Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
nikos03
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2012 8:50 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από nikos03 »

Να κάνω μια ερώτηση, δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό topic αλλά δεν βρήκα κάτι άλλο... Σε περίπτωση που δε μπορέσω λόγω χιονόπτωσης και κλειστών δρόμων να παρουσιαστώ στο κέντρο την ημέρα που πρέπει, τι γίνεται; Υπάρχουν κυρώσεις; Παρουσιάζομαι στην Τρίπολη την Τρίτη, και ακούω για χιονοπτώσεις, γι' αυτό ρωτάω!
Άβαταρ μέλους
vaggelis
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 29, 2009 7:18 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από vaggelis »

Αν θυμαμαι καλα εαν υπαρχει τετοιο κολλημα περνεις μια βεβαιωση απο το κτελ η απο το λιμεναρχειο (αναλογα με τι θα ταξιδεψεις) που θα βεβαιωνει οτι δεν εκτελεστηκαν δρομολογια την ημερα που πρεπει να παρουσιαστεις και οσο κρατησει και ενημερωνεις την στρατολογια που ειναι στον τοπο σου. Οταν παρουσιαστεις με το καλο τους δειχνεις την βεβαιωση που εχεις παρει και ολα καλα. Νομιζω πως αυτα πρεπει να κανεις με καθε επιφυλαξη.
Άβαταρ μέλους
nikos03
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Ιαν 02, 2012 8:50 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από nikos03 »

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε!
Pavlos K.
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: Δευ Δεκ 05, 2011 8:48 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Pavlos K. »

Παιδιά ξέρετε το όριο της ώρας για να παρουσιαστώ ; Είναι 1 το μεσημέρι ή 12 το βράδυ ;
Anonymos

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Anonymos »

Ρε παληκαρια, πως μπορω να καταταγω νωρις στα Γρεβενα αφου το λεωφορειο φευγει μονο 09.00 το πρωι;

Υπάρχει κάποιο λεωφορειο ειδικό του στρατού; Κι αν ναι πως μπορω να παω με αυτο; Πρεπει να απευθυνθω στην στρατολογία;

Άβαταρ μέλους
the_dude
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 30, 2012 7:14 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από the_dude »

Ο λογος που καλο ειναι να μπειτε νωρις ειναι επειδη ο στρατος ειναι στην ουσια ενα κομματι του ελληνικου δημοσιου και αποτελειται απο. Ελληναραδες δημοσιους υπαλληλους. Οσο περνανε οι ωρες και κουραζονται θα σας ταλαιπωρουνε ολο και πιο πολυ. Για αυτο νωρις να τελειωνετε!
Stavros

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Stavros »

Γεια σας παιδιά,

Έχω μία ερώτηση, παρουσιάζομαι Θήβα στης 24 (Πέμπτη)

Το πρόβλημα είναι ότι τα δρομολόγια τρένου φθάνουν 4πμ,11:20πμ

Και τα κτελ 16:30

Ξέρω ότι μπορείς να παρουσιαστείς ακόμα και το βράδυ αλλά όπως όλοι ξέρουμε όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα ειδικά για εμένα π είμαι και τελευταία μέρα...

Η ερώτηση είναι η εξής: Γίνεται αν φτάσω 4 τα ξημερώματα να πάω στο στρατόπεδο και να με δεχτούννα μπω μέσα και να καθίσω κάπου στην είσοδο μέχρι να ξεκινήσουν οι διαδικασίες (ρούχα γιατροί κτλ) ή θα πρέπει να περιμένω από έξω η κάπου αλλού μέχρι της 8; Γιατι κάποιοι μ είπανε μπορώ να πάω και απο τετάρτη απόγευμα π φτάνει το κτελ και κανει και στάση μπροστά στο στρατόπεδο να μην πληρώνω ταξί και να κοιμηθώ μέσα αν θέλω... Αν κάποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει παρακαλώ

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι δεν γίνεται, θα πρέπει να περιμένεις μέχρι τις 8.
Άβαταρ μέλους
_KOURSAROS_
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 2:23 am
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από _KOURSAROS_ »

Stavros έγραψε:Γεια σας παιδιά,

Έχω μία ερώτηση, παρουσιάζομαι Θήβα στης 24 (Πέμπτη)

Το πρόβλημα είναι ότι τα δρομολόγια τρένου φθάνουν 4πμ,11:20πμ

Και τα κτελ 16:30

Ξέρω ότι μπορείς να παρουσιαστείς ακόμα και το βράδυ αλλά όπως όλοι ξέρουμε όσο πιο νωρίς τόσο καλύτερα ειδικά για εμένα π είμαι και τελευταία μέρα...

Η ερώτηση είναι η εξής: Γίνεται αν φτάσω 4 τα ξημερώματα να πάω στο στρατόπεδο και να με δεχτούννα μπω μέσα και να καθίσω κάπου στην είσοδο μέχρι να ξεκινήσουν οι διαδικασίες (ρούχα γιατροί κτλ) ή θα πρέπει να περιμένω από έξω η κάπου αλλού μέχρι της 8; Γιατι κάποιοι μ είπανε μπορώ να πάω και απο τετάρτη απόγευμα π φτάνει το κτελ και κανει και στάση μπροστά στο στρατόπεδο να μην πληρώνω ταξί και να κοιμηθώ μέσα αν θέλω... Αν κάποιος ξέρει σίγουρα ας απαντήσει παρακαλώ



Αυτό Εξαρτάτε Από Ποιος Είναι Στην Πύλη, Κανονικά Δεν Παίζει Να μπεις πριν το Εγερτήριο Αλλά Αν Είναι Καλός Ο Αξιωματικός Πύλης Θα σε Βάλει. Μην Φανταστείς Ότι Θα Κοιμηθείς, Απλά Δεν θα Είσαι Στο Κρύο.

Είς οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης.
Giorgos

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Giorgos »

Η δική μου εμπειρία είναι η εξής:

Μπήκα γυρω στις 10-11 και νόμιζα οτι ήταν αργά. Τελικά αποδείκτηκε η καλύτερη ώρα για την περίπτωση:

Οσοι είχαμε πάει εκείνη την ώρα, μέσα σε μια ωρίτσα ήμασταν ήδη στον θάλαμο και απλώς περιμέναμε το φαγητό και μετά να κοιμηθούμε.

Οσοι μπήκαν νωρίτερα τους χώσαν για να δώσουν σε άλλους νεοσύλλεκτους αρβυλες κλπ, και οι πιο πολλοί που έσκασαν μετά τις 12 οι πρώτοι μπήκαν κατευθείαν αγκαρεία στα μαγειρεία και οι υπόλοιποι ταλαιπωρήθηκαν για πάρα πολλές ώρες απο τον κόσμο.

Συνεπώς η δική μου συμβουλή είναι γύρω στις 10-11. Ουτε πολύ νωρίς για να σε χώσουν αγκαρεία, ούτε πολύ αργά για να μην ταλαιπωρηθείς με τον κόσμο

GEO__83

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από GEO__83 »

Προσωπικά θυμάμαι ότι η ώρα ήταν περίπου 10 όταν πέρναγα την πύλη του Στρατοπέδου Στη Θήβα. Γενικά είμαι της λογικής ότι είναι να γίνει θα γίνει, οπότε χωρίς Άγχος Ξύπνησα το πρωί με την Ησυχία Μου, έφτιαξα Ένα Δυνατό φραπεδάκι και ξεκίνησα από Αθήνα για Θήβα. Όταν Έφτασα Υπήρχε κόσμος Αλλά Δε γινόταν ο πανικός που γινόταν πιο μετά (μετά τις 12). Το καλό ήταν ότι το μεσημέρι είχα ντυθεί, βρήκα αρβύλες στο νούμερο μου (φοράω 46,5-47), είχα τελειώσει με τα ιατρικά, τακτοποιήθηκα στο θάλαμο και κανονικά το μεσημέρι έτρωγαΕικόνα. Όσοι ήρθαν μετά τις 12 ακόμη έτρεχαν με τις διαδικασίες. Ακόμη θυμάμαι το απόγευμα καθόμουν στο προαύλιο με τα παιδιά και λέγαμε τα δικά μας και βλέπαμε άλλους που τρέχαν για ρούχα, ιατρικά κτλ... Ταλαιπωρία.Εικόνα. Οπότε συμβουλή μου για κάποιον που έχει απορία σχετικά με το τι ώρα να μπει, εάν έχει τη δυνατότητα να Προτιμήσει Να μπει νωρίς έτσι ώστε να ξεμπερδεύει πιο γρήγορα και να μην Αγχώνεται Για το εάν θα μπει Αγγαρεία ή όχι... Θα υπάρξουν πολλές στιγμές αγγαρείας σε όλη τη θητεία ΕικόναΕπίσης καλή θητεία σε αυτούς που μπαίνουν!Εικόνα

Άβαταρ μέλους
wrccc
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Παρ Φεβ 04, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από wrccc »

9 ηωρα πηγα και ειμασταν μετρημενοι στα δαχτυλα πολυ λιγοι γρηγορα, χαλαρα, ανετα και με το πασο μας Πηραμε ρουχα, κρεβατια τακτοποιηθηκαμε και μετα βλεπαμε το σοου τον αλλον που ηρθανε 11 με 1 ηταν απειροι πανικος τρεχανε απο δω και απο κει για να τελειωνουν γρηγορα γιατι στις 2 ηταν το φαγητο και πηγαιναν ολοι
Άβαταρ μέλους
Johnny_Lawrence
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Μάιος 08, 2012 3:43 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Johnny_Lawrence »

Το καλό θα ήταν να μεν έμπαινες καθόλου... Τώρα τι ώρα θα μπεις μικρή σημασία έχει...
καλή θητεία στη 13 Γ, άσχημη εποχή μπαίνετε κατ' εμέ (κι εγώ 12 Γ ήμουν, πέρσυ τέτοιες μέρες μπήκα)
Άβαταρ μέλους
panos2171
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 413
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 2:41 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από panos2171 »

Έχω 3 επιλογές να παρουσιαστώ. Η 1η είναι στις 4πμ να είμαι στο κέντρο και να περιμένω μέχρι τις 8πμ να ανοίξει, η 2η να είμαι στις και 2:15μμ και η άλλη περίπιου στις 5μμ.

Απ όσα έχω διαβάσει το καλύτερο είναι να παρουσιαστείς ανάμεσα στις 10-12 αλλά μόνο αυτές οι ώρες δε με βολεύουν, οπότε να κάνω τη θυσία να περιμένω 4 ώρες ή να πάω στις 2 το μεσημέρι;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες