Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Mike

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Mike »

Μπορεις να κυνηγησεις αλλου τυπου αναβολες. Πχ 3μηνη για κοινωνικους λογους. Αλλιως να συνενοηθεις να κανεις την διπλωματικη μετα το στρατο.

Δε θα σου συνιστουσα να κανεις διδακτορικο γιατι απλα θα μετατοπισεις και θα μεγενθυνεις το προβλημα, γιατι μετα θα εχεις 2 χρονια για το διδακτορικο

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σε προηγούμενα μηνύματα έχω αναφέρει πως αναβολή για μεταπτυχιακό δεν υπάρχει και έχω δώσει πιθανές λύσεις για την ολοκλήρωση του, δεν θα γράφω συνέχεια τα ίδια.
sport_bill
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 23, 2013 10:32 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από sport_bill »

@Greek_army σας ζητώ συγνώμη αλλά προτού προβώ στην ερώτηση μου, διάβασα όλα τα μηνύματα... παρόλα αυτά ευχαριστώ!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν είχες διαβάσει τα μήνυματα θα είχες πέσει πάνω σε αυτό , τέλοσπαντων αν σου λύθηκε η απορία κομπλέ.
sport_bill
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τετ Οκτ 23, 2013 10:32 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από sport_bill »

Σας ευχαριστώ πολύ... απλά θα θελα να καταλάβω πως 1.1.87 με 31.12.2014 συμπληρώνω τα 27 χρόνια και όχι τα 28 που λέτε... και λέει αυτό που έχετε ανεβάσει μεχρι το 28ο ηλικίας... το 28ο ηλικίας δεν θα είναι 31.12.2015; αυτό δεν κατάλαβα και σε όλα τα περιστατικά κλείνουν τα 27 απ'ότι είχα δει...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κοίταξε για να μην το κουράζουμε το θέμα, αναβολή για μεταπτυχιακό εδώ και 3-4 χρόνια δεν υπάρχει, παλαιότερα υπήρχε, άρα από την στιγμή που παίρνεις για ΑΕΙ/ΤΕΙ η επόμενη αναβολή για σπουδές είναι λόγω διδακτορικού.
Nikos_AQ

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Nikos_AQ »

Καλησπέρα σε όλους,

Γεννήθηκα το 1987, Σπούδασα στην Ιταλία, τέλειωσα το πανεπιστήμιο το 2013, καθυστερημένα για διάφορους λογούς (δουλειας αλλά κυρίως γιατί υπήρξα σεισμοπαθής (2009-2011 L'Aquila), σε αυτό το διάστημα δουλεψα σαν τελειόφοιτος μηχανικός στην ανακατασκευή της περιοχής με το σώμα πολίτικης προστασίας, όλα φυσικά είναι πιστοποιημένα (με πιστοποιητικά αλλά και με δημοσιεύσεις στις ποιες συμμετείχα).

έχω αναβολή μέχρι τον Δεκέμβρη του 2014, ωστόσο παρακολουθώ το δεύτερο από τα 4 εξάμηνα μεταπτυχιακού.

Χρειάζομαι οπωσδήποτε ένα έτος αναβολή, μετά θα εγγράφω για διδακτορικό και θα δικαιούμαι περαιτέρω αναβολή. Τι μου προτείνετε; Υπαρχε περίπτωση κατανόησης η είμαι υποχρεωμένος να προβώ σε ψυχολογικούς λογούς κτλ (πράγμα που απεχθάνομαι μιας και δεν ειναι αληθες) ...

Και παλι σας ευχαριστω... :)

Mike
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Τρί Σεπ 14, 2010 8:14 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Mike »

Για 1 χρονο αναβολη, μαλλον θα χρειαστεις ψυχολογικους λογους.

Ενω εχεις καλο λογο, δεν νομιζω να υπαρχει καποια διαδικασια ωστε να δειξει 'κατανοηση' το στρτολογικο γραφειο. Ειτε εισαι σε καποια κατηγορια αναβολων, ειτε οχι.

Κατανοηση εχει η αναβολη για κοινωνικους λογους, αλλα ειναι τριμηνη

Γιαννης

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Γιαννης »

Παιδες εχω αναβολη μεχρι 31-12-2015Εχω τελειωσει με τη σχολη αλλα θελω απο Σεπτεμβρη του 2015 να κανω μεταπτυχιακο...

Μου ειπαν οτι για μεταπτυχιακο δε δινουν αναβολη.

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να την εξασφαλισω;

Guest

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Guest »

Γιάννη, μόνο με αναβολή για ιατρικούς λόγους, η οποία φθάνει το μέγιστο τα δύο χρόνια. Δες και το αντίστοιχο νήμα
Άβαταρ μέλους
nickbar
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 33
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2014 9:55 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από nickbar »

Γιαννης έγραψε:Παιδες εχω αναβολη μεχρι 31-12-2015Εχω τελειωσει με τη σχολη αλλα θελω απο Σεπτεμβρη του 2015 να κανω μεταπτυχιακο...

Μου ειπαν οτι για μεταπτυχιακο δε δινουν αναβολη.

Υπαρχει καποιος αλλος τροπος να την εξασφαλισω;



Παίρνεις εύκολα αναβολή από 6 μήνες μέχρι και 2 χρόνια ζητώντας αναβολή για λόγους υγείας/ψυχολογικούς. Αυτός είναι ο Μόνος τρόπος για να ολοκληρώσεις σπουδές και αυτόν κάνει όλος ο κόσμος που δεν πρόλαβε μιας και ο στρατός δε χορηγεί επιπλέον αναβολή για μεταπτυχιακό...

Εσύ κάλλιστα μπορείς να ζητήσεις για 1 χρόνο οπότε η πατρίδα θα σε καλέσει πάλι τον Μάρτιο 2017...

ουαου

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από ουαου »

Τον απρίλιο 2011 ως μαθητής γ' λυκείου πέρασα περιοδεύων κια δήλωσα πολεμική αεροπορία.
Το σεπτέμβριο του 2011 μου ήρθε το χαρτί της κατάξης για πολεμική αεροπορία και λογώ σπουδών πήρα αναβολή εως το 2020.

1) τελειώσα τη σχολή μου στα 3,5 χρόνια και άρχισα τώρα το σεπτεμβριο (2015) μετα πτυχιακό. Επειδή έχω αναβολή έως το 2020 δεν ξαπήρα. Καλά έκανα;

2) στο χαρτί της αναβολής έγραφε "κλαδος κατανομής: Πολεμική αεροπορία". Αυτό θα αλλάξει άν κόψω την αναβολή ή μετά το πέρας αυτής αν δεν τη διακόψω;

Άβαταρ μέλους
Axeforce
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2016 11:36 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Axeforce »

Καλησπέρα στην ομάδα. Είμαι 24 χρονών και τον Δεκέμβρη τελείωσα τη σχολή μου και ειτοιμάζομαι για μεταπτυχιακό στο εξωτερικό. Πρέπει να πάω να το δηλώσω; Επειδή γνωστός μου είπε ότι εφόσον πήρα το πτυχίο πρέπει να παώ να το δηλώσω και να πω ότι θα κάνω μεταπτυχιακό.

Να σημειώσω ότι η αναβολή μου είναι μέχρι το 2019.

Ευχαριαστώ!ΕικόναΕικόνα

Αλέξανδρος

Αναβολή για Μεταπτυχιακό

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

Γεια σας παιδιά. Αν δικαιούμαι αναβολή μέχρι 28 και είμαι 23 και έχω μπει ήδη φαντάρος, μπορώ να διακόψω την θητεία μου για 2 χρόνια για να κάνω μεταπτυχιακό (αν με δεχτούν) και να συνεχίσω αφότου πάρω το μεταπτυχιακό;

Ξέρω ότι δίνονται για λόγους υγείας αναβολές κατά τη διάρκεια θητείας, αλλά πρέπει να πω ψέματα για να την πάρω; Το ότι αν δεν έκανα διακοπή αναβολής, θα είχα άλλα 5 χρόνια που δεν θα χρειαζόταν να μπω στρατό, δεν μετράει καθόλου;

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες