε σε ενα προιον προχειρο που εχεις αγορασει και θα το δεις. Ειναι τρεις γραμμες που εξεχουν απο τις αλλες. Μια στην αρχη (6) μια στη μεση (6) κια μια στο τελος (6) ... Κοιτα αν θες πιο αναλυτικα και στο ytube barcode...


Εννοείται πως αυτό δεν ισχύει
mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από mak »

yandr έγραψε:
mak έγραψε:
yandr έγραψε:Που αλλού έχει εμφανιστεί ο αριθμός αυτός δηλαδή, γιατί εγώ μόνο στον κινηματογράφο τον έχω δει.
καλα στα barcode σε ολα τα προιοντα δεν το εχεις δει. Ψαξε σε ενα προιον προχειρο που εχεις αγορασει και θα το δεις. Ειναι τρεις γραμμες που εξεχουν απο τις αλλες. Μια στην αρχη (6) μια στη μεση (6) κια μια στο τελος (6) ... Κοιτα αν θες πιο αναλυτικα και στο ytube barcode...


Εννοείται πως αυτό δεν ισχύει
Τιποτα δεν εννοειται. Ειναι ολα αποδεδειγμενα...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Κάρτα του Πολίτη

Δημοσίευση από yandr »

Το 'δεν ισχύει' είναι Link.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης