Λογισμικό για το στρατό

Που πιστεύετε ότι υστερεί το site και τι θα θέλατε να δείτε ακόμη;
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από Anonymous »

χαιρετώ παιδια,
όποιος παρουσιάστηκε με την 2007 Δ' ΕΣΣΟ εχω φτιάξει ενα countdown μέχρι την απόλυση!
http://www.army.dom.gr/
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Athan έγραψε:χαιρετώ παιδια,
όποιος παρουσιάστηκε με την 2007 Δ' ΕΣΣΟ εχω φτιάξει ενα countdown μέχρι την απόλυση!
http://www.army.dom.gr/
Εικόνα

Υπάρχει και εδώ, στην σελίδα της Απόλυσης.

Μπορείς να εισάγεις την ημερομηνία απόλυσης και να πάρεις αρκετές χρήσιμες πληροφορίες.
Athan

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από Athan »

εντάξει, εγώ το έκανα ποιο μερακλίδικο... Εικόνα
Genneral LEE
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Οκτ 26, 2009 11:37 pm
Επικοινωνία:

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από Genneral LEE »

Για τους χρήστες iPhone και iPod (υπάρχουν και μέσα στο στρατό) ένα χρήσιμο προγραμματάκι για να μετρά τις μέρες που μας απομένουν καί όχι μόνο είναι και η iLele. Είναι κάτι σαν την γνωστή leleja αλλά με περισσότερη πληροφορία και λιγότερους τρόπους μέτρησης του υπόλοιπου της θητείας. Δοκιμάστε το έχει πλάκα...
Γιαννης

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από Γιαννης »

καλησπέρα σας, ψάχνω ένα πρόγραμμα που να έχει να κάνει με της υπηρεσίες στο στρατό, μήπως χρησιμοποιεί κάποιος ένα πρόγραμμα για υπηρεσίες να μου το στείλει και εμένα να με βοηθήσει.

Σας ευχαριστω.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Σαν τι να κάνει το πρόγραμμα;
γιαννης

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από γιαννης »

Καλησπέρα στο πρόγραμμα να μπορούμε να ορίσουμε εμείς της υπηρεσίες σε κάθε άτομο και οποίος δεν έχει υπηρεσία να του βγάζει άδεια (έξοδος) .κτλ

Και ένα άλλο πρόγραμμα που έχει να κάνει με το απουσιολόγιο Ποιοι λοιπουν, τι αδεια εχουν.κτλ.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Με αφορμή το παραπάνω μήνυμα του χρήστη, θέλω να καταθέσετε τις προτάσεις σας για την δημιουργία λογισμικού που να είναι χρήσιμο στο στρατό.

  • Δεν χρειάζεται να είναι περίπλοκο, μπορεί να είναι κάτι εξαιρετικά απλό, που όμως θα είναι πολύ χρήσιμο
  • Μπορεί να απευθύνεται σε φαντάρους (πχ. Κάτι ετοιμάζω αυτή τη στιγμή που μιλάμε για κινητά τηλέφωνα)
  • Μπορεί να απευθύνεται σε μονάδες (πχ. Αυτό που προτάθηκε παραπάνω για υπηρεσίες και απουσιολόγιο)
  • Μπορεί να απευθύνεται σε μόνιμο προσωπικό

Ρίξτε ιδέες, προσπαθήστε να βάλετε πλήρεις προδιαγραφές (τι ακριβώς να κάνει δηλαδή) και θα προσπαθήσω να υλοποιήσω κάτι ανάλογα με τον ελεύθερο χρόνο μου.

Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από asimike »

Αποψη μ, επειδη τα ειδα και δν γουσταρα... Ενα προγαμματακι π στις υπηρεσιες θα τις πηγαινει κυκλικα! Δηλαδη π. Χ μαγειρια μετα 2-4 σκοπια και μετα εξοδουχος ωστε να μν πεφτει χωσιμο και αυτο να πηγαινει αναλογα με το πως πηγαινει η υπηρεσια... Θα ειναι γαματο για μοναδες π πεφτει εμπλοκη...
Πανος

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από Πανος »

ψάχνω ένα πρόγραμμα που να έχει να κάνει με της υπηρεσίες στο στρατό, Να τοποθετώ δηλαδή στο όνομα καθέ στρατιώτη την υπηρεσια που έχει και να μου το βγάζει κατευθείαν στη σελίδα που να ειναι για εκτύπωση για να γλιτώνω χρόνο απο το να το ξαναγράφω στην πάλι. Ευχαρίστω πολυ.
forfolias
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:33 am
Επικοινωνία:

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από forfolias »

Το LeleDroid είναι μια εφαρμογή ανοικτού κώδικα για το λειτουργικό σύστημα Android η οποία εμφανίζει πληροφορίες σχετικά με το υπόλοιπο της θητείας ενός στρατιώτη. Περισσότερες πληροφορίες καθώς και δωρεάν κατέβασμα της εφαρμογής θα βρείτε εδώ .

takis

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από takis »



Και γω θα ηθελα ενα τετοιο προγραμμα. Αν εχει καποιος να προτεινει κατι ειμαι υποχρεος.
λοχιας

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από λοχιας »

+1
Άβαταρ μέλους
AK-47_Kalashnikov
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Φεβ 22, 2012 7:29 pm
Επικοινωνία:

Λογισμικό για το στρατό

Δημοσίευση από AK-47_Kalashnikov »

yandr έγραψε:Με αφορμή το παραπάνω μήνυμα του χρήστη, θέλω να καταθέσετε τις προτάσεις σας για την δημιουργία λογισμικού που να είναι χρήσιμο στο στρατό.

  • Δεν χρειάζεται να είναι περίπλοκο, μπορεί να είναι κάτι εξαιρετικά απλό, που όμως θα είναι πολύ χρήσιμο
  • Μπορεί να απευθύνεται σε φαντάρους (πχ. Κάτι ετοιμάζω αυτή τη στιγμή που μιλάμε για κινητά τηλέφωνα)
  • Μπορεί να απευθύνεται σε μονάδες (πχ. Αυτό που προτάθηκε παραπάνω για υπηρεσίες και απουσιολόγιο)
  • Μπορεί να απευθύνεται σε μόνιμο προσωπικό

Ρίξτε ιδέες, προσπαθήστε να βάλετε πλήρεις προδιαγραφές (τι ακριβώς να κάνει δηλαδή) και θα προσπαθήσω να υλοποιήσω κάτι ανάλογα με τον ελεύθερο χρόνο μου.



Τι έγινε τελικά έχει βγει αυτό το πρόγραμμα;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες