Απιστία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από tzovana18 »

Τι γνωμη εχετε για την απιστια; Για ποιο λογο καταληγουμε να απαταμε το αλλο μας μισο να του λεμε ψεματα, και πιστευετε οντως οτι υπαρχει καπου το αλλο μας μισο;
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από tzovana18 »

Το άλλο μας μισό είναι τελικά πραγματικότητα ή μύθος;Εικόνα

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από GenerX »

Φυσική ροπή του ανθρώπου προς την ελευθερία.

Μπορείς να τρώς κάθε μέρα το ίδιο υγιεινό φαί; Οχι. Θα το Βαρεθείς αργά η γρήγορα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από Nassos »

tzovana18 έγραψε:Τι γνωμη εχετε για την απιστια; Για ποιο λογο καταληγουμε να απαταμε το αλλο μας μισο να του λεμε ψεματα;


Μίσος, ζηλοφθονία, αλαζονεία, ατομισμός.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
George3
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 17, 2009 7:40 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από George3 »

Δεν ξέρω για εσάς, εγώ το έχω βρει το άλλο μου μισό κάπου στην Αθήνα άσχετα που είμαι από την Θεσσαλονίκη!
Όσο για την απιστία, όταν δεν σε "γεμίζει" ο σύντροφος σου αναζητάς κάπου αλλού αυτό το κάτι που θα σε κάνει ευτυχισμένο!
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Τι κοσμολογικές αναζητήσεις είναι αυτές;: )
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από tzovana18 »

Στην σημερον εποχη πιστευω οτι ειναι δυσκολο να κρατησουν οι σχεσεις για πολλους και διαφορους λογους δν υπαρχει πιμονη ενθουσιαζομαστε ευκολα, Μας κυριευουν παρα πολυ πειρασμοι και μερικοι δν εχουν ενδοιασμους και κανουν αυτο το στραβοπατημα! Εγω πιστευω οτι υπαρχει και φθορα της σχεσης μετα απο καποιο καιρο η και χρονια ποιανεις το μπουτι του αντρα σου η και της γυναικα σου και ειναι σαν να ποιανεις το δικο σου. Αυτο εχω παρατηρησει κανουν καθημερινα τα ιδια πραγματα και ους τρωει η ρουτινα και ετσι αναζητανε κατι νεο! ΑΥτο πιστευω εγω!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από Nassos »

Εγώ πιστεύω ότι έχουμε χεσ*** στον υλισμό και στο φαίνεσθαι, που καταλήγουν στον ατομισμό. Εξ'ου και η έλλειψη επικοινωνίας μεταξύ των ζευγαριών.

Τέτοια αλαζονεία και ψυχρότητα μεταξύ των ανθρώπων, κυρίως στις πόλεις, πριν 10 χρόνια δεν την έβλεπα.
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από tzovana18 »

Εχεις δικιο παλοα δν ηταν ετσι...

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από tzovana18 »

Υπάρχουν πολλοί και διάφοροι λόγοι για τους οποίους κάποιος μπορεί να απατήσει το σύντροφο του. Ένας λόγος μπορεί να είναι η έλλειψη ευχαρίστησης που παίρνει από τη σχέση του. Είναι πιθανό να υπάρχουν προβλήματα και να θεωρήσει είτε ο άντρας είτε η γυναίκα ότι με τον τρόπο αυτό βρίσκει διέξοδο από αυτά. Εάν για παράδειγμα ένας σύζυγος νιώθει ότι είναι για χρόνια παραμελημένος από το σύντροφο του μπορεί να επιδιώξει να γνωρίσει κάποιον άλλο και με αυτό τον τρόπο να διευκολύνειτη φυγή του από το γάμο. Σε αυτές τις περιπτώσεις μία απιστία συχνά οδηγεί στο χωρισμό.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από GenerX »

Εγω πιστεύω οτι αυτή η αναγκαστική θεώρηση περι γάμου κτλ κτλ είναι που έχει κάνει τον άνθρωπο έτσι. Ο άνθρωπος είναι ελεύθερο ον.

Ο γάμος θέλει συνηδειτοποιημένα άτομα, που να ξέρουν που μπλέκουν. Να ανέχονται, να είναι στο ίδιο οικονομικό επίπεδο.

Τώρα γιατί βαφτίζουμε κακό την απιστία (φυσιολογικότατη), δε ξέρω. Οι θρησκευτικοί γάντζοι παίζουν μεγάλο ρόλο.

Βέβαια όταν υπάρχουν παιδιά, ο άντρας αν θέλει να πηδήξει άλλη, θα πρέπει αναγκαστικά να τα προσέξει και οχι να τα παρατήσει.

Ελευθερία > Σχέση και οχι το αντίστροφο.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από Nassos »

Εγώ που δεν κρέμομαι από θρησκευτικούς γάντζους θεωρώ την απιστία ώς ένα δείγμα ατομισμού.

Μπορεί το ανθρώπινο είδος να είαι πολυγαμικό, αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να πέσει στο ίδιο επίπεδο με το ζωϊκό βασίλειο μόνο και μόνο για να ικανοποιήσει τη σαρκική του ηδονή.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από GenerX »

Μα ο άνθρωπος είναι ον που κάθε μέρα δείχνει οτι είναι χειρότερος απο τα είδη του ζωικού βασιλείου.

Πέρα απο αυτό όμως, το να θες να πηδήξεις μια γυναίκα και να μη πηγαίνεις μαζί της και να καταπιέζεις τον εαυτό σου, αργά η γρήγορα θα στην καρφώσει. Απλές μαθηματικές πιθανότητες είναι. Εγω θεωρώ την απιστία φυσιολογική. Τι θα πεί 25 χρόνια τρώω το ίδιο φρούτο. Βαριέσαι. Θες και κάτι άλλο, τι να κάνουμε, άνθρωποι είμαστε, ατελή όντα, οπότε πρέπει να παραδεχόμαστε τη φύση μας και το καλεσμά της.

Εξάλλου το σεξ, η καύλα κτλ κτλ είναι απλές χημικές αντιδράσεις στον δικό μας τον εγκέφαλο.

Καλή η εγκράτεια, αλλα η αυτοκαταπίεση οδηγεί σε καταστροφικά αποτελέσματα.

Παράδειγμα είναι οι μοναχοί. Δε παντρεύονται. Και μετά ψάχνουν ναυτάκια σα τον Αττικής (αν δεν έβγαιναν κασσέτες με τη φωνή του όμως, όλοι θα μιλούσαν για εναν αξιόλογο-άγιο άνθρωπο που παω να λερώσω την υποληψή του με ψέματα.) για να πηδήξουν.

Όποιος πάει κόντρα στη φύση, αυτά παθαίνει.

tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από tzovana18 »

Εγω θα πω και το δικο μου σπιτι διχως κερατο δασος διχως ελατο!

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11204
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απιστία

Δημοσίευση από Nassos »

GenerX έγραψε:Εγω θεωρώ την απιστία φυσιολογική. Τι θα πεί 25 χρόνια τρώω το ίδιο φρούτο. Βαριέσαι. Θες και κάτι άλλο, τι να κάνουμε, άνθρωποι είμαστε, ατελή όντα, οπότε πρέπει να παραδεχόμαστε τη φύση μας και το καλεσμά της.

Δηλαδή τα ζευγάρια που είναι μαζί 30 και 40 χρόνια (οι παππούδες μου πχ άντεξαν 50+ χρόνια) είναι ήρωες έτσι; Όχι, απλώς δεν μπαίνει ο ένας στα χωράφια του άλλου. Παλαιότερα τα ζευγάρια είχαν πιο ξεκάθαρο μυαλό.

Εξάλλου το σεξ, κτλ κτλ είναι απλές χημικές αντιδράσεις στον δικό μας τον εγκέφαλο. Καλή η εγκράτεια, αλλα η αυτοκαταπίεση οδηγεί σε καταστροφικά αποτελέσματα.


Δηλαδή στα 60 ή 70 θα έχεις την ίδια ορμή με αυτή που είχες στα 25 και 30; Εγώ δηλώνω κατηγορηματικά όχι.

Παράδειγμα είναι οι μοναχοί. Δε παντρεύονται. Και μετά ψάχνουν ναυτάκια σα τον Αττικής (αν δεν έβγαιναν κασσέτες με τη φωνή του όμως, όλοι θα μιλούσαν για εναν αξιόλογο-άγιο άνθρωπο που παω να λερώσω την υποληψή του με ψέματα.) για να πηδήξουν.

Όποιος πάει κόντρα στη φύση, αυτά παθαίνει.


Δεν παντρεύονται, αλλά πανε με άνδρες και όχι με γυναίκες ("ανηψιές").Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης