Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από dn24 »

D.Y.K έγραψε:Απόσπασμα από την προκήρυξη του 2014 σχετικά με την οπτική οξύτητα.

3. Η οπτική οξύτητα και αντίληψη χρωμάτων που απαιτείται κατά ειδικότητα είναι η ακόλουθη:

Οπτική οξύτητα

χωρίς γυαλιάμε γυαλιάΑντίληψη χρωμάτων (1) Υποψήφιοι
ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ4/10-4/10
ή 5/10-3/107/10-7/10Σε (10) ISHIHΑRA που δείχνονται
επιτρέπονται (3) σφάλματα. (2) Υποψήφιοι
ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ2/10-2/106/10-6/10Αναγνώριση τρίχρωμου φανού
ΠΡΟΣΟΧΗ:

1. Όσοι από τους υποψήφιους/ες χρησιμοποιούν γυαλιά οράσεως, πρέπει να τα φέρουν μαζί τους κατά την εξέτασή τους για την οπτική οξύτητα.



Πάλι καλά που η εξέταση της οπτικής οξύτητας δεν επαναλαμβάνεται μετά την φοίτηση στην Μηχανικών του Ασπροπύργου. Θα με είχαν πετάξει με τις κλωτσιές απ'την Ακαδημία (συγνώμη για το trol-άρισμα) ΕικόναΕικόνα

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Θοδωρης

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Θοδωρης »

Εχω 9 βαθμους μπορω να περασω της εξετασεις?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Θοδωρης έγραψε:Εχω 9 βαθμους μπορω να περασω της εξετασεις;


Διάβασε και κανένα προηγούμενο μήνυμα ρε λεβεντιά. Ακριβώς πριν από δύο μηνύματα έχει απαντηθεί το ίδιο ερώτημα.

D.Y.K έγραψε:Απόσπασμα από την προκήρυξη του 2014 σχετικά με την οπτική οξύτητα.

3. Η οπτική οξύτητα και αντίληψη χρωμάτων που απαιτείται κατά ειδικότητα είναι η ακόλουθη:

Οπτική οξύτητα

χωρίς γυαλιάμε γυαλιάΑντίληψη χρωμάτων (1) Υποψήφιοι
ΑΕΝ/ΠΛΟΙΑΡΧΩΝ4/10-4/10
ή 5/10-3/107/10-7/10Σε (10) ISHIHΑRA που δείχνονται
επιτρέπονται (3) σφάλματα. (2) Υποψήφιοι
ΑΕΝ/ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ2/10-2/106/10-6/10Αναγνώριση τρίχρωμου φανού
ΠΡΟΣΟΧΗ:

1. Όσοι από τους υποψήφιους/ες χρησιμοποιούν γυαλιά οράσεως, πρέπει να τα φέρουν μαζί τους κατά την εξέτασή τους για την οπτική οξύτητα.



Αγγελος

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Αγγελος »

Γεια στην Παρεα !

Ενδιαφερομαι για εισοδο στην Πλοιαρχων για το 15-16 μεσω απολυτηριου Λυκειου

Δεν εχω καταλαβει ακομη αν πρεπει να κανω τις εξετασεις πριν την καταθεση των δικαιολογητικων

Επισης μενω Λαρισα - θα πρεπει να παω απαραιτητως σε καποια Λιμενικη Αρχη η αρκει σε καποιο νοσοκομειο/ιδιωτη γιατρο ;

Περιμενω την απαντηση σας - ευχαριστω!

Σπυρος

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Σπυρος »

Φιλε αγγελε δυστυχως δεν ξερω να σου απαντησω απλα πες μου την ηλικια σου. Εισαι 2α η 3η λυκειου?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από dn24 »

Αγγελος έγραψε:Γεια στην Παρεα !

Ενδιαφερομαι για εισοδο στην Πλοιαρχων για το 15-16 μεσω απολυτηριου Λυκειου

Δεν εχω καταλαβει ακομη αν πρεπει να κανω τις εξετασεις πριν την καταθεση των δικαιολογητικων

Επισης μενω Λαρισα - θα πρεπει να παω απαραιτητως σε καποια Λιμενικη Αρχη η αρκει σε καποιο νοσοκομειο/ιδιωτη γιατρο ;

Περιμενω την απαντηση σας - ευχαριστω!



Μετά την κατάθεση των δικαιολογητικών θα τις περάσεις, θα βγεί λίστα κληθέντων προς υγειονομική εξέταση κατα Σεπτέμβρη μεριά. Σε Λιμενική αρχή θα καταθέσεις κάποια απο τα δικαιολογητικά, όσο για τις ιατρικές εσυ που εισαι απο επαρχία, επειδή εγώ όταν πέρασα έμενα Αθήνα, κ με εξέτασαν γιατροί του λιμενικού σε κατάλληλο παράρτημα του υπουργείου ΕΝ δεν ξέρω στην δική σου περίπτωση που θα πρέπει να εξεταστείς. Μην αγχώνεστε ρε παιδιά, όλα θα τα βρείτε στην πορεία.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
aggelos

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από aggelos »

Καλησπέρα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Υπάρχει όριο για το ύψος στους άντρες στις αεν; Είμαι 1,69 και μια απάντηση σχετικά με αυτό θα ήταν μια καλή βοήθεια στο να αναθεωρήσω πολλά πράγματα. Επίσης να ειπωθεί οτι ήθελα και για ΣΤΥΑ αλλά εχω ακούσει οτι υπάρχει όριο (1,70 θα το ξέρετε σίγουρα). Όσον αναφορά για την σωματική μου κατάσταση μπορώ να πω με σιγουριά ότι πολύ αντοχή και δύναμη (πήγαινα 6 χρόνια κολύμβηση). Θα δώσω πανελλήνιες του χρόνου (μέσω επάλ α΄ομάδα), μέχρι στιγμής καλά τα πάω (έβγαλα 18,5 στο πρώτο τετράμηνο και 19,2 στο δεύτερο). Και σε όποια σχολή και να περάσω (είτε στρατιωτική, είτε αεν) δεν θα έχω θέμα και θα το αγαπήσω αυτό που θα κάνω. Εξάλλου το γοργόν και χάριν έχειν. Ευχαριστώ για το χρόνο σας και σας ζητώ συγγνώμη άμα έχει ξανασυζητηθεί αυτό το θέμα.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δεν υπάρχει όριο ύψους για τις ΑΕΝ οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα.
notios98

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από notios98 »

http://www.athenseyehospital.gr/gr/oi-vathmoi-tis-diathlastikis-anwmalias-p191.html εδώ είναι η απάντηση για το τι είναι το 4/10 οξύτητα μυωπίας
KOSTAS

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από KOSTAS »

Και εγω μυωπία είχα 4,30 βαθμούς. Εκανα laser και κανενα προβλημα. Επιτρεπεται
el_eng

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από el_eng »

Παιδια απορια. Την φωτογραφια για την ακτινογραφια την θελουν πανω σε αυτην και με καποια σφραγιδα ή πανω στην γνωματευση με συραπτικο;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από dn24 »

el_eng έγραψε:Παιδια απορια. Την φωτογραφια για την ακτινογραφια την θελουν πανω σε αυτην και με καποια σφραγιδα ή πανω στην γνωματευση με συραπτικο;


Τίποτα απο τα δύο. Θα τις κρατήσεις επάνω σου τις φώτο, κ θα τις δώσεις όταν σου ζητηθούν.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Νικόλας

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από Νικόλας »

Καλησπερα παιδια.

Στις 9 Ιουλιου τελειωνει η προθεσμια για την καταθεση των δικαιολογητικων για την εισαγωγη σε αεν. Εγω θελω να δηλωσω συμμετοχη και με τους 2 τροπους. Οταν λοιπον καταθεσω τα χαρτια μου θα καταθεσω 2 ιατρικες γνωμοδοτησεις απο ΥΑΝΕΘ ή 1; Ολα τα απαραιτητα δικαιολογητικα που αναφερονται στην προκηρυξη τα καταθετω μεχρι 9 ιουλιου ετσι;

el_eng

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από el_eng »

Ρε παληκαρια περασα σημερα υγεονομικα. Εδωσα τα χαρτια ολα αλλα οταν του εδειξα την πλακα της ακτινογραφιας δεν την πηρε και μου λεει η γνωματευση αρκει. Θα εχω κανα θεμα; Γιατι τον ξαναρωτησα μετα και παλι μου ειπε δεν χρειαζεται!
el_eng

Ιατρικές εξετάσεις Εμπορικού Ναυτικού - ΥΕΑΝΕΘ

Δημοσίευση από el_eng »

Νικόλας έγραψε:Καλησπερα παιδια.

Στις 9 Ιουλιου τελειωνει η προθεσμια για την καταθεση των δικαιολογητικων για την εισαγωγη σε αεν. Εγω θελω να δηλωσω συμμετοχη και με τους 2 τροπους. Οταν λοιπον καταθεσω τα χαρτια μου θα καταθεσω 2 ιατρικες γνωμοδοτησεις απο ΥΑΝΕΘ ή 1; Ολα τα απαραιτητα δικαιολογητικα που αναφερονται στην προκηρυξη τα καταθετω μεχρι 9 ιουλιου ετσι;

Μια Ιατρικη γνωμοδοτηση ειναι φιλε! Δεν σε απασχολει που θα δηλωσεις και με τις 2 κατηγοριες! Και μεχρι 9Ιουλιου ειναι η καταθεση των δικαιολογητικων στις κατα τοπους ΑΕΝ οπως το ειπες. Καλη επιτυχια!

Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης