Μεταθέσεις αστυνομικών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GSNIK
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Φεβ 06, 2012 2:04 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από GSNIK »

Ρε παιδια ξερει κανεις τι μορια το ετος παιρνει ενας που υπηρετει στην ΑΔ Κεφαλληνιας και εχει τοπο συμφεροντων την ΑΔ Αχαιας;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Διάβασε το παρακάτω μήνυμα και θα καταλάβεις

SREK έγραψε:
ΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:Καλημερα! Ηθελα να σας ρωτησω ανα ξερετε ποσα μορια παιρνει καποιος που υπηρετει στο καρλοβασι της σαμου και εχει τοπο συμφεροντων τη θεσπρωτια


Δεν ειναι δυσκολο να τα υπολογισεις Μονος σου. Υπολογιζοντε ως εξης : Τα ναυτικα μιλια απο Σαμο Μεχρι Πειραια επι (Χ) τρια, συν (+) Τα χιλιομετρα Απο Πειραια Μεχρι Θεσπρωτια επι (Χ) Ενα. Ολα μαζι ειναι τα συνολικα μορια της αποστασης αφου τα διαιρεσεις Με το 100. Υπαρχει ομως οριο στα μορια αποστασης Που μπορεις να παρεις Κ αν δεν κανω λαθος το μεγιστο ειναι 11 κατ΄ετος.

...
Άβαταρ μέλους
μαριανικ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 09, 2012 8:23 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από μαριανικ »

Θα ηθελα να μαθω... Οταν τελειωσεις τη σχολη. Επιλεγεις εσυ τον τοπο; Και μετα απο ποσο καιρο γινεται μεταθεση.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πρώτη σελίδα, τρίτο μήνυμα
Άβαταρ μέλους
MakTT
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 9:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από MakTT »

Το μέγιστο για την απόσταση είναι το 8 μετά + 1 μόριο για κάθε έτος υπηρεσίας + 2 για κάθε Χρόνο Που υπηρετείς σε Παραμεθόριο + 2 για κάθε έτος που υπηρετείς σε τόπο εξεταιτηκά Δυσμενούς Διαβίωσης. Άρα για Σάμο Μέγιστο 11.
Άβαταρ μέλους
MakTT
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 9:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από MakTT »

Καλησπέρα σας, Είμαι Αστυφύλακας Από παραγωγική σχολή δυστυχώς και έχω 10 χρόνια υπηρεσίας, παντρεμένος με δύο παιδιά. Προσπαθώ εδώ και αρκετά χρόνια να πάω στο τόπο συμφέροντος μου που είναι η Σέρρες αλλά δυστυχώς κάθε χρόνο βρίσκεται μια νέα κατηγορία συναδέλφων που μου παίρνει την σειρά. Για φέτος εκτός του άλλων διαπίστωσα ότι για έκτακτες θέσεις Ειδικών φρουρών προκηρύχτηκαν τρεις (3) ενώ για Αστυφύλακες μόλις δύο (2) και ρωτώ : Ο Ειδικός φρουρός που θα πάει Σέρρες σε 1-2 χρόνια δεν θα γίνει Αστυφύλακας ; Με αποτέλεσμα απλός να έχει πάει πριν από εμένα παρακάμπτοντας τα 80.000 μόρια που έχω μαζέψει ;

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Συνάδελφε τα πράγματα είναι απλά ! Ολα είναι φτιαγμένα ΥΠΕΡ των Ε. Φ είτε σύστημα μεταθέσεων είτε βαθμολόγιο ! Μετα λένε γιατι τα έχουμε βάλει μαζί τους ! Ξέρουν να διεκδικούν τα δικαιώματα τους αλλα σε αυτο τον τομέα που είναι εντελώς λάθος δεν κάνουν πίσω ! Δεν μπορεί καποιος να ειναι διαρκως ευνοημένος...
Βλάπεις ο ΣΕΦΕΑΑ αγωνιζεται ενω η ΠΟΑΣΥ κάθετε...
Ουσιαστικά ισχυει κάτι παρόμοιο με το ''ισομερως'' που πρόσφατα καταργηθηκε, ενω κανονικά αφου έχουν καθήκοντα αστ/κα, θα έπρεπε στην χειρότερη να βγαίνουν κοινες θέσεις αστυφυλάκων - Ε. Φ, για να μην σου πω να μην δικαιούντε καθόλου μετάθεση οι Ε. Φ...
Άβαταρ μέλους
MakTT
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 20, 2011 9:41 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από MakTT »

Τα Ξέρω Όλα αυτά απλά κάπου έπρεπε να τα πω και γω, και μιας και δεν ακούγομαι από αυτούς που με Εκπροσωπούν Τα γράφω εδώ. Ευχαριστώ Για την συμπαράσταση και καλό κουράγιο σε όλους.
Άβαταρ μέλους
riprambrot
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μάιος 24, 2010 5:32 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από riprambrot »

Παιδια καλησπερα, μια ερωτηση οποιος γνωριζει, ο επαινος σου δινει καθολου μορια στην μεταθεση?
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από alexissak »

Φυσικά και ΔΕΝ σου δινει επιπλεον μορια!
Άβαταρ μέλους
di_stefano
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 22, 2011 1:51 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από di_stefano »

Οι Ε. Φ μας κατεστρεψαν.
Δεν φταινε αυτοι καθ΄αυτοι αλλα η ΠΟΑΣΥ που το επετρεψε.
Ουσιαστικα για ποιο λογο ειμαστε γραμμενοι σε αυτο το σωματειο;
Μονο για να εκφοβιζουν τον εκαστοτε διοικητη οταν δεν δινει ρεπο στο προσωπικο;
Δεν βλεπω αλλο λογο υπαρξης.

Δεν φτανει που εδω και 3 χρονια περιπου, ο εκαστοτε αστυφυς δεν παιρνει βαθμο λογω πτυχιου εξαιτιας των ε. Φ που πιστευαν πως τον δικαιουνται και αυτοι.
Δεν φτανει που πλεον εκτος απο σκοπιες εχουν επανδρωσει τα οχηματα των περισσοτερων οικειων τμηματων, πηγαινουν σε αρκετες ασφαλειες, διας, δελτα μεχρι και υπηρεσια σε γραμματεια εκτελουν.
Δεν φτανει που γινονται αστυφυδες, αρα εμμεσα εχουν το δικαιωμα να πανε σε οποιαδηποτε υπηρεσια παιρνοντας και την μισθολογικη προαγωγη που οριζεται, δεν εκτελουν χρεη αξ/υπ με το προσχημα του μη παραγωγικου λες και εμεις στη σχολη τα ειχαμε μαθει ολα.
Δεν φτανει που οι παραγωγικοι θα κανουμε 10 και πλεον χρονια σε νησι συν 4-5 χρονια αθηνα για να παμε στον τοπο συμφεροντων μας.

ΟΧΙ, δεν φτανουν. Διοτι ειναι ΑΔΙΚΗΜΕΝΟΙ και εμεις προνομιουχοι.

Gandalf12345
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Αύγ 31, 2010 9:20 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από Gandalf12345 »

Θα μπορουσε καποιος να μου τοποθετισει ενα λινκ για να μαθω τι παιζει στις μςταθεσεις εντος ΓΑΔΑ;
Ποτε κανουμε αιτισεις, ποτε βγαινουν τα αποτελεσματα κλπ;
Επισης μπορω να ζητησω να παω καπου συγκεκριμενα, σε Α. Τ π. Χ, Και... Αιτηση μεταθεσης κανω στην γραμματεια μου;
dimis12

Μεταθέσεις αστυνομικών

Δημοσίευση από dimis12 »

Μπορεί καποιος να μου εξηγησει γιατι ποτε δεν το καταλαβα και επειδη θεωρω οτι μας αδικει, για ποιο λογο ενω τους βαθμοφορους τους εχει μαζι με Τους Αρχ/κες-Υπαρχ/κες- Αστ/κες στις τακτικες μεταθεσεις, στις εκτακτες τους εξαιρει; Αυτο εχει σαν αποτελεσμα η επετηριδα των αστ/κων να ξελασκαρει ενω των Ανθ/μων - Αρχ/κων να μποκαρει. Τι να πω διαβαζεις παιρνεις ενα βαθμο και η Υπηρεσια σε τιμωρει...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες