Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από illy »

Για την στολη λαιε θα συμφωνησω κ εγω, οτι δεν ειναι αποκλειστικα κ μονο με πολιτικα... Ευη, αν δεις στο σαιτ του στρατου ειχε διαφορες πληροφοριες για καθε ειδικοτητες κ με οπτικο υλικο κ στην ειδικοτητα σου ειδα μαι φωτο με κοπελα που φοραει την παραλλαγη... Αρα ναι μαλλον τις φορανε εν ωρα υπηρεσιας... Κοιτα δεν ειναι ακατορθωτο να καταφερεις να μπεις νηπιαγωγος... Κ φετος κ πρυσι ζητουσαν πολλους επιλαχοντες... Ολα ειναι πιθανα να γινουν! ...
Dum spiro spero
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Στο νησί που υπηρετώ εγώ οι Νηπιαγωγοί ΔΕΝ φορούν στολή παραλλαγής έν ώρα υπηρεσίας.Εικόνα Ίσως στις μεγαλύτερες φρουρές να γίνεται αυτό.

Επίσης πόσες φορές δεν Βλέπουμε (παραπλανητικές) φωτογραφίες σε διάφορα sites για την ωραιοποίηση μιας πληροφορίας ή ενός γεγονότος;

Τέλος πάντων πιστεύω πάντως ακράδαντα ότι είναι μια απο τις καλύτερες ειδικότητες για ΕΠΟΠ και την προτείνω ανεπιφύλακτα σε άτομα που είναι σχετικά με το είδος.

Δυστυχώς μόνο με τον ΑΣΕΠ, δεν γίνεται δουλειά.Εικόνα

...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

Και μονο που ασχολεισαι με παιδια ειναι κατι το μαγικο αλλα και δυσκολο ταυτοχρονα. Οσο για τον ασεπ, θελει διαβασμα οκ αλλα πολλοι-πολλες τον προτιμουν γιατι θα δουλευουν 4ωρο, δεν θα χουν υπηρεσιες και κανεναν στον οποιο θα βαρανε προσοχες. Καθε αποψη σεβαστη... Ας βγει προκηρυξη μπας και ειμαστε μεσα στα ηλικιακα ορια τουλαχιστον και βλεπουμε...
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

Χαρά στο κουράγιο σου evi86 που σου αρέσουν τόσο τα παιδία... Θέλει να διαθέτεις πολύ υπομονη και αγάπη με τα παιδία... Μπράβο σου... Πραγματικά.

άντε όντως να βγεί η προκύρηξη. Να Μας πέρνει η ηλικία και να μπούμε με το καλό. Και μετά θα σε ψάχνω να προσέχεις και το δικό μου παιδάκι στο μέλλον...

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

evi85 έγραψε:Και μονο που ασχολεισαι με παιδια ειναι κατι το μαγικο αλλα και δυσκολο ταυτοχρονα.Γούστα είναι αυτά. Προσωπικά Άν με ρωτάς δεν θα ήθελα ούτε στο απειροελάχιστο να ασχολούμαι με τα κακομαθημένα ή έστω τα καλομαθημένα Των προισταμένων μου. Οσο για τον ασεπ, θελει διαβασμα οκ αλλα πολλοι-πολλες τον προτιμουν γιατι θα δουλευουν 4ωρο Θα έχουν όμως το κάθε κομπλεξικό, κακομαθημένο πιτσιρικάκι να του τα φουσκώνει (με το συμπάθειο) , δεν θα χουν υπηρεσιες Οι υπηρεσίες του υγειονομικού είναι σαν τις μύγες μές στο γάλα. Και κανεναν στον οποιο θα βαρανε προσοχες Τι βαράνε; Προσοχές; Καμμία σχέση, έχει να κάνει καθαρά με επαγγελματισμό το όλο θέμα οπότε κανείς δεν ασχολείται με τα τυπικά!. Καθε αποψη σεβαστη Σαφώς!... Ας βγει προκηρυξη μπας και ειμαστε μεσα στα ηλικιακα ορια τουλαχιστον και βλεπουμε...
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από Su-35 »

evi85 έγραψε:Και μονο που ασχολεισαι με παιδια ειναι κατι το μαγικο αλλα και δυσκολο ταυτοχρονα. Οσο για τον ασεπ, θελει διαβασμα οκ αλλα πολλοι-πολλες τον προτιμουν γιατι θα δουλευουν 4ωρο, δεν θα χουν υπηρεσιες και κανεναν στον οποιο θα βαρανε προσοχες. Καθε αποψη σεβαστη... Ας βγει προκηρυξη μπας και ειμαστε μεσα στα ηλικιακα ορια τουλαχιστον και βλεπουμε...

Ναι, οι προσοχές τους/τις μάραναν.ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

nandy24 έγραψε:Χαρά στο κουράγιο σου evi86 που σου αρέσουν τόσο τα παιδία... Θέλει να διαθέτεις πολύ υπομονη και αγάπη με τα παιδία... Μπράβο σου... Πραγματικά.

άντε όντως να βγεί η προκύρηξη. Να Μας πέρνει η ηλικία και να μπούμε με το καλό. Και μετά θα σε ψάχνω να προσέχεις και το δικό μου παιδάκι στο μέλλον...


Υπομονή και επιμονή είναι δυο πολυ βασικά χαρακτηριστικά ενος καλου εκπαιδευτικού γενικοτερα.
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

D.Y.K έγραψε:
evi85 έγραψε:Και μονο που ασχολεισαι με παιδια ειναι κατι το μαγικο αλλα και δυσκολο ταυτοχρονα.Γούστα είναι αυτά. Προσωπικά Άν με ρωτάς δεν θα ήθελα ούτε στο απειροελάχιστο να ασχολούμαι με τα κακομαθημένα ή έστω τα καλομαθημένα Των προισταμένων μου. Οσο για τον ασεπ, θελει διαβασμα οκ αλλα πολλοι-πολλες τον προτιμουν γιατι θα δουλευουν 4ωρο Θα έχουν όμως το κάθε κομπλεξικό, κακομαθημένο πιτσιρικάκι να του τα φουσκώνει (με το συμπάθειο) , δεν θα χουν υπηρεσιες Οι υπηρεσίες του υγειονομικού είναι σαν τις μύγες μές στο γάλα. Και κανεναν στον οποιο θα βαρανε προσοχες Τι βαράνε; Προσοχές; Καμμία σχέση, έχει να κάνει καθαρά με επαγγελματισμό το όλο θέμα οπότε κανείς δεν ασχολείται με τα τυπικά!. Καθε αποψη σεβαστη Σαφώς!... Ας βγει προκηρυξη μπας και ειμαστε μεσα στα ηλικιακα ορια τουλαχιστον και βλεπουμε...

πιστεψε με το πιο δυσκολο ειναι να δουλευεις σε ιδιωτικους παιδικους σταθμους ή σε ιδιωτικα νηπιαγωγεια, όπου εχεις να κανεις με πλουσιοπαιδα και δεν τολμας να τους πεις τπτ και σε απειλουν οτι κοιτα να δεις εμεις σε πληρωνουμε και αν με ξαναμαλωσεις θα πω στο διευθυντη να σι διωξει. Αυτα ειναι λογια 5χρονου παιδιου... Παντως ειπα οτι ειναι δυσκολο επαγγελμα σιγουρα αλλα οταν εχεις να κανεις με παιδικες ψυχες και την αθωοτητα που τα διακατεχει (οσο περνανε τα χρονια χανεται κ αυτη) ολα γινονται υπεροχα... Και μονο να δημιουργεις μαζι τους και να τα δειχνεις οτι ειναι χρησιμα ακομα και το πιο ατακτο παιδι θα γινει αρνακι. Ολα θελουν τον τροπο και το χρονο τους...
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

Προσωπικά δεν θα είχα το κουράγιο ούτε τη δύναμη να δουλέψω με παιδία... Έκτος από όλες τις αρετές πρέπει πραγματικά και να το θέλεις. Κανά 2 φορές έτυχε να κάνω την babysiter... Μετά από 4 ώρες που ήταν αιωνιότητα για μένα χρειαζόμουν ηρεμιστικά για να αντέξω... Αγαπάω τα παιδία αλλά πραγματικά δεν έχω την υπομονή που χρειάζεται, βρέ να παίξουμε παιχνίδια τους έλεγα, να κάνουμε κανένα παζλ, να ζωγραφίσουμε, να διαβάσουμε παραμύθια, να δούμε κανένα κινούμενο σχέδιο... Το μόνο που θέλανε ήταν να μαλώνουν το ένα με το άλλο και να τρέχουν σαν τρέλα πέρα δώθε... Έχεις καμία συμβουλή πάνω σε αυτό;

DIMITRIS-A/T
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 11, 2010 10:14 pm
Τοποθεσία: αμυντικος μεσος
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από DIMITRIS-A/T »

Ρε παιδια μην το συζητατε, η γυναικα μου δουλευε σε παιδικο σταθμο σε καποια φαση, και αν και νωρις ακομα στο επαγγελμα αυτο ηδη ειχε κουραστει αρκετα διοτι το καθε παιδι εχει την δικια του προσωπικοτητα που θελει ιδιαιτερη προσοχη, ποσο μαλλον να εχεις και αλλα 20 απο πανω. Εγω θα στιριξω την ειδικοτητα μου που ειναι α-τ προφανως και θα προσθεσω οτι ενας λογος ακομα που θεωρω οτι την κανει καλυτερη ειναι και ο αριθμος υπηρεσιων που κανω!(δλδ 5 τον μηνα)
Καρλ Μαρξ: Οι επαναστάσεις είναι οι ατμομηχανές της ιστορίας.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

evi85 αναφέρομαι συγκεκριμένα στο ευρύτερο δημόσιο και όχι σε ιδιωτικούς σταθμούς / επιχειρήσεις! Πολύ καλύτερα στους παιδικούς σταθμούς του Στρατού παρά στου δημοσίου.

Να είσαι σίγουρη γι'αυτό.

Επίσης επιμένω ότι εμείς Οι Α-Τ είμαστε στην καλύτερη μοίρα.

elena

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από elena »

D.Y.K έγραψε:evi85 αναφέρομαι συγκεκριμένα στο ευρύτερο δημόσιο και όχι σε ιδιωτικούς σταθμούς / επιχειρήσεις!Πολύ καλύτερα στους παιδικούς σταθμούς του Στρατού παρά στου δημοσίου.

Να είσαι σίγουρη γι'αυτό.

Επίσης επιμένω ότι εμείς Οι Α-Τ είμαστε στην καλύτερη μοίρα.



Συγνωμη η ειδικοτητα σου ειναι υπηρετης Α-Τ οπλων (πζ) ; Οταν λες οτι ειστε σε καλυτερη μοιρα δεν το καταλαβα γιατι για αυτην την ειδικοτητα εχω ακουσει τα χειροτερα. Μπορεις να μου πεις 2 λογια το πως τα βλεπεις τα πραγματα εσυ απο μεσα γιατι οπως σου ειπα και πιο πανω δεν μου εχουν πει κ τα καλυτερα και αν μπορει μια γυναικα να ανταπεξελθει! Ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

DIMITRIS-A/T έγραψε:Ρε παιδια μην το συζητατε, η γυναικα μου δουλευε σε παιδικο σταθμο σε καποια φαση, και αν και νωρις ακομα στο επαγγελμα αυτο ηδη ειχε κουραστει αρκετα διοτι το καθε παιδι εχει την δικια του προσωπικοτητα που θελει ιδιαιτερη προσοχη, ποσο μαλλον να εχεις και αλλα 20 απο πανω. Εγω θα στιριξω την ειδικοτητα μου που ειναι α-τ προφανως και θα προσθεσω οτι ενας λογος ακομα που θεωρω οτι την κανει καλυτερη ειναι και ο αριθμος υπηρεσιων που κανω!(δλδ 5 τον μηνα)

παιδια δεν υπαρχει δουλεια που σου δινουν τσαμπα λεφτα. Εξαλλου εχω πει οτι ειναι δυσκολο επαγγελμα, αλλα για να μπορεσεις να λειτουργησεις με τα παιδια θα πρεπει να τα αντιμετωπιζεις σαν ενηληκες και να τους δινεις κινητρα. Εχω κανει πρακτικη σε νηπιαγωγειο λογω του πανεπιστημιου και στην αρχη ειχα λιγο πονοκεφαλο, όμως με καταληλλα οργανωμενες δραστηριοτητες τα παιδια συμμετειχαν τοσο στην κουβεντα οσο και στις οποιες δραστηριοτητες καναμε...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

evi85 έγραψε:
DIMITRIS-A/T έγραψε:Ρε παιδια μην το συζητατε, η γυναικα μου δουλευε σε παιδικο σταθμο σε καποια φαση, και αν και νωρις ακομα στο επαγγελμα αυτο ηδη ειχε κουραστει αρκετα διοτι το καθε παιδι εχει την δικια του προσωπικοτητα που θελει ιδιαιτερη προσοχη, ποσο μαλλον να εχεις και αλλα 20 απο πανω. Εγω θα στιριξω την ειδικοτητα μου που ειναι α-τ προφανως και θα προσθεσω οτι ενας λογος ακομα που θεωρω οτι την κανει καλυτερη ειναι και ο αριθμος υπηρεσιων που κανω!(δλδ 5 τον μηνα)

παιδια δεν υπαρχει δουλεια που σου δινουν τσαμπα λεφτα. Εξαλλου εχω πει οτι ειναι δυσκολο επαγγελμα, αλλα για να μπορεσεις να λειτουργησεις με τα παιδια θα πρεπει να τα αντιμετωπιζεις σαν ενήλικες και να τους δινεις κινητρα. Εχω κανει πρακτικη σε νηπιαγωγειο λογω του πανεπιστημιου και στην αρχη ειχα λιγο πονοκεφαλο, όμως με καταληλλα οργανωμενες δραστηριοτητες τα παιδια συμμετειχαν τοσο στην κουβεντα οσο και στις οποιες δραστηριοτητες καναμε...

φιλε μου οσο για την προσοχη που πρεπει να δειξεις στο καθε παιδι αυτο θελει πολυ μεγαλη προσοχη. Δεν ειναι απλο, γιατι αν καταλαβει καποιο παιδι οτι δινεις προσοχη μεγαλυτερη σε καποιο αλλο τοτε το χασες το παιχνιδι. Γι αυτο επιμενω σε εκεινους που θεωρουν οτι οι νηπιαγωγοι το μονο που κανουν ειναι τραγουδακια. Οτι ειναι λειτουργημα! Και φυσικα επαγγελμα για λιγους
...
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

elena έγραψε:

Συγνωμη η ειδικοτητα σου ειναι υπηρετης Α-Τ οπλων (πζ) ; Οταν λες οτι ειστε σε καλυτερη μοιρα δεν το καταλαβα γιατι για αυτην την ειδικοτητα εχω ακουσει τα χειροτερα. Μπορεις να μου πεις 2 λογια το πως τα βλεπεις τα πραγματα εσυ απο μεσα γιατι οπως σου ειπα και πιο πανω δεν μου εχουν πει κ τα καλυτερα και αν μπορει μια γυναικα να ανταπεξελθει! Ευχαριστω!


Ναι Υπηρέτης Α-Τ Όπλων (ΠΖ) είμαι.
Ήταν προσωπική επιλογή / πόθος η συγκεκριμένη ειδικότητα καθώς έψαχνα πολύ πρίν κάνω τα χαρτιά μου πληροφορίες για τα Αντιαρματικά όπλα και φυσικά δεν το μετάνοιωσα καθόλου.
Τα πράγματα είναι πολύ απλά άν σου αρέσει αυτό που κάνεις σε οποιαδήποτε ειδικότητα.
Δεν έχει να κάνει.
Συγκεκριμένα όλες οι συναδέλφισσες που είναι Α-Τ είναι υπερβολικά ευχαριστημένες απο την ειδικότητα και κάνουν και πολύ καλά την δουλειά τους.
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να κάνεις μια εγγραφή και να μου στείλεις προσωπικό μήνυμα.
Θα χαρώ πολύ να ενημερώσω.Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης