Είστε προληπτικοί;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από Rafale »

Φυλαχτα γουρια ειναι απο τις μερικες συνηθειες των ελληνων που θα μας ακολουθουν παντα. Το φτυσε στο κορφο σου η μαυρη γατα ειναι καθημερινες ατακες μας. Αλλωστε καθε λαος εχει τους δικους του οιωνους καλους η κακους.

Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από kampf »

Εγω στο "ματι" πιστευω παντως
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
ΜΑΡΙΑ21
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Τετ Απρ 21, 2010 7:38 pm
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από ΜΑΡΙΑ21 »

Συμφωνω και εγω για το ματι
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από illy »

Tη βασκανια τη δεχεται κ η Εκκλησια, αλλωστε υπαρχει κ ειδικη ευχη κατα της βασκανιας... κ εγω το πιστευω ακραδαντα το ματι, ξερω κ την ευχη... Δεν το θεωρω οτι ειμαστε προληπτικοι οσοι το πιστευουν
Dum spiro spero
Black_Knight
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 01, 2010 5:27 pm
Επάγγελμα: Στρατιωτικός
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από Black_Knight »

Κανεις δεν λέει ότι ειναι προληπτικός, αλλά και κανείς δεν ρισκάρει κάνοντας κάτι αντίθετο! Ποιος έσπασε προσφατα καθρεφτη ; ΕικόναΕικόνα
"And so I become a knight of the Kingdom of Dreams and Shadows!"
supermario
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 378
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 2:47 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από supermario »

Τεταρτη και παρασκευη τα νυχια σου μην κοψεις και κυριακη μην λουστεις αν θες να προκοψεισ... ΧαχαχαχαχαΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕΛΕΟΣ!

Το μεγαλύτερο πρόβλημα τησ Ελλάδας είναι ότι είναι γεμάτη από εμάσ τουσ Έλληνεσ...
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από Rafale »

Αγόρι ηλικίας 13 ετών χτυπήθηκε από κεραυνό την περασμένη Παρασκευή 13 του μήνα, ακριβώς στη μία και 13 πρώτα λεπτά (13:13) το μεσημέρι. Τυχαίο; «Δε νομίζω», θα απαντήσουν οι προληπτικοί για τους οποίους η Παρασκευή και 13 είναι παραδοσιακά ημέρα εξαιρετικής γκαντεμιάς. Ατυχία βουνό είχε ο 13χρονος Βρετανός ο οποίος παρακολουθούσε ένα αεροπορικό σόου στο Σάφολκ της ανατολικής Αγγλίας όταν χτυπήθηκε από κεραυνό με αποτέλεσμα να υποστεί εγκαύματα στον ώμο και να οδηγηθεί στο νοσοκομείο. www.ethnos.gr Να σημειωθεί πως γύρω του υπήρχαν άλλα περίπου 150.000 άτομα τα οποία δεν έπαθαν τίποτα. Είναι να μη σου (κακο) τύχει, που λένε.
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από Hyper »

Δε πιστευω καθολου σε προληψεις γουρια και οτιδηποτε αλλο το ματιασμα το αποδεχεται και η εκκλησια οντως αλλα εγω ποτε μου δεν το πιστεψα και ποτε μου δεν με εχει πιασει. Οσο τα πιστευεις τοσο πιο πιθανο ειναι να βλεπεις φαντασματα και να νομιζεις οτι σου συμβαινουν παραξενα πραγματα. Πιστεψτε στον εαυτο σας κ αφηστε προληψεις κ προκαταληψειςΕικόνα
Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2010 2:15 am
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ »

Και εγω τα ιδια δεν πισετευω προληψεις κτλ

ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από Rafale »

Απο τη μια πιστευω και απο την αλλη λεω ελα μωρε μπαρουφες ειναι αυτα. Ειμαι σαβατογεννημενη και απ οτι μου λενε οι γυρω μου οταν ιδιως ειμαι θυμωμενη αυτο που θα πω τους βγαινει. Επισης εχω προσεξει οτι οταν κοιτω καποιον/α σκονταφτει η πεφτει κατω. Τις περισσοτερες φορες. Οχι παντα. Ετσι τα αποφευγω αυτα. Αλλιως δεν ξερω πως να το εξηγησω. Αυτο συμβαινει Μονο ομως ς αυτο που θα πω εγω και εκει που θα κοιταξω.

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από Signaller »

Προσωπικά δεν είμαι προληπτικός. Αλλά υπάρχουν ώρες ώρες που έρχονται έτσι τα πράγματα και αναρωτιέσαι...
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από nandy24 »

Rafale έγραψε: Απο τη μια πιστευω και απο την αλλη λεω ελα μωρε μπαρουφες ειναι αυτα. Ειμαι σαβατογεννημενη και απ οτι μου λενε οι γυρω μου οταν ιδιως ειμαι θυμωμενη αυτο που θα πω τους βγαινει. Επισης εχω προσεξει οτι οταν κοιτω καποιον/α σκονταφτει η πεφτει κατω. Τις περισσοτερες φορες. Οχι παντα. Ετσι τα αποφευγω αυτα. Αλλιως δεν ξερω πως να το εξηγησω. Αυτο συμβαινει Μονο ομως ς αυτο που θα πω εγω και εκει που θα κοιταξω.

θέλεις να έρθεις μια βόλτα από το γραφίο που δουλεύω να μελετήσεις το αφεντικό μου; Ε ε ε ε;
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από nandy24 »

Τις μαύρες γάτες τις λατρεύω, το 13 είναι ο τυχερός αριθμός μου, μέχρι στιγμής έχω χάσει το μέτρημα πόσους καθρέφτες έχω σπάσει... Οπότε δεν είμαι ιδιάετρα προλιπτική... Ίσως μόνο στο μάτι να πιστεύω... Πάντως συνηθώς με χρισιμοποιηούν για γούρι... Ειδικά στο τάβλι χε χε χε χε

Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από Signaller »

nandy24 έγραψε: Τις μαύρες γάτες τις λατρεύω, το 13 είναι ο τυχερός αριθμός μου, μέχρι στιγμής έχω χάσει το μέτρημα πόσους καθρέφτες έχω σπάσει...


Τα κάνεις επίτηδες ;Εικόνα
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Είστε προληπτικοί;

Δημοσίευση από nandy24 »

Τους καθρέφτες ; Μπά είμαι ολίγον ατσούμπαλι με τα γυαλικά... Χε χε χε αλλά γκρουσουζια δεν μου έχουν φέρει... Όταν έχει Τρίτη 13 ή Παρασκευή 13 από το πρωί όλα μου πάνε ρόδινα... Τι να πεις...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες