Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από nandy24 »

D.Y.K έγραψε:Το είπα επειδή ανέφερες κάποιες άλλες ειδικότητες που μπορεί να σε ενδιαφέρουν οι οποίες δεν θεωρούνται κάν παραπλήσιες αν με καταλαβαινεις...
Πάντως έχε το νού σου και για Στρατολογία (πιο δύσκολα να ξέρεις!).
καλά έκανες... Όπως και να έχει σε ευχαριστώ πολύ!

Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

Ρε παιδια εχω ακουσει οτι νηπιαγωγος ειναι πολυ καλη ειδικοτητα ομως ξερω και το αλλο. Πολλοι-πολλες απο σμυ ακομα και ευελπιδων δωσανε κατατακτηριες περασανε νηπιαγωγοι για να πανε στο ΥΓ ως νηπιαγωγοι. Εχω ειχα 2 κοπελες απο σμυ και εναν ευελπη συμφοιτητες στη σχολη μου. Μ αυτον τον τροπο, εαν καλυπτου Αυτοι τις θεσεις των νηπιαγωγων, οταν βγει προκηρυξη στην ειδικοτητα αυτη θα ζητανε παρα πολυ λιγους ετσι δεν ειναι;
ελενα

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από ελενα »

Αυτοι Σπουδαζουν για τον εαυτο τους δεν σπουδαζουν για να μπουν νηπιαγωγοι, δεν μπαινουν ετσι. Οι θεσεις ειναι λιγες γιατι ειναι λιγα και τα νηπιαγωγια και τις θεσεις αυτες τις πιανουν οι ΕΠΟΠ οχι οι Αξιωματικοι-Υπαξιωματικοι.
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

ελενα έγραψε:Αυτοι Σπουδαζουν για τον εαυτο τους δεν σπουδαζουν για να μπουν νηπιαγωγοι, δεν μπαινουν ετσι. Οι θεσεις ειναι λιγες γιατι ειναι λιγα και τα νηπιαγωγια και τις θεσεις αυτες τις πιανουν οι ΕΠΟΠ οχι οι Αξιωματικοι-Υπαξιωματικοι.

μην το λες καθε τοσο βγαινει ανακοινωση που λεει οτι υπαρχουν καποιες θεσεις στους παιδικους σταθμους και αν εδιαφερονται καποιοι (απο παραγωγικες κυριως σχολες) να αλλαξουν ειδικοτητα και κατ επεκταση και οπλο ή σωμα. Αν κανω λαθος τι να σου πω, μου το ειπε ενας συμφοιτητης στο πανεπιστημιο και ειναι ευελπιδων. Παντως παιδικοι σταθμοι υπαρχουν σε αρκετες πολεις.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

ελενα έγραψε: Οι θεσεις ειναι λιγες γιατι ειναι λιγα και τα νηπιαγωγια και τις θεσεις αυτες τις πιανουν οι ΕΠΟΠ οχι οι Αξιωματικοι-Υπαξιωματικοι.
Και οι προιστάμενοί σου ποιοί θα είναι;

Οι ΕΠΟΠ;

Φυσικά και κάνεις λάθος.

evi85 έγραψε:Ρε παιδια εχω ακουσει οτι νηπιαγωγος ειναι πολυ καλη ειδικοτητα ομως ξερω και το αλλο. Πολλοι-πολλες απο σμυ ακομα και ευελπιδων δωσανε κατατακτηριες περασανε νηπιαγωγοι για να πανε στο ΥΓ ως νηπιαγωγοι. Εχω ειχα 2 κοπελες απο σμυ και εναν ευελπη συμφοιτητες στη σχολη μου. Μ αυτον τον τροπο, εαν καλυπτου Αυτοι τις θεσεις των νηπιαγωγων,οταν βγει προκηρυξη στην ειδικοτητα αυτη θα ζητανε παρα πολυ λιγους ετσι δεν ειναι;
Ακριβώς.

Μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού (Συνήθως) !

Όσο για την ειδικότητα, αρκεί να σου πώ ότι δουλεύουν με πολιτικά ρούχα.Εικόνα

Φοβερή ειδικότητα!

Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

D.Y.K έγραψε:
ελενα έγραψε: Οι θεσεις ειναι λιγες γιατι ειναι λιγα και τα νηπιαγωγια και τις θεσεις αυτες τις πιανουν οι ΕΠΟΠ οχι οι Αξιωματικοι-Υπαξιωματικοι.
Και οι προιστάμενοί σου ποιοί θα είναι;

Οι ΕΠΟΠ;

Φυσικά και κάνεις λάθος.

evi85 έγραψε:Ρε παιδια εχω ακουσει οτι νηπιαγωγος ειναι πολυ καλη ειδικοτητα ομως ξερω και το αλλο. Πολλοι-πολλες απο σμυ ακομα και ευελπιδων δωσανε κατατακτηριες περασανε νηπιαγωγοι για να πανε στο ΥΓ ως νηπιαγωγοι. Εχω ειχα 2 κοπελες απο σμυ και εναν ευελπη συμφοιτητες στη σχολη μου. Μ αυτον τον τροπο, εαν καλυπτου Αυτοι τις θεσεις των νηπιαγωγων,οταν βγει προκηρυξη στην ειδικοτητα αυτη θα ζητανε παρα πολυ λιγους ετσι δεν ειναι;
Ακριβώς.

Μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού (Συνήθως) !

Όσο για την ειδικότητα, αρκεί να σου πώ ότι δουλεύουν με πολιτικά ρούχα.Εικόνα

Φοβερή ειδικότητα!


το ξερω. Επισης κανουν το πολυ 3 υπηρεσιες το μηνα και αυτες στη μεραρχια. Φανταζεσαι ε; Επισης στον παιδικο σταθμο ξερω οτι εχεις σαν προισταμενη μια ταγματαρχη (τουλαχιστον στη ροδο)
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

Για την ακριβεια στην Περσινη προκηρυξη ηταν μετρημενοι στα δαχτυλα χεριων-ποδιων... Χαχα αρα 20 ατομα...
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από laios »

Τους παιδικους σταθμους τους εχει το υγειονομικο. Διευθυντρια ειναι μια αξιωματικος απο ΣΑΝ. Οι υπολοιπες ειναι ΕΠΟΠ και ΕΜΘ, συνηθως.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Σωστά είσαι ενημερωμένη evi. Συνήθως ταγματάρχης είναι ο προιστάμενός τους και γενικότερα υπάγονται σε μεραρχίες αυτοί.

Και εγώ 3 υπηρεσίες το μήνα κάνω αλλά δεν είμαι νηπιαγωγός.Εικόνα

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από D.Y.K »

evi85 έγραψε:Για την ακριβεια στην Περσινη προκηρυξη ηταν μετρημενοι στα δαχτυλα χεριων-ποδιων... Χαχα αρα 20 ατομα...
Στην περσυνή ναι.

Στις επόμενες αποκλείεται!Εικόνα

Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

laios έγραψε:Τους παιδικους σταθμους τους εχει το υγειονομικο. Διευθυντρια ειναι μια αξιωματικος απο ΣΑΝ. Οι υπολοιπες ειναι ΕΠΟΠ και ΕΜΘ, συνηθως.


τι να σου πω, αυτα που γραφω μου τα ειπε συναδελφος του δικου μου που εχει το παιδι του στον παιδικο σταθμο. Να σε ρωτησω ισχυει οτι οι νηπιαγωγοι δουλευουν κυκλικα και 6ωρο;
...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

D.Y.K έγραψε:
evi85 έγραψε:Για την ακριβεια στην Περσινη προκηρυξη ηταν μετρημενοι στα δαχτυλα χεριων-ποδιων... Χαχα αρα 20 ατομα...
Στην περσυνή ναι.

Στις επόμενες αποκλείεται!Εικόνα


τι να πω, βλεποντας και κανοντας. Παντως θα προτιμησουν περισσοτερες νηπιαγωγους διοτι για να λειτουργησει νομιμα ενας παιδικος σταθμος χρειαζονται νηπιαγωγοι και οχο βρεφονηπιακομοι
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

D.Y.K έγραψε:Σωστά είσαι ενημερωμένη evi.Συνήθως ταγματάρχης είναι ο προιστάμενός τους και γενικότερα υπάγονται σε μεραρχίες αυτοί.

Και εγώ 3 υπηρεσίες το μήνα κάνω αλλά δεν είμαι νηπιαγωγός.Εικόνα


ελαααααα... Και μενα ο δικος οσο ηταν βολο εκανε 3 τωρα ειναι ροδο και κανει 7... Ασε πικρα. Εσυ αν επιτρεπεται που εισαι;
...
laios
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 275
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 1:31 am
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από laios »

Κοιτα. Δεν ξερω τι λεει ο καθενας. Εγω ειμαι Στο υγειονομικο. Δουλευουν απο το πρωι, με το ωραριο και τελειωνουν, αν δε κανω λαθος, μιση με ωρα μετα την ληξη του ωραριου. Κανουν κανονικα υπηρεσιες, στην δουλεια τους φορανε πολιτικα αλλα οταν εκτελουν υπηρεσια φερουν την προβλεπομενη περιβολη, παραλλαγη. Ολα αυτα στην αθηνα. Τωρα το τι κανουνε στην Κω ή στη Ροδο, δεν το γνωριζω με ακριβεια και γι αυτο δεν μπορω να εχω γνωμη.
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Καλύτερη ειδικότητα για ΕΠΟΠ

Δημοσίευση από evi85 »

laios έγραψε:Κοιτα. Δεν ξερω τι λεει ο καθενας. Εγω ειμαι Στο υγειονομικο. Δουλευουν απο το πρωι, με το ωραριο και τελειωνουν, αν δε κανω λαθος, μιση με ωρα μετα την ληξη του ωραριου. Κανουν κανονικα υπηρεσιες, στην δουλεια τους φορανε πολιτικα αλλα οταν εκτελουν υπηρεσια φερουν την προβλεπομενη περιβολη, παραλλαγη. Ολα αυτα στην αθηνα. Τωρα το τι κανουνε στην Κω ή στη Ροδο, δεν το γνωριζω με ακριβεια και γι αυτο δεν μπορω να εχω γνωμη.

οκ ευχαριστω πολυ... Καλη συνεχεια.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες