Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Απάντηση

Να δοθεί η Ελληνική ιθαγένεια στους λαθρομετανάστες;

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Μαρ 26, 2020 8:56 pm

Όχι.
129
39%
Ναι αλλά με αυστηρές προϋποθέσεις.(Σε λίγους)
23
7%
Ναι με χαλαρές προϋποθέσεις.(Σε όλους...)
175
54%
'Aλλο.(προτείνετε)
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 327

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nansy_L
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2009 2:21 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Αθλητισμός
Επάγγελμα: φοιτήτρια ΤΕΦΑΑ
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Nansy_L »

Γιατι εχω αδικο; οπως ειπε και ο kampf ο κολοκοτρωνης τους εδιωξε και το πασοκ τους φερνει. δηλ τι πρεπει να κανω να τους καλοδεχτω και να ους θεωρησω αδερφια μου; να μπαινουν αυτοι στο δημοσιο να μας παρουν και τις δουλειες κι εμεις μετα να ψαχνομαστε. οσο γι αυτο που ειπες πριν οτι δεν θες να υπαρχουν παιδια με τετοιες ιδεες πιστεψε με αυτα τα παιδια θα ειναι πρωτη γραμμη αν γινει κατι γιατι οι περισσοτεροι θα την κανουν ελαφρως. εσυ που εισαι μεσα θα το ξερεις αυτο καλυτερα. κι εδω λεμε απλα αποψεις δεν χρειαζεται να τσακωθουμε κιολας.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Rafale »

Ε οχι βρε δεν τσακωνομαστε. Εγω παντως δεν ειδα κανενα πακιστανο σε καμια δημοσια υπηρεσια
Nansy_L
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2009 2:21 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Αθλητισμός
Επάγγελμα: φοιτήτρια ΤΕΦΑΑ
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Nansy_L »

Αμα ψηφιστει το νομοσχεδιο θα τον δεις.
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από tzovana18 »

Ακριβως Nansy εχεις απολυτο δικιο... Αμα γινει αυτο θα δουμε και πακιστανο στο δημοσιο καλα ρε που φτασαμε μεχρι χθες περπαταγαν ξυπολιτοι με της προβιες και τωρα αμα μας πειραξουν θα μας που τη θες εγω ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ... Ειλικρινα δεν το φανταζομαι... Και κυριε γιωργακη ΑΦΟΥ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΚΟΜΙΖΕΙΣ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ Ή ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΣΤΡΙ, ΣΤΗΝ ΕΚΑΛΗ, ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΑΡΙ, ΤΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΑΙΟ ΨΥΧΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΗ ΓΛΥΚΑ ΠΑΡΑ ΠΟΥ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΤΟ ΚΑΣΤΡΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΩΡΑΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΟΡΟ!Ο μετανάστης δεν είναι εχθρός δλδ τι αλλο θα ακουσουμε ακομα που με το που ανοιξαν τα συνορα γιναμε σικαγο εδω περα ληστειες, βιασμοι, δολοφονιες... Και κτλ ειμαι και εγω εθνικιστρια και θελω το καλυτερο για την χωρα μου. Αλλα καποιοι απο τα λαμογια το καταστρεφουν εντελως!
Άβαταρ μέλους
nick13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2009 2:18 pm
Τοποθεσία: A' Κενταβρου
Ενδιαφέροντα: anything
Επάγγελμα: If I tell you I have to kill you after
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από nick13 »

Nansy_L έγραψε: Η πληγη της χωρας μας ειναι αυτοι που μας κυβερνανε. Οπως ειπα και πιο πριν κανενας δεν αγαπησε την Ελλάδα οσο ο κολοκοτρωνης και ο παπαδοπουλος. Και δεν το λεω εγω μονο.
ολη η ευροπη κλεινει τα συνορα και εμεις τους νομιμοποιουμε κι ολας
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από GenerX »

O Κολοκοτρώνης και ο κάθε αγωνιστής παλεύει για την ελευθερία του και όχι για να διώξει απλά κάποιους οι οποίοι στην προκειμένη περίπτωση αν δεν υπήρχαν, οι Ολυμπιακοί του 2004 (χαρακτηριστικότερο παράδειγμα) δεν θα γινόντουσαν ποτέ, τα χωράφια θα είχαν γίνει βάλτοι και πολλά πολλά άλλα που δεν έχουν περαιτέρω σημασία ώστε να τα αναφέρω.

Νομιμοποίηση -τουλάχιστον- για όσους εργάζονται εδώ και σίγουρα για όσα παιδιά γεννιούντε εδώ. Που μιλάνε και γράφουν πολύ καλύτερα Ελληνικά απ' ότι μερικοί εδώ μέσα.

Έλληνας, Γερμανός, Σουηδός κλπ κλπ ΓΙΝΕΣΑΙ, δεν γεννιέσαι.
Nansy_L
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2009 2:21 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Αθλητισμός
Επάγγελμα: φοιτήτρια ΤΕΦΑΑ
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Nansy_L »

Ετσι ρε τζο εθνικι μου ελλας η τεφρα... Οσοι ζουν αθηνα και ειναι κοντα στο κεντρο καταλαβαινουν... Αλλοι φ6λανε σκοπια στα συνορα για να "κοιμομαστε ησυχοι", χανουν τις ζωες τους κι εμεις θα παμε να τους κανουμε ελληνεσ... Ε δεν θα περασει. Δε θα γινουν ελληνες ποτε
Nansy_L
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2009 2:21 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Αθλητισμός
Επάγγελμα: φοιτήτρια ΤΕΦΑΑ
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Nansy_L »

nick13 έγραψε:
Nansy_L έγραψε: Η πληγη της χωρας μας ειναι αυτοι που μας κυβερνανε. Οπως ειπα και πιο πριν κανενας δεν αγαπησε την Ελλάδα οσο ο κολοκοτρωνης και ο παπαδοπουλος. Και δεν το λεω εγω μονο.
ολη η ευροπη κλεινει τα συνορα και εμεις τους νομιμοποιουμε κι ολας


ΕΛΑ ΜΟΥ ΝΤΕ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ.ΕικόναΕικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Greek_Army »

GenerX έγραψε:O Κολοκοτρώνης και ο κάθε αγωνιστής παλεύει για την ελευθερία του και όχι για να διώξει απλά κάποιους οι οποίοι στην προκειμένη περίπτωση αν δεν υπήρχαν, οι Ολυμπιακοί του 2004 (χαρακτηριστικότερο παράδειγμα) δεν θα γινόντουσαν ποτέ, τα χωράφια θα είχαν γίνει βάλτοι και πολλά πολλά άλλα που δεν έχουν περαιτέρω σημασία ώστε να τα αναφέρω.

Νομιμοποίηση -τουλάχιστον- για όσους εργάζονται εδώ και σίγουρα για όσα παιδιά γεννιούντε εδώ. Που μιλάνε και γράφουν πολύ καλύτερα Ελληνικά απ' ότι μερικοί εδώ μέσα.

Έλληνας, Γερμανός, Σουηδός κλπ κλπ ΓΙΝΕΣΑΙ, δεν γεννιέσαι.


ναι όπως και στο μετρό. Που μπαίνεις και βλέπεις το κάθε αλβανάκι με την παρέα του να μιλάνε και να μην καταλαβαίνεις αν βρίζουνε εσένα η την χώρα σου. Η προπαγάνδα από μερικούς μας έχει φάει. "είμαστε όλοι μετανάστες και μαλακίες¨ αν νιώθετε μερικοί μετανάστες στην ίδια σας την χώρα δεν σας φτάιμε εμείς.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από GenerX »

Εσύ όταν θα είσαι με Έλληνες σε σταθμό μετρό στο εξωτερικό μίλα Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ιαπωνέζικα.

Εν τω μεταξύ λες "Που μπαίνεις και βλέπεις το κάθε αλβανάκι με την παρέα του να μιλάνε και να μην καταλαβαίνεις αν βρίζουνε εσένα η την χώρα σου. "

και με το πάτημα του space έχει αναιρέσει τον εαυτό σου σε κλάσματα δευτερολέπτου "Η προπαγάνδα από μερικούς μας έχει φάει. "...

Μα ποιος σου είπε οτι ο Αλβανός, Αμερικανός, Τούρκος κλπ έχει καμιά όρεξη να ασχολείται με τον καθένα ενώ έχει τα δικά του προβλήματα; Τόσο σπουδαίας σημασίας είστε μερικοί;de facto υποθέσεις κάνετε, τόσο ανάλαφρα...
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Πες ρε νανσυ και ΓΜΑΚ στο διαολο να πανε ολοι η σκατολαθρομεταναστες η Αλβανοι αλα και οσοι μαζευτηκαν μην τους γ... Σω τους μπασταρδους.GenerX σιγα τα προβληματα που εχουνε οι σκατογυφτοι
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Greek_Army »

GenerX έγραψε:Εσύ όταν θα είσαι με Έλληνες σε σταθμό μετρό στο εξωτερικό μίλα Αγγλικά, Γαλλικά, Γερμανικά, Ιαπωνέζικα.

Εν τω μεταξύ λες "Που μπαίνεις και βλέπεις το κάθε αλβανάκι με την παρέα του να μιλάνε και να μην καταλαβαίνεις αν βρίζουνε εσένα η την χώρα σου. "

και με το πάτημα του space έχει αναιρέσει τον εαυτό σου σε κλάσματα δευτερολέπτου "Η προπαγάνδα από μερικούς μας έχει φάει. "...

Μα ποιος σου είπε οτι ο Αλβανός, Αμερικανός, Τούρκος κλπ έχει καμιά όρεξη να ασχολείται με τον καθένα ενώ έχει τα δικά του προβλήματα; Τόσο σπουδαίας σημασίας είστε μερικοί;de facto υποθέσεις κάνετε, τόσο ανάλαφρα...


έχω ταξιδέψει σε ξένες χώρες και έχω χρησιμοποιήσει το μετρό και φυσικά μιλούσα αγγλικά. Είναι πως μεγαλώνει ο άλλος.

το τελευταίο ειδικά ασε με να το γνωρίζω επειδή στην αθήνα κυκλοφορώ με μετρό. Μερικά πράγματα φένονται από αντιδράσεις και πως σε κοιτάει ο άλλος.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Rafale »

Παιδια ας προσεχουμε λιγο τις εκφρασεις μαςΕικόνα
Nansy_L
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2009 2:21 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Αθλητισμός
Επάγγελμα: φοιτήτρια ΤΕΦΑΑ
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Nansy_L »

ΘΡΥΛΟΣ έγραψε:Πες ρε νανσυ και ΓΜΑΚ στο διαολο να πανε ολοι η σκατολαθρομεταναστες η Αλβανοι αλα και οσοι μαζευτηκαν μην τους γ... Σω τους μπασταρδους.GenerX σιγα τα προβληματα που εχουνε οι σκατογυφτοι


Εγω το ειπα Η ΕΛΛΑΔΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ! Ολοι τους ειναι προδωτες. Και ειδικα τωρα που πλησιαζει η τελετη για τα ΙΜΙΑ (Σαββατο 30 του μηνος ωρα 7-10 μ. Μ.) θα γινει πανικος και με την πορεια και με το δημοψηφισμα που απαιτουμε να γινει. Γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ. Δεν ειμαστε ολοι ισα κι ομοια!
Άβαταρ μέλους
nick13
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τρί Δεκ 01, 2009 2:18 pm
Τοποθεσία: A' Κενταβρου
Ενδιαφέροντα: anything
Επάγγελμα: If I tell you I have to kill you after
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από nick13 »

GenerX έγραψε:Που μιλάνε και γράφουν πολύ καλύτερα Ελληνικά απ' ότι μερικοί εδώ μέσα
ναι αλλα ενω μιλανε ελληνικα τοσο καλα οσο και την μητρικη τους γλωσσα υπαρχουν φασεις που τους βλεπεις να σε κοιτανε και να αρχιζουν να μιλανε αλβανικα. Ο νοον νοητω και οι νοοντες νοητωσαν
Η ΤΑΝ Η ΕΠΙ ΤΑΣ
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες