512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΧΡΗΣΤΟΣ

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

196 σειρα. Ημουν Δοκιμος στο φυλακιο της Παγαλας απο Μαρτιο του 1988 ως τον Ιανουαριο του 1989. Απο εκει μετατεθηκα στο 628 ΤΠ. Στα Αλβανικα συνορα. Ελιωσα στην παραμεθοριο. Οσο για την Παγαλα δεν θα την Ξεχασω ποτε. Υπηρετησα με τα καλυτερα παιδια. Το δεσιμο ηταν μοναδικο. Ολοι μια γροθια. Και με Καραποστολου Διοικητη.
gsπ

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από gsπ »

ναι! Εγώ ήμουν από Ιανουάριο 91 έως Οκτώβριο
Petros Pamp

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Petros Pamp »

Υπηρέτησα κι εγώ 213 σειρά στο 512. Πριν μετατεθώ έκανα 2ο-3ο γραφείο.Διοικητής μας ήταν εκείνος ο ψιλός μουστακαλής, ένας λεβέντης, ξέχασα το όνομα του αλλά ακόμα βλέπω την εικόνα του. Σαν ήρωας του '21 ήτανε.

Εκανα και Παγάλα και Ελληνοβουλγαρικά.

gsp

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από gsp »

Πρέπει να λες το θηρίο από τα Ο. Υ. Κ... Νομίζω τον λέγανε τζιτζιφιλας
Γιαννης

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Γιαννης »

Ιδια σειρά.198,89α. Εγώ στον 3ο Λόχο με διοικητή τον ξύλινο (παρατσουκλι). Διοικητής ο κοντοχοντρος τρελαμένος τσιαμαντας. Στο επάνω το στρατόπεδο, με την ανατολική σκοπιά στα δέντρα. Αργότερα κατέβηκα στο μεγάλο το στρατόπεδο και... ρίζωσα. κάνα μήνα πριν απόληθω πήρα μετάθεση στο Καμπάνι.

Τον Αιμίλιο νομίζω τον θυμάμαι. Αδύνατος με μαύρα γιαλιά.

Πέρασαν τα χρόνια. Εικόνα

Γιωργος

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Γιωργος »

Απο τον 2 του 90 μεχρι το 9ο
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ »

Ημουν απο των νοεμβριο 94 μεχρι οκτωβριο 95 τον δοιηκητη των λεγανε χαρανα ιωρδανη ημουν στο λυτ μιλανεζοσ
201 σειρά

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από 201 σειρά »

Εγώ ήμουνα 201 σειρά,89 Δ. Στο φυλάκιο της Παγαλας ήμουν ένα χρόνο περίπου και είχαμε και επεισόδια. Κανένας εδώ της σειράς μου;
Δημήτρης κ

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Δημήτρης κ »

Ο εκτός 1991 -1992 με το μουστάκι ο ψηλός ήταν ο Παπ/λουκέτο Βασίλειος όταν είχε βγει το καλυτερο τάγμα στο Δ ΣΣ... ΛΕΒΕΝΤΗΣN
Αντωνης καρτσαμαρης

512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Αντωνης καρτσαμαρης »

Υπηρετησα το 1994 στο 512 228 σειρα. Διοικητης Σταματακης Ιωαννης πρεπει να ηταν. Εκανα επισης στην παγαλα και στο μεγα δερρειο. Αντωνης Καταρρακτες εδεσσας.
Επισκέπτης

Re: 512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

216 σειρά... Κουφοβουνο 514 ήταν μαζί με 512 και 565 αν θυμάμαι καλά. Διοικητής Ρεματας μορφή μεγάλη. Λοχαγός τότε. Δεν θυμάμαι αν ήταν αυτός ο ξύλινος...
Το παρατσούκλι. Μετά μαύρος όγκος από Μάιο 1992 έως Σεπτέμβριος 1992. Συνεχεια χωρίς έξοδος... Περιπολο ενέδρα σκοπια εναλλάξ...
VasilisBir

Re: 512 ΤΠ - Διδυμοτειχο

Δημοσίευση από VasilisBir »

Σειρά 269.2001 2ος λόχος. Οδηγος. Με Αλεξανδράκη διοικητή, Οικονόμου, Βεντουρη, Ξενοφών κτλ…
Το επισκέφτηκα σήμερα… Έχει ερημώσει, τα κτήρια που ήταν οι λόχοι έχουν πέσει….
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες