Λέσχες Αξιωματικών

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από billaras »

Αφου βγεις λοχιας μπορεις να μπεις στη λεσχη αξιωματικων ή πρεπει να γινεις πρωτα ανθυπολοχαγος
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από kallitexnis »

billaras έγραψε:Αφου βγεις λοχιας μπορεις να μπεις στη λεσχη αξιωματικων ή πρεπει να γινεις πρωτα ανθυπολοχαγος
Να μπείς στη Λέσχη για φαγητό, παρκάρισμα αυτοκινήτου και σε δεξιώσεις εννοείς;
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από billaras »

Γενικα μπορεις να μπεις μεσα ή σου απαγορευεται η εισοδος;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από kallitexnis »

billaras έγραψε:Γενικα μπορεις να μπεις μεσα ή σου απαγορευεται η εισοδος;
Δεν απαγορεύεται η είσοδος. Έχω πάει αρκετές φορές...
billaras
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 19, 2009 9:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από billaras »

Με τι βαθμο;
καθεσαι τρως πινεις κανονικα;
σε δουλευουν οι αξιωματικοι;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από kallitexnis »

billaras έγραψε:Με τι βαθμο;
καθεσαι τρως πινεις κανονικα;
σε δουλευουν οι αξιωματικοι;
Γιατί να με δουλέψουν οι Αξιωματικοί; Όχι βέβαια. Η υπηρεσία υπηρεσία και η πολιτική ζωή πολιτική ζωή. Σεβασμός υπάρχει στους παλαιότερους. Αλλά όλα κανονικά. Έχω πάει σε δεξίωση...
SSE

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από SSE »

Γεια σας παιδες ειμαι ο Βασιλης κ απο την Γ γυμνασιου ηθελα να γινω ή στρατιωτικος ή αξιωματικος οποτε περσυ στην Α λυκ καθομουν κ εψαχνα καλα και κακα να δω αν αξιζει τον κοπο!
θεληση υπαρχει επειδη το γουσταρω αυτο το επαγγελμα κ θα βολευτω κ θα προσαρμοστω με τη μια... Μου φαινεται κομμενο κ ραμμενο στα μετρα μ! Αυτο που προσεξα ειναι η λεσχη αξιωματικων... Γιατι κακα τα ψεματα του χρονου δινω πανελληνιες κ απο μαγειρικη ειμαι σκραπας οποτε απο οτι ξερω εκει εχει καλο και φτηνο φαγητο οποτε ειναι κατι καλο ρε παιδι μου απο εκει που εισαι αγνωστος σε μια ξενη πολη θα κατσεις θα φας μ τον αλλον ν α πειτε μια κουβεντα ενα τρωτε να εχεις εναν ανθρωπο να βγεις το σαββατο... Κατι τετοιο στην αστυνομια υφισταται; Και κατι αλλο διορθωστε με αν κανω λαθος... Αλλα νομιζω οτι εχει πολλαπλο χαρακτηρα... Δηλαδη δεν ειναι απλα ενα Αλλα ειναι και σαν... Τοπος συναξης... Του στυλ με το που μετατεθεις θα πας εκει θα βρεις καναν ανθρωπο να ς βοηθησει να βρεις σπιτι να νοικιασεις και τα συναφη... Αληθευουν δηλαδη αυτα περι Κλιματος;
παπακι
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Τετ Μάιος 05, 2010 10:53 pm
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από παπακι »

Αξιωματικος στην αστυνομια εννοεις; Ή στο στρατο. Γιατι αυτο το φορουμ ειναι για τις στρατιωτικες σχολες και οχι για την αστυνομια!
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από Rafale »

SSE έγραψε:Γεια σας παιδες ειμαι ο Βασιλης κ απο την Γ γυμνασιου ηθελα να γινω ή στρατιωτικος ή αξιωματικος οποτε περσυ στην Α λυκ καθομουν κ εψαχνα καλα και κακα να δω αν αξιζει τον κοπο!
θεληση υπαρχει επειδη το γουσταρω αυτο το επαγγελμα κ θα βολευτω κ θα προσαρμοστω με τη μια... Μου φαινεται κομμενο κ ραμμενο στα μετρα μ! Αυτο που προσεξα ειναι η λεσχη αξιωματικων... Γιατι κακα τα ψεματα του χρονου δινω πανελληνιες κ απο μαγειρικη ειμαι σκραπας οποτε απο οτι ξερω εκει εχει καλο και φτηνο φαγητο οποτε ειναι κατι καλο ρε παιδι μου απο εκει που εισαι αγνωστος σε μια ξενη πολη θα κατσεις θα φας μ τον αλλον ν α πειτε μια κουβεντα ενα τρωτε να εχεις εναν ανθρωπο να βγεις το σαββατο... Κατι τετοιο στην αστυνομια υφισταται; Και κατι αλλο διορθωστε με αν κανω λαθος... Αλλα νομιζω οτι εχει πολλαπλο χαρακτηρα... Δηλαδη δεν ειναι απλα ενα Αλλα ειναι και σαν... Τοπος συναξης... Του στυλ με το που μετατεθεις θα πας εκει θα βρεις καναν ανθρωπο να ς βοηθησει να βρεις σπιτι να νοικιασεις και τα συναφη... Αληθευουν δηλαδη αυτα περι Κλιματος;
βεβαια μπερδευεις πολλα θεματα μαζι ριξε και μια ματια στις στρατιωτικες σχολες στα επιμερους θεματα εχει και για τη ζωη του στρατιωτικου αλλα και για σοα που αρχικα βεβαια δεν μπορεις να πας εκει. Οσο αφορα τη λεσχη αξιωματικων αληθευει οτι φθηνο και καλο φαγητο αλλα δεν ειναι σε ολες τις πολεις αυτο. Τωρα το να κατσεις με το συναδελφο σου να φας το βρισκω καλο αλλα φαντασου Στο απεναντι τραπεζι να εχεις το Το σχη το ταξιαρχο το στρατηγο ενδεχομενως και να τρωτε βυζαβι και απεναντιας; Εγω δεν θα μπορουσα. Αντε αυτο. Το αλλο ; Να πηγαινεις για φαγητο στη λεσχη και συνεχεια να χτυπας προσοχη σε οσους ανωτερους σου βλεπεις; Καλυτερα να πηγαινεις να παιρνεις φαγητο που ηδη θα παραγγελνεις απο πρωι για να γλιτωνεις ολα αυτα αν δεν θα θελεις. Συνηθως οι στρατιωτικοι τα σπιτια τα βρισκουν απο συναδελφους τους οποτε θα γλιτωσεις Ψαξιμο και περπατημα. Στο θεμα στρατιωτικες σχολες οπως σου ειπα θα βρεις επιμερους και θα σου λυθουν οι αποριες.

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Rafale έγραψε:μιλαω για τις λεσχες και μονο γι αυτες. Εσυ δηλ αν εβλεπες στην εισοδο τον ταξχο η το στργο θα του ελεγες μονο καλημερα καλησπερα; Τουλαχιστο δεν θα καθοσουν σε σταση προσοχης; Υπαρχουν μερικοι που σηκωνονται και οταν τρωνε οταν περασει ανωτερος απο διπλα τους. Μιας και ο ανωτερος τους κοιτα μεσα στα ματια ξερεις. Απο τη στιγμη που εισαι με τη στολη για ποια εκτος υπηρεσιας λες; Ο στρατιωτικος ειναι ποτε εκτος;
Γιατι να παω στη Λεσχη με στολη; Γιατι να σηκωθω απο το φαγητο μου; Θα με καλεσει σε απολογια; Με βαση πιο αρθρο; Οταν εισαι "εκτος στρατοπεδου" εισαι και "εκτος υπηρεσιας" αν γινει κατι "σε ανακαλουν"

Εχει τυχει να εχω μπει σε 2 Λεσχες στο ΚΕΕΔ και στη ΓΑΔΑ. Οταν μπηκε ο Διοικας στο ΚΕΕΔ κανενα στελεχος δεν σηκωθηκε μονο οι εφεδροι τον χαιρετησαν, οσο για την ΓΑΔΑ ολοι ηταν με πολιτικα.

Εσυ για ποιες λεσχες μιλας;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από Rafale »

Για λεσχες παραμεθωριου μιλω. Καλα εσυ πας σπιτι σου Βαζεις τα πολιτικα και πας στη λεσχη να φας; Δεν ξερω τι γινεται κεεδ και γαδα. Γαδα; Καμια σχεση.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Rafale έγραψε:Για λεσχες παραμεθωριου μιλω. Καλα εσυ πας σπιτι σου Βαζεις τα πολιτικα και πας στη λεσχη να φας; Δεν ξερω τι γινεται κεεδ και γαδα. Γαδα; Καμια σχεση.
Γιατι καμια σχεση η ΓΑΔΑ; Δεν απαντας στα ερωτηματα μου; Τι θα με κανει ο εκαστοτε Συνταγματαρχης; Γιατι να με εγκαλεσει;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από Rafale »

Καταρχην δεν μιλησα για εγκαλεισαι. Απλα ανεφερα Οτι οταν δεις ανωτερο στην εισοδο της λεσχης θα παρεις σταση προσοχης. Οταν εισαι στο τραπεζι και τρως και περασει ανωτερος ελαφρως σηκωνεσαι μιας και σε κοιτα στα ματια. Ειναι σα να σου λεει σηκω. Και δεν το κανουν ολοι οι ανωτεροι αυτο. Μερικοι ειναι διακριτικοι και δεν ριχνουν ματια την ωρα του φαγητου. Αυτο εννοω.

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Rafale έγραψε:Καταρχην δεν μιλησα για εγκαλεισαι. Απλα ανεφερα Οτι οταν δεις ανωτερο στην εισοδο της λεσχης θα παρεις σταση προσοχης. Οταν εισαι στο τραπεζι και τρως και περασει ανωτερος ελαφρως σηκωνεσαι μιας και σε κοιτα στα ματια. Ειναι σα να σου λεει σηκω. Και δεν το κανουν ολοι οι ανωτεροι αυτο. Μερικοι ειναι διακριτικοι και δεν ριχνουν ματια την ωρα του φαγητου. Αυτο εννοω.
Ειμαι στελεχος, ειμαστε συναδελφοι, αν δεν ειναι σε επιπεδο Ανωτατου Αξ και δεν με ξερει, και ειμαι με πολιτικα ουτε καν θα ασχοληθω μαζι του. Αν τρωω εννοειται οτι δεν θα σηκωθω ειτε με στολη ειτε οχι ουτε λιγο ουτε πολυ. Πηγα στη λεσχη να φαω. Οι χερετουρες ειναι για τα στρατοπεδα. Παντως δεν ξερω κανενα Αξιωματικο τοσο στοκο που να σε κοιταει στα ματια για να σηκωθεις απο το φαγητο σου. Κι αν εισαι με τη μπουκια στο στομα τι θα κανεις θα πνηγεις?
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Λέσχες Αξιωματικών

Δημοσίευση από Rafale »

Μην το λες υπαρχουν "στοκοι" οπως τους λες και σε κοιτουν την ωρα που τρως. Επισης υπαρχουν και νεοτοποθετημενοι ανθλγοι Που ακομα καθονται σε σταση προσοχης και στη λεσχη.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες