Διαβιβαστής ΕΔ

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
DIMITRIS ED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Απρ 01, 2010 3:47 am
Επικοινωνία:

Διαβιβαστής ΕΔ

Δημοσίευση από DIMITRIS ED »

Γεια σας! με λενε δημητρη και σε εναν χρονο τελειωνω το λυκειο. πηγαινω σε επαλ και η ειδικοτητα μου ειναι ηλεκτρονικος. θα δωσω για ΣΜΥ αλλα αν δεν περασω θα παω στρατο ειδικες δυναμεισ-δοκιμος αξιωματικος. αν δεν βγει η προκυριξη πριν παω στρατο... η ειδικοτιτα που θελω να δηλωσω ειναι διαβιβαστης εδ... μηπως μπορειτε να μου πειτε ποσα μορια θα παρω αν εχω παρει και λοουερ; Και γενικα σε πιο κεντρο θα με στειλουν για εκπαιδευση; Ποσο καιρο; Γενικα πληροφοριες για αυτη την ειδικοτιτα... ευχαριστω πολυ.
ΔΕΑ

Διαβιβαστής ΕΔ

Δημοσίευση από ΔΕΑ »

Φίλε Δημήτρη, να έχεις υπόψιν σου πως δόκιμοι διαβιβαστές ειδικών δυνάμεων μπαίνουν λίγοι (στη σειρά μου ήταν 5), παρουσιάστηκαν σε κέντρο εδ ή πζ και μετά πήγαν σάν ΥΕΑ στο χαιδάρι, διαβιβάσεις. Αφού τελείωσαν και ορκίστηκαν ΔΕΑ (4 μήνες) Μετατέθηκαν σε μονάδα εδ για 1 μήνα επιπλέον εκπαίδευση.
DIMITRIS ED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Απρ 01, 2010 3:47 am
Επικοινωνία:

Διαβιβαστής ΕΔ

Δημοσίευση από DIMITRIS ED »

Εγω μενω χαιδαρι γινετε να με βαλουν εδω; Και αν ειμαι δοκιμος οταν γινει η προκυριξη γινετε να με παρουν?
DIMITRIS ED
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Απρ 01, 2010 3:47 am
Επικοινωνία:

Διαβιβαστής ΕΔ

Δημοσίευση από DIMITRIS ED »

Δεν θελω να παω διαβιβαστης δοκιμοσ... σαν εποπ θελω να παω διαβιβαστης εδ...
ΔΕΑ

Διαβιβαστής ΕΔ

Δημοσίευση από ΔΕΑ »

Χμ για εποπ δέν ξέρω, πάντως χαιδάρι θα πάς μόνο για διάφορα σχολεία διαβιβάσεων, όχι για βασική εκπαίδευση.
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Διαβιβαστής ΕΔ

Δημοσίευση από dimitris mak »

Απο διαβιβαστης εδ μπορεις να διαλεξεις αμφιβιος η αλεξιπτωτηστης?
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Διαβιβαστής ΕΔ

Δημοσίευση από Rafale »

Θα σου απαντησω μονο για την υπογραφη σου. Μπορεις να πας βαθμοι στο φορουμ για να καταλαβεις το τι υφισταται. Και αφου απαντηθει το ερωτημα σου αλλαζεις λογικα και την υπογραφη σου
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες