Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Hotoshi
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 08, 2011 3:05 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Hotoshi »

Δεν το ξερα ρε γμτ, απο την αρχη. Εμαθα εκει μια δικαιολογια και δεν γνωριζα τις συνεπειες. Αν παω με κανα φιλο ετσι ξεμπαρκος στο 414, και τους πω οτι θελω να αλλαξω τη Σ. Ι υπαρχει η περιπτωση να μην με αφησουν να μπω ;(υπαρχει, ρητορικη ερωτηση ηταν)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Hotoshi έγραψε:Δεν το ξερα ρε γμτ, απο την αρχη. Εμαθα εκει μια δικαιολογια και δεν γνωριζα τις συνεπειες. Αν παω με κανα φιλο ετσι ξεμπαρκος στο 414, και τους πω οτι θελω να αλλαξω τη Σ. Ι υπαρχει η περιπτωση να μην με αφησουν να μπω ;(υπαρχει, ρητορικη ερωτηση ηταν)


Δεν γίνεται να πας ξέμπαρκος, πρέπει να πας στο φρουραρχείο να ζητήσεις χαρτί για επανεξέταση από γιατρό λογικά ψυχίατρο και θα περιμένεις να σε εξετάσουνε πάντως δυσκολάκι πλέον αλλά δεν έχεις να χάσεις κάτι
Goz
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 08, 2011 3:55 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Goz »

Καλησπερα παιδια ειχα καταταγει στο ναυτικο σειρα 09Δ εχω βγει Ι3 λογω αλλεργικης βρογχητιδας κι εχω κανει επανεξεταση εχει βγει θετικη, η γνωματευση λεει ελαφρια πασχων απο βρογχικο ασθμα Το θεμα ειναι οτι αθλουμαι μια ζωη τα τελευταια προβληματα που χα ηταν πριν 10+ χρονια τι μπορω να κανω για να το αλλαξω; Οι γιατροι στο στρατιωτικο μου παν πως μπορω να παω σαν πολιτης σε δημοσιο νοσοκομειο και να επανεξεταστω αλλες επιλογες υπαρχουν περα απ αυτο που επροκειτο να το κανω; Διοτι και να παω ξερω πως ειναι στο χερι της επιτροπης αν θα δεχθει, απο την πλευρα του νομου τι υπαρχει; Μηπως να κανω 200 πους απς μπροστα τους; Το θεμα μου ειναι οτι ενδιαφερομαι για σωματα ασφαλειας αστυνομια πιο πολυ, ειδικος φρουρος η δημοτικη αν μπορειτε βοηθηστε με μια γνωμη ευχαριστω!
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Καταρχήν ζήτησες να γίνει επανεξέταση απο Στρατιωτικό νοσοκομείο ώστε να αλλαχθεί το Ι σου;(Εννοώ με αυτή την προυπόθεση της αλλαγής όταν πήγες στο Φρουραρχείο που ανήκεις)
Goz
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 08, 2011 3:55 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Goz »

Ναι ζητησα και εγινε, με εβγαλε θετικο στο ασθμα λιγο πανω απ το οριο καπου 4-5%, ειπα στον γιατρο οτι ειναι πολυ οριακο δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο; Μου απαντησε οτι μπορω να εξεταστω σαν πολιτης αφου απολυθω Και κατι αλλο ισχυει οτι μετα την απολυση μου θεωρουμε ναυτης για 6 μηνες ακομη; Το χα ακουσει και μου κανε εντυπωση
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Όσον αφορά δηλαδή την Σωματική σου Ικανότητα δεν πήρε κάποια θέση ούτε έβγαλε κάποια γνωμάτευση ώστε να δείς τι θα κάνεις έτσι; Σχετικά πάντως με την 2η ερώτησή σου δεν γνωρίζω δυστυχώς να σου απαντήσω, αλλά λογικά απο την στιγμή που απολύεσαι γιατί να θεωρείσαι Ναύτης για ένα 6μηνο επιπλέον;

Goz
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 08, 2011 3:55 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Goz »

Εβγαλε γνωματευση οτι δεν συμφωνει να αλλαξω κατηγορια κι οτι ειμαι ελαφρα πασχων ασθματος
Hotoshi
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Μαρ 08, 2011 3:05 am
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Hotoshi »

D.Y.K έγραψε:Όσον αφορά δηλαδή την Σωματική σου Ικανότητα δεν πήρε κάποια θέση ούτε έβγαλε κάποια γνωμάτευση ώστε να δείς τι θα κάνεις έτσι;Σχετικά πάντως με την 2η ερώτησή σου δεν γνωρίζω δυστυχώς να σου απαντήσω, αλλά λογικά απο την στιγμή που απολύεσαι γιατί να θεωρείσαι Ναύτης για ένα 6μηνο επιπλέον;



κι εμας στο στρατο ξηρας τα ιδια μας ειπανε.
και καλα οτι μας πιανει η στρατιοτικη νομοθεσια για 6 μηνες μετα.
και ολα αυτα λογω καποιου αρθρου που δεν αλλαξε οταν επρεπε.
καλη ευκαιρια αυτη με το 9μηνο αλλα προχειροδουλεια.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Goz έγραψε:Εβγαλε γνωματευση οτι δεν συμφωνει να αλλαξω κατηγορια κι οτι ειμαι ελαφρα πασχων ασθματος


Τότε ίσως είναι λίγο δύσκολο, αλλά δεν χάνεις τίποτα να το ψάξεις λίγο παραπάνω και να πάς και σε ένα πολιτικό νοσοκομείο.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Ισχύει ότι για 6 μήνες μετά την απολυσή σου ανήκεις ακόμα στις ένοπλες δυνάμεις, από την στιγμή που έβγαλε γνωμάτευση ο γιατρός είναι δύσκολο η επιτροπή να του αλλάξει την απόφαση
Δημητρης

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Δημητρης »

Μηπως γνωριζετε αν μπορει να γινει καποια στιγμη αργοτερα μετατροπη απο ι5 σε ι1?
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Δημητρης έγραψε:Μηπως γνωριζετε αν μπορει να γινει καποια στιγμη αργοτερα μετατροπη απο ι5 σε ι1;


Δύσκολα αδερφέ. Εικόνα

ΔΗΜΗΤΡΗΣ..82
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 598
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 23, 2010 11:00 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ..82 »

Οχι μονο δυσκολο, αλλα απιθανο... Αν ηταν ι3 ναι αλλα ι5...
Γιάννιωτης

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Γιάννιωτης »

Παίδες Έχω απολυθεί απτο 2006 Ι4 ψυχολογικό (μικρός ήμουν κ δεν ενδιαφερόμουν για σώματα ασφαλείας κ είπα Βλακείες). Έκανα αίτηση επανεξέτασης για Ι1. Παίζει να αλλάζει; Επίσης έχω χαρτιά στα γιάννενα αλλά εγω μένω στο Ηράκλειο το τελευταίο μήνα κ ψάχνω δουλειά. Μπορώ να κάνω την επανεξέταση ρέθυμνο ή αθήνα γιατί είναι ταλαιπώρια να πάω πάνω γιάννενα για 1 μέρα...

Επίσης κάτι ακόμα αν κ ξέρω την απάντηση. Για λιμενοφύλακας που θέλω να δηλώσω λέει οτι ζητάει αυτεπάγγελτα πιστοποιητικό τύπου Α'. Φαίνεται εκεί το Ι4; Γιατί αλλού διάβασα οτι φαίνεται κ αλλού οτι γράφει μόνο τα βασικά κ δε φαίνεται γιατί καλύπτεται απτο απόρρητο των προσωπικών δεδομένων. Άλλωστε σε περνάνε απο ψυχολογικά τέστ ούτως ή άλλως... Αμα δε χρειάζεται Δηλαδή να μη μπώ στο κόπο να το αλλάξω.
Alieva
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Αύγ 12, 2011 11:40 pm
Τοποθεσία: volos
Επικοινωνία:

Αλλαγή σωματικής ικανότητας (επανεξέταση)

Δημοσίευση από Alieva »

Καλημέρα και απο μένα! Ετιμαζώ τα χαρτιά μου για κάτι προκιρίξεις που βγένουνε και σινάντισα ενα εμπόδιο... Ζιτάνε ι1 σωματική κατάσταση απο τον στρατό, ενω εγώ πριν 5 χρόνια για ενα αναπνευστικό πρόβλημα που ειχα, ειχα βγεί ι2. Κατι που πλέον δν έχω. Μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου εφοσον ειμαι ι2; . Ι μπορώ με καποιον τρόπο να αλάχω το Ι2 σε Ι1?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες