Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Greek_Army »

supermario έγραψε:
Rafale έγραψε:
Hyper έγραψε:Εγω παντως πιστευω οτι αυτο που συνεβη ηταν ενα ατυχες περιστατικο και τι εννοω με αυτο, δεν ειχαν καταλαβει τι μεγαλη βλακεια που κανανε εκεινη την στιγμη ουτε τι κυρωσεις θα εχουν ουτε οτι προσβαλουν το σωμα! Σιγουρα ηταν μεγαλη απερισκεψια βλακεια οπως θελετε πειτε το, αλλα δεν πιστευω οτι αυτο τους καθιστα και ανικανους για ειδικους φρουρους και οτι εξω καθε μερα δεν εδιναν μαχη κ οτι δεν ηταν σωστοι στην δουλεια τους. Θα μ πεις τι να το κανω απτην στιγμη που καθονται και παιζουν στο facebook κ κανουν πραγματα 16χρονων, παντως αν τους δινοταν αλλη μια ευκαιρια ειμαι σιγουρος οτι ποτε δεν θα ξαναεδιναν δικαιωμα. Διοτι καταλαβαν οτι απτο λαθος τους προκαλεσαν εντονα και δικαιολογημενα...
μου θυμιζεις πολιτικους. Που Δια του εκπροσωπου του κομματος βγαινει και το χαρακτηριζει το περιστατικο ως ατυχες και μεμονομενο. Δεν ξερω αν υπαρχει τοση μεγαλη βλακεια. Τοση μεγαλη; Προσωπικα ειμαι υποψιασμενη με το περιστατικο. Οι πραξεις των ανθρωπων τους χαρακτηριζουν. Τωρα το ποσο σωστοι θα ηταν οι συγκεκριμενοι στη δουλεια τους ο θεος να μας φυλαει. Ηξεραν πολυ καλα τι ηταν και τι οχι απαγορευτικο γι αυτους αφου θεωρουνται ενστολοι.


Δηλαδη αν εισαι ενστολοσ απαγορευται να ανεβαζεις φωτο που φορας την στολη; γιατι εχω δει μερικα παιδια που ανεβαζουν..


απαγορεύεται!
LEW
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Παρ Σεπ 03, 2010 6:30 pm
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από LEW »

Και αυτοι υποτιθεται, οπως και τοσοι αλλοι παλαβοι που κυκλοφορουν στην ελληνικη αστυνομια οπως αυτος που σκοτωσε το 16χρονο, περασαν απο ψυχοτεχνικα τεστ. Μπραβο ρε μαγκες εκει στις "επιτροπες"! Εχετε αντιληψη σπιρτα ειστε!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Greek_Army »

LEW έγραψε:Και αυτοι υποτιθεται, οπως και τοσοι αλλοι παλαβοι που κυκλοφορουν στην ελληνικη αστυνομια οπως αυτος που σκοτωσε το 16χρονο, περασαν απο ψυχοτεχνικα τεστ. Μπραβο ρε μαγκες εκει στις "επιτροπες"! Εχετε αντιληψη σπιρτα ειστε!


καλά αυτό είναι άλλο θέμα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Greek_Army έγραψε:
Rafale έγραψε:και αναρωτιεμαι. πως να εχω εμπιστοσυνη εγω σ αυτους τους εφ; οταν διαβαζουμε τετοια περιστατικα δυστυχως ολους τους παιρνει η μπαλα.


σου είπε κανένας να τους έχεις ; αν μπορείς σώσε μόνη σου τον εαυτό σου
...


αν ειναι να σωσω μονη μου τον ευατο μου τοτε τι τους πληρωνω και αυτους; για να μου κανουν τη ζωη δυσκολη;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Greek_Army »

Rafale έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
Rafale έγραψε:και αναρωτιεμαι. πως να εχω εμπιστοσυνη εγω σ αυτους τους εφ; οταν διαβαζουμε τετοια περιστατικα δυστυχως ολους τους παιρνει η μπαλα.


σου είπε κανένας να τους έχεις ; αν μπορείς σώσε μόνη σου τον εαυτό σου
...


αν ειναι να σωσω μονη μου τον ευατο μου τοτε τι τους πληρωνω και αυτους; για να μου κανουν τη ζωη δυσκολη;



εσύ γιατί πληρώνεσαι ; έχουμε πόλεμο ; Εικόνα μην το πάμε εκεί το θέμα
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Greek_Army έγραψε:

εσύ γιατί πληρώνεσαι ; Έχουμε πόλεμο ;Εικόνα μην το πάμε εκεί το θέμα

Εγω πληρωνομαι διοτι κανω σωστα την δουλεια μου εν καιρω ειρηνης, και οταν και αν ερθει η ωρα, θα την κανω ακομα πιο σωστα εν καιρω πολεμου.
sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από sta8hsss »

Rafale έγραψε:Οταν η ανοησια μερικων περισσευει τι να πουμε εμεις που τα διαβαζουμε;
ελεος... Παιδακια με ολη τη σημασια της λεξης!
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από alexissak »

Rafale έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
Rafale έγραψε:και αναρωτιεμαι. πως να εχω εμπιστοσυνη εγω σ αυτους τους εφ; οταν διαβαζουμε τετοια περιστατικα δυστυχως ολους τους παιρνει η μπαλα.


σου είπε κανένας να τους έχεις ; αν μπορείς σώσε μόνη σου τον εαυτό σου
...


αν ειναι να σωσω μονη μου τον ευατο μου τοτε γιατι ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΝΩ ΑΥΤΟΥΣ; για να μου κανουν τη ζωη δυσκολη;

Στο ξαναλεω μεσα σε δυο μερες ! Αν μας πληρωνεις εσυ οπως διατυμπανιζεις παντου δωσε μας καμια αυξηση γιατι παραγινε με τις περικοπες ! Καταλαβετε ολοι οτι δεν ειμαστε υπαλληλοι σας αλλα υπαλληλοι του Ελληνικου κρατους. Αν με πληρωνες εσυ απο την τσεπη σου κ εβγαινες δημοσια κ ελεγες σου δινω το περισσευμα του οποιου μισθου μου στην Ελληνικη Αστυνομια τοτε ΝΑΙ θα εισουν εσυ το αφεντικο μου. Ομως δεν εχω δει κανεναν να το κανει. Στην τελικη αφεντικο αν δεν σου κανει το εργο που προσφερω στην κοινωνια απολυσε με !!! Μπορεις; ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ! οποτε αφηστε την πιπιλα του τυπου εγω σε πληρωνω ! το βαρεθηκαμε ολοι αυτο...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

εκτιμω και σεβομαι την ελληνικη αστυνομια. επισης εκτιμω και σεβομαι τον καθενα αστυνομικο που ξημεροβραδιαζεται στους δρομους για εναν πενιχρο μισθο που παιρνει. απο κει και περα τις αυξησεις δεν θα τις δωσω εγω. καλυτερα να τις ζητησεις απο αυτους που ψηφιζεις. οχι μονο εσυ βεβαια. ολοι μας. και ουτε ανεφερα οτι το εργο της αστυνομιας και του καθενος αστυνομικου παει κατα διαολου. απλα αναρωτηθηκα πως να εχω εμπιστοσυνη στον καθενα οταν γυρω μου απο εσας δηλ αστυνομικοι χρηματιζονται κλπ κλπ. αυτο ειπα. και βεβαια παλι λεω δεν ειναι ολοι ετσι. αλλα υπαρχουν κι αυτοι. πως να το κανουμε τωρα. καποτε ειχε αιγλη ο αστυνομικος. τωρα εχει βυθιστει στο βουρκο. οχι ολοι.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από alexissak »

Τωρα μας το αλλαζεις λιγακι καθως ειχες αναφερει ρητα ''εγω τους πληρωνω''. Τελοσπαντων δεν θα το γυρισουμε στο πολιτικο τον διαλογο καθως πιστευω η καθε κυβερνιση κανει οτι μπορει. Ολοι μας προσπαθουσαμε πριν τις περικοπες, το ιδιο προσπαθουμε και τωρα. Ποτε ομως δεν θα γυρισω να πω σε πολιτη δεν δουλευω γιατι δεν πληρωνομαι καλα. Εγω επελεξα να ειμαι εδω και για το καλο της πατριδας μου θα υποστω και τις οποιες περικοπες οπως κανουν κ οι υπολοιποι πολιτες, αλλοι σε μεγαλυτερο βαθμο κ αλλοι σε μικροτερο. Οσο για τον χρηματισμο πια οι περιπτωσεισ ειναι ελαχιστες. Τελος για τον βουρκο που λες, η αστυνομια ειναι στον βουρκο απο το 1974 κ μετα. Βλεπεις εμεις πληρωνουμε τις αμαρτιες της ''επταετιας'' καθως οπως ξανασυζητησαμε ο στρατος εχει το αββατο κ τα στεγανα κ δεν τον σχολιαζει κανενας. Η αστυνομια πουλαει πολυ στην Ελλαδα. Ισως αυτοι στις Δημοσιες Σχεσεις του ΑΕΑ να σκεφτονταν να παιρνουν κ κανενα ποσοστο απο τα ΜΜΕ, δεν ειναι κακη ιδεα...
...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Δεν αλλαζω κατι. Τα καλα καλα και τα κακα κακα. Τωρα μιλας σωστα.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από alexissak »

Καπως τα συμαζεψες... Απο επιθετικη Σταση δικρινω τωρα μια ουδετεροτητα εως αμυντικη σταση. Εχω καλα επιχειρηματα μαλλον ή ειπες να διαχωρισεις τον καλο και τον κακο αστυνομικο ! Εγω λεω να ειμαι ο κακος γιατι με το καλο δεν καταλαβαινουν οι πολιτες. Τα θελετε ομα ! ΤΩΡΑ μιλαω σωστα !
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Αν παρακολουθησεις Θα δεις τη Θεση Μου σε θεματα που αφορουν την ελ. Ασ και γενικοτερα το εμψυχο υλικο που την πλαισιωνει. Το τι σταση εχω ειναι δυσκολο να το καταλαβεις καθως απλα και μονο γραφουμε και γινονται παρεξηγησεις. Αλλο θελω να πω και αλλιως τα εκλαμβανει ο αλλος. Και το αντιθετο. Δεν εχω κατι ουτε με τους εφ ουτε με τους αστυνομικους. Απλα οπως σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν οι καλοι και οι κακοι. Αυτο ειναι ολο.
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από alexissak »

Σ'αυτα που λεσ εννοειται οτι συμφωνω. Απλα δεν μπορω κουβεντες του τυπου ''εγω σε πληρωνω''. Παντως ειναι γεγονος οτι η αστυνομια καθαριζει σιγα-σιγα. Βλεπεις εχουν ζορισει κ τα πραγματα, δεν ειναι για πολλες μαγκιες. Δεν ξερω ομως αν αυτο αναγκασει τους αστυνομικους να αδρανοποιηθουν απο τον φοβο μην μπλεξουν. Θα εχεις ακουσει την παροιμια οποιος πηδαει πολλα παλουκια... Οποτε γιατι να κατσω να ασχοληθω. Φανταζεσαι να το πουν ολοι αυτο. Χρειαζεται κ μια ελευθερια κινησεων... Καποιος μπορει να το πληρωσει βεβαια αλλα παντου υπαρχουν οι παραπλευρες απωλειες ! Για το ευρητερο καλο παντα...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Σε διαθεσιμότητα Ειδικοί Φρουροί

Δημοσίευση από Rafale »

Το θεμα ειναι οτι δυο εφ υπεπεσαν σε σοβαρο παραπτωμα απο ανοησια και μονο. Ενεργωνντας κατ αυτο το τροπο.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες