Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από nandy24 »

όχι μόνο στον ιδιωτικό τομέα ειποτίθετε θα γίνει μείωση της τάξης του 12% στους μισθούς αλλά χλώμο το κόβο να το τιρήσουν και ο κάθε εργοδότης θα κάνει συμφωνία με τον υπάλλοιλο.. εβέλικτα ωράρια υπέρ τον εργοδοτών... δουλεία το Σάββατο και μαζικές απολύσεις αυτά λέγανε χθές στης ειδήσης του Αlpha
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από illy »

greko_27 έγραψε:120000 θεσεις εργασιας για αυστραλια... ξερεται ποσες αιτησεις εγιναν απο ελλαδα.. χιλιαδες... βεβαια θα περασουν απο καποια τεστ και οι ικανοτεροι θα πανε... οχι οπως το ελλαδισταν που ειναι "μπατε σκυλοι αλεστε"... αντε και σε λιγο πακιστανους, αλβανους και οτι ρατσα θελεται θα βαλει ως Stage-εποπ ο γιωργακης... να τον χαιρομαστε
δινεται τετοια ευκαιρια κ θα χαθει; πολυ ευχαριστως! εγω δεν εχ προβλημα να μεταναστευσω... αρκει να ξερω οτι θα εχω ενα καλυτερο αυριο
Dum spiro spero
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από illy »

τα παντα αυξανονται κ οι μισθοι μειωνονται κ η ανεργια στο φουλ... ενταξει, που θα φτασει αυτη η κατασταση;
Dum spiro spero
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από Signaller »

illy έγραψε:τα παντα αυξανονται κ οι μισθοι μειωνονται κ η ανεργια στο φουλ... ενταξει, που θα φτασει αυτη η κατασταση;
Ναι, αλλά πάλι προηγείται ο υπεύθυνος της κατάστασης όπως είδαμε στις πρόσφατες εκλογές
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από greko_27 »

illy έγραψε:
greko_27 έγραψε:120000 θεσεις εργασιας για αυστραλια... ξερεται ποσες αιτησεις εγιναν απο ελλαδα.. χιλιαδες... βεβαια θα περασουν απο καποια τεστ και οι ικανοτεροι θα πανε... οχι οπως το ελλαδισταν που ειναι "μπατε σκυλοι αλεστε"... αντε και σε λιγο πακιστανους, αλβανους και οτι ρατσα θελεται θα βαλει ως Stage-εποπ ο γιωργακης... να τον χαιρομαστε
δινεται τετοια ευκαιρια κ θα χαθει; πολυ ευχαριστως! εγω δεν εχ προβλημα να μεταναστευσω... αρκει να ξερω οτι θα εχω ενα καλυτερο αυριο

μην ανυσυχεις και το μελλον για οσους πανε μια χαρα εξασφαλισμενο ειναι.. οικονομικη κριση δεν υφισταται στην αυστραλια που συνεχως αναπτυσεται οχι με ρυθμους κινας αλλα καλυτερους απο το ελλανταΕικόνα... απλα ειναι μια χωρα-υπειρος με πλυθυσμο συμφωνα με εκτιμησεις μονο γυρω στα 21.515.754 με ΑΕΠ 882,3447 δισ. $ και Κατά κεφαλήεισοδημα 39.692 $ και χρειαζεται εργατικο δυναμικο απο χωρες κυριως της ευρωπης και θελουν να μειωσουν δραστικα την εισροη μεταναστων απο την κινα...

...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από illy »

Signaller έγραψε:
illy έγραψε:τα παντα αυξανονται κ οι μισθοι μειωνονται κ η ανεργια στο φουλ... ενταξει, που θα φτασει αυτη η κατασταση;
Ναι, αλλά πάλι προηγείται ο υπεύθυνος της κατάστασης όπως είδαμε στις πρόσφατες εκλογές
το ειδα φιλε μου... πραγματικα δεν μας καταλαβαινω... γιατι δεν αντιδραμε; γιατι δεν κανουμε κατι; σαν να ειμαστε υπνωτισμενοι... τα δεχομαστε ολα χωρις να κανουμε κατι...
...
Dum spiro spero
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από Nassos »

greko_27 έγραψε:
μην ανυσυχεις και το μελλον για οσους πανε μια χαρα εξασφαλισμενο ειναι.. οικονομικη κριση δεν υφισταται στην αυστραλια που συνεχως αναπτυσεται οχι με ρυθμους κινας αλλα καλυτερους απο το ελλανταΕικόνα... απλα ειναι μια χωρα-υπειρος με πλυθυσμο συμφωνα με εκτιμησεις μονο γυρω στα 21.515.754 με ΑΕΠ 882,3447 δισ. $ και Κατά κεφαλήεισοδημα 39.692 $ και χρειαζεται εργατικο δυναμικο απο χωρες κυριως της ευρωπης και θελουν να μειωσουν δραστικα την εισροη μεταναστων απο την κινα.



Ναι, να'ναι καλά η Κίνα που τόσο αντιπαθούν για την ανάπτυξη της Αυστραλίας.

Και όσον αφορά τις θέσεις εργασίας, ζητάνε εξειδιεκευμένο προσωπικό σε συγκεκριμένες ειδικότητες και έχουν κάνει κρούση σε Βρετανία, Γερμανία, Ελλάδα, ΗΠΑ για να τους βρούν.

Ξεχάσ'τε μεταναστευτικά κύματα όπως τις δεκαετίες μετά τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο. Γιατί αν η Ελλάδα ζορίζεται μια, άλλο τόσο ζορίζονται και οι άλλες χώρες.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από Signaller »

Nassos έγραψε:
Ξεχάσ'τε μεταναστευτικά κύματα όπως τις δεκαετίες μετά τον Β' Παγκόσμιο Πόλεμο. Γιατί αν η Ελλάδα ζορίζεται μια, άλλο τόσο ζορίζονται και οι άλλες χώρες.
Σωστό. Πουθενά παιδιά δεν υπάρχουν οι ευκαιρίες που φαντάζεται κάποιος που φεύγει Άλλαξαν οι εποχές.

Η ανεργία είναι πια παγκόσμια, αυτό έλειπε να τους φορτωθούν και οι έλληνες Εικόνα

...
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από illy »

Ελα Νασο, μην μου κοβεις τα φτερα... δωσε μου ενα μικρο παραθυρακι ελπιδας οτι θα τα καταφερουμε αν μεταναστευσουμεΕικόναΕικόνα πραγματικα ειμαστε στο ελεος του θεου... κ εδω μεσα ειμαστε μια μικρογραφια της κοινωνιας κ υποθετω πως ολοι πανω κατω ειμαστε της νεας γενιας, αυτης της γενιας που δεν εχει μελλον... η μαλλον εχει ενα μελλον της εξαθλιωσης, του εξευτελισμου κ της εκδημενισης της ανθρωπινης αξιοπρεπειας οπως προανεφερα
Dum spiro spero
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από Signaller »

illy έγραψε:Ελα Νασο, μην μου κοβεις τα φτερα... δωσε μου ενα μικρο παραθυρακι ελπιδας οτι θα τα καταφερουμε αν μεταναστευσουμεΕικόναΕικόνα πραγματικα ειμαστε στο ελεος του θεου... κ εδω μεσα ειμαστε μια μικρογραφια της κοινωνιας κ υποθετω πως ολοι πανω κατω ειμαστε της νεας γενιας, αυτης της γενιας που δεν εχει μελλον... η μαλλον εχει ενα μελλον της εξαθλιωσης, του εξευτελισμου κ της εκδημενισης της ανθρωπινης αξιοπρεπειας οπως προανεφερα
Ωραία. Ας σου κάνουμε τη χάρη Πήγαινε και θα γίνεις δισεκατομμυριούχος Εικόνα

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από yandr »

Signaller έγραψε:
illy έγραψε:τα παντα αυξανονται κ οι μισθοι μειωνονται κ η ανεργια στο φουλ... ενταξει, που θα φτασει αυτη η κατασταση;
Ναι, αλλά πάλι προηγείται ο υπεύθυνος της κατάστασης όπως είδαμε στις πρόσφατες εκλογές
Δε νομίζω ότι είναι αυτό ο υπεύθυνος. Κάποτε θα έσκαγε η φούσκα των δανεικών.

Όλοι όσοι ασχολούνται λίγο με τα οικονομικά το γνώριζαν.

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από illy »

Signaller έγραψε:
illy έγραψε:Ελα Νασο, μην μου κοβεις τα φτερα... δωσε μου ενα μικρο παραθυρακι ελπιδας οτι θα τα καταφερουμε αν μεταναστευσουμεΕικόναΕικόνα πραγματικα ειμαστε στο ελεος του θεου... κ εδω μεσα ειμαστε μια μικρογραφια της κοινωνιας κ υποθετω πως ολοι πανω κατω ειμαστε της νεας γενιας, αυτης της γενιας που δεν εχει μελλον... η μαλλον εχει ενα μελλον της εξαθλιωσης, του εξευτελισμου κ της εκδημενισης της ανθρωπινης αξιοπρεπειας οπως προανεφερα
Ωραία. Ας σου κάνουμε τη χάρη Πήγαινε και θα γίνεις δισεκατομμυριούχος Εικόνα

ΕικόναΕικόνα μην με πειραζειςΕικόναΕικόνα τωρα να'χαμε να λεγαμε να παρηγορηθουμε λιγακι γιατι χανομαστε...
Dum spiro spero
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από Nassos »

Ιλλυ, επειδή το έχω ψαξει το θέμα και για άλλες χώρες, μην τρέφετε αυταπάτες ότι εκεί που θα πάτε, όποια χώρα και αν είναι, θα τα βρείτε εντάξει.

Εάν δεν πάς "συστημένος" είναι χάσιμο χρόνου. Πλέον ζητάνε εξειδικευμένο προσωπικό και όχι ό, τι να'ναι. Τεχνίτες, μηχανικούς κλπ.
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από Signaller »

yandr έγραψε: Δε νομίζω ότι είναι αυτό ο υπεύθυνος. Κάποτε θα έσκαγε η φούσκα των δανεικών. Όλοι όσοι ασχολούνται λίγο με τα οικονομικά το γνώριζαν.

Προσωπικά διαφωνώ, αλλά τέλος πάντων Ο καθένας με τις απόψεις του Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μνημόνιο και μεσοπρόθεσμο πρόγραμμα

Δημοσίευση από yandr »

Signaller έγραψε:
Προσωπικά διαφωνώ, αλλά τέλος πάντων Ο καθένας με τις απόψεις του Εικόνα
Σωστός Εικόνα

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες