Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από yandr »

Κατόπιν βοήθειας από άλλο μέλος, βρήκα τις παρακάτω προβλέψεις:

Su-35 έγραψε:
UFO έγραψε: Και επειδή μου αρέσει να επιβεβαιώνομαι:
Σήμερα Κυριακή 11/1/09 παραθέτω τις τιμές κλεισίματος της Παρασκευής 9/1/09, των μετοχών που κατά την γνώμη μου θα βγάλουν τρελές αποδόσεις μέσα στα επόμενα 3 χρόνια.

ΕΤΕ:14.06
ΜΟΗ:7.90


2/10/09

ΕΤΕ:24.75

ΜΟΗ:11.25



Για οπαπ υπομονή...

ΕικόναΕικόναΕικόνα



Σήμερα, ΕΘΝΙΚΗ στα 9,54 ευρώ και ΜΟΗ 6,99 ευρώ.

Για τον ΟΠΑΠ περιμένουμε Εικόνα

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από Su-35 »

yandr έγραψε:Κατόπιν βοήθειας από άλλο μέλος, βρήκα τις παρακάτω προβλέψεις:

Su-35 έγραψε:
UFO έγραψε: Και επειδή μου αρέσει να επιβεβαιώνομαι:
Σήμερα Κυριακή 11/1/09 παραθέτω τις τιμές κλεισίματος της Παρασκευής 9/1/09, των μετοχών που κατά την γνώμη μου θα βγάλουν τρελές αποδόσεις μέσα στα επόμενα 3 χρόνια.

ΕΤΕ:14.06
ΜΟΗ:7.90


2/10/09

ΕΤΕ:24.75

ΜΟΗ:11.25



Για οπαπ υπομονή...

ΕικόναΕικόναΕικόνα

Σήμερα, ΕΘΝΙΚΗ στα 9,54 ευρώ και ΜΟΗ 6,99 ευρώ.

Για τον ΟΠΑΠ περιμένουμε Εικόνα


Aσχετε;ΕικόναΣτις 11/1/09 προτεινα αγορα και στις 2/10/09 πωληση...
Μαθηματικα ξερεις φανταζομαι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Su-35 την Δευ Ιουν 07, 2010 7:14 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από yandr »

Άσχετε, εγώ βλέπω πρόβλεψη 3-ετίας για τις συγκεκριμένες μετοχές. Εικόνα
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από Su-35 »

Ναι αλλα ειδα τεραστιο κερδος και για αυτο προτεινα αμεση ρευστοποιηση και επανατοποθετηση οταν πεσουν οι τιμες (οπως και εγινε).
Βασικα yandr δεν μπορω να βρω το θεμα stock exchange. Πριν το εβλεπα. Ας γινει συγχωνευση αν γινεται.
Αν καποιος με ακολουθουσε θα ειχε αποδοση 50% + τα μερισματα μεσα σε 9 μηνες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Su-35 την Δευ Ιουν 07, 2010 7:07 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
TOPOL-M
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2042
Εγγραφή: Παρ Ιουν 26, 2009 7:42 pm
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από TOPOL-M »

Ρε su μου θυμίζεις τα παπαγαλάκια που μας έλεγαν πάρε αυτό, πάρε Κεράνη θα πάει 10? από 4?, πάρε Θεσσαλική και Λαναρόχαρτα και μπούρδες.

Αυτοί οι άνθρωποι έσπρωξαν κόσμο ο οποίος έχασε τα λεφτά του.

Αν αυτό δεν είναι απάτη τι είναι; Πήγε κανείς φυλακή;

Οσο για τώρα ότι και να πάρεις δεν ξέρεις που θα πιάσει πάτο το ΧΑΑ.

Μακριά απο μετοχές.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από yandr »

Έχει γίνει συγχώνευση των δύο θεμάτων (δηλαδή με το Stock Exchange). Μη διαστρευλώνουμε την πραγματικότητα, πρότεινες διακράτηση για 3-ετια στο αρχικό μήνυμα.

Σε κάθε περίπτωση, όταν οι αγορές καταρρέουν τα χαρτιά δεν έχουν αξία. Μπορεί βέβαια κάποιος να ρισκάρει αγοράζοντας και να του βγει, αλλά πάντα εξαρτάται από το επενδυτικό ρίσκο που δέχεται να αναλάβει.

Η συντηρητική λύση είναι ο χρυσός. Οι μετοχές είναι ριψοκίνδυνες και φυσικά αν σου βγει φέρνουν πολύ μεγαλύτερα κέρδη. Σε γενικές γραμμές, αν κάποιος βλέπει κατάρρευση ας αγοράσει χρυσό και αν βλέπει ανάκαμψη ας αγοράσει μετοχές (ελπίζοντας οι αντίστοιχες εταιρείες να υπάρχουν μετά από 2-3 χρόνια).

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από Su-35 »

yandr έγραψε: Μη διαστρευλώνουμε την πραγματικότητα, πρότεινες διακράτηση για 3-ετια στο αρχικό μήνυμα.

Εσυ διαστρευλωνεις. Προτεινα διακρατηση και μολις ειδα τεραστια κερδη προτεινα αμεση ρευστοποιηση για ΕΤΕ. Επιβεβαιωθηκα ως προς την υποσχεση για κερδη και μαλιστα πολυ νωριτερα. Τελος επειδη εσυ εισαι ασχετος απο μετοχες και χρηματιστηρια μην προσπαθεις να το παιζεις ξερολας!

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από yandr »

Στραβώθηκες;



Σήμερα Κυριακή 11/1/09 παραθέτω τις τιμές κλεισίματος της Παρασκευής 9/1/09, τον μετοχών που κατά την γνώμη μου θα βγάλουν τρελές αποδόσεις μέσα στα επόμενα 3 χρόνια.

ΕΤΕ:14.06
ΜΟΗ:7.90
ΟΠΑΠ:21.68

Αναφέρομε σε τριετές αποδόσεις από 50 ως 250 % συν τα ετήσια μερίσματα 8-15% !!
Δηλαδή μιλάω για 74 - 295%....



Και βάζω στοίχημα ότι ξέρω τουλάχιστον τα διπλά από εσένα για το χρηματιστήριο.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από yandr »

Οι αποδόσεις που πρότεινες ήταν -50% τελικά.
osst
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 3:50 am
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από osst »

Κατ`αρχήν χαίρομαι που υπάρχει ενδιαφέρον καθώς τις πρώτες δυο ημέρες δεν είχε ποστάρισμα το θέμα.

@yandr. Απ`ότι κατάλαβα έγινε συγχώνευση με παρόμοιο θέμα αλλά παρ`όλο που το είχα ψάξει δεν το είχα δεί.

@su 35.Eίμαι παλαιός γνώριμος της κυρίας (απο τότε που της έλεγαν σοφοκλέους). Ψώνισα μερικά κιλά ΜΑΡΦΒ με το σκεπτικό ότι οι συγχωνεύσεις των τραπεζών είναι προ των πυλών. Βέβαια ο Βγενό δεν μου γεμίζει καθόλου το μάτι, αλλά σε τέτοιες συνθήκες, περιμένω απο τέτοιους ανθρώπους τις μεγάλες κινήσεις. Κρυφή σκέψη είναι ότι άν εξακολουθεί να έχει Γερές πλάτες απο dubai ίσως να πάει για το μεγάλο ψάρι, την ΕΤΕ. ΙΣΩΣ.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από Su-35 »

yandr έγραψε:Στραβώθηκες;


Σήμερα Κυριακή 11/1/09 παραθέτω τις τιμές κλεισίματος της Παρασκευής 9/1/09, τον μετοχών που κατά την γνώμη μου θα βγάλουν τρελές αποδόσεις μέσα στα επόμενα 3 χρόνια.

ΕΤΕ:14.06
ΜΟΗ:7.90
ΟΠΑΠ:21.68

Αναφέρομε σε τριετές αποδόσεις από 50 ως 250 % συν τα ετήσια μερίσματα 8-15% !
Δηλαδή μιλάω για 74 - 295%....



Και βάζω στοίχημα ότι ξέρω τουλάχιστον τα διπλά από εσένα για το χρηματιστήριο.


Επιμενεις λογω εμπαθειας να βλεπεις μονο το αρχικο ποστ και οχι το επομενο που προτεινω αμεση ρευστοποιηση και επανατοποθετηση λογω μεγαλων κερδων καθως και υπομονη για οπαπ και μοη. Στο τριτο προτεινω υπομονη μονο για οπαπ κατι που σημαινει αμεση ρευστοποιηση και για ΜΟΗ. Η ασχετοσυνη σου επιβαιβεωνεται Και απο το γεγονος οτι αφου επιμενεις στο πρωτο ποστ θα επρεπε να περιμενεις 3 χρονια για να δεις τις αποδοσεις. Οι αποδοσεις σου θα βγουν οταν ρευστοπιησεις και οχι σημερα που κοιταξες την τρεχουσα τιμη το ταμπλο. Προφανως δεν θα πουλουσες σημερα. Αφου λοιπον εισαι κολλημενος λογω εμπαθειας μονο στο πρωτο ποστ τουλάχιστον περιμενε να τελειωσουν τα 3 χρονια και μετα βγαλε τις αποδωσεις.

Στραβωθηκες;Εικόνα
έγραψε:Τελικά ίσως να μην χρειάζεται και τόση αναμονή.
Η ρευστοποίηση πάντα ήταν η αδυναμία μου.
Η ΕΤΕ ξεπέρασε τα 21 αυτές τις μέρες.
Δηλαδή +50% Και χωρίς το μέρισμα.

Καλή μπάζα-απόδοση για 5 μήνες ε.;Εικόνα

Υ. Γ.1 Κατοχυρώστε κέρδη.Τα λεφτά σε προθεσμιακή και ξαναγοράζουμε όταν θα είναι φθηνότερα.Εικόνα

Υ. Γ.2 Για ΜΟΗ και ΟΠΑΠ είναι νωρίς ακόμα. Τσιμπάμε τα μερίσματα και υπομονή.Εικόνα

Υ. Γ.3 Το μέρισμα της ΜΟΗ μπήκε στους λογαριασμούς των δικαιούχων εχτές.(0.36 ανά μετοχή, καθαρό)


Su-35 έγραψε:
2/10/09

ΕΤΕ:24.75

ΜΟΗ:11.25



Για οπαπ υπομονή...

ΕικόναΕικόναΕικόνα


Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Su-35 την Δευ Ιουν 07, 2010 9:06 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από yandr »

Su-35 έγραψε:Σήμερα Κυριακή 11/1/09 παραθέτω τις τιμές κλεισίματος της Παρασκευής 9/1/09, τον μετοχών που κατά την γνώμη μου θα βγάλουν τρελές αποδόσεις μέσα στα επόμενα 3 χρόνια.

ΕΤΕ:14.06
ΜΟΗ:7.90
ΟΠΑΠ:21.68

Αναφέρομε σε τριετές αποδόσεις από 50 ως 250 % συν τα ετήσια μερίσματα 8-15% !
Δηλαδή μιλάω για 74 - 295%....



Ποια εμπάθεια ρε SU; Όση εμπάθεια έχω για το τελευταίο σκουλήκι πάνω στη γη έχω και για σένα.

Δες το παραπάνω και άσε τις βλακείες και τις υπεκφυγές.

Προς το παρόν βρίσκεσαι στο -50% και έπεται συνέχεια. Δεν αποκλείεται μέχρι το 2010 να ανακάμψεις, αλλά θα το εξετάσουμε ξανά τότε.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από Su-35 »

Προς το παρον οπως προανεφερα εχω ηδη ρευστοποιησει και εχω βγει κερδισμενος. Μα καλα δεν τα βλεπεις τα επομενα posts ρε ανθρωπε; Απορω! Γιατι δεν τα προσμετρας;
Οκ, επειδη εισαι κολλημενος ας υποθεσουμε οτι δεν ειχα ρευστοποιησει και οτι υπαρχει μονο το πρωτο ποστ. Θα δουμε ποιες θα ειναι οι αποδοσεις την 9/1/12 προσμετρωντας και τα μερισματα.
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από yandr »

ΟΚ, τώρα μιλάς σωστά.
osst
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 130
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 3:50 am
Επικοινωνία:

Χρηματιστήριο: Bull or Bear

Δημοσίευση από osst »

YΠάρχει μια διαχρονική αρχή που λέει ότι"ποτέ μην ψάχνεις να βρείς το κατώτατο σημείο για να αγοράσεις και το υψηλότερο για να πουλήσεις, γιατι δεν θα το βρείς ποτέ". Η αλήθεια είναι ότι όποιος αγοράζει υπο τις παρούσες συνθήκες χρειάζεται να έχει ατσάλινα νεύρα και πολλά κιλά ... Καρύδια.

Επίσης όμως αλήθεια είναι ότι άν περιμένεις πότε θα αρχίσει να ανεβαίνει, το`χασες το τρένο. Αυτό λέει η εμπειρία μου απο το `99. Οι περιουσίες δημιουργούνται σε περιόδους κρίσεων, τότε που οι πολλοί τρέμουν να μπούν ή ακόμα χειρότερα, πουλάνε και τέτοιες Ευκαιρίες Υπήρξαν και πέρυσι αλλά και το 2003 με την έναρξη του πολέμου στον Περσικό και αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στα επίπεδα εκείνων των περιόδων Ετσι επιβεβαιώνεται για άλλη μια φορά ένα ακόμη ρητό που λέει "ότι γράφει (το ταμπλό), ξαναγράφει"

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες