ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από yandr »

Επιπλέον 1.060 αστυνομικοί ενισχύουν την ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης «ΔΙΑΣ» και ρίχνονται από σήμερα στη μάχη κατά του εγκλήματος σε ολόκληρη τη χώρα.

Η πρώτη φάση εφαρμογής του προγράμματος είχε ξεκινήσει στις 29 Μαρτίου σε 75 Δήμους της Αττικής και 21 περιοχές της Θεσσαλονίκης με 2.448 αστυνομικούς (2.004 στην Αττική και 444 στη Θεσσαλονίκη). Στη συνέχεια, στους 2.004 αστυνομικούς στην Αττική προστέθηκαν ακόμα 132.

Με τη σημερινή επέκταση του προγράμματος, η ομάδα ΔΙΑΣ στελεχώνεται συνολικά από 3.640 αστυνομικούς σε όλη τη χώρα.

ΤΑ ΝΕΑ
ΔΑΕΕΒ

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από ΔΑΕΕΒ »

Μαγκες μην μασατε πουθενα ! Ψευτοαναρχικοι ειναι που δεν μας φοβιζουν ! Θα ερθει η σειρα τους οπως με την 17ν, τον ε. Λ. Α τον επ. Αγ κ ολες τις ''τρομοκρατικεσ'' οργανωσεις στην Ελλάδα ! Καθε δουλεια εχει τους κινδυνους της. Στο χερι μας ειναι να τους πιασουμε και αυτους ! Ζω για να τους παω μεταγωγη και μετα στην φυλακη μεχρι να σαπισουν. Το ωραιο ειναι που μετα θα τσακωνοντε μεταξυ τους γιατι ο ενας θα δινει στον αλλον.
ανανδρες κ... Τιποτε αλλο.
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Πέμ Ιούλ 29, 2010 7:11 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
1988peggy
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 30, 2010 12:52 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από 1988peggy »

Γυναικες μπαινουν στην ομαδα διας. γνωριζει κανεισ...
ikaros
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 9:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από ikaros »

Ενα απο τα καλυτερα μετρα πιστευω που εχει παρει η ηγεσια της ΕΛΑΣ ειναι η ομαδα ΔΙΑΣ! Οταν κυκλοφορω εξω στον δρομο δεν υπαρχει μερα που να μην τους δω να περιπολουν! Προσωπικα αισθανομαι πιο ασφαλεις απο οταν φτιαχτηκε η ομαδα, σοσν αφορα την ωρα που ειμαι στον δρομο. Επισης σιγουρα αν συμβει κατι θα φτασουν στο σηεμιο πιο γρηγορα απο οποιαδηποτε ομαδα της ΕΛΑΣ! Περα απο αλεξισφαιρα, δεν θα επρεπε να φοραω και επιγονατιδες αλλα και τα αντιστοιχα στους αγκωνες;
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Hyper »

Εδω και τα αλεξισφαιρα ακουστηκε οτι τα πληρωνουν απτην τσεπη τους τι ψαχνεις!
Pagan Altar
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: Lead Guitarist
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Pagan Altar »

Greek_Army έγραψε:
Johnnys Aigaleo έγραψε:Καλησπερα στο φορουμ. Ηθελα να ρωτησω αν ξερεις κανεις αυτους τους 500 ειδικους φρουρους οταν με το καλο τους παρουν, ξερουμε για που τους προοριζουν;(συγκεκριμενα για ποιες περιοχες, νομους κλπ).


κανείς δεν γνωρίζει αυτό που λες


Παιδια, ολοι Αθηνα θα πανε οταν με το καλο περασουν, και το ποτε θα μπορεσουν να φυγουν απο εκει ειναι αλλη ιστορια... Εκει εχουν τρομερες ελλειψεις αλλωστε (τωρα θα μου πεις τι ελλειψεις να καλυψουν 500 μονο ατομα, το ξερει μονο ο Κοεμτζογλου και οι λοιποι).

Τωρα οσον αφορα αυτο που ακουγεται απο πολλους, πως προοριζονται ολοι για την ομαδα ΔΙ. ΑΣ ειναι σχετικο.

Δεν νομιζω να πανε ολοι εκει ασχετα αν ακουγεται, η εστω οσοι περασουν με το καλο και εχουν τα ''μεσα'' να το αποφυγουν, θα το αποφυγουν να ειστε σιγουροι.

Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Hyper »

Pagan Altar έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
Johnnys Aigaleo έγραψε:Καλησπερα στο φορουμ. Ηθελα να ρωτησω αν ξερεις κανεις αυτους τους 500 ειδικους φρουρους οταν με το καλο τους παρουν, ξερουμε για που τους προοριζουν;(συγκεκριμενα για ποιες περιοχες, νομους κλπ).


κανείς δεν γνωρίζει αυτό που λες
Παιδια, ολοι Αθηνα θα πανε οταν με το καλο περασουν, και το ποτε θα μπορεσουν να φυγουν απο εκει ειναι αλλη ιστορια... Εκει εχουν τρομερες ελλειψεις αλλωστε (τωρα θα μου πεις τι ελλειψεις να καλυψουν 500 μονο ατομα, το ξερει μονο ο Κοεμτζογλου και οι λοιποι).

Τωρα οσον αφορα αυτο που ακουγεται απο πολλους, πως προοριζονται ολοι για την ομαδα ΔΙ. ΑΣ ειναι σχετικο.

Δεν νομιζω να πανε ολοι εκει ασχετα αν ακουγεται, η εστω οσοι περασουν με το καλο και εχουν τα ''μεσα'' να το αποφυγουν, θα το αποφυγουν να ειστε σιγουροι.

Μην το λες φιλε μου υπαρχουν και ατομα που το γουσταρουν, εγω ασπουμε δι. Ας θελω να μπω (στην επομενη προκηρυξη)
Pagan Altar
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: Lead Guitarist
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Pagan Altar »

Hyper έγραψε:
Pagan Altar έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
Johnnys Aigaleo έγραψε:Καλησπερα στο φορουμ. Ηθελα να ρωτησω αν ξερεις κανεις αυτους τους 500 ειδικους φρουρους οταν με το καλο τους παρουν, ξερουμε για που τους προοριζουν;(συγκεκριμενα για ποιες περιοχες, νομους κλπ).


κανείς δεν γνωρίζει αυτό που λες
Παιδια, ολοι Αθηνα θα πανε οταν με το καλο περασουν, και το ποτε θα μπορεσουν να φυγουν απο εκει ειναι αλλη ιστορια... Εκει εχουν τρομερες ελλειψεις αλλωστε (τωρα θα μου πεις τι ελλειψεις να καλυψουν 500 μονο ατομα, το ξερει μονο ο Κοεμτζογλου και οι λοιποι).

Τωρα οσον αφορα αυτο που ακουγεται απο πολλους, πως προοριζονται ολοι για την ομαδα ΔΙ. ΑΣ ειναι σχετικο.

Δεν νομιζω να πανε ολοι εκει ασχετα αν ακουγεται, η εστω οσοι περασουν με το καλο και εχουν τα ''μεσα'' να το αποφυγουν, θα το αποφυγουν να ειστε σιγουροι.

Μην το λες φιλε μου υπαρχουν και ατομα που το γουσταρουν, εγω ασπουμε δι. Ας θελω να μπω (στην επομενη προκηρυξη)

Και εγω φιλε μου στην επομενη ευελπιστω, αν βγει (μακαρι) για πιο πολλα ατομα (μακαρι) . Και το αν μπω στην ΔΙ. ΑΣ δεν με απασχολει, ισα ισα θα μ' αρεζε μιας και ειμαι αρκετα εξοικιωμενος με τις μοτοσυκλετες. Μπορει να το γουσταρουν πολλοι να πανε στην ΔΙ. ΑΣ, αλλα υπαρχουν και αυτοι που θα κανουν οτι μπορουν για να το αποφυγουν και εκει ξερουμε πολυ καλα πως οποιος μπορει θα βαλει το λεγομενο βυσμα για να κανει την δουλεια του...

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pagan Altar την Πέμ Αύγ 19, 2010 5:44 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Hyper
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1063
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 15, 2010 6:01 am
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Hyper »

Pagan Altar έγραψε:
Hyper έγραψε:
Pagan Altar έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
Johnnys Aigaleo έγραψε:Καλησπερα στο φορουμ. Ηθελα να ρωτησω αν ξερεις κανεις αυτους τους 500 ειδικους φρουρους οταν με το καλο τους παρουν, ξερουμε για που τους προοριζουν;(συγκεκριμενα για ποιες περιοχες, νομους κλπ).


κανείς δεν γνωρίζει αυτό που λες
Παιδια, ολοι Αθηνα θα πανε οταν με το καλο περασουν, και το ποτε θα μπορεσουν να φυγουν απο εκει ειναι αλλη ιστορια... Εκει εχουν τρομερες ελλειψεις αλλωστε (τωρα θα μου πεις τι ελλειψεις να καλυψουν 500 μονο ατομα, το ξερει μονο ο Κοεμτζογλου και οι λοιποι).

Τωρα οσον αφορα αυτο που ακουγεται απο πολλους, πως προοριζονται ολοι για την ομαδα ΔΙ. ΑΣ ειναι σχετικο.

Δεν νομιζω να πανε ολοι εκει ασχετα αν ακουγεται, η εστω οσοι περασουν με το καλο και εχουν τα ''μεσα'' να το αποφυγουν, θα το αποφυγουν να ειστε σιγουροι.

Μην το λες φιλε μου υπαρχουν και ατομα που το γουσταρουν, εγω ασπουμε δι. Ας θελω να μπω (στην επομενη προκηρυξη)
Και εγω στην επομενη ευελπιστω φιλε μου, αν βγει για πιο πολλα ατομα (μακαρι). Και το αν μπω στην ΔΙ. ΑΣ δεν με απασχολει, ισα ισα θα μ' αρεζε μιας και ειμαι αρκετα εξοικιωμενος με τις μοτοσυκλετες. Μπορει να το γουσταρουν πολλοι να πανε στην ΔΙ. ΑΣ, αλλα υπαρχουν και αυτοι που θα κανουν οτι μπορουν για να το αποφυγουν και εκει ξερουμε πολυ καλα πως οποιος μπορει θα βαλει το λεγομενο βυσμα για να κανει την δουλεια του...

ε αρκετα με τα βυσματα ρε συ να κανουν οτι θελουν οσοι γουσταρουμε διας να παμε διας οι αλλοι αμα θελουν να το αποφυγουν προβλημα τους
ΒΑΣΙΛΗΣ

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από ΒΑΣΙΛΗΣ »

Παιδια στην διας πηγαινουν οσοι θελουν΄, εγω για παραδειγμα δεν επιθυμω να παω σου στελνουν υποχρεωτικα η οχ鴨
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από Greek_Army »

ΒΑΣΙΛΗΣ έγραψε:Παιδια στην διας πηγαινουν οσοι θελουν΄, εγω για παραδειγμα δεν επιθυμω να παω σου στελνουν υποχρεωτικα η οχ鴨


δεν σε στέλνουνε υποχρεωτικά
REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από REPAINER »

Γνωριζει κανεις τι ωραρια εχουν στη ΔΙΑΣ; Ποσες ωρες εχουν εβομαδιαιως να καλυψουν στην υπηρεσια τους; Και θεωρητικα και πρακτικα δλδ, παιζουν πολλες υπερωριες;

και κατι αλλο, τους 2 μηνες της πρακτικης στα τμηματα, πληρωνονται με τα ιδια χρηματα που λαμβαναν και στη σχολη; Η μπαινουν στο κανονικο μισθολογιο;

στη σχολη γνωριζει κανεις ποσα παιρνουν οι υποψηφιοι ΕΦ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από alexissak »

repainer έγραψε:γνωριζει κανεις τι ωραρια εχουν στη διας; ποσες ωρες εχουν εβομαδιαιως να καλυψουν στην υπηρεσια τους; και θεωρητικα και πρακτικα δλδ, παιζουν πολλες υπερωριες;

και κατι αλλο, τους 2 μηνες της πρακτικης στα τμηματα, πληρωνονται με τα ιδια χρηματα που λαμβαναν και στη σχολη; η μπαινουν στο κανονικο μισθολογιο;

στη σχολη γνωριζει κανεις ποσα παιρνουν οι υποψηφιοι εφ;

ευχαριστω

τα ωραρια ειναι 6 ωρα ως εξης 07-13,13-19,19-01 σε κυλιομενη βαση. οι ωρες ειναι περιπου 36 την εβδομαδα κ εχεις ενα ρεπο. υπερωριες ως γνωστον δεν πληρωνεσε στην αστυνομια αλλα στην διας σπανια κανεις.
οταν κανεις πρακτικη στο τμημα παιρνεις τον μισθο της σχολης δηλαδη του δοκιμου αστ/κα, περιπου 280 ευρω.
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

ΔΙΑΣ - Ομάδα Δίκυκλης Αστυνόμευσης

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

Ξερει κανεις αν η ομαδα δι. Ας ''κοβει'' κλησεισ; Ποιος ο ρολος τησ; Απλα να φτασει γρηγορα στο σημειο που θα ειδοποιηθει;
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες