Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
teo

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από teo »

Ξερει κανεις το τηλεφωνο του δικηγορου πετρου αγγελακη που ειναι ειδικος για τα σωματα ασφαλειασ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

teo έγραψε:Ξερει κανεις το τηλεφωνο του δικηγορου πετρου αγγελακη που ειναι ειδικος για τα σωματα ασφαλειασ


Τηλέφωνο Σταθερό: 210 3249839

ΑΝ ΜΠΩ ΘΕΛΩ Ε.Κ.Α.Μ

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από ΑΝ ΜΠΩ ΘΕΛΩ Ε.Κ.Α.Μ »

Ξερει κανεις ποιος ειναι επικεφαλης της επιτροπης των υγειονομικων εξετασεων; Δηλαδη ποιος δινει το τελικο οκ για τατουαζ, και τετοια...
Άβαταρ μέλους
mixanikara
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 23, 2011 11:05 pm
Τοποθεσία: Σουηδία
Ενδιαφέροντα: UAV
Επάγγελμα: Μηχανικος
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από mixanikara »

Καλα ρε παιδια και σείς τί τα θέλατε τα τατουάζ; Υπάρχει περίπτωση να σας πάρει κανενας εργοδότης ή υπηρεσία με τατουάζ?
Υπεράνω όλων η Ελλαδα!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από Greek_Army »

mixanikara έγραψε:Καλα ρε παιδια και σείς τί τα θέλατε τα τατουάζ; Υπάρχει περίπτωση να σας πάρει κανενας εργοδότης ή υπηρεσία με τατουάζ;


Γιατί λέπρα έχουμε;

pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από pantzos4 »

mixanikara έγραψε:Καλα ρε παιδια και σείς τί τα θέλατε τα τατουάζ; Υπάρχει περίπτωση να σας πάρει κανενας εργοδότης ή υπηρεσία με τατουάζ;


Αν είναι να μην με πάρει για αυτό τον λόγο καταλαβαίνει κανεις πόσο κομπλεξικός ειναι κάποιος και ετσι δεν θα ηθελα να παω ούτε εγω

Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
PETRAN
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 7:41 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από PETRAN »

mixanikara έγραψε:Καλα ρε παιδια και σείς τί τα θέλατε τα τατουάζ; Υπάρχει περίπτωση να σας πάρει κανενας εργοδότης ή υπηρεσία με τατουάζ;
Πω πω εξυπναδααα. Μπραβο φιλε! Ωραιος!

o tolmwn nika
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 5:30 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από o tolmwn nika »

Μαζι σας στο οτι ενα τατουαζ δεν χαραχτηριζει εναν ανθρωπο και οτι εχει δικαιωμα στην ευκαιρια μιας δουλειας. Αλλα αφου στην προκυρηξη το αναφερουν σαν αιτια για κοψιμο πρεπει να το αποδεχτουμε. Και για να μην νομιζετε οτι το λεω εκ του ασφαλους ειχα τατουαζ και το εβγαλα για την προκυρηξη.
JustAbit

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από JustAbit »

Βασικα γραφω μονο κ μονο για να πω μερικες κουβεντες. Καταρχην φιλε απο πανω mixanikara εισαι ωραιος και με πολυ ωραιες αποψεις κ ολας. Εσυ μου φαινεται εχεις μεινει στο 1900. Εν ετη 2011 που ο μισος πληθυσμος της χωρας εχει τατουαζ ειναι τουλαχιστον αστειο να μιλαμε για αυτο. Τωρα αν η αστυνομια εχει μεινει πισω σε αυτο, ειναι αλλο θεμα. Θα το κατανοουσα σιγουρα αν η προκυρηξη ανεφερε για δερματοστιξια σε σημεια που θα ειναι εμφανη και με την καλοκαιρινη στολη. Χερια, λαιμους κλπ. Οσο αφορα αυτο για τους εργοδοτες που ειπες, το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θα ηθελα εγω ΕΣΕΝΑ για εργοδοτη, συμφωνα παντα με τις αποψεις σου. Προσωπικα μολις τελειωσα ολες τις εξετασεις για Ειδ. Φρουρος σημερα. Περασα επιτυχως ψυχοτεχνικα, υγειονομικα, αθλητικα. Εχω ολη μου την γαμπα χτυπημενη και αλλο ενα μικρο στην πλατη. Παρα πολλοι επισης της σειρας μου ειχαν τατουαζ σε διαφορα μερη του σωματος τους, αλλοι μικρα, αλλοι μεγαλα αλλοι τεραστια. Κανενας δεν μας ειπε απολυτως τιποτα. Σαν να μην υπηρχαν. Σημασια δεν δωσανε. Απο οτι ξερω κοψανε 1-2 ατομα που εφεραν τατουαζ σε πολυ εμφανη σημεια στο σωμα τους. Οποτε μην ανησυχειτε. Δεν ξερω αν φταει το οτι ειμασταν οι 100 πρωτοι, αν εχουν εντολη να ακολουθουν ολες οι επιτροπες μια πιο χαλαρη γραμμη, αν βιαζονται να μπει η επομενη σειρα μεσα, αλλα παντως τα πραγματα σε ολες τις δοκιμασιες ηταν ΠΟΛΥ χαραλα. Καλα για τα αθληματα δεν το συζηταω. Τσαμπα οι προπονησεις που καναμε τοσο καιρο. Βεβαια στην τελικη θα μου πεις οτι για καλο σου τα εκανες ολα, αλλα πολλοι αν το ξερανε ποσο χαλαρα θα ηταν τα πραγματα δεν θα ζοριζοντουσαν τοσο πολυ. Στους δικους μας 200 τουλαχιστον (100 η μια επιτροπη - 100 η αλλη) που τελειωσαμε ολοι σημερα, τα πραγματα ηταν ιδιατερα χαλαρα. Και στο θεμα των τατουαζ δεν υπηρχε κανενα θεμα απολυτως.

Για ενα πραγμα λυπαμαι μονο πραγματικα. Επειδη γενικοτερα διαβαζα παρα πολλα, ολο αυτο το διαστημα και σε φορουμ και παντου, η τρομοκρατια που προσπαθουσαν να περασουν "καποιοι" για λογους που δεν γνωριζω, ηταν απεριγραπτη. Ειναι κριμα πραγματικα να διαβαζεις τοση ραδιο αρβυλα για πραγματα που πραγματικα δεν στεκουν. Ο αλλος διαβαζα εγραφε οτι και να ειχες τατουαζ και να το ειχες αφαιρεσει και παλι θα σε κοψουνε σιγουρα γιατι θα βλεπανε το σημαδι και θα καταλαβαινανε οτι ειχες τατουαζ. Δηλαδη ΕΛΕΟΣ ρε παιδια, ειναι κριμα και ασεβεια προς το αγχος ολων των παιδιων και την αγωνια που ειχανε ετσι κ αλλιως ολες αυτες τις μερες με τις δοκιμασιες, να τους επιβαρυνετε και αλλο με (συγνωμη για την εκφραση) τις ******* Σας. Λιγος σεβασμος και κατανοηση, ειναι πραγματα που μας κανουν καλυτερο ανθρωπο. Αυτα, καλη επιτυχια σε οσους εχουν ακομα μπροστα τους δοκιμασιες και συγχαρητηρια σε οσους περασανε. Με το καλο να τα πουμε με ολους απο κοντα στην σχολη.

Και κατι αλλο. Ο φιλος 297ΙΜΑΚ, αν μπορει να μου στειλει μυνημα ή να επικοινωνησει μαζι μου μεσω φορουμ θα το εκτιμουσα, γιατι κ γω 297 Ι΄ Μακ ημουν.
NΙΚΟΣ26

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από NΙΚΟΣ26 »

Εμενα φιλος μου με τατουαζ τον εκοψαν σημερα αν καποιους τους περασαν νομιζω οτι δεν θα το διαλαλουσαν τοσο ευκολα.
mad4

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από mad4 »

Ο φίλος σου μήπως το είχε σε εμφανές σημείο; Γίνε πιο σαφής;
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από tryphon »

Εμενα σημερα παιδες με εκοψαν για ενα ταττου που εχω στο στηθος σε μεγεθος 3 δακτυλων. Μικρο δηλαδη. Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους. Τελικα ειναι θεμα τυχης αν θα περασεις η οχι.
pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από pantzos4 »

tryphon έγραψε:Εμενα σημερα παιδες με εκοψαν για ενα ταττου που εχω στο στηθος σε μεγεθος 3 δακτυλων. Μικρο δηλαδη. Ευχομαι καλη επιτυχια σε ολους. Τελικα ειναι θεμα τυχης αν θα περασεις η οχι.


Δεν είναι θέμα τύχης φίλε μου... Απο ότι κατάλαβα θέμα βίζμα τος είναι.

Δεν είναι λογίκο για το ίδιο σημείο να κοβουν πχ εμένα και να περνάνε εναν άλλον.

Εκτός ποιά αν κοιτάνε και τι ταττου έχεις δηλαδή αν εχεις ενα ACAB στο στήθος ε λογικό να σε κόβουνε...

Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από tryphon »

Οχι φιλε μου. "η ταν η επι τας" εχω γραψει.
pantzos4
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 458
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 03, 2011 6:35 am
Επικοινωνία:

Επιτρέπονται τα τατουάζ;

Δημοσίευση από pantzos4 »

Ναι φιλε. Δεν λεω για εσενα. Γενικά μίλησα.

Γενικά καλο είναι οποιος έχει τατοο να βάλει το βύσμα του να έχει το κεφάλι του ήσυχο

Μακαρι ολη η ζωη να ηταν μια εκδρομη Ολη την ζωη μου τρελαμενος παοκαρα ως το τελος
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 35 επισκέπτες