Μορφωτικό επίπεδο στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
shaGuar

Μορφωτικό επίπεδο στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από shaGuar »

Νεοπα εγω γιατι ειχα την εντυπωση οτι Ε. Δ εχει πολυ χαμηλοτερο επιπεδο αποτι στο πεζικο; Μιας και λιγοι μορφωμενοι ανθρωποι επιλεγουν να καταταγουν εκει και να περνουν διαταγες απο "Στρατοκαυλους" που πιθανοτατα δεν εχουν στον ηλιο μοιρα εκτος στρατοπεδου. Επισης μην ξεχνας οτι πολλοι που εχουν κομπλεξ επειδη δεν καταφεραν καποια πραγματα στη ζωη τους πανε Ε. Δ για να λενε οτι κανανε και κατι να το παιζουν ιστορια και παπατζα. Οσο για βλαχους πετσα και αλλοδαπους γινεται παρελαση στις Ε. Δ. Συνεπως το μορφωτικο επιπεδο και γενικα αυτο δεν ενοχλει ιδιαιτερα καποιον φυσικα ουτε εμενα. Αλλα το χειροτερο ειναι δεν εχουν και ποιοτητα ως χαρακτηρες πολυ ψευτομαγκια αν μπορω να το χαρακτιρισω ετσι. Φυσικα να τονισω εδω οτι δεν αναφερομαι σε ολους μιας και μπορει καποιος να βρει εξαιρετικους ανθρωπους μεσα στις Ε. Δ και παρα πολυ καλα παιδια. Απλως η αποψη μου ειναι οτι η πλειοψηφια δεν ειναι ετσι μεσα στις Ε. Δ

ΝΕΟΣ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 100
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 5:01 pm
Τοποθεσία: Σαλονικα
Επάγγελμα: φοιτητης ηλεκτρονικης
Επικοινωνία:

Μορφωτικό επίπεδο στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΝΕΟΣ »

shaGuar έγραψε:Νεοπα εγω γιατι ειχα την εντυπωση οτι Ε. Δ εχει πολυ χαμηλοτερο επιπεδο αποτι στο πεζικο; Μιας και λιγοι μορφωμενοι ανθρωποι επιλεγουν να καταταγουν εκει και να περνουν διαταγες απο "Στρατοκαυλους" που πιθανοτατα δεν εχουν στον ηλιο μοιρα εκτος στρατοπεδου. Επισης μην ξεχνας οτι πολλοι που εχουν κομπλεξ επειδη δεν καταφεραν καποια πραγματα στη ζωη τους πανε Ε. Δ για να λενε οτι κανανε και κατι να το παιζουν ιστορια και παπατζα. Οσο για βλαχους πετσα και αλλοδαπους γινεται παρελαση στις Ε. Δ. Συνεπως το μορφωτικο επιπεδο και γενικα αυτο δεν ενοχλει ιδιαιτερα καποιον φυσικα ουτε εμενα. Αλλα το χειροτερο ειναι δεν εχουν και ποιοτητα ως χαρακτηρες πολυ ψευτομαγκια αν μπορω να το χαρακτιρισω ετσι. Φυσικα να τονισω εδω οτι δεν αναφερομαι σε ολους μιας και μπορει καποιος να βρει εξαιρετικους ανθρωπους μεσα στις Ε. Δ και παρα πολυ καλα παιδια. Απλως η αποψη μου ειναι οτι η πλειοψηφια δεν ειναι ετσι μεσα στις Ε. Δ



οταν παρεις τον χαρακτηρισμο και μιλησεις ανθρωπινα τοτε θα ποσταρω...
fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Μορφωτικό επίπεδο στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Νεοπα εγω γιατι ειχα την εντυπωση οτι Ε. Δ εχει πολυ χαμηλοτερο επιπεδο αποτι στο πεζικο; εσενα ποιος σου ειπε οτι το επιπεδο του πεζικου ειναι καλυτερο απο των ειδ δυναμεων; Το βλεπω σχεδον σιγουρο οτι δεν εχεις παει ειδ δυναμεις και πολυ πιθανο να μην εχεις παει πεζικο. Αληθευει;

fideas emk
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 446
Εγγραφή: Παρ Δεκ 04, 2009 5:51 pm
Επικοινωνία:

Μορφωτικό επίπεδο στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από fideas emk »

Απλα να στο πω. Το πεζικο ειναι πολυ μεγαλυτερο και ειναι λογικο να δεις πολλους περισσοτερους μορφωμενους μεσα κτλ αλλα δε νομιζω να εχει και τρελες διαφορες. Ενδεχομενως να ειναι λιγο καλυτερο γιατι οι μορφωμενοι δεν θα πανε να περασουν και δυσκολα συνηθως... Αλλα καμια σχεση με καμια γραμματικη μορφωση απολυτως... Οταν περασεις μετα απο ορκομωσια την αρχικη της βασικης θα περασεις και απο διαφορες αξιολογησεις (ΥΕΑ κτλ) εκει σας χωριζουν αναλογα και γραματικων γνωσεων οι αποφοιτοι ΤΕΙ ΑΕΙ και αλλων σχολων μετα το λυκειο ηταν αρκετοι... Αλλα τα σωματα που εχουν πραγματικα ανεβασμενο επιπεδο ειναι φυσικα υγειονομικο και μηχανικο... Και μετα μαλλον οι διαβιβασεις.
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Μορφωτικό επίπεδο στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kampf »

Λολ. Τι nick ειχες;
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
Nikos

Μορφωτικό επίπεδο στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nikos »

Αν και ακουγετε καπως αυτο θεματακι αυτο...
οντως και εγω που ξερω 3 παιδια που πηγαν Ε. Δ και οι τρεις ειναι "αγραμματοι"

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μορφωτικό επίπεδο στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Nikos έγραψε:Αν και ακουγετε καπως αυτο θεματακι αυτο...
οντως και εγω που ξερω 3 παιδια που πηγαν Ε. Δ και οι τρεις ειναι "αγραμματοι"



δεν παίζει κάνενα ρόλο το μορφωτικό επίπεδο. Αρκεί να είσαι σωστός
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες