Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Anonymous »

Παίδες, τί ώρα να μπούμε καλύτερα; Νωρίς το πρωί ή πιο μετά;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Nassos »

Καλύτερα μεταξύ 08:00 και 09:00 το πρωϊ. Μετά γίνεται χαμός.
stathis123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Μαρ 19, 2010 9:22 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από stathis123 »

Παιδια μπαινω την τριτη αυλωνα! Τι ωρα ειναι καλα να μπω; Αλλοι μου λενε ειναι καλα να μπεις πρωι πρωι αλλοι μου λενε μπες κατα τις 12. Ξερει κανεις τι ωρα ειναι καλα να μπω; Παιζει τιποτα με αυτους που μπαινουν νωρις και αυτους που μπαινουν 12,1;

Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Hyper »

stathis123 έγραψε: Παιδια μπαινω την τριτη αυλωνα! Τι ωρα ειναι καλα να μπω; Αλλοι μου λενε ειναι καλα να μπεις πρωι πρωι αλλοι μου λενε μπες κατα τις 12. Ξερει κανεις τι ωρα ειναι καλα να μπω; Παιζει τιποτα με αυτους που μπαινουν νωρις και αυτους που μπαινουν 12,1;

το καθε ενα εχει τα καλα του και τα κακα του. Τωρα αν θες προσωπικη αποψη μπες 12. Αλλα αμα ψαχνεις αρβυλες στο νουμερο σου κ δεν βρεις δεν θα φταιωΕικόνα
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Hyper »

Ενα θεμα και ερωτημα που απασχολει υποψηφιους φανταρους ειναι το αν θα πρεπει να παρουσιαστουν νωρις την πρωτη ημερα της καταταξης η αργα. Και ετσι θα ηθελα να μας πουνε τις αποψεις τους οσοι εχουν απολυθει η οσοι εχουν περασει την πρωτη ημερα καταταξεως για το αν ειναι καλυτερα να παρουσιαστει καποιος στις 8-9 π. Χ η στις 12-1 η ενδιαμεσα με επιχειρηματα ωστε Να βγαινει λογικο συμπερασμα απτην αποψη τους.

Ας πουμε εγω εχω ακουσει οτι αν πας αργα δυσκολα θα βρεις το σωστο νουμερο αρβυλες κ οτι θα εχουν μεινει η πολυ μεγαλα νουμερα η πολυ μικρα. Απτην αλλη αν πας νωρις θα ταλαιπωρηθεις περισσοτερο κ ισως σε βαλουν να κανεις καποιες "αγγαρειες" μοιραζοντας ρουχα και βοηθοντας το ολο συστημα καταταξης αυτων που εχουν αργησει. Τελικα τι ειναι προτιμοτερο και γιατι;

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hyper την Παρ Αύγ 13, 2010 5:25 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Hyper έγραψε: Ενα θεμα και ερωτημα που απασχολει υποψηφιους φανταρους ειναι το αν θα πρεπει να παρουσιαστουν νωρις την πρωτη ημερα της καταταξης η αργα. Και ετσι θα ηθελα να μας πουνε τις αποψεις τους οσοι εχουν απολυθει η οσοι εχουν περασει την πρωτη ημερα καταταξεως για το αν ειναι καλυτερα να παρουσιαστει καποιος στις 8-9 π. Χ η στις 12-1 η ενδιαμεσα με επιχειρηματα ωστε Να βγαινει λογικο συμπερασμα απτην αποψη τους.

Ας πουμε εγω εχω ακουσει οτι αν πας αργα δυσκολα θα βρεις το σωστο νουμερο αρβυλες κ οτι θα εχουν μεινει η πολυ μεγαλα νουμερα η πολυ μικρα. Απτην αλλη αν πας νωρις θα ταλαιπωρηθεις περισσοτερο κ ισως σε βαλουν να κανεις καποιες "αγγαρειες" μοιραζοντας ρουχα και βοηθοντας το ολο συστημα καταταξης αυτων που εχουν αργησει. Τελικα τι ειναι προτιμοτερο και γιατι;

...
Αγγαρεια θα κανεις σε ολη τη θητεια σου παρτο χαμπαρι... Οποτε τουλαχιστον ας εισαι ανετος με τα ρουχα.

Εγω πρωτη μερα μπηκα 8.30 βρηκα ρουχα στα μετρα μου, ταχτοποιηθηκα στο κρεβατι μου και εφαγα μεσιμεριανο με την ησυχια μου. Ατοι που μπηκαν 12-1 δεν εφαγαν...

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από yandr »

Κατά τη γνώμη μου στις 11.00 είναι πολύ καλά.

Υπάρχουν υπέρ και κατά, είτε παρουσιαστείς νωρίς, είτε αργά.

Αν μπεις νωρίς, τότε θα μπορέσεις να επιλέξεις κρεβάτι, θα βρεις τα νούμερα που θες στα ρούχα, θα γνωριστείς γρηγορότερα με τους ομόσταυλούς σου, θα τελειώσεις νωρίτερα την διαδικασία της πρώτης μέρας.

Το μειονέκτημα είναι ότι μπορεί να σε χώσουν σε κάποιο συνεργείο, δηλαδή από νωρίς στην αγγαρεία (πχ να δίνεις ρουχισμό).

Antonis21
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 294
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2009 12:49 am
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Antonis21 »

Εγω θα ελεγα καποιος να μπει νωρις. Σιγα την αγγαρεια να κανεις πασα ρουχα σε αλλους...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εγώ είχα μπει 8 και είχαμε τελειώσει όλες τις διαδικασίες πολύ γρήγορα ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Τετ Αύγ 18, 2010 7:23 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
rayman
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 14, 2010 4:09 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από rayman »

Εφυγα παλικαρια μου τα λεμε στην αδεια ορκομωσιας!(θα μπω κατα της 11 δλδ)
@xristos@
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Τετ Ιουν 23, 2010 4:45 am
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από @xristos@ »

Και εγω λεω αυριο πρωι κατα τις 10-11 να περναω την πυλη του 6ΣΠ
Καλη θητεια στην 313! Βγαζει και ρημαΕικόνα
Pavlos

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από Pavlos »

Εγώ παιδιά μπαίνω 18/11 Θήβα και φεύγω από Θεσ/νίκη με ΚΤΕΛ. Γύρω στης 1 θα είμαι μέσα.
Υπήρχε τρένο που έφευγε 1 το βράδυ και έφτανε 5 το πρωί Θήβα αλλά θα έλιωνα στην αναμονή αφού θέλω να μπω μετά της 11 έτσι κι αλλιώς.
Ο αδερφός μου που απολύθηκε πρόπερσι μπήκε 8:30 και έτρεχε στα μαγειρία για αγγαρίες και τα λοιπά χαμαλίκια. Επειδή 9 μήνες θα τα έχουμε, την πρώτη μέρα ας τα αποφύγουμε όσο γίνεται!

Τώρα αν δεν βρούμε και όλα τα ρούχα, δε θα σκάσουμε κιόλας! Έχω πάρει αρκετά!
Άβαταρ μέλους
OMEGA
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Παρ Ιαν 01, 2010 1:43 am
Τοποθεσία: Inside Forward
Ενδιαφέροντα: Game Developer-Μπασκετ-Πολο
Επάγγελμα: Web Designer
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από OMEGA »

Σας περιμενει η 312 !Εικόνα
"Η Κρήτη έχει διαφορά απο τους άλλους τόπους γιατι έχει αντάρτικη καρδιά και κουζουλούς ανθρώπους"
neos kai mavros
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 3:00 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από neos kai mavros »

Μερικοι λενε νωρις γιατι εχεις επιλογες σε μεγεθη ρουχων-επιλογη κρεβατιου πανω η κατω... και αλλοι λενε οσο πιο αργα γινεται γιατι θα τρεχεις αναγκαστικα μεχρι το βραδι και θα βαρεθεις. γραψτε την αποψη σασ
TEIN
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

Τι ώρα να παρουσιαστώ;

Δημοσίευση από TEIN »

Η πολυ νωρις η πολυ αργα!Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες