Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο

Ποιοί πιστεύετε οτι είναι πιο χρήσιμοι στις Ε.Δ της χώρας μας;

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Σεπ 20, 2012 7:17 pm

Οι κληρωτοί.
78
15%
Οι ΕΠΟΠ.
416
79%
Και οι δύο.
32
6%
 
Σύνολο ψήφων: 526

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

Μαικ, δεν αναφερομαι αποκλεστικα κ μονο στους εποπ... Μιλαω οτι γενικα επικρατει αυτο το πραγμα στους ανθρωπους, να εχουμε παντα αρνητικη αποψη κ φυσικα να υπερισχυει... Ειμαστε κακοπροαιρετοι ανθρωποι
Dum spiro spero
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από asimike »

illy έγραψε:Μαικ, δεν αναφερομαι αποκλεστικα κ μονο στους εποπ... Μιλαω οτι γενικα επικρατει αυτο το πραγμα στους ανθρωπους, να εχουμε παντα αρνητικη αποψη κ φυσικα να υπερισχυει... Ειμαστε κακοπροαιρετοι ανθρωποι
θα συμφωνησω μαζι σου στο οτι ειμαστε κακοπροαιρετοι, μην κρυβομαστε πισω απο το δαχτυλο μας, απλα πανω στο θεμα μπορω να πω οτι αν γινοταν ενα γκαλοπ στους εφεδρους (που μπορουν να εχουν αποψη αφου εχουν συνεργατει μαζι με εποπ) πιστευω οτι το 90% θα εχει αρνητικη αποψη. Και το γιατι ειναι οτι η εξουσια και το να νομιζεις οτι εισαι ανωτερος απο καποιον που δεν ξερεις, και οτι επειδη μπηκες εποπ (γενικοτερα μιλαω ετσι; ) εχεις πιασει τον... Απο τα... Ειναι μεγαλη ιδεα! Ο εποπ ειναι εποπ. Δεν ειναι ουτε αξιωματικος ουτε τιποτα! Ειναι ενα κλικ πιο πανω απο τον εφεδρο. Γενικα πρεπει να ηρεμησουν λιγο μερικοι μερικοι απο αυτους. Οχι ολοι ετσι; Μην ειμαστε και απολυτοι...
ΕΛΛΑΣ
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

Δεν νομιζω οτι ολοι ειναι ψωνισμενοι φιλε μου... Κ μην εισαι τοσο απολυτος με αυτο που λες, οτι το 90% θα εχει αρνητικη αποψη... Σκεψου τι μπαχαλο επικρατησε οταν βγηκαν οι φημες περι μη μονιμοποιησης των εποπ γιατι ηξεραν οι αξιωματικοι κ το ξερουν πολυ καλα οτι ολη τη δουλεια τη βγαζουν οι εποπ... Ναι υπαρχουν ψωνια κ φυσικα θαρρουν οτι ειναι κ καποιοι αλλα υπαρχουν κ οι σωστοι επαγγελματιες... Κ αυτο ειναι κατι που επικρατει σε ολα τα επαγγελματα, παντου!
Dum spiro spero
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από asimike »

illy έγραψε:Δεν νομιζω οτι ολοι ειναι ψωνισμενοι φιλε μου... Κ μην εισαι τοσο απολυτος με αυτο που λες, οτι το 90% θα εχει αρνητικη αποψη... Σκεψου τι μπαχαλο επικρατησε οταν βγηκαν οι φημες περι μη μονιμοποιησης των εποπ γιατι ηξεραν οι αξιωματικοι κ το ξερουν πολυ καλα οτι ολη τη δουλεια τη βγαζουν οι εποπ... Ναι υπαρχουν ψωνια κ φυσικα θαρρουν οτι ειναι κ καποιοι αλλα υπαρχουν κ οι σωστοι επαγγελματιες... Κ αυτο ειναι κατι που επικρατει σε ολα τα επαγγελματα, παντου!
οκ. Οπως θες. Δεν εχω λογο να ερθω σε αντιπαραθεση. Απλα ψαξτω λιγο καλυτερα αν θες... Για να δεις και μονη σου το 90%.
ΕΛΛΑΣ
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από illy »

asimike έγραψε:
illy έγραψε:Δεν νομιζω οτι ολοι ειναι ψωνισμενοι φιλε μου... Κ μην εισαι τοσο απολυτος με αυτο που λες, οτι το 90% θα εχει αρνητικη αποψη... Σκεψου τι μπαχαλο επικρατησε οταν βγηκαν οι φημες περι μη μονιμοποιησης των εποπ γιατι ηξεραν οι αξιωματικοι κ το ξερουν πολυ καλα οτι ολη τη δουλεια τη βγαζουν οι εποπ... Ναι υπαρχουν ψωνια κ φυσικα θαρρουν οτι ειναι κ καποιοι αλλα υπαρχουν κ οι σωστοι επαγγελματιες... Κ αυτο ειναι κατι που επικρατει σε ολα τα επαγγελματα, παντου!
οκ. Οπως θες.Δεν εχω λογο να ερθω σε αντιπαραθεση. Απλα ψαξτω λιγο καλυτερα αν θες... Για να δεις και μονη σου το 90%.
μα δεν υπαρχει λογος να ερθουμε σε αντιπαραθεση φιλε μου, συζητηση κανουμεΕικόνα Πανω κατω τα ιδια λεμε, αλλα εχεις βαλει πολυ ποσοστο, εγω θα εβαζα 50-50 ...
Dum spiro spero
so........

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από so........ »

Μακρια απ'τον στρατοοοοοοοοοοοο καλυτερα ζητιανος στα φαναρια παρα επ. Οπ που σημαινει επιδει πινασα ορκιστικα παλι... Ρε μακριααααααααα...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

so... έγραψε:Μακρια απ'τον στρατοοοοοοοοοοοο καλυτερα ζητιανος στα φαναρια παρα επ. Οπ που σημαινει επιδει πινασα ορκιστικα παλι... Ρε μακριααααααααα...


μακρια λοπον και απο τετοιες ακραιες αντιδρασεις ατομων, με αποψεις για μια μεριδα εργαζομενων που δεν τρωει το ψωμι κανενος. Καλες γιορτες λοιπον, απο εναν εποπ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από TEIN »

so... έγραψε:Μακρια απ'τον στρατοοοοοοοοοοοο καλυτερα ζητιανος στα φαναρια παρα επ. Οπ που σημαινει επιδει πινασα ορκιστικα παλι... Ρε μακριααααααααα...


Ολα ειναι επιλογες φιλε μου.

Θυμαμε ειχα ενα φιλο που ακουγε για εποπ και τρελενοτανε, μιλαμε ητανε πολυ Αρνητικος, ειχε παει και φανταρος ετσι;

Τωρα, εδω και μερικα χρονια ειναι... Λχιας!

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

TEIN έγραψε: Ολα ειναι επιλογες φιλε μου.

Θυμαμε ειχα ενα φιλο που ακουγε για εποπ και τρελενοτανε, μιλαμε ητανε πολυ Αρνητικος, ειχε παει και φανταρος ετσι;

Τωρα, εδω και μερικα χρονια ειναι... Λχιας!



εχεις δικιο. Και να ξερες ποσοι αλλοι ηταν. Εχω δει πολλους συνεδερφους που τους ειχα φανταρους, και μπηκαν εποπ η οβα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
sakisal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 02, 2008 2:05 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από sakisal »

Ετσι ειναι δυστηχως. Δειχνουν αντιπαθεια για τους εποπ και μετα τους βλεπεις να κανουν τα χαρτια για να μπουνε κι αυτοι. Πως γινεται αυτο δεν ξερω...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

sakisal έγραψε:Ετσι ειναι δυστηχως. Δειχνουν αντιπαθεια για τους εποπ και μετα τους βλεπεις να κανουν τα χαρτια για να μπουνε κι αυτοι. Πως γινεται αυτο δεν ξερω...


από την πείνα γίνεται
...
sakisal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 02, 2008 2:05 am
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από sakisal »

Μπορει να ειναι και αυτο...
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από dn24 »

Greek_Army έγραψε:
από την πείνα γίνεται
...


καλησπερα! Ενταξει, πεινα! Για να γινω ακριβολογος, ειναι μια σιγουρη λυση εναντι στην αβεβαιοτητα των εποχων που διανυουμε. Δεν πειναει κυριολεκτικα κανεις. Ενα σταθερο εισοδημα.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
(ΚΔ)***

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από (ΚΔ)*** »

Οσο και να πεσει δεν κανετε και τιποτα αγαπητοι, εγω σαν καταδρομεας σας εχω ζησει απο κοντα.. Πιστευω οτι δεν χρειαζεστε απλα επιβαρυνεται χωρις να προσφερεται οχι μονο εσεις αλλα και απ'την σμυ. Ευθυνοφοβοι και μια ζωη υποχρεωσεις δικες σας να τις ριχνεται στους στρατιωτες.. Παντα προσπαθειται να μην χρεωθειται καμια ευθυνη για να την βγαζεται στην λουφα.. Ελαχιστες ειναι οι εξαιρεσεις που προσφαιρουν και κατι..

Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Τι γνώμη έχετε για τους ΕΠΟΠ;

Δημοσίευση από POLITHS »

(ΚΔ) *** έγραψε:Οσο και να πεσει δεν κανετε και τιποτα αγαπητοι, εγω σαν καταδρομεας σας εχω ζησει απο κοντα. Πιστευω οτι δεν χρειαζεστε απλα επιβαρυνεται χωρις να προσφερεται οχι μονο εσεις αλλα και απ'την σμυ. Ευθυνοφοβοι και μια ζωη υποχρεωσεις δικες σας να τις ριχνεται στους στρατιωτες. Παντα προσπαθειται να μην χρεωθειται καμια ευθυνη για να την βγαζεται στην λουφα. Ελαχιστες ειναι οι εξαιρεσεις που προσφαιρουν και κατι.

για πες μου ρε μεγαλε εσυ σε 9 μηνες θητεια τι υποχρεωσεις σου εριξαν οι μονιμοι θα μας τρελανεις τελειως ειμαι στις καταδρομες 9 χρονια σαν επ. Οπ και 23 μηνες σαν δοκιμος και τα ξερω καλα τα πραγματα παλαιοτερα οι εφεδροι επαιρναν ευθυνες καθως η θητεια ηταν μεγαλη και τα στελεχη λιγα πλεον οι εφεδροι δυστηχως το μονο που προλαβαινουν να μαθουν ειναι να κανουν σκοπια και αγγαρειες ξαναλεω δυστηχως γιατι θα επρεπε να εκπαιδευονται και οχι να ειναι σκοπανθρωποι οσο για τα προσβλητικα λογια απεναντι μας αστο πες τα σε κανα 15 χρονο που δεν εχει μπει σε στρδο παπατζες ολοι που στην θητεια σας τρωγατε ποντικια και σαυρες καλο βραδυ
ΜΗΤΡΟΣ ΤΕ ΚΑΙ ΠΑΤΡΟΣ ΤΕ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΙΜΙΩΤΕΡΑ Η ΠΑΤΡΙΣ ΕΣΤΙ
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες