Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Απάντηση

Πιστεύετε αυτά που λέει και γράφει ο Λιακόπουλος;

Το δημοψήφισμα λήγει την Παρ Φεβ 12, 2021 9:34 am

Ναι. Πιστεύω ότι έχει δίκιο στα περισσότερα ή σε μερικά.
95
68%
Όχι, αλλά παρακολουθώ που και που διότι έχει πλάκα.
25
18%
Όχι.
19
14%
 
Σύνολο ψήφων: 139

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Kerveros

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Kerveros »

Ότι και να λέτε όλοι πρόβατα είμαστε κι ας μην το νιώθετε. Άλλοι ελέγχουν τις ζωές μας είτε μας αρέσει είτε όχι...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από yandr »

Δεν λέμε το ίδιο πράγμα.
12θεϊστής

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Εγώ δεν κάνω μπε, οπότε μην υπολογίζετε σε μένα!

mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από mak »

12θεϊστής έγραψε: Εγώ δεν κάνω μπε, οπότε μην υπολογίζετε σε μένα!

κανεις, αλλα δε το ξερεις. Μεσα στο συστημα εισαι κι εσυ. Κανεις δε ξεφευγει. Ακομα και να παρεις τα βουνα θα σε βρουν... ...
12θεϊστής

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Βλέπω ένα πάθος μερικών για το γεγονός ότι Είναι ενταγμένοι σε μαντρί. Ίσως να είστε και περίφανοι που βελάζετε, ποιος ξέρει. Πάντως Αφήστε τους υπόλοιπους να αποφασίσουν οι ίδιοι για τον εαυτό τους.

ΥΓ: Μπεεεεεεεεεεεεε (σε περίπτωση που δεν έγινα κατανοητός)
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Signaller »

12θεϊστής έγραψε:Εγώ δεν νοιώθω ότι είμαι πρόβατο οπότε θα μου επιτρέψετε να μην προσχωρήσω σε κανένα μαντρί.
Δεν είσαι 12θεϊστής ;
Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
mak
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 976
Εγγραφή: Τετ Φεβ 03, 2010 10:49 pm
Τοποθεσία: haf
Ενδιαφέροντα: ποδηλασια,κολυμβηση,τραγουδι
Επάγγελμα: Μηχανολογος
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από mak »

12θεϊστής έγραψε: Βλέπω ένα πάθος μερικών για το γεγονός ότι Είναι ενταγμένοι σε μαντρί. Ίσως να είστε και περίφανοι που βελάζετε, ποιος ξέρει. Πάντως Αφήστε τους υπόλοιπους να αποφασίσουν οι ίδιοι για τον εαυτό τους.

ΥΓ: Μπεεεεεεεεεεεεε (σε περίπτωση που δεν έγινα κατανοητός)
Μα τι επιλογες εχεις οταν σου τα επιβαλουν ολα σημερα. Τι επιλογη αλλη εχεις Να μην παρεις την καρτα του πολιτη απο το νεο χρονο και αργοτερα το τσιπακι. Τι επιλογη εχεις αυτα που σου ψεκαζουν να τα αναπνεεις (μπορεις κι αλλιως; ). Τι επιλογη εχεις αυτα που σου λενε μεσω των ΜΜΕ να μην τα βλεπεις ή ακους... Δε νομιζω να μην βλεπεις τηλεοραση... Αν δε βλεπεις τουλαχιστο κατι ειναι κι αυτο... Δεν εχεις πολλες επιλογες φιλε μου. Η μονη λυση ειναι να παρεις τα βουνα. Αλλα...
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Signaller »

12θεϊστής έγραψε: Βλέπω ένα πάθος μερικών για το γεγονός ότι Είναι ενταγμένοι σε μαντρί. Ίσως να είστε και περίφανοι που βελάζετε, ποιος ξέρει. Πάντως Αφήστε τους υπόλοιπους να αποφασίσουν οι ίδιοι για τον εαυτό τους.

ΥΓ: Μπεεεεεεεεεεεεε (σε περίπτωση που δεν έγινα κατανοητός)
Δεν μπορώ να καταλάβω αυτόν τον υπέρμετρο εγωισμό. Είναι αρνητικό να έχεις απόψεις ;

Όποια άποψη κι αν έχεις σημαίνει ότι ανήκεις στο μαντρί όσων έχουν την ίδια άποψη ;

Δεν υποστηρίζεις κάποια ομάδα ; Πάει να πει ότι ανήκεις σε μαντρί (με την έννοια που του αποδίδεις εσύ) ;

Δεν αγαπάς την Ελλάδα ; Ανήκεις στο μαντρί των ελλήνων ;

Δηλαδή, δεν δικαιούμαι να πιστεύω ότι ο κόσμος που ζούμε χτίστηκε από κάποιον Θεό, που κατέβηκε στη Γη πριν 2.000 χρόνια ;

Σημαίνει ότι είμαι πρόβατο (με την έννοια που του αποδίδεις εσύ) ;

Τί φανατίλα είναι αυτή. Αυτό το σκεπτικό δεν το καταλαβαίνω

Εγώ πιστεύω στο Χριστό, εσύ στο 12θεο. Ανήκεις και εσύ λοιπόν στο μαντρί του 12θεου

ΥΓ : Μβεεεεεεεεεε (στο λέω στα αρχαία ελληνικά μπας και το καταλάβεις)

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Kerveros

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Kerveros »

Δεν είσαι σε μαντρί ε; Αν και είμαι αρχαιολάτρης θα διαφωνήσω κάθετα μαζί σου! Πες μας ότι δεν έχεις Α. Φ. Μ και ζεις στα βουνά χωρίς να υπάρχει πουθενά η ύπαρξή σου και έχεις δικό σου γιατρό οπότε είσαι έξω απ΄το Ε. Σ. Υ και τότε μπορεί να συμφωνήσω ότι είσαι ελεύθερος μάκριά απ'ο κάθε μαντρί και σύστημα! Αλλά και Γενικώς μακριά από τον τρόπο ζωής που επιβάλλει η εποχή. Οι συνήθειες σου είναι κάτι που δεν κάνουν όλοι οι άλλοι; Πας για καφέ; Ακολουθείς τη μάζα... Πας σινεμά; Ακολουθείς τη μάζα... Περιμένεις κάθε μήνα στην ουρά να πληρώσεις διάφορους λογαριασμούς; Το ίδιο... Πας για τα γνωστά δώρα κάθε χριστούγεννα και πάσχα (αυτό χλωμό να το κάνεις βέβαια) ; Κάποιος που κάνει όλα αυτά είναι ή δεν είναι σε μαντρί;
Signaller
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3182
Εγγραφή: Τρί Φεβ 16, 2010 1:35 pm
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Signaller »

Σε ποιόν το λες Κέρβερε ;

Ο πιο ανίκητος εχθρός, είναι λοχία ο καιρός!
Σαλβατόρε Λουκάνι

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Σαλβατόρε Λουκάνι »


Στον 12θεϊστή το λέει ρε singaller...
12θεϊστής

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Έχεις λανθασμένη αντίληψη για πολλά πράγματα. Το ότι έχεις ΑΦΜ δεν σε καθιστά πρόβατο. Δηλαδή, τι θέλεις να μας πεις, ότι καταργώντας ΑΦΜ, Εφορίες, νομικό σύστημα, κοινοβούλιο, σύστημα υγείας, σύστημα εκπαίδευσης, στρατό Και όλες Τις κρατικές υπηρεσίες τότε και μόνον τότε θα είσαι ελεύθερος; Δηλαδή, πρέπει να επικρατήσει πλήρης αναρχία για να θεωρηθεί κάποιος ελεύθερος; Τότε, μάλλον Θα καταλήξεις υπόδουλος... Τώρα αν η πόση καφέ με εντάσει σε μαντρί τότε να τον ποινικοποιήσουμε. Αν η αγορά δώρων είναι κακό Να την ποινικοποιήσουμε κι αυτήν. Και που θα καταλήξουμε δαιμονοποιώντας απλά καθημερινά πράγματα; Πουθενά.

Τι θα πεί ρε φίλε ""είμαι αρχαιολάτρης""; Να σου απαντήσω; Τίποτα δεν λέει. Διάβασες ποτέ αρχαία Ελληνική γραμματεία; Έστω, Ρωμαϊκή. Και όταν λέω για διάβασμα εννοώ κ... ς στην καρέκλα, χαρτί και μολύβι για σημειώεις, όχι το άθλιο "άκουσα τον Σακέτο να λέει αυτό". Εγώ ούτε φιλόλογος είμαι ούτε έχω σπουδάσει αρχαιολόγος, αλλά αντί να βλέπω TV καθόμουνα και διάβαζα ιστορία. Όλα τα πράγματα στην ζωή είναι θέμα επιλογών. Εσύ και μερικοί άλλοι διαλέξατε να βλέπετε Λιακόπουλο τρώγοντας πίτσα και πίνοντας κοκα-κόλα (χαλαραααααα). Για πιάσε διάβασε 10 ωρίτσες την ημέρα κρατώντας σημειώσεις να δεις την γλύκα. Μερικοί από το πολύ λιβανιστήρι έχετε φτάσει στο σημείο να φοβάστε και την σκιά σας.

Με πολύ απλά λόγια, και καφέ πίνω, αφμ έχω, και δώρα θα πάω τα χριστούγεννα (μην εκπλήσσεσαι η 25η Δεκεμβρίου είναι η μέρα γέννησης του αήττητου Ήλιου μία από τις μεγαλύτερες γιορτές των Δωδεκαθεϊστών), και είμαι ένας απλός άνθρωπος όπως όλοι οι άλλοι. Και επειδή ανέφερες το μαντρι των Δωδεκαθεϊστών, σου απαντάω ευθέως. Εάν έρθει ο Ιεροφάντης και μου πει "τέκνον μου πρέπει να Σκοτώσουμε όλους τους χριστιανούς γιατί είναι κακοί άνθρωποι" τότε θα του απαντήσω "σάλτα και... Αυτά να τα πεις στο μαντρί σου". Απλούστατα γιατί δεν χρειάζομαι βοσκό. Τώρα αμφιβάλλω αν οι φανατικοί χριστιανοί σκέφτονται έτσι.

Πάντως, το να είσαι πρόβατο δεν είναι να το πανηγυρίζεις.

Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από Su-35 »

Για τον Λιακόπουλο θα πούμε τίποτα;Εικόνα
12θεϊστή, καλλά Χριστούγεννα.Εικόνα
12θεϊστής

Λιακόπουλος (Τα πάντα όλα!)

Δημοσίευση από 12θεϊστής »

Να` σαι καλά su35! Το κοινό γουστάρει άρτο και θεάματα, έχεις δίκιο. Ζητώ ταπεινά συγνώμη που σας την έσπασα! Καλό πάκα!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες