Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
VW

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από VW »

Velerefontis καλησπερα. Εχω περασει Εποπ Δ. Στρατολογικου και αναλυτης προγραμματιστης πολεμικη αεροπ.(ειμαι πτυχιουχος πληροφ) και θελω να σε ρωτησω σχετικα με την ειδικοτητα αναλυτης προγραμ στην αεροπ αν γνωριζεις κατι περισσοτερο γιατι δεν μπορω να μαθω αρκετες πληροφοριες. Σχετικα με τις μεταθεσεις -υπαρχουν αρκετες μεταθεσεις ; Σε ποιες περιοχες βρισκονται Οι μοναδες;
τι κλiμα επικρατη μεταξυ των συναδελφων; Και οτι αλλη πληροφορια γνωριζεις πανω στην ειδικοτητα.

θελω την γνωμη σου, τι προτεινεις μεταξυ των δυο;

ευχαριστω !

η γνωμη σου θα με βοηθησει αρκετα να επιλεξω

ΤΑΨΙΑΡΧΟΣ

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από ΤΑΨΙΑΡΧΟΣ »

Μήπως γνωρίζεται για την ειδικότητα του αναλυτή-προγραμματιστή Η/Υ που γίνεται η εκπαίδευση; Μου είπαν για Καβούρι ισχυει;
Velerefontis
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1548
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2009 10:39 pm
Επικοινωνία:

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από Velerefontis »

Ειναι νεα ειδικοτητα. Οτι και να σου πω θα ειναι φημες
Γίνε και εσύ μέλος του Πανελλήνιου Δικτύου Στρατευσίμων
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από roverr24 »

Ειναι νεα ειδικοτητα για ΕΠΟΠ, η πολεμικη αεροπορια ηταν απ τους πρωτους φορεις στην Ευρωπη που χρησιμοποιησαν Η/Υ και εχει απ τη δεκαετια του 70 προγραμματιστες, κυριως αξιωματικος και ΣΤΥΑτζηδες.
Symeon

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από Symeon »

Γεια σας παιδια. Κανω μεταπτυχιακο στην αναλυση δεδομενων και εχω πτυχια πληροφορικης και τεχνολογιας υπολογιστων. Ποια ειναι η διαδικασια για να κανω την θητεια μου ως αναλυτηε προγραμματιστης.(εχω υψηλες γνωσεις και στους 2 τομεις και το θεωρο κατι πολυ οφελιμο για το βιογραφικο μου)
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Symeon έγραψε:Γεια σας παιδια. Κανω μεταπτυχιακο στην αναλυση δεδομενων και εχω πτυχια πληροφορικης και τεχνολογιας υπολογιστων. Ποια ειναι η διαδικασια για να κανω την θητεια μου ως αναλυτηε προγραμματιστης.(εχω υψηλες γνωσεις και στους 2 τομεις και το θεωρο κατι πολυ οφελιμο για το βιογραφικο μου)


Το παρόν νήμα απευθύνεται στην ειδικότητα που αφορά τους Επαγγελματίες Οπλίτες.

Σου προτείνω να διαβάσεις το Θητεία στο Σώμα Έρευνας - Πληροφορικής

vely
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 07, 2015 5:03 pm
Επικοινωνία:

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από vely »

Μπορεί κάποιος που έχει ήδη την ειδικότητα να δώσει πληροφορίες; Που έχει θέσεις, τι κάνετε, τι παίζει από υπηρεσίες, μεταθέσεις κτλ. Αναφέρομαι πάντα για τους εποπ που μπήκαν αεροπορία
Guest

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από Guest »

Γνωρίζει κανείς τίποτα για το 472 ΤΕΠΠ;
Άβαταρ μέλους
Var
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 483
Εγγραφή: Τετ Δεκ 09, 2020 10:54 am
Επικοινωνία:

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από Var »

Θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς την ειδικότητα αναλυτής προγραμματιστης υλικά πολέμου αν σε στέλνουν Αθήνα ή μπορείς να είσαι και σε άλλα μέρη της Ελλάδας γιατί δεν θέλω καθόλου Αθήνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Επέλεξε άλλη ειδικότητα καλύτερα.Οι αναλυτές - προγραμματιστές ανεξαρτήτως σώματος υπηρετούν στην Αθήνα ως αμετάθετοι πλην απειροελαχίστων (κατ'εξαίρεση) περιπτώσεων που με όλο το συμπάθιο, εσύ δεν θα τις δεις ούτε στα πιο τρελά σου όνειρα, εκτός και αν παίζετε μπιρίμπα με τον Παναγιωτόπουλο οπότε πάσο.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος D.Y.K την Δευ Φεβ 01, 2021 8:31 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
hafitis

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από hafitis »

Μιλάω τώρα για το έτος 2021 διότι δεν βλέπω να υπάρχουν νέες απαντήσεις. Δεν ξέρω βρε παιδί μου δεν ανοίγουν καινούριες θέσεις, είναι συγκεκριμένες θέσεις και δεν χρειάζονται αλλά άτομα;

Ξέρει κανένας που να έχει αυτήν την ειδικότητα ή εάν κάποιος έχει ακούσει από κανέναν φίλο του, που παρουσιάζονται, σε ποιες πολεις υπάρχουν οι μονάδες, τι παίζει από μεταθεσεις και τι τους ζητούνται να κάνουν μετά από την εκπαίδευση τους. Περιμένω απάντηση/εις από κάποιον geek γνώστη.Εικόνα

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από D.Y.K »

Η ειδικότητα του στρατού ξηράς είναι αμετάθετη στο 401. Κατά τα άλλα, τα παιδιά έκαναν βασική εκπαίδευση και σχολείο μαχητή στον Αυλώνα το 2010 και εκπαίδευση ειδικότητας απευθείας στο 401. Αυτά βέβαια αλλάζουν κατόπιν αποφάσεως του ΓΕΣ.

Υπάγεται στο υγειονομικό.

hafitis

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από hafitis »

Για ΠΑ είναι και εκεί αμετάθετος;Όταν λες υγειονομικού τι είναι δλδ;

Το ΟΠΡΑ μήπως ξέρεις τι σημαίνει;

Με συγχωρείς για τις τοσες ερωτησεις αλλά είμαι καινούριος και δεν έχω ιδέα.

hafitis

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από hafitis »

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ακόμα. Εφόσον Έχω στείλει την αίτηση μου για ΕΠΟΠ ΠΑ αλλά μετά είχα δει ότι βγήκε προκήρυξη και για Νομικό Σώμα, ξέρεις ή ξέρει κανένας εάν μπορώ να κάνω τα χαρτιά μου και στο νομικό σώμα και να δηλώσω εκεί ότι είμαι κοινός υποψήφιος και σε ΠΑ;(Στα χαρτιά της ΠΑ δεν έβαλα στην επιλογή κοινό σώμα το ΝΣ)

Ak123
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 52
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 30, 2021 8:16 pm
Επικοινωνία:

Αναλυτής - Προγραμματιστής Η/Υ

Δημοσίευση από Ak123 »

Καλησπέρα ! Γνωρίζει κάποιος κάτι για την ειδικότητα αυτή; ΠΑ και Νομικό Σώμα. Επίσης, όταν βγουν οι πίνακες θα μπορούμε να επιλέξουμε ένα από τα δυο;

Ευχαριστώ πολύ!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες