Απαγόρευση καπνίσματος

Κλειδωμένο

Πιστεύετε ότι θα ισχύσει η απαγόρευση;

Το δημοψήφισμα λήγει την Σάβ Δεκ 29, 2012 12:36 am

Όχι
8
15%
Με την καμία
1
2%
Καλά κρασία
20
38%
Θα ισχύσει για καμιά εβδομάδα
1
2%
Θα ισχύσει για κανα μήνα
4
8%
Ποια απαγόρευση;
6
11%
Εγώ θα καπνίζω και στα νοσοκομεία
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Εγώ θα καπνίζω χόρτο για σπάσιμο
5
9%
Τα πούρα τα πιάνει;
2
4%
Θα ισχύσει!
6
11%
 
Σύνολο ψήφων: 53

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από Nassos »

illy έγραψε:Δεν νομιζω οτι εχει αυξηση, ισα ισα τωρα τα καταβασαν... Της φιλης μου τα στιβενσαν απο 3,80 εγιναν 3 κ της αλλης φιλης μου απο 2,90 εγιναν 2,40... Κ αναρωτιεμαι γιατι επεσε η τιμη τους


Γιατί έριξαν το περιθώριο κέρδους οι καπνοβιομηχανίες.

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nassos την Παρ Σεπ 03, 2010 6:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από yandr »

Έντονο υπήρξε το ενδιαφέρον του κοινού για τα μέτρα που αφορούν στην απαγόρευση του καπνίσματος, καθώς κατά τις δύο πρώτες ημέρες εφαρμογής του νέου νόμου (1-2 Σεπτεμβρίου) οι κλήσεις στην τηλεφωνική γραμμή ενημέρωσης και υποστήριξης για το κάπνισμα «1142» έφθασαν τις 10.418.

Είναι χαρακτηριστικό ότι τον μήνα Αύγουστο, ο συνολικός αριθμός κλήσεων ήταν 9.234.
Την Τετάρτη 1η Σεπτεμβρίου η γραμμή δέχθηκε 5.466 κλήσεις και την Πέμπτη 4.952 κλήσεις, από τις οποίες οι εξήντα αφορούσαν καταγγελίες.

in.gr
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος yandr την Παρ Σεπ 03, 2010 6:56 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
DNT04
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 220
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 17, 2010 6:14 am
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από DNT04 »

Σωστά τα νέα μέτρα για το κάπνισμα, να δούμε αν θα εφαρμοστούν.
Rafale

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από Rafale »

Το καλο η το κακο ειναι οτι 7 στους 10 κοβουν το καπνισμα. Τα ιατρεια διακοπης καπνισματος θα ειναι στα φορτε τους. Αντι να λεμε οχι αλλο καρβουνο θα λεμε οχι αλλο τσιγαρο.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ποιος κόβει το κάπνισμα η 7 στους 10; Εγώ 2 μέρες που βγήκα βράδυ μόνο φουγάρα έβλεπα. Τι περιμένετε μωρέ να εφαρμοστεί αυτό το πράγμα στην ελλάδα; Δηλαδή αν απαγορευτεί το τσιγάρο θα σωθεί η ελλάδα; Εικόνα
Rafale

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από Rafale »

Οι στατιστικες ειναι κατα το δοκουν του καθενος. Εννοειτε αυτο. Ετσι συμβαινει και με την κριση την οικονομικη. Κριση κριση ουτε εγω βλεπω καμια κριση. Αντιθετα γεματες ταβερνες βλεπω κλπ. Απορω λοιπον και εξισταμαι που ειναι η κριση και ποιους τελικα πληττει οπως βεβαια και με το τσιγαρο. Τι να πει κανεις; Μας περνανε για βλακες να πιστευουμε οτι μας σερβιρουν.

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από Rafale »

5000 κλησεις δεχεται καθημερινα το 1142. Οι κλησεις "καταδοτων" ηταν 60 οι αλλες απλα ζητουσαν πληροφοριες σχετικα με τον τροπο εφαρμογης της απαγορευσης. Το προστιμο για καπνιστες 50-500 ευρω.(αναλογα) . Καταστηματαρχες απο 500-10.000 ευρω και αφαιρεση της αδειας.

σε οσους πωλουν προιοντα καπνου και αλκοολ σε ανηλικους 500-10.000 ευρω. Αντε καλη μας τυχη μη μας καταδωσει κανεις και πληρωνουμε. Αχαχαχ

nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από nandy24 »

Και σίγουρα ο Έλληνας θα κόψει το τσίγαρο... Και στα 10 Ευρώ να το πάνε το πακέτο και όσο και να ανεβάσουν τα πρόστιμα αμφιβάλω αν θα το κόψει κανείς... Να δεις που στο τέλος οι μαγαζάτορες θα κάνουνε πορείες και θα κλέισουν τους δρόμους γιατί δεν θα έχουν πελατεία και θα κλείνουν η μια μετά την άλλη οι υπηχειρήσεις τους...
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από Black_Knight »

Rafale έγραψε:5000 κλησεις δεχεται καθημερινα το 1142. Οι κλησεις "καταδοτων" ηταν 60 οι αλλες απλα ζητουσαν πληροφοριες σχετικα με τον τροπο εφαρμογης της απαγορευσης.


με κουκουλα παίρνουν τηλέφωνο ή χωρίς ;Εικόνα
"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από Rafale »

Αααα δεν ξερω. Ρωτα τον yandr. Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από evi85 »

nandy24 έγραψε:Και σίγουρα ο Έλληνας θα κόψει το τσίγαρο... Και στα 10 Ευρώ να το πάνε το πακέτο και όσο και να ανεβάσουν τα πρόστιμα αμφιβάλω αν θα το κόψει κανείς... Να δεις που στο τέλος οι μαγαζάτορες θα κάνουνε πορείες και θα κλέισουν τους δρόμους γιατί δεν θα έχουν πελατεία και θα κλείνουν η μια μετά την άλλη οι υπηχειρήσεις τους...

συμφωνω μαζι σου, τον ελληνα τον διακατεχει ενα πνευμα αντιδρασης και "αντιστασης"στα ηδη ισχυοντα αλλων χωρων. Ομως και μεις που δεν καπνιζουμε δεν μπορουμε να ειμαστε πχ σε ενα μαγαζι που ο ενας ειναι διπλα στον αλλον να εισπνεουμε τον καπνο που καποιο ανευθυνα τον φυσανε πανω μας... Ας κανουν εναν χωρο καπνιστων και ολοι θα ειναι ευχαριστημενοι. Παντως σε ενα ελληνικο μαγαζι στο Παρισι τραγουδουσε καποιος, ελεγε 3-4 τραγουδια και μετα ελεγε απο το μικροφωνο: Παιδια ενα διαλειμμα 10 λεπτων για τσιγαρο και μετα παλι τραγουδι!
Αυτο γινοτανε συνεχεια ολη τη νυχτα Εικόνα
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από nandy24 »

evi85 έγραψε:
nandy24 έγραψε:Και σίγουρα ο Έλληνας θα κόψει το τσίγαρο... Και στα 10 Ευρώ να το πάνε το πακέτο και όσο και να ανεβάσουν τα πρόστιμα αμφιβάλω αν θα το κόψει κανείς... Να δεις που στο τέλος οι μαγαζάτορες θα κάνουνε πορείες και θα κλέισουν τους δρόμους γιατί δεν θα έχουν πελατεία και θα κλείνουν η μια μετά την άλλη οι υπηχειρήσεις τους...

συμφωνω μαζι σου, τον ελληνα τον διακατεχει ενα πνευμα αντιδρασης και "αντιστασης"στα ηδη ισχυοντα αλλων χωρων. Ομως και μεις που δεν καπνιζουμε δεν μπορουμε να ειμαστε πχ σε ενα μαγαζι που ο ενας ειναι διπλα στον αλλον να εισπνεουμε τον καπνο που καποιο ανευθυνα τον φυσανε πανω μας... Ας κανουν εναν χωρο καπνιστων και ολοι θα ειναι ευχαριστημενοι. Παντως σε ενα ελληνικο μαγαζι στο Παρισι τραγουδουσε καποιος, ελεγε 3-4 τραγουδια και μετα ελεγε απο το μικροφωνο: Παιδια ενα διαλειμμα 10 λεπτων για τσιγαρο και μετα παλι τραγουδι!
Αυτο γινοτανε συνεχεια ολη τη νυχτα Εικόνα
μακάρι να γινόταν και στη Ελλάδα έτσι... Όλοι θα ήταν ευχαριστημένοι... Ούτε τα μαγαζία θα κλονίζονταν οικονομικά γιατί δεν θα χάνανε την πελατέια τους και μάλιστα θα είχαν και πιο πολύ κόσμο... Αστα μας κόψανε τους μισθούς, μας κόψανε το τσιγάρο σε λίγο θα μας κόψουνε και το σ... Ξ για να μας αποτελειώσουν τελείωςςςςςςς...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από D.Y.K »

Και κλασσικά άλλο ένα νομοσχέδιο το οποίο και καλά έρχεται σε αλληλένδετες μορφές με αυτές άλλων χωρών / μελών Της Ε. Ε! Άν και φανατικός αντικαπνιστής πιστεύω ότι το νομοσχέδιο δεν έχει κανένα μέλλον.

nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από nandy24 »

D.Y.K έγραψε:Και κλασσικά άλλο ένα νομοσχέδιο το οποίο και καλά έρχεται σε αλληλένδετες μορφές με αυτές άλλων χωρών / μελών Της Ε. Ε! Άν και φανατικός αντικαπνιστής πιστεύω ότι το νομοσχέδιο δεν έχει κανένα μέλλον.

να λέμε την αλήθεια είμαι καπνήστρια αλλά μέτρο... Μου αρέσει να κάνω καπνίζω με το καφέ μου, με το ποτό μου και μετά το φαγητό και εννίωτε όταν τα νεύρα δεν αντέχουν άλλο το αφεντικό... Και με αυτό το μέτρο πλέον πάει και αυτό... Η Ε. Ε μας μάρανε δεν κοιτάμε τα χάλια μας στη Οικονομία το νομοσχέδιο περί καπνίσματος θέλουν να εφαρμόσουν

Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Απαγόρευση καπνίσματος

Δημοσίευση από evi85 »

nandy24 έγραψε:
D.Y.K έγραψε:Και κλασσικά άλλο ένα νομοσχέδιο το οποίο και καλά έρχεται σε αλληλένδετες μορφές με αυτές άλλων χωρών / μελών Της Ε. Ε!Άν και φανατικός αντικαπνιστής πιστεύω ότι το νομοσχέδιο δεν έχει κανένα μέλλον.

να λέμε την αλήθεια είμαι καπνήστρια αλλά μέτρο... Μου αρέσει να κάνω καπνίζω με το καφέ μου, με το ποτό μου και μετά το φαγητό και εννίωτε όταν τα νεύρα δεν αντέχουν άλλο το αφεντικό... Και με αυτό το μέτρο πλέον πάει και αυτό... Η Ε. Ε μας μάρανε δεν κοιτάμε τα χάλια μας στη Οικονομία το νομοσχέδιο περί καπνίσματος θέλουν να εφαρμόσουν


τι να πεις...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες