512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tasos

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από tasos »

Απο περσυ εχουν αλλαξει τα πραγματα... Δν εχει ατομα δν βγαινουν οι υπηρεσιες και εχεις διπλες και κολιομενες υπηρεσιες. Καθολου εξοδους και αλλαζει σε μηχανοκινητο ταγμα...
Μιχάλης

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Μιχάλης »

Υπηρέτησα στο 512 το 1998-99πέρασα καλά, σε γενικές γραμμές. Είχαμε λοχαγό κάποιον κορλό, παθιασμένος με την γυμναστική, και μας έκανε αρκετές ώρες ασκήσεις.

τλσπάντων, αν κάποιος υπηρετεί εκεί ας μου πει αν ζουν ακόμα τα πλακάκια του δαπέδου στην τραπεζαρία Εικόνα

τα είχα τοποθετήσει μαζί με έναν άλλο και ακόμα περιμένουμε την άδεια Εικόνα

Άβαταρ μέλους
T@sos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 22, 2014 11:13 am
Επικοινωνία:

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από T@sos »

Ψάχνω Φαντάρους από το 512. Σειρά 270 2001 A ΕΣΣΟ. Τρίτος Λόχος. Λοχαγός τότε ήταν ο Ξεν**********.
triantafillos

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από triantafillos »

Καλησπέρα! Υπηρέτησα στο 512 το χειμώνα του 1996 με ΕΣΟ 103/640/98 με διοικητή τον Ταγματάρχη X********, αν θυμάμαι καλά. Εύχομαι, όποιος κάνει τη θητεία του εκεί να περάσει καλά! Αν και περάσαν πολλά χρόνια από τότε, τα θυμάμαι σαν να ήταν εχθές! Καλό βράδυ!

nikos

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από nikos »

Σειρές 174,176, έτη 1985 και 1987
Αντωνης

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Αντωνης »

Υπερετισα και εγω εκει το 99 ΚΕΠΙΚ πολυ καλα χρονια καλους φιλους... Μακαρι να ξαναεβρισκα τα φιλαρακια...

ΓΙΩΡΓΟΣ

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Καλησπερα και απο μενα και γω εκει και ηταν πολυ καλα 1999 πολυ κρυο ομως παρα πολυ...3ος λοχος λοχαγος τσ... ες και οσο για τα φυλακια εκει και ηταν σουπερ !
Αποθηκάριος

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Αποθηκάριος »

Υπηρέτησα το 89-90 στο 512. Περνούσες τον Ερυθροπόταμο και έστριβες στο δρόμο ανάμεσα από τα μνήματα. Τότε ήταν δύο στρατόπεδα. Το πρώτο όπως ανέβαινε ο δρόμος, ήταν το μεγαλύτερο με τον περισσότερο κόσμο και την Διοίκηση. Ακολουθούσε πιο πάνω το μικρότερο στρατόπεδο του 512, όπου και υπηρέτησα. Η Ανατολική σκοπιά του στρατοπέδου κρυβόταν πίσω από τα δέντρα μέσα σε μία δασώδη περιοχή. Ήταν η πιο τρομακτική διότι ήταν θεοσκότεινη και απόμακρη, αλλά ήταν η αγαπημένη μου διότι είχε ελάχιστες «επισκέψεις».Στην εκ διαμέτρου περίπου αντίθετη κατεύθυνση βρισκόταν η μία από τις δύο αποθήκες του πάνω στρατοπέδου, η αποθήκη μου.

Στη συνέχεια του δρόμου ερχόταν η ΕΥΠ.

Για να περάσεις καλά στο στρατό πρέπει να έχεις τη δυνατότητα να ελίσσεσαι, να είσαι υπομονετικός και να μην είσαι πάντα ευθύς. Εγώ δεν πέρασα καλά αλλά οι εμπειρίες ήταν πολλές και μοναδικές.

Μάθε να ζεις τις στιγμές, καλές και κακές και να μαθαίνεις από αυτές με στόχο να γίνεις εμπειρότερος και καλύτερος άνθρωπος. Αγάπα την πατρίδα σου, να σέβεσαι τον διπλανό σου και να απαιτείς να σε σέβεται και εκείνος. ΚΑι όλα θα πάνε καλά.

kyo

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από kyo »

Καλησπερα και απο εμενα. Υπηρετησα στο 512 απο το δεκεμβριο του 96 μεχρι τον ιουλιο του 97. Ημουν 243 σειρα στον λοχο υποστηριξης ταγματος ΛΥΤ. Ωραια ηταν να ναι καλα ολα τα παιδια που γνωρισα αν και δεν μπορω να θυμηθω καλα ονοματα και προσωπα.
Μιχαλης

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Μιχαλης »

Και εγω ημουν στο 512 σειρα 195 το 88' -89' ημουν οδηγος, περασα τελεια, ειχα κανει πολυ καλα φιλαρακια και ειχα εναν λοχαρο μαλαμα και ας ηταν και απο ανακαταταξη. Αυτον που ψαχνω να βρω τον λενε σιαπκα και ηταν μαγειρας με ασμ σερρεικο ευχαριστω
Βασίλης

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Βασίλης »

269 εσσο.2ος λόχος. Οδηγός!! Λογικά μαζι θα είμασταν...
Jordan

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Jordan »

Στον Λυτ ήμουν το 2001 λοχίας 267 σειρά με τον Ξενοφω
μπουγαλης

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από μπουγαλης »

178 3ος λοχος
Σ. Μοσχ.

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Σ. Μοσχ. »

Ήμουν από Σεπ 2001 εκεί. Με λοχαγό κάποιον Βεντούρη και Αλεξανδράκη διοικητή. Ο Βεντούρης σωστός αλλά πολύ νευρικός
Κώστας

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Κώστας »

χρηστος έγραψε:Τι ζωαρα ρε φιλε... , αναφορα ταγματος 34 ατομα... ! Ημουν εκει το 1995... !228 σειρα... ! Παρόλο που ειμουν δευτερο γραφειο ηταν πολυ πικρα... ! Τα θυμαμαι ομως με νοσταλγια γιατι εκανα καλους φιλους εκει... !
Φίλε ήμουν και εγώ ακεί σαν δόκιμος το 95 Αυγουστο. Μήπως μπορείς να μου πείς το όνομα του διοικιτή και υποδιοικητή αν θυμάσαι;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες