Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Legion έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:
MrGeo5 έγραψε:Πρέπει όμως να θυμόμαστε συνάμα, ότι οστρατιώτης δεν έρχεται στρατό για να παίρνει καφέ του ΕΠΟΠ από το ΚΨΜ. Έτσι για να τα λέμε όλα.
Σωστος

vaggelis έγραψε:Παιδια αυτα ειναι τα λιγοτερα, αναλογιστειτε οτι ειμαι 32 χρονων σε λιγους μηνες δινω για την μονιμοποιηση ειμαι παντρεμενος με ενα παιδι και ο μηνας αυτος με βρισκει να λειπω απο το σπιτι μου 8 μερες (υπηρεσιες) + μια βραδυνη. Αυτη ειναι η χειροτερη συμπεριφορα,8 υπηρεσιες και που εισαι ακομα. Οταν ολοι σε βλεπουν σαν ενα κορμι και μονο αυτο μου φτανει, δεν παω και πολυ ψηλα (αν και απο εκει ξεκινουν ολα) αλλα απο χαμηλα εναν θεσμο επανω απο εμας που κανουν 2-3 υπηρεσιες τον μηνα και ειναι σε παχιες καρεκλες. Ευχαριστω πολυ.
Φιλε μου οταν εκανες τα χαρτακια σου στα ειπαν αυτα και τα δεχτηκες... Και κατι αλλο που μου λεγανε κατι Βρωμο-ΕΠΟΠια:Σπαζεσαι; Κοψου! Οσο για τις μεταθεσεις και αυτο το ξερατε! Αν δεν σας αρεσει, την πολιτικη σας ταυτοτητα και σπιτακι σας.

2 πραγματακια να σας θυμησω:

α) Δεν σας κανανε ΕΠΟΠ με το ζορι. Εσεις το δηλωσατε.

β) Ορκιστηκατε να εκτελειτε προθυμως και ανεφ αντιλογιας τας διαταγας των ανωτερων σας.

Και δεν ειστε θεσμος,πατεντα ειστε!

laios έγραψε:ουτε ομως ο στρατιωτης πηγαινει στο στρατο για να παιρνει καφε του αξιωματικου απο το ΚΨΜ. Ετσι, για να τα λεμε ολα.
Αυτο δεν το ειδα ποτε μου. Το αντιθετο εγινε αρκετες φορες. Αξιωματικος και Υπαξ (κανονικος οχι ΕΠΟΠ) να πηγαινει για καφε και να μου φερνει νερο η χυμο

Καλα κατσε δουλεψε εξω για 592 ευρω και μετα τα λεμε.
Ειμαι 30χρονων Πτυχιουχος και εχω δουλεψει σε μεγαλη βιομηχανια για 750 το 12ωρο!+2ωρες πηγαινε-ελα στο σπιτι! Σου κανει;
salonika91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2010 2:38 am
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από salonika91 »

Αν και δεν εχω παει στρατο ακομα... Απ'οσουν γνωστους και φιλους που πηγαν σχετικα προσφατα ξερω οτι ολοι τους βριζουν.(και υπαξ/αξ και φανταροι). Επησεις μου λενε οτι ειναι : Φιδια, τεμπελιδες, χαραμοφαηδες, αμορφωτοι και αλλα πολλα...

το παρακατω κειμενο ειναι απο συζητηση (μεσο ιντερνετ) Με ενα παιδι που πηγε στρατο

" Το 90% των ΕΠΟΠ είναι αγράμματοι χαραμοφάηδες που μόνο την πατρίδα δεν θέλουν να υπηρετήσουν... Απλά πίνουν συνέχεια καφεδάρες και δίνουν εντολές στους φανταράκους που απλά είναι περαστικοί. Είναι ΣΤΟΚΟΙ... Δεν ξέρουν καν να κάνουν την δουλειά τους... Στον Εύρο ήμουν στα πυροβόλα και μέσα σε 2 μέρες που έκανα εκπαίδευση έμαθα πολλά περισσότερα από πολλούς ΕΠΟΠ που κάναν μαζί εκπαίδευση και ήταν ήδη εκεί μήνες και βαριόντουσαν την ζωή τους ΟΛΟΙ!
"

αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα (που μαλλον ετσι θα'νε) καλα τους κανουν οι αξιωματικοι. Οταν βλεπουν τον στρατο σαν δημοσιουπαληλίκη και σαν εσχατη λυση επειδη δν μπωρουν να Βρουν δουλεια και απλα για εναν σιγουρι μισθο Καλα να παθουν.

laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από laios »

Φιλε 297ΙΜΑΚ πολυ μισος. Γιατι; Και φυσικα ειναι θεσμος και με το νομο μαλιστα. Κανενας δεν εβαλε κανεναν με το ζορι καπου. Ουτε και εσενα σε βαλανε, φανταζομαι, στην δουλεια σου με το ζορι. Τελος παντων. Παντου υπαρχουν καλοι και κακοι επαγγελματιες, μορφωμενοι και αμορφωτοι.
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Legion »

salonika91 έγραψε:Αν και δεν εχω παει στρατο ακομα... Απ'οσουν γνωστους και φιλους που πηγαν σχετικα προσφατα ξερω οτι ολοι τους βριζουν.(και υπαξ/αξ και φανταροι). Επησεις μου λενε οτι ειναι : Φιδια, τεμπελιδες, χαραμοφαηδες, αμορφωτοι και αλλα πολλα...

το παρακατω κειμενο ειναι απο συζητηση (μεσο ιντερνετ) Με ενα παιδι που πηγε στρατο

" Το 90% των ΕΠΟΠ είναι αγράμματοι χαραμοφάηδες που μόνο την πατρίδα δεν θέλουν να υπηρετήσουν... Απλά πίνουν συνέχεια καφεδάρες και δίνουν εντολές στους φανταράκους που απλά είναι περαστικοί. Είναι ΣΤΟΚΟΙ... Δεν ξέρουν καν να κάνουν την δουλειά τους... Στον Εύρο ήμουν στα πυροβόλα και μέσα σε 2 μέρες που έκανα εκπαίδευση έμαθα πολλά περισσότερα από πολλούς ΕΠΟΠ που κάναν μαζί εκπαίδευση και ήταν ήδη εκεί μήνες και βαριόντουσαν την ζωή τους ΟΛΟΙ!
"

αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα (που μαλλον ετσι θα'νε) καλα τους κανουν οι αξιωματικοι. Οταν βλεπουν τον στρατο σαν δημοσιουπαληλίκη και σαν εσχατη λυση επειδη δν μπωρουν να Βρουν δουλεια και απλα για εναν σιγουρι μισθο Καλα να παθουν.


Αν κρινω απο την Ορθογραφια καταλαβα ποιος ειναι ο Αγραμματος; !

Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
salonika91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2010 2:38 am
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από salonika91 »

Legion έγραψε:
salonika91 έγραψε: Αν και δεν εχω παει στρατο ακομα... Απ'οσουν γνωστους και φιλους που πηγαν σχετικα προσφατα ξερω οτι ολοι τους βριζουν.(και υπαξ/αξ και φανταροι). Επησεις μου λενε οτι ειναι : Φιδια, τεμπελιδες, χαραμοφαηδες, αμορφωτοι και αλλα πολλα...

το παρακατω κειμενο ειναι απο συζητηση (μεσο ιντερνετ) Με ενα παιδι που πηγε στρατο

" Το 90% των ΕΠΟΠ είναι αγράμματοι χαραμοφάηδες που μόνο την πατρίδα δεν θέλουν να υπηρετήσουν... Απλά πίνουν συνέχεια καφεδάρες και δίνουν εντολές στους φανταράκους που απλά είναι περαστικοί. Είναι ΣΤΟΚΟΙ... Δεν ξέρουν καν να κάνουν την δουλειά τους... Στον Εύρο ήμουν στα πυροβόλα και μέσα σε 2 μέρες που έκανα εκπαίδευση έμαθα πολλά περισσότερα από πολλούς ΕΠΟΠ που κάναν μαζί εκπαίδευση και ήταν ήδη εκεί μήνες και βαριόντουσαν την ζωή τους ΟΛΟΙ!
"

αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα (που μαλλον ετσι θα'νε) καλα τους κανουν οι αξιωματικοι. Οταν βλεπουν τον στρατο σαν δημοσιουπαληλίκη και σαν εσχατη λυση επειδη δν μπωρουν να Βρουν δουλεια και απλα για εναν σιγουρι μισθο Καλα να παθουν.


Αν κρινω απο την Ορθογραφια καταλαβα ποιος ειναι ο Αγραμματος;

θιχτηκαμε;

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Legion »

laios έγραψε:Φιλε 297ΙΜΑΚ πολυ μισος. Γιατι; Και φυσικα ειναι θεσμος και με το νομο μαλιστα. Κανενας δεν εβαλε κανεναν με το ζορι καπου. Ουτε και εσενα σε βαλανε, φανταζομαι, στην δουλεια σου με το ζορι. Τελος παντων. Παντου υπαρχουν καλοι και κακοι επαγγελματιες, μορφωμενοι και αμορφωτοι.

Πες τα ρε... Λες και του πηραμε την δουλεια κανει. Αφου δεν ς αρεσει να μη ερθεις.
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από laios »

salonika91 έγραψε:Αν και δεν εχω παει στρατο ακομα... Απ'οσουν γνωστους και φιλους που πηγαν σχετικα προσφατα ξερω οτι ολοι τους βριζουν.(και υπαξ/αξ και φανταροι). Επησεις μου λενε οτι ειναι : Φιδια, τεμπελιδες, χαραμοφαηδες, αμορφωτοι και αλλα πολλα...

το παρακατω κειμενο ειναι απο συζητηση (μεσο ιντερνετ) Με ενα παιδι που πηγε στρατο

" Το 90% των ΕΠΟΠ είναι αγράμματοι χαραμοφάηδες που μόνο την πατρίδα δεν θέλουν να υπηρετήσουν... Απλά πίνουν συνέχεια καφεδάρες και δίνουν εντολές στους φανταράκους που απλά είναι περαστικοί. Είναι ΣΤΟΚΟΙ... Δεν ξέρουν καν να κάνουν την δουλειά τους... Στον Εύρο ήμουν στα πυροβόλα και μέσα σε 2 μέρες που έκανα εκπαίδευση έμαθα πολλά περισσότερα από πολλούς ΕΠΟΠ που κάναν μαζί εκπαίδευση και ήταν ήδη εκεί μήνες και βαριόντουσαν την ζωή τους ΟΛΟΙ!
"

αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα (που μαλλον ετσι θα'νε) καλα τους κανουν οι αξιωματικοι. Οταν βλεπουν τον στρατο σαν δημοσιουπαληλίκη και σαν εσχατη λυση επειδη δν μπωρουν να Βρουν δουλεια και απλα για εναν σιγουρι μισθο Καλα να παθουν.

καμια σχεση με σχολειο; Πηγαμε; Μαθαμε ελληνικα; Ξερεις πως υπηρετουν και παιδια με ανωτατοι μορφωση; Ε;
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Legion »

Θες να πεις salonika91 οτι ααυτος που το εγραψε ξερει περισσοτερα απο καποιον που εχει 7 χρονια στον Ε. Σ... Πλακα μας κανεις; Εκανε 12 μηνες Θητεια και θα τους μαθει και την δουλεια...
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Legion »

salonika91 έγραψε:legion EΠ. ΟΠ εισαι;


Παιζει ρολο τι ειμαι;
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από laios »

Φιλε salonika91 το σχολιο δεν ηταν για σενα, ηταν για αυτον που εγραψε αυτα που μας μετεφερες. Ετσι για την αποφυγει παρεξηγησεων
salonika91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2010 2:38 am
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από salonika91 »

laios έγραψε:
salonika91 έγραψε: Αν και δεν εχω παει στρατο ακομα... Απ'οσουν γνωστους και φιλους που πηγαν σχετικα προσφατα ξερω οτι ολοι τους βριζουν.(και υπαξ/αξ και φανταροι). Επησεις μου λενε οτι ειναι : Φιδια, τεμπελιδες, χαραμοφαηδες, αμορφωτοι και αλλα πολλα...

το παρακατω κειμενο ειναι απο συζητηση (μεσο ιντερνετ) Με ενα παιδι που πηγε στρατο

" Το 90% των ΕΠΟΠ είναι αγράμματοι χαραμοφάηδες που μόνο την πατρίδα δεν θέλουν να υπηρετήσουν... Απλά πίνουν συνέχεια καφεδάρες και δίνουν εντολές στους φανταράκους που απλά είναι περαστικοί. Είναι ΣΤΟΚΟΙ... Δεν ξέρουν καν να κάνουν την δουλειά τους... Στον Εύρο ήμουν στα πυροβόλα και μέσα σε 2 μέρες που έκανα εκπαίδευση έμαθα πολλά περισσότερα από πολλούς ΕΠΟΠ που κάναν μαζί εκπαίδευση και ήταν ήδη εκεί μήνες και βαριόντουσαν την ζωή τους ΟΛΟΙ!
"

αν οντως ειναι ετσι τα πραγματα (που μαλλον ετσι θα'νε) καλα τους κανουν οι αξιωματικοι. Οταν βλεπουν τον στρατο σαν δημοσιουπαληλίκη και σαν εσχατη λυση επειδη δν μπωρουν να Βρουν δουλεια και απλα για εναν σιγουρι μισθο Καλα να παθουν.

καμια σχεση με σχολειο; Πηγαμε; Μαθαμε ελληνικα; Ξερεις πως υπηρετουν και παιδια με ανωτατοι μορφωση; Ε;
το παιδι ειπε οτι το 90% των ΕΠ. ΟΠ ειναι αγραμματοι κτλ κτλ. ΟΧΙ ΟΛΟΙ!

το ξερω και ο ιδιος οτι υπαρχουν παιδια με ανωτατη μορφωση που ειναι ΕΠ. ΟΠ γιατι αγαπουν την πατριδα τους και δεν το κανουν για το βόλεμα και τα σιγουρα λεφτα!

Επησεις οπως ειπα δεν εχω παει στρατο (ακομα), ακουω απο παρα πολλους αυτα τα οποια ειπα!

Τυχαιο;

laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από laios »

Τιποτα δεν ειναι τυχαιο. Σιγουρα καπνος χωρις φωτια δεν υπαρχει. Παντως δεν ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα. Υπαρχουν και τα παιδια που μπηκαν με μεσον και νομιζουν πως αυτο θα τους σωσει.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

laios έγραψε: Φιλε 297ΙΜΑΚ πολυ μισος. Γιατι;
Δεν ξερω αν εισαι ΕΠΟΠ αλλα αν εισαι οτι "Φιλε" παρτο πισω! ΕΠΟΠ φιλους κατα τη διαρκεια της θητειας εκανα 1 και ενας ΕΠΟΠ βατραχος με σεβοταν επειδη ειχαμε πτυχειο στο ιδιο αντικειμενο. Μετα την θητεια ξαναπετυχα αλλους 2 και λυσαμε τις διαφορες μας και τα βηκαμε συνολο 4 και 2 Επιλοχιες τοτε απο ΟΠΥ,6. Οι υπολοιποι γυριζε η μουρη τους οταν εβλεπαν το αναποδο σιτροεν και εμενα μου γυριζαν τα εντερα. Πιο πισω εχω γραψει και 2-3 σκηνικα. Η συντριπτικη πληοψηφια ειναι αχρηστα ατομα που δεν ξερουν ουτε καν την ειδικοτητα τους και δεν τους ενδιαφερει να την μαθουν...

laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Συμπεριφορά ανωτέρων προς ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από laios »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
laios έγραψε: Φιλε 297ΙΜΑΚ πολυ μισος. Γιατι;
Δεν ξερω αν εισαι ΕΠΟΠ αλλα αν εισαι οτι "Φιλε" παρτο πισω! ΕΠΟΠ φιλους κατα τη διαρκεια της θητειας εκανα 1 και ενας ΕΠΟΠ βατραχος με σεβοταν επειδη ειχαμε πτυχειο στο ιδιο αντικειμενο. Μετα την θητεια ξαναπετυχα αλλους 2 και λυσαμε τις διαφορες μας και τα βηκαμε συνολο 4 και 2 Επιλοχιες τοτε απο ΟΠΥ,6. Οι υπολοιποι γυριζε η μουρη τους οταν εβλεπαν το αναποδο σιτροεν και εμενα μου γυριζαν τα εντερα. Πιο πισω εχω γραψει και 2-3 σκηνικα.Η συντριπτικη πληοψηφια ειναι αχρηστα ατομα που δεν ξερουν ουτε καν την ειδικοτητα τους και δεν τους ενδιαφερει να την μαθουν...

το φιλε ετσι το εγραψα. Δεν το εννοουσα. Το παιρνω πισω.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης