ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΓΙΑΝΝΗΣ

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ »

Ρε παιδια εγω ειμαι ασπροπυργο επιλαχων με σειρα επιτυχιας 19 στους μιχανικους! εχω ελπιδεσ?
ioanna

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από ioanna »

Θα ηθελα να με ενημερωση καποιος πως μπορεις να μπεις σε σχολη εμποροπλοιαρχων εαν εχεις τελειωσει το λυκειο... Ενδιαφερομαι να βρω σχολη εμποροπλοιαρχων... Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων.
Kerveros

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Kerveros »

Ιωάννα η σχολές εμποροπλοιάρχων είναι μέσω πανελληνίων, δεν είμαι σίγουρη από ποια κατεύθυνση, λογικά θετική και τεχνολογική. Οπότε θα πρέπει να δώσεις πανελλήνιες... Αλλά η βάση είναι χαμηλή οπότε η εισαγωγή είναι σχετικά εύκολη. Μπες στο site των Α. Ε. Ν να δεις περισσότερες πληροφορίες

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

ioanna έγραψε:Θα ηθελα να με ενημερωση καποιος πως μπορεις να μπεις σε σχολη εμποροπλοιαρχων εαν εχεις τελειωσει το λυκειο... Ενδιαφερομαι να βρω σχολη εμποροπλοιαρχων... Σας ευχαριστω εκ των πρωτερων.


Eαν διαβασεις τις προυγουμενες σελιδες θα βρεις αυτο που θες... Απλα εαν επαναλαμβανουμε τα ιδια θα γεμισουμε 1000 σελιδες... Μπορεις να βρεις πληροφ και εκει που λεει για τις γυναικες στο εμπορικο ναυτικο...
grigoris

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από grigoris »

Τα αποτελεσματα για τοθς επιλαχοντες πλοιαρχους ποτε βγαινουν ξερει κανεις?
killer

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από killer »

Παιδια πως μπορω ν μπω στην σχολη; Τ χρειαζεται; 8ελω ν παω στην θεσσαλονικη...

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

killer έγραψε:παιδια πως μπορω ν μπω στην σχολη; τ χρειαζεται;8ελω ν παω στην θεσσαλονικη...


διαβασε τις προηγουμενες σελιδες και θα σου ληθουν ολες οι αποριεσ... δεν ειναι και πολλεσ
Νάντυ

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από Νάντυ »

Τα αποτελέσματα των επιλαχόντων έχουν βγει και τα παιδιά που έχουν μία θέση στις εκάστοτε σχολές έχουν ειδοποιηθεί και έχουν πάει. Αυτό που θα ήθελα να πω εγώ είναι το εξής... Δύο χρονιές είχα κάνει τα χαρτιά μου για ΑΕΝ και συγκεκριμένα ως πλοίαρχος (εγώ και άλλες χιλιάδες παιδιά πέρσυ και φέτος) και τις δύο φορές ήμουν επιλαχούσα (από 50η θέση μέχρι 129 φέτος!). Φέτος έκλεισα τα 25 και δεν έχω το δικαίωμα να τα ξανακάνω. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει χρειάζεται αρκετή ωριμότητα και θέληση το εκάστοτε επάγγελμα του ΕΝ (πλοίαρχος -μηχανικό) γιατί η κάθε θέση που ανοίγεται για κάποιον κλείνει για κάποιον άλλον. Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

ΑΕΝ: Προκήρυξη για εισαγωγή (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

Νάντυ έγραψε: Αυτό που θέλω να πω είναι ότι πρέπει χρειάζεται αρκετή ωριμότητα και θέληση το εκάστοτε επάγγελμα του ΕΝ (πλοίαρχος -μηχανικό) γιατί η κάθε θέση που ανοίγεται για κάποιον κλείνει για κάποιον άλλον. Ευχαριστώ


Eχεις δικαιο εαν αναλογιστεις οτι αρκετοι θα τα παρατησουν μετα το 1ο εξαμηνο και γυρω στο 30% απο αυτους που θα μεινουν θα αποφοιτισουν, ενω πολυ λιγοτεροι θα συνεχισουν το επαγγελμα... Αλλα μηπως και το επαγγελμα αυτο δεν ειναι και το ιδανικο που υπαρχει για τις γυναικες; Εικόνα
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες