Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΓΙΩΡΓΟΣ

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Φιλε νομιζεις οτι δεν σου μενει χρονος να κανεις τις ασκησεις σου και δεν εχει σημασια εγω ειμαι απο τη βορεια Ελλάδα και ειμαστε στο ειδιο στρατοπεδο μαζι με του αθηναιους και θα σε παρουν στα ΛΟΚ αμμα εχεις πανω απο 1.75 υπσοσ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ναι γιατί αν είναι ο άλλος 1.60 θα τον κόψουν Εικόνα Σοβαρευτείτε λίγο και γράψτε κάτι που να ισχύει έλεος
Άβαταρ μέλους
Λ.Ο.Κ.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιουν 22, 2012 2:57 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Λ.Ο.Κ. »

Μπορεί κάποιος να μας γράψει για το τι προπόνηση μπορούμε να κάνουμε για να ανταπεξέλθουμε άνετα σε όποιες ''δυσκολίες'';
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Θα σου πω εγώ, η προπόνηση που πρέπει να κάνεις είναι να ξυπνάς και να στρώνεις το κρεβάτι σου γρήγορα, το δεύτερο και ποιο σημαντικό πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι μάθεις να σφουγγαρίζεις, αν πετύχεις αυτά τα 2 που σου είπα θα γίνει τέλειος καταδρομέας! Εικόνα
JOHNNY

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από JOHNNY »

Παιδιά καλησπέρα. Μπαίνω Σεπτέμβρη. Ειδικές Δυνάμεις ελπίζω... Αν και είμαι γυμνασμένος και έχω δύναμη, εχω πρόβλημα με την αντοχή. Ίσως λόγω αυξημένου βάρους (όγκου). Είμαι 1,85 95 κιλά, δεμένα όμως... Τέλος πάντων. Στην αντοχή λοιπόν δεν μπορώ να βγάλω το 1000αρι στο ρυθμό που πρέπει. Τα 500 μέτρα τα βγάζω σε 2 λεπτά ΑΝΕΤΑ, αλλά μετά αισθάνομαι πολύ ζόρι για να συνεχίσω να κάνω άλλα τόσα, πόσο μάλλον να κάνω μίλι... Αντε να βγάλω καμιά 800αρια με πολύ κόπο. Μεσα σε αυτούς τους δυο μήνες προλαβαίνω να βελτιωθώ; Αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι για να αυξήσω την αντοχή; Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Μάριος

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μάριος »

Φιλαρακι Πρέπει να το ράψεις για να χάσεις 10 κιλακια. Μετα έρχονται οι αντοχες και όλα.
JOHNNY

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από JOHNNY »

Μάριος έγραψε:Φιλαρακι Πρέπει να το ράψεις για να χάσεις 10 κιλακια. Μετα έρχονται οι αντοχες και όλα.
Μπορεί. Παλιότερα που ήμουν 20 κιλά λιγοτερα κουραζόμουν πιο δύσκολα. Τωρα έχω πάρει κιλά αλλά σε όγκο, λόγω έντονης γυμναστικής. Να σημειώσω οτι δεν καπνίζω και γενικά κάνω καλή διατροφή. Ωστόσο 10 κιλά να χάσω σε ένα διμηνο δεν το βλεπω τοσο ευκολο... Σαν προπόνηση τι προτείνεις; Πχ να πιεζω τον εαυτό μου να τρέχω όσο το δυνατόν περισσότερο μέχρι να κουραστώ και μετά πάλι ξανά; Εχω ακουσει οτι για αυξηση αντοχης Καλο ειναι να κανω σπριντ-τζοκινγκ-σπριντ-τζοκινγκ ανα 100μ. Βοηθαει;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν είναι ανάγκη να ζοριστείς, κάνε σωστή διατροφή και διάδρομο... Εικόνα
JOHNNY

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από JOHNNY »

Τα κιλά δύσκολο να τα χάσω και ούτε θέλω γιατι φοβαμαι μην χασω μυικη μαζα. Ογκο εχω δεν εχω λιπος... Ολοι με κανουν για 80 το πολύ κιλά, ενώ είμαι 95! Καταλαβαινετε...
Οσον αφορα τη διατροφή, ενταξει δεν μπορω να πω οτι προσεχω ιδιαιτερα, απ' ολα τρωω, χωρις να σκεφτομαι τι θα φαω και ποιες μερες τη βδομαδα. Παίζει τόσο πολύ ρόλο η διατροφη; Μπορειτε να γινετε λιγο πιο συγκεκριμενοι; Ας πουμε να τρωω πολλά φρουτα (δεν τρωω συχνα) και λαχανικα (μερικες φορες τρωω) ; Γλυκά λίγα (δεν τρωω συχνα), και κυριως κοτοπουλο αντι για χοιρινο κρεας; Αν μπορειτε να με βοηθησετε λιγο, γιατι παρολο που γυμναζομαι και εχω ογκο, ποτε δεν εκανα διατροφη αναλογη των γυμναστων που δινουν στα παιδια.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Τίποτα δεν παίζει ρόλο μικρέ πλέον. Λίγη υπομονή, ψυχή (ελάχιστη πλέον) και δεν είναι τίποτα. Μην την ψάχνεις λές και θα πάς να βγάλεις τα περίπολα μάχης μεγάλου βεληνεκούς στην Γερμανία.Εικόνα
MACGYVER
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Απρ 09, 2012 2:24 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από MACGYVER »

Πώς κάνεις έτσι ρε νέοπα, εσύ θα κλατάρεις, προτού αρχίσεις, απο το άγχος. Τα μπράτσα και οι μύες δεν θα σου χρειαστούν αντιθέτως θα σε δυσκολέψουν -πχ. Σχοινί αναρρίχησης- (οι περισσότεροι συνάδελφοί σου θα δείς ότι θα είναι λεπτοί) νεύρο, φιλότιμο και προσωπική αξιοπρέπεια θέλει. Τρέχουν οι άλλοι, τρέχεις και`σύ. Και στο μήνα επάνω τα 95 κιλά θα γίνουν 80 (εγώ μπήκα 93 και στην ορκωμοσία ήμουν 78, άλλες εποχές τότε, άλλη εκπαίδευση το 1993). Και όταν θα κάνεις την πενηντάρα με 25 κιλά στην πλάτη+όπλο, εκεί δεν θα μετράνε οι μύες αλλά τι ψυχή κουβαλάς.Αντε και καλή θητεία απο έναν παλιό αμφίβιο (4 ετεθ Σάμος)

Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από george7388 »

MACGYVER έγραψε:Πώς κάνεις έτσι ρε νέοπα, εσύ θα κλατάρεις, προτού αρχίσεις, απο το άγχος. Τα μπράτσα και οι μύες δεν θα σου χρειαστούν αντιθέτως θα σε δυσκολέψουν -πχ. Σχοινί αναρρίχησης- (οι περισσότεροι συνάδελφοί σου θα δείς ότι θα είναι λεπτοί) νεύρο, φιλότιμο και προσωπική αξιοπρέπεια θέλει. Τρέχουν οι άλλοι, τρέχεις και`σύ. Και στο μήνα επάνω τα 95 κιλά θα γίνουν 80 (εγώ μπήκα 93 και στην ορκωμοσία ήμουν 78, άλλες εποχές τότε, άλλη εκπαίδευση το 1993). Και όταν θα κάνεις την πενηντάρα με 25 κιλά στην πλάτη+όπλο, εκεί δεν θα μετράνε οι μύες αλλά τι ψυχή κουβαλάς.Αντε και καλή θητεία απο έναν παλιό αμφίβιο (4 ετεθ Σάμος)

Ποσο δικιο εχεις Για την 50αρα... Παιδια φουλ στον ογκο και στις πρωτε'ι'νες κοπηκαν ενω κατι αλλοι που δν σ γεμιζαν το ματι την εβγαλαν (23 κιλα μπερκιν και το mag στην πλατη... Δωσε πονο!)

JOHNNY

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από JOHNNY »

Σίγουρα μετράει και η ψυχή, αλλά συχνά ούτε αυτή αποδεικνύεται τόσο ισχυρή ώστε να ανταπεξέλθει κάποιος... Θελω να πω ότι αν σε εγκαταλείπουν οι δυνάμεις σου, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά... Αυτο με τα κιλά το πιστευω. Νομιζω πως ΛΟΚ κυρίως είναι για αδύνατους και όχι ογκώδεις. Γιατί και πιο πολύ αντοχή έχουν και πιο ευκίνητοι είναι και γενικά τα καταφέρνουν καλύτερα στις ασκήσεις που κάνουν. Να δούμε αν θα τα καταφέρω κι εγώ... Γιατί έχω πολύ πείσμα να μπω.
Άβαταρ μέλους
antonioknight
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 19, 2012 9:45 pm
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από antonioknight »

Οχι ρε σεις εγω οταν π[αρουσιαστηκα μ. πευκο 10/2/10 απλα μας μετρησαν τα κιλα τους πολυ υπερβαρους τους κοβανε 15 και πανω κιλα αυτους που κανανε μπαμ. το θεμα ειναι προσωπικο αμα αντεξεις την εκπευδευση!
michaliskou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευ Δεκ 15, 2014 11:55 am
Επικοινωνία:

Προετοιμασία για Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από michaliskou »

Καλησπερα παιδια. Ειμαι 22 χρονων φοιτητης και σκεφτομαι καλως εχοντων των πραγματων στον σεπτεμβριο να παρουσιαστω και εγω λογικα στ κεεδ εφοσον εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις με την προοπτικη να παω πεζοναυτης... Εδω και δυο χρονια ασχολιομουν εντατικα με το muay thai πλεον λογο δυσκολου προγραμματος σχολης εχω αρκεστει στο γυμναστηριο στο οποιο σιγουρα θα πηγαινω μεχρι και τον ιουνιο μηνα. Απο εκει και περα το καλοκαιρι σκεφτομαι να επικεντρωθω σε τρεξιμο μεγαλης διαρκειας χωρις διαλλυματικες ασκησεις η πολυ δυνατη ενταση καμψεις ελξεις κοιλιακους. Ειμαι 1.85 και 80-82 κιλα... Πιστευετε οτι μεχρι την ωρα της καταταξης θα ειμαι ενταξει για να τα βγαλω περα; Να προσθεσω πως ακομα δεν εχω δοκιμασει ελξεις γιατι προτιμω μια και καλη να τα δωσω ολα το καλοκαιρι. Σας ευχαριστω πολυ.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης