Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
2010A

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 2010A »

Το να λες ότι είσαι εθελοντής στις ειδικές δυνάμεις είναι η μισή αλήθεια, γιατί ναι μεν το επέλεξες αλλά οι επιλογές ήταν μόνο δύο και προκαθορισμένες από άλλους.
το δίλημμα πεζικό ή ειδικές δυνάμεις είναι ένα ψευτοδίλημμα, γιατί δεν υπάρχουν μόνο αυτές οι επιλογές.
αυτό θα φαινόταν αν η στρατιωτική θητεία δεν ήταν υποχρεωτική αλλά εθελοντική.

Γιάννης
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 27, 2010 7:55 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλησπερα παιδια... Σκεφτομαι τωρα τον ιαουαριο-φεβρουαριο που περναω περιοδευων να δηλωσω εθελοντης και να διαλεξω να περασω στην δ'εσσο γιατι τον ωκτοβρι 2011 κλεινω τα 18... Λογο του εθελοντησμου και της ηλικιας λετε να μην με δεχτουνε στους αλεξιπτωτηστες;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Γιάννης έγραψε:Καλησπερα παιδια... Σκεφτομαι τωρα τον ιαουαριο-φεβρουαριο που περναω περιοδευων να δηλωσω εθελοντης και να διαλεξω να περασω στην δ'εσσο γιατι τον ωκτοβρι 2011 κλεινω τα 18... Λογο του εθελοντησμου και της ηλικιας λετε να μην με δεχτουνε στους αλεξιπτωτηστες;


δεν υπάρχει όριο ηλικίας ούτε προς τα κάτω ούτε προς τα πάνω. Μην ανησυχείς
giannis92
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μαρ 09, 2011 2:48 pm
Τοποθεσία: ....
Επικοινωνία:

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giannis92 »

Παιδια θελω να ρωτισω μερικα πραγματα σχετικα με τν στρατο και τις ειδικες δυναμεις. Καταρχην εχω περασει περιοδευων δηλωνοντας αεροπορια. Παρουσιαζομαι τν αυγουστο. Θελω ομως να μπω ως εθελοντης στις ειδικες δυναμεις τν Μαιο. Γνωριζετε αν γινεται;

REPAINER
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:24 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από REPAINER »

Το πιθανοτερο ειναι οτι δε θα πας αεροπορια αν δεν εχεις βυσμα. Οποτε οταν με το καλο παρουσιαστεις στο στρατο θα μπορεσεις να πας και ειδικες δυναμεις ακομα και αν εχεις παρουσιαστει πεζικαριος
Teo18

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Teo18 »

Καλησπέρα, έκλεισα τα 18 τον Απρίλιο, και δήλωσα περιοδεύον Ειδικές Δυνάμεις. Πως γίνεται να δηλώσω εθελοντής; Για να μην υπάρχει κανένα πρόβλημα, εάν πάω εθελοντής έχω λιγότερες πιθανότητες να με πάρουν; Κάνω λιγότερη θητεία; Ή απλά με επιλέγουν όσο το δυνατόν γρηγορότερα;

Ευχαριστώ πολύ!

Άβαταρ μέλους
validcode
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Αύγ 20, 2012 7:36 am
Τοποθεσία: Δούκας
Επικοινωνία:

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από validcode »

Γεια σας,

Τον δεκεμβριο κλεινω τα 18 και ενδιαφερομαι να παω αλεξιπτωτιστης ειδικων δυναμεων και εχω καποιες συγκεκριμενες ερωτησεις για το θεμα.

-Ποσο θα διαρκεσει η θυτεια μου ;
-Ποσες και τι Αδειες δικαιουμε ;
-Εχω ηδη περασει περιοδευον αλλα δεν δηλωσα ειδικες δυναμεις τη γινεται σε αυτην την περιπτωση ;
-Θα λαμβανω καποια αμοιβη-μισθο;

Γρηγόρης
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Διάρκεια θητείας
2. άδειες στο στρατό
3. Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και Αθλήματα
4. Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες (εκεί μέσα έχει ειπωθεί κάτι για χρηματικό ποσό)

Όπως βλέπεις στο φόρουμ έχουμε ότι χρειάζεσαι, μόνο που αν δεν ψάξεις (βλέπε την φόρμα αναζήτησης) την επόμενη φορά μάλλον οι ερωτήσεις/απορίες σου θα μείνουν χωρίς απάντηση
Άβαταρ μέλους
Akis_7
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 12, 2012 4:29 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Akis_7 »

Γεια σας είμαι 18 ετών σε 2 μήνες και στο περιοδεύων είχα δηλώσει ειδικές δυνάμεις. Έχω τελειώσει το λύκειο και θέλω να μάθω πως μπορώ να καταταχθώ νωρίτερα, δηλαδή που πρεέπει να απευθυνθώ τι χρειάζομαι κλπ.
ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ
Μιχάλης Λόης

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μιχάλης Λόης »

Καλησπερα μια ερωτηση θελω να κανω σας παρακαλω πολλυ 2 οκτωβριου κλεινω τα 17 και θελω να μπω εθελοντης πως γινεται μπωρειτε να μ πειτε ευχαρηστω πολλυ
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Εθελοντής στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η ερώτηση σου έχει απαντηθεί εκατομμύρια φορές μικρέ.Κάνε ένα κόπο και διάβασε προηγούμενα μηνύματα ή παρόμοια θέματα με τις απορίες σου.

Μην τα θέλετε όλα στο χέρι.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες