Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Rafale »

oldie158 έγραψε: Αντικειμενικά υπάρχει ένα σοβαρό πρόβλημα με τους ΕΠΟΠ και αυτό είναι το όριο ηλικίας τους (28).



η καφριλα Νομιζεις εχει ηλικια; Τι 21 τι 28; Πλακα με κανεις; Ειναι θεμα χαρακτηρα. Αν εισαι καφρος καφρος θα παραμεινεις σε ολα.
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

Rafale έγραψε:
oldie158 έγραψε: Αντικειμενικά υπάρχει ένα σοβαρό πρόβλημα με τους ΕΠΟΠ και αυτό είναι το όριο ηλικίας τους (28).

η καφριλα Νομιζεις εχει ηλικια; Τι 21 τι 28; Πλακα με κανεις; Ειναι θεμα χαρακτηρα. Αν εισαι καφρος καφρος θα παραμεινεις σε ολα.

+1
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

Η ανθρωπια ειναι ανθρωπια. Αν γεννηθεις συνηδητος χαρακτηρας, κ παρεις αρχες απο το σπιτι σου αυτη του σεβασμου κ της ευγενειας, σωστος κ σαν κυριος θα φερεσαι, ειτε εχεις μπροστα σου εναν εποπ, ειτε ενα στρατιωτη, κ. Ο. Κ. Δεν παιζει πολο τι βαθμο εχεις. Η συμπεριφορα δεν εχει να κανει με το βαθμο. Εχει να κανει με τις αρχες που αποκομιζει ο καθενας απο το σπιτι του.
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

dn24 έγραψε:Η ανθρωπια ειναι ανθρωπια. Αν γεννηθεις συνηδητος χαρακτηρας, κ παρεις αρχες απο το σπιτι σου αυτη του σεβασμου κ της ευγενειας, σωστος κ σαν κυριος θα φερεσαι, ειτε εχεις μπροστα σου εναν εποπ, ειτε ενα στρατιωτη, κ. Ο. Κ. Δεν παιζει πολο τι βαθμο εχεις. Η συμπεριφορα δεν εχει να κανει με το βαθμο. Εχει να κανει με τις αρχες που αποκομιζει ο καθενας απο το σπιτι του.
σε αυτό για μένα έχεις απόλυτο δίκιο
μνημονιο

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από μνημονιο »

Το θεμα ειναι ποσο μπορεις να μεινεις αλωβητος και να Διατηρησεις την ακεραιοτητα του χαρακτηρα σου μια ζωη οταν 24ωρες το 24ωρο ερχεσαι σε τριβη με το συστημα του στρατου; Εκει να σε δω αρχηγε μου.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

μνημονιο έγραψε:Το θεμα ειναι ποσο μπορεις να μεινεις αλωβητος και να Διατηρησεις την ακεραιοτητα του χαρακτηρα σου μια ζωη οταν 24ωρες το 24ωρο ερχεσαι σε τριβη με το συστημα του στρατου; Εκει να σε δω αρχηγε μου.



+1 απλως να σημειωσω κατι επιπλεον. Γενικα δεν ειμαι στην ψυχοσυνθεση του καθενος να σου απαντησω. Αν θελεις την προσωπικη μου αποψη για τον εαυτο μου. Δεν εχεις παρα να με ρωτησεις.

μνημονιο

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από μνημονιο »

dn24 έγραψε:
μνημονιο έγραψε: Το θεμα ειναι ποσο μπορεις να μεινεις αλωβητος και να Διατηρησεις την ακεραιοτητα του χαρακτηρα σου μια ζωη οταν 24ωρες το 24ωρο ερχεσαι σε τριβη με το συστημα του στρατου; Εκει να σε δω αρχηγε μου.

+1 απλως να σημειωσω κατι επιπλεον. Γενικα δεν ειμαι στην ψυχοσυνθεση του καθενος να σου απαντησω. Αν θελεις την προσωπικη μου αποψη για τον εαυτο μου. Δεν εχεις παρα να με ρωτησεις.

δεν χρειαζεται. Ξερω την απαντηση

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

μνημονιο έγραψε:δεν χρειαζεται. Ξερω την απαντηση


στην εποχη της ματαιοδοξιας και του καθωςπρεπεισμου, ισως φανταζεσαι "εκ του πονηρου" την απαντηση, ομως ειχα την προθεση να πω κ πραγματα τα οποια δεν με πολυσυμφερουν, αλλα αφου την ξερεις, με βγαζεις κ απο τον κοπο.

μνημονιο

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από μνημονιο »

Καλα οσα λες περι ματαιοδοξιας Κλπ και αφηρημενης τεχνης κατι πιο απτο Για συμπεριφορες στελεχων προς εποπ εχεις να Διατυπωσεις;
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

dn24 έγραψε:
μνημονιο έγραψε: Το θεμα ειναι ποσο μπορεις να μεινεις αλωβητος και να Διατηρησεις την ακεραιοτητα του χαρακτηρα σου μια ζωη οταν 24ωρες το 24ωρο ερχεσαι σε τριβη με το συστημα του στρατου; Εκει να σε δω αρχηγε μου.

+1 απλως να σημειωσω κατι επιπλεον. Γενικα δεν ειμαι στην ψυχοσυνθεση του καθενος να σου απαντησω. Αν θελεις την προσωπικη μου αποψη για τον εαυτο μου. Δεν εχεις παρα να με ρωτησεις.

Θέλω να μυο απαντήσεις σε μένα dn24 αν γίνεται... Με ενδιαφέρει να μάθω πως μπορείτε να μην χάσετε τον εαυτό σας εκεί μέσα...
Dum spiro spero
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

μνημονιο έγραψε:και αφηρημενης τεχνης
παρε πισω τον χαρακτηρισμο σου. Δεν γνωριζομαστε. Δεν εχω κανει χαρακτηρισμο σε μηνυμα κανενος, ουτε κ σε δικο σου.

...
μνημονιο

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από μνημονιο »

Γιατι δεν καταλαβα; Προς ολους δεν μπορει να απαντησει; Πρεπει μονο ς εσενα; Ε ρε θα μας τρελανει ο κοσμος. Δηλ οι επισκεπτες που ποσταρουν και καθονται και περιμενουν την προεγκριση του μηνυματος τους τι ειναι; Αλλο παλι αυτο. Μην κανεις διαχωρισμο μελων με επισκεπτων. Ολοι εχουμε κατι να πουμε illy ς αυτο το φορουμ.
μνημονιο

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από μνημονιο »

dn24 έγραψε:
μνημονιο έγραψε:και αφηρημενης τεχνης
παρε πισω τον χαρακτηρισμο σου. Δεν γνωριζομαστε. Δεν εχω κανει χαρακτηρισμο σε μηνυμα κανενος, ουτε κ σε δικο σου.

...
καλα δεν σε ειπαμε και καμπουρη. Χαλαρωσε. Δεν σε εθιξα πιστευω προσωπικα. Για αφηρημενη τεχνη μιλησα. Και δεν εχω να παρω τιποτα πισω. Συζητηση κανουμε.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από dn24 »

illy έγραψε:Θέλω να μυο απαντήσεις σε μένα dn24 αν γίνεται... Με ενδιαφέρει να μάθω πως μπορείτε να μην χάσετε τον εαυτό σας εκεί μέσα...
πως μπορω να σου απαντησω οταν δεν ξερω εαν θα με πιστεψεις επικρατωντας μια μορφη προκαταληψης; Δεν κανω μομφη προς εσενα προς θεου, κ για αυτο θα αρκεστω να σου πω τα εξης. Δεν ξερω τι λεει ο καθενας. Γνωμη του. Σεβομαι ολες τις αποψεις, κ θεωρω ακομη κ απο 1 μικρο παιδι (ως παραδειγμα το φερνω) μπορω να παρω κατι απο κατι που θα πει. Για αυτο ποτε δεν ξεκιναω μια συζητηση με την προκαταληψη οτι ο αλλος δεν θα με ακουσει γιατι απο εμενα δεν εχει να παρει κατι. Παμε κ λεμε λοιπον, οτι η μαζα, παιρνει μπαλα κ τις μειονοτητες. Δεν ξερω απο εδω μεσα αν κ ποιος πηγε φανταρος, κ τι εχει δει, αν συνεβη να ειναι τοσο γκαντεμης πια, κ να μην επεσε σε κανεναν συνηδητο χαρακτηρα στρατιωτικο. Δεν θα τσουβαλοποιησω ομως τους παντες. Η ομαδοποιηση ειναι οτι χειροταιρο. Ισοπεδωνει τα παντα. Ανθρωπος γενιεσαι, δεν γινεσαι. Αυτοι που εχουν παραβατικη συμπεριφορα μεσα στο στρατο, ας παει ο καθενας να ψαξει τι βιωματα εχει στη ζωη του κ αν ο στρατος για εναν τετοιο χαρακτηρα ειναι απλα η αφορμη της επαρσης του. Αν εισαι κυριος, συνηδητος, ευγενικος, κ πραος, αν αυτα τα εχεις επικτητα/εμφυτα, κ εχεις παρει κ σωστες αρχες, με αυτα θα πεθανεις. Τι αλλο να σου πω; Μονο οτι δεις με τα ματια σου πιστεψε, οποτε αν θεωρεις οτι εγω αυτη τη στιγμη σε δουλευω, πιστευε το. Προς θεου να σου πω να μην το πιστευεις δηλαδη, αν αυτο πιστευεις μετα απο οτι σου παραθετω.

...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

μνημονιο έγραψε:Γιατι δεν καταλαβα; Προς ολους δεν μπορει να απαντησει; Πρεπει μονο ς εσενα; Ε ρε θα μας τρελανει ο κοσμος. Δηλ οι επισκεπτες που ποσταρουν και καθονται και περιμενουν την προεγκριση του μηνυματος τους τι ειναι; Αλλο παλι αυτο. Μην κανεις διαχωρισμο μελων με επισκεπτων. Ολοι εχουμε κατι να πουμε illy ς αυτο το φορουμ.
εφοσον δεν θελησες να σου απαντησει σε σενα επειδη λες οτι τα γνωριζεις θελησα να μου απαντησει σε μενα... Που ειδες να κανω διαχωρισμο; Θα μας τρελανεις τελειως; Θελω να μαθω υπαρχοντα στελεχη πως καταφερνουν να κρατανε ακεραιο τον χαρακτηρα τους χωρις να τους τρωει το συστημα... Θελω να μαθω κ απο την στιγμη που θελησε να μας πει εκανα εγω την αρχη... Το ιδιο μπορεις να κανεις κ εσυ αφου εισαι στελεχος-απο ο, τι μπορω να διακρινω- Απλα εισαι λιγακι επιθετικος στα ποσταρισματα σου κ δεν καταλαβαινω το γιατι

Dum spiro spero
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες