Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

Bathory έγραψε:Θα πω κάτι που θεωρώ πως έχει κάποιο ενδιαφέρον τώρα και ελπίζω αυτό που αναφέρεις greko να είναι όντως όπως ακούγεται γιατί συνήθως προσέχεις αυτά που λες. Σε έναν διαγωνισμό του παρελθόντος κόπηκα ενώ είχα κάνει 1000άρι 4:03! Κι αυτό διότι για κάποια εκατοστά δεν είχα περάσει τη σφαίρα. Όσοι όμως δεν είδαν το Όνομά Μου νόμισαν πως αδικήθηκα. Όταν βύσμα δεν υπάρχει φαίνεται πάντως πως είναι 100% αντικειμενικοίΕικόνα! Δικαίως λοιπόν κι εγώ πήρα πόδι!



Για το χιλιαρι στους υπαξιωματικους ειμαι 1000% βεβαιος και δεν ειναι φημη... γιατι καποιος μεσολαβησε για να κοπει καποιος υποψηφιος... Τωρα με μεγαλυτερο ψαξιμο κοπηκαν και αλλοι που ηταν εντος οριων... Και περασαν καποιοι που ηταν εκτος οχι σε ενα αλλα σε 2 αθληματα... Οχι πολλοι βεβαια... Οσο για το αγωνισμα της σφαιρας... Αλλα και για οποιονδηποτε αγωνισμα... Εαν κοπεις σε ενημερωνει ο υπευθυνος που κραταει τη λιστα των ονοματων οτι εχεις κοπει και εαν θελεις συνεχιζεις... ΒΕΒΑΙΑ Η ΤΕΛΙΚΗ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΕΠΙΥΧΟΝΤΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΟΙΩΘΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ... Εαν λοιπον η αιτηση μου (την οποιαν εχω κρατησει αντιγραφο) εχει αποσταλει απο πολιτικο γραφειο με φαξ κατω στην ΔΠΟΕΚ (Διευθυνση Εκπαιδευσης ΛΣ) ή στο γραφειο του υφυπουργου, ακομα και σε ολα τα αγωνισματα να ειμαι εκτος οριων το ονομα μου στους επιτυχοντες των αγωνισματων θα ειναι! Τελεια και παυλα... Εικόνα

Ειρηνη

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Ειρηνη »

greko_27 έγραψε:
Bathory έγραψε: Θα πω κάτι που θεωρώ πως έχει κάποιο ενδιαφέρον τώρα και ελπίζω αυτό που αναφέρεις greko να είναι όντως όπως ακούγεται γιατί συνήθως προσέχεις αυτά που λες. Σε έναν διαγωνισμό του παρελθόντος κόπηκα ενώ είχα κάνει 1000άρι 4:03! Κι αυτό διότι για κάποια εκατοστά δεν είχα περάσει τη σφαίρα. Όσοι όμως δεν είδαν το Όνομά Μου νόμισαν πως αδικήθηκα. Όταν βύσμα δεν υπάρχει φαίνεται πάντως πως είναι 100% αντικειμενικοίΕικόνα! Δικαίως λοιπόν κι εγώ πήρα πόδι!



Για το χιλιαρι στους υπαξιωματικους ειμαι 1000% βεβαιος και δεν ειναι φημη... γιατι καποιος μεσολαβησε για να κοπει καποιος υποψηφιος... Τωρα με μεγαλυτερο ψαξιμο κοπηκαν και αλλοι που ηταν εντος οριων... Και περασαν καποιοι που ηταν εκτος οχι σε ενα αλλα σε 2 αθληματα... Οχι πολλοι βεβαια... Οσο για το αγωνισμα της σφαιρας... Αλλα και για οποιονδηποτε αγωνισμα... Εαν κοπεις σε ενημερωνει ο υπευθυνος που κραταει τη λιστα των ονοματων οτι εχεις κοπει και εαν θελεις συνεχιζεις... ΒΕΒΑΙΑ Η ΤΕΛΙΚΗ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΕΠΙΥΧΟΝΤΩΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΟΙΩΘΕΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΝΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ... Εαν λοιπον η αιτηση μου (την οποιαν εχω κρατησει αντιγραφο) εχει αποσταλει απο πολιτικο γραφειο με φαξ κατω στην ΔΠΟΕΚ (Διευθυνση Εκπαιδευσης ΛΣ) ή στο γραφειο του υφυπουργου, ακομα και σε ολα τα αγωνισματα να ειμαι εκτος οριων το ονομα μου στους επιτυχοντες των αγωνισματων θα ειναι! Τελεια και παυλα... Εικόνα



Ωπα ωπα... Σε ενημερωνoυν οταν κοβεσαι σε ενα αθλημα επι τοπου; Εμενα δε μου ειπε κανεις τιποτα κ γενικα δεν ακουσα πουθενα να λενε οτι κοβεσαι...
rafale17
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 19, 2011 4:38 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από rafale17 »

Παιδιά καλησπέρα.
Δυστυχώς θα έρθω να επιβεβαιώσω το θέμα του μέσου ή τουλάχιστον της διαπλοκής, διότι όταν περνούσα στην ΑΝΥΕ για ΛΦ και περίμενα ερωτήσεις τύπου "έχεις κάνει κάποια εγχείριση; Παίρνεις κάποια φάρμακα; ", ένας αξιωματικός με ρώτησε τι σπούδασα και ύστερα ξεκίνησε ένα καταιγισμό ερωτήσειων ιστορίας. Απάντησα ότι δε γνωρίζω από φόβο κυρίως μήπως απαντήσω λανθασμένα και αρχίσουν να γελούν. Δε στέκομαι στο ότι δεν ήξερα τις απαντήσεις -κάτι που φανερώνει δική μου άγνοια- αλλά στο ότι ο κύριος αυτός μου είπε φύγε μη σε κόψω. Τελοσπάντων, δεν ξέρω αν αφορά κανέναν αυτό αλλά δε νομίζω ότι στις αρμοδιότητες της επιτροπής είναι η εξέταση των υποψηφίων αναφορικά με τις γνώσεις τους. Όπως και να'χει, θέλω να συγχαρώ όσους τα κατάφεραν και καλή αρχή στο νέο τους ξεκίνημα.
dalena
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Μάιος 31, 2011 1:35 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από dalena »

Εγώ το άκουσα μόνο στο ύψος που είναι προφανές με 3 αποτυχημένες προσπάθειες Κοβεσαι... Και είπαν εμείς δε θέλουμε να σας πάρουμε στο λαιμό μας άμα θέλετε συνεχίζετε... Από τις 3 κοπέλες που κόπηκαν εκει αποχώρησε μια επι τόπου... Οι άλλες συνέχισαν...
Bathory
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2011 10:02 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Bathory »

Όχι Ειρήνη δεν έλεγαν ούτε σε ΥΠΑΞ Ούτε σε ΛΦ! Εκεί ήσουν και είδες. Απλά εγώ το είχα καταλάβει γιατί με αποδέσμευαν με την πρώτη προσπάθεια.
Bathory
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2011 10:02 am
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Bathory »

Bathory έγραψε:Όχι Ειρήνη δεν έλεγαν ούτε σε ΥΠΑΞ Ούτε σε ΛΦ! Εκεί ήσουν και είδες. Απλά εγώ το είχα καταλάβει γιατί με αποδέσμευαν με την πρώτη προσπάθεια.
Και δλδ ήταν υποχρεωμένοι να λένε στα παιδιά και δεν το έκαναν; Απαράδεκτο αυτό.
Ειρηνη

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Ειρηνη »

Bathory έγραψε:Όχι Ειρήνη δεν έλεγαν ούτε σε ΥΠΑΞ Ούτε σε ΛΦ! Εκεί ήσουν και είδες. Απλά εγώ το είχα καταλάβει γιατί με αποδέσμευαν με την πρώτη προσπάθεια.


Ναι οντως... Κ γω υψος κ μηκος με την πρωτη. Απλα σφαιρα εριξα ολες τις βολες αλλα στις δευτερες που εριξα κανει νοημα ο ενας αξιωματικος που μετρουσε οτι ειμαι οκ κ απλα μου λενε ριξε Κ τις αλλες...
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

Στους υπαξ την προκ του 2008 στο ελεγαν στα μουτρα... Κοπηκες... Στην αρχη υπηρξε μια ενημερωση... Οσοι κοβωνται σε ενα αγωνισμα αποκλειονται εκτος και εαν οι ιδιοι επιθυμουν να συνεχισουν... Η μονη διαφορα που υπηρχε ηταν οτι τα αγωνισματα εγιναν ολα σε 1 ημερα... Μαζι με την κολυμβηση... Και σε καθε αγωνισμα πηγαινες και εδινες το ονομα σου για επιβεβαιωση... Απλως ειναι υποχρεωμενοι να σε ενημερωσουν...
Falcon

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Falcon »

Falcon έγραψε:και εγώ το είχα ακούσει για αυτό και προχόρισα. Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα φιλαράκι! Τον Δεκέμβρη του 2012 θα ξέρω σίγουρα πάντος και από προσωπική μου γνώμη ;)



Τον Δεκέμβρη του 12 θα ξέρω και γω... Αν υπάρχουν μέχρι τότε δικαστήρια και Ελλινικό κράτος...

Iraklis

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Iraklis »

Χτες γίνανε και οι αθλητικές δοκιμασίες στο γήπεδο του Χαλανδρίου. Οι συνθήκες ήταν κάκιστες όπως γνωρίζετε, καταρρακτωδής βροχή και κρύο. Μας μαζέψαν όλους, μας είπαν να κάνουμε 3 λεπτά προθέρμανση και μας χώρισαν σε 2 γκρουπ. Όλα αυτά υπό καταρρακτώδη βροχή. Εγώ ήμουν στο 2ο γκρουπ το οποίο περίμενε μέσα στην βροχή να τελειώσει το 1ο γκρουπ, να περαστούν οι χρόνοι και μετά να τρέξουμε. Όταν ξεκινήσαμε να τρέχουμε τουλάχιστον εγώ αλλά φαντάζομαι και όλοι οι άλλοι είχαμε γίνει μούσκεμα μέχρι το εσώρουχο και προφανώς και είμασταν κρύοι καθώς πέρασαν περίπου 10 λεπτά από την ώρα που κάναμε την "προθέρμανση".

Οι πρώτοι 2 διάδρομοι του στίβου ήταν πλημμυρισμένοι από νερό και η αίσθηση του τρεξίματος ήταν ακριβώς όπως όταν τρέχεις στην θάλασσα εκεί που σκάει το κύμα. Δεν το συζητάω βέβαια ότι τα παπούτσια είχανε γίνει 3 κιλά το καθένα από το νερό καθώς τα πόδια μας πραγματικά κολυμπούσαν. Όπως ήταν φυσικό υπό αυτές τις συνθήκες το 4'20'' το οποίο πολύ εύκολα έβγαζα να είναι ένα μακρινό όνειρο, έτσι λοιπόν οι μισοί κοπηκαμε στο χιλιάρι. Η χρονομέτρηση γινόταν με αδιαφανείς διαδικασίες καθώς κανένας μας δεν φορούσε ταμπελάκι που να αναγράφει κάποιο νούμερο ώστε να γίνει η ταυτοποίηση του προσώπου που έτρεχε με τον χρόνο που έκανε. Αυτός που τερμάτισε πρώτος στο γκρουπάκι μου ήταν αθλητής.

Όταν αυτός τερμάτιζε εγώ βρισκόμουν περίπου στα 120 με 130 μέτρα πίσω του δηλαδή στο ημικύκλιο πριν την αφετηρία των 100 μέτρων. Ο χρόνος που μου ανακοινώθηκε ήταν 5' 03'' πράγμα που θεωρώ απίθανο ακόμα και υπό αυτές τις συνθήκες. Ακόμα όμως και αυτός να υποθέσουμε ότι ήταν ο χρόνος μου, σας ρωτάω είναι δυνατόν αν εγώ που βρισκόμουν 120-130 μέτρα πίσω από τον πρώτο όταν τερμάτιζε να έκανα 5'03'' και ο 1ος να έκανε κάτω από 4'20'' ; Μίλησα με εμπειρότατους προπονητές στίβου και μου είπαν ότι η διαφορά μας να ήταν στην χειρότερη 30 δευτερόλεπτα και άντε και σας λέω ότι αυτός τερμάτισε σε κάτω από 4'20'', όλοι οι υπόλοιποι που μεσολάβησαν μεταξύ αυτού και εμού κάνανε και αυτοί κάτω από 4'20'';

Είναι μαθηματικά αδύνατο. Γι'αυτό λοιπόν από χτές έχει ξεκινήσει μία διαδικασία πολλών ατόμων που κοπήκαμε Με πλήθος ενστάσεων που υποβλήθηκαν στο υπουργείο προστασίας του πολίτη και θα συνεχιστεί ενδεχομένως και δικαστικά. Είναι κρίμα κόπους και άγχος μηνών και Να στους μηδενίζει έτσι ο οποιοσδήποτε
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από greko_27 »

Κατα τα αλλα η αξιοκρατια βασιλευει στην ελλαδα!Εικόνα...
Iraklis

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Iraklis »

Απευθύνω έκκληση στα μέλη του forum, αν γνωρίζουν κάποιον που έκανε και αυτός ένσταση να επικοινωνήσει μαζί μου να οργανωθούμε. Επίσης ψάχνω κάποιον καλό δικηγόρο που να ειδικεύεται στα διοικητικά δικαστήρια και να έχει αντίστοιχη εμπειρία με προηγούμενες ενστάσεις. Είμαι 28 και ήταν η τελευταία μου ευκαιρία για εισαγωγή στο σώμα και δεν θα το αφήσω έτσι
EGO

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από EGO »

Φιλε ηρακλη αυτο που σαν εκαναν δεν ειναι καθολου αξιοκρατηκο κ μην το αφησετε ετσι να πατε νομικα! Ποσα ατομα κοψανε απο αυτους που δωσατε στο συνολο;
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Οι αλλοι μισοι θα σου πουν γιατι δεν κοπηκαν; Σε αλλο γηπεδο πηγαν κ ετρεξαν?
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
Iraklis

Ένσταση σε προκήρυξη σωμάτων ασφαλείας

Δημοσίευση από Iraklis »

Κόπηκαν περίπου οι μισοί, ακριβείς αριθμούς δεν γνωρίζω ακόμα. Δημήτρη δεν μπορούσαν όπως καταλαβαίνεις να κοπούν όλοι, προφανώς περάσαν μόνο τους πρώτους κάθε σειράς έως κάποιον αριθμό πλαφόν που τους είχε οριστεί, δεν γνωρίζω με ποιό τρόπο κάνανε τον διαχωρισμό. Γνωρίζω όμως πως ο τελευταίος επιτυχών τερμάτισε 20 μέτρα μπροστά μου που για να είναι επιτυχών σημαίνει ότι έκανε κάτω από 4'20'' κι εγώ που έτρεχα σαν τρελός στα τελευταία μέτρα έκανα 43 δευτερόλεπτα να διανύσω 20 μέτρα; Πώς ακριβώς μπορεί να στέκει κάτι τέτοιο; Προφανώς επειδή είχα αυτή την διαφορά των 20 μέτρων από τον τελευταίο του "μπουλουκιού" κόπηκα ανεξαρτήτως χρόνου. Αυτό που λες για τον καιρό έχεις δίκιο, όλοι τρέξαμε μέσα στην βροχή και στα νερά, οι επιτυχόντες όμως και οι πρώτοι επιλαχόντες του Νοεμβρίου τρέξανε ύπο άριστες συνθήκες και το γνωρίζω γιατί έχω φίλους που πέτυχαν. Δεν είναι άδικο λοιπόν για μένα αλλά και για τα υπόλοιπα παιδιά να εξεταστούμε υπό πολύ διαφορετικές συνθήκες στον ίδιο διαγωνισμό; Γιατί δεν κάνουνε τις αθλητικές δοκιμασίες λοιπόν σε κλειστό γήπεδο ώστε να πετύχουν τις ίδιες συνθήκες εξέτασης σε όλους ανεξαρτήτως καιρικών συνθηκών;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 33 επισκέπτες