Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από illy »

Το οριο υψους το βαζουν συμφωνα με στατιστικα στοιχεια... Δεν μπορουν να κανουν κατι αυθαιρετα! Κ το θεμα του υψους ως βασικο προσον υπαρχει μονο στην ελλαδα, πηγαινε να δεις στα σωματα ασφαλειας κ στις ενοπλες δυναμεις αλλων χωρων κ δες τι υψος εχουν, δεν το εχουν σαν βασικη προυποθεση κατι που ειναι τελειως αντισυνταγματικο! Οταν λες να πληρουν τα προσοντα, αφου ο νομος τοτε οριζε 1,55 γιατι να μην τους παρουν; Αυτο οριζε ο νομος, οποιος ειχε το υψος καλα εκανε κ μπηκε, ειχε το προσον... Για σενα απαραιτητο προσον ειναι να εισαι ψηλος; Αυτο σε κανει μαχιμο κ σωστο επαγγελματια; Καλα δεν θεωρεισαι κ πρωτο μποι ομως, θεωρητικα για αντρας εισαι σχετικα κοντος...
Dum spiro spero
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Αφήστε το ύψος παιδιά.

Αλλού φαίνεται η λεβεντιά και τα προσόντα / προτερήματα.

παοκακι

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από παοκακι »

Αμα ειναι να ενδιαφερομαστε τοσο για το γοητρο του σταρτου και μερικους τους πειραζουν τους υψος... Τοτε να κοιταξουμε και τη μορφωση των παιδιων που μπαινουν μεσα. Δε γινεται στελεχος των ενοπλων δυναμεων να κανει σε μια προταση 80 ορθογραφικα λαθη... Εδω εχει περασει και η κουτση μαρια τοσες περασανε που δεν αξιζανε δεν ειναι καλες στη δουλεια τους και εμεις κρινουμε το υψος αν ειναι 1,60 η 1,65 που σιγα η διαφορα. Δηλ. Στα παιδια που εδωσαν για ΣΣΕ και ΣΜΥ με ορια 1,55 τι θα τους πουμε; Αα θα σας δωξουμε απο το στρατο γιατι ειστε κοντοι; Ελεος πια! Ειναι αυτο που λεει η ιλυ. Σε αλλες χωρες δεν ισχυει αυτο.
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από roverr24 »

Ναι σωστα χανετε την ουσια το να αγαπαει καποιος το αντικειμενο και να ειναι επαγγελματιας, στο εξωτερικο κ το μουσι επιτρεπεται και τα τατουαζ και σκουλαρικι σε μερικους στρατους, ακουγεται παραξενο αλλα κοιταξτε ποση διαφορα νοοτροπιας εχουν
mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από mak »

roverr24 έγραψε:Ναι σωστα χανετε την ουσια το να αγαπαει καποιος το αντικειμενο και να ειναι επαγγελματιας, στο εξωτερικο κ το μουσι επιτρεπεται και τα τατουαζ και σκουλαρικι σε μερικους στρατους, ακουγεται παραξενο αλλα κοιταξτε ποση διαφορα νοοτροπιας εχουν
Ειπαμε. Αλλα μην το παρακανουμε. Ακου σκουλαρηκια... Αστους αυτους...
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από illy »

roverr24 έγραψε:Ναι σωστα χανετε την ουσια το να αγαπαει καποιος το αντικειμενο και να ειναι επαγγελματιας, στο εξωτερικο κ το μουσι επιτρεπεται και τα τατουαζ και σκουλαρικι σε μερικους στρατους, ακουγεται παραξενο αλλα κοιταξτε ποση διαφορα νοοτροπιας εχουν
σωστα! Εμενα αυτος ο καθωσπρεπισμος της Ελλαδας που στην ουσια ειναι για το θεαθηναι μου τη δινει... Θα επρεπε να υπαρχει ελευθερια, να ειναι πιο χυμα τα πραγματα οπως κ στις αλλες χωρες... Οπως λεει κ το παοκακι, δλδ αν ειναι να μας πειραζει το υψος τι να πω... Οντως χανουμε την ουσια ετσι, το θεμα ειναι να εισαι σωστος επαγγελματιας!

Dum spiro spero
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από dimitris mak »

Εδω ομως ειναι Ελλάδα και εμεις ειμαστε ελληνες! πες τα μακ... !
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από REPAINER »

Παντως εγω θα ενιωθα ποιο ασφαλεις με καποιον ψηλο διπλα μου, παρα με καποιον 1.50. Και το ιδιο ισχυει για ολους. Και οτι και να μου πειτε οτι δεν ειναι ετσι, ειναι τεραστια μπουρδα

με το ιδιο σκεπτικο θα μπορουσε να μπαινει και καποιος νανος σε σωματα ασφαλειας. Και ας ειναι 1.40. Ρε παμε καλα;

και κατι αλλο για τις κυριες εδω που θηγονται. Ο στρατος ειναι αντρικη δουλεια, αν καποια ειναι αντρακι και σε δυναμη και σε σωματοτυπο ας μπει. Αν δεν ειναι ας κανει κατι αλλο στη ζωη της... Δε βλεπω ομως τις επαναστατριες εδω να ζητουν, η μαλλον να απαιτουν να κανουν και αυτες θητεια ως ισες με τους αντρες. Ο εγωισμος σας ξοδευετε Στο να λετε οτι μπουρδα σας συμφερει για να βολευτειτε.

υπαρχουν αντρικες και γυναικειες δουλειες, παρτε χαμπαρι

και ξαναρωταω μπας και απαντησει καμια κυρια εδω μεσα. Ειμαι ομαδαρχης στο πεδιο της μαχης, αισθανεστε αυτοπεποιθηση και ασφαλεια για το αποτελεσμα με αποκλειστικα γυναικεια ομαδα ή με αντρικη; Και μη μου πειτε αναμικτα, τι απο τα δυο προτιματε; Εδω σας θελω να δω ποσο υποκριτριες και συμφεροντολογες ειστε

και αν αυτα που λεω χαρακτηριζουν μισογυνη. Τοτε τι να πω. Καμαρι μου
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από illy »

Επειδη εισαι σχετικα καινουργιος στο φορουμ εγω το εχω πει απειρες φορες οτι κακως δεν υπαρχει κ θητεια για τις γυναικες... Τωρα για αυτο που λες δεν θα σου απαντησω διοτι παντα υπαρχει προκαταληψη απεναντι στις γυναικες... Εδω δεν τις επιτρεπουν να ανεβαινουν βαθμολογικα οπως οι αντρες, απο κει φαινεται κατα ποσο σε υποληψη τις εχουν τις γυναικες... Το θεμα μας ειναι το υψος κ μην ξεφευγουμε καλυτερα
Dum spiro spero
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από REPAINER »

Καλα και γω τα λεω με μια δοση υπερβολης για να ειμαι ειλικρινης απλα θελοντας να εξηγησω αυτο που θελω, ειμαι και λιγο τσαντιλας και πεταω και καμια χοντραδα, μη με παρεξηγειτε, κατα βαθος, πολυ βαθος ειμαι καλο παιδι. Και μια και το λες και συ για τη θητεια για μενα εισαι κομπλε, οχι οτι σε νοιαζει κιολας ξερωΕικόνα

εκει που τσαντιζομαι ειναι οτι σονι και καλα ειμαστε ισοι και ισαξιοι για το στρατο. Και δε μιλαω για ολες τις γυναικες, παντα υπαρχουν εξαιρεσεις, ε αυτες οι εξαιρεσεις ρε παιδια αμα εχουν τα προσοντα που ζηταει η προκυρηξη θα μπουν
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από illy »

Χαχαχαχαχαχα, οχι repainer δεν σε παρεξηγησα εγωΕικόνα Ακριβως, οσοι εχουν τα προσοντα να μπουν... Οχι να γινονται αδικιες για καποια ατομα που δεν εχουν τα προσοντα να τα κοψουν κ λογικο να τα κοψουν αλλα να περασουν αλλα που δεν εχουν τα προσοντα... Κ φετος εγιναν πολλες αδικιες κ αν ηθελαν να ειναι οσο πιο αξιοκρατικοι γινεται δεν ηταν... Εγω ειμαι υπερ στο να μπαινουν ατομα που πληρουν τα προσοντα διοτι δεν γινεται ολοι να κανουν για αυτο το επαγγελμα αλλα οχι εις βαρος των αλλων... Ουκ ολιγες περασαν κ φετος που δεν ηταν 1,65 κ ειναι τοσο εμφανες-για αυτου του ειδους τις αδικιες μιλαω-
Dum spiro spero
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από POLITHS »

REPAINER έγραψε:Καλα και γω τα λεω με μια δοση υπερβολης για να ειμαι ειλικρινης απλα θελοντας να εξηγησω αυτο που θελω, ειμαι και λιγο τσαντιλας και πεταω και καμια χοντραδα, μη με παρεξηγειτε, κατα βαθος, πολυ βαθος ειμαι καλο παιδι. Και μια και το λες και συ για τη θητεια για μενα εισαι κομπλε, οχι οτι σε νοιαζει κιολας ξερωΕικόνα

εκει που τσαντιζομαι ειναι οτι σονι και καλα ειμαστε ισοι και ισαξιοι για το στρατο. Και δε μιλαω για ολες τις γυναικες, παντα υπαρχουν εξαιρεσεις, ε αυτες οι εξαιρεσεις ρε παιδια αμα εχουν τα προσοντα που ζηταει η προκυρηξη θα μπουν
φιλε μου φιλικα θα σου πω τα εξης α) στο θεμα για τις γυναικες οποιος εχει παει αποστολη στο εξωτερικο Κοσοβο αφγανισταν βοσνια κα οποιος εχει περασει σχολεια εξωτερικου στην γερμανια κα και γενικοτερα οποιος εχει ερθει σε επαφη με αλλους στρατους θα διαπιστωσε οτι εκει οι γυναικες που υπηρετουν σαν επαγγελματιες κανουν οτι ακριβωςς κανουν και οι αντρες οδηγουν απο αρματοφορεις μεχρι φoρτωτες και ειναι πολυβολητριες σε 0,50 πανω στα hamer και τα iveco και ειναι ικανοτατες πιστεψε με. Κατα την γνωμη μου οι γυναικες θα μπορουσαν να ανταπεξελθουν στα περισσοτερα οπλα σωματα και ελαχιστες απο αυτες θα μπορουσαν να ειναι στις ειδικες δυναμεις (θα με συγχωρησει Η φιλη μου η illy αλλα η ταλαιπωρεια και Ο φορτος σε βαρος ειναι δυο πραγματα που λιγες γυναικες αντεχουν στις ειδικες δυναμεις) β) σχετικα με το υψος φιλε μου θα σου απαντησω με ζωντανο παραδειγμα απο τους βρετανους κομμαντος gurkhas οι οποιοι καταγονται απο το νεπαλ και οσοι επιθυμουν υπηρετουν στον βρετανικο στρατο αυτοι εχουν την Φημη των καλυτερων Κομμαντος Στο βρετανικο στρατο χαρακτηριστικο τους το πολυ χαμηλο υψος τους λογω της καταγωγης τους. Αυτοι οι ανθρωποι λοιπον παρα το μικρο τους υψος ειναι απο τους καλυτερους κομμαντος στον βρετανικο στρατο και με πολλα παρασημα ανδρειας και ηρωισμου. Κατα την γνωμη το υψος δεν πρεπει να ειναι προυποθεση στον στρατο εκτος απο καποιες μοναδες πχ προεδρικη φρουρα οπως και ειναι καλο απογευμα.

REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από REPAINER »

Μπορει να χεις και δικιο, δε διαφωνω σε ολα, για να μη πεταξω μπουρδες τωρα που ειμαι εν θερμω, θα το σκεφτω καλυτερα το θεμα και θα απαντησω αυριο
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από illy »

REPAINER έγραψε:Μπορει να χεις και δικιο, δε διαφωνω σε ολα,για να μη πεταξω μπουρδες τωρα που ειμαι εν θερμω, θα το σκεφτω καλυτερα το θεμα και θα απαντησω αυριο
χαχαχαχα, εχεις πολλη πλακα φιλε μουΕικόναΕικόναΕικόνα Μπραβο σου, αυτο σημαινει οτι εισαι πειθαρχημενος με την εννοια οτι ξερεις οτι οταν εισαι εν θερμω δεν κανεις, θες να ηρεμησεις κ μετα να πραξεις! Μπραβο σου, χεχε... Ειναι αυτο που σου ελεγα κ εγω, πως το υψος δεν εχει να κανει με το ποσο ικανος εισαι, ιδιως τα στελεχη του ξενου στρατου το αποδεικνυουνΕικόνα

Dum spiro spero
παοκακι

Όριο ύψους για ΕΠΟΠ (2011)

Δημοσίευση από παοκακι »

Και περα απ αυτο ρε παιδια. Αν ειναι να μπαινουν 1,65 ή 1,70 που λενε μερικοι να μπαινουν οντως αυτα τα υψη! Μην βλεπεις μετα το 1,50 και να αναρρωιεσαι πως περασε και τι βυσμα ειχε; Αδικια για τους αλλους που κοπηκαν για 1 και και για 2 ποντους. Που δεν φαινεται κιολας η διαφορα. Αα και κατι αλλο. Και φανταροι υπαρχουν κοντοι αλλα μια χαρα πανε στρατο με αυτους δηλ νιωθετε ασφαλεια; Να ειμαστε αντικειμενικοι και δικαοι... Κι εγω ειμαι υπερ στο να πηγαινουν οι γυναικες στρατο να κανουν θητεια. Ετσι θα καταλαβαιναν μερικες οτι ο στρατος δεν ειναι απλα δημοσιο και οτι εχει ευθυνες και τεξιμο!
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης