Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Απάντηση

Να δοθεί η Ελληνική ιθαγένεια στους λαθρομετανάστες;

Το δημοψήφισμα λήγει την Πέμ Μαρ 26, 2020 8:56 pm

Όχι.
129
39%
Ναι αλλά με αυστηρές προϋποθέσεις.(Σε λίγους)
23
7%
Ναι με χαλαρές προϋποθέσεις.(Σε όλους...)
175
54%
'Aλλο.(προτείνετε)
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 327

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
SSEEF
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 10:46 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Ενδιαφέροντα: Μουσική, Τεχνολογία, Βιβλία, Ταινίες/Κινηματογραφος
Επάγγελμα: Μουσικός
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από SSEEF »

Εγώ ψήφισα "Ναι, υπό αυστηρές προϋποθέσεις".Aλλο η ΝΌΜΙΜΗ μετανάστευση, άλλο η Λαθραία μετανάστευση. Δεν είμαι κατά τις μετανάστευσης, αρκεί να ξέρουμε "ποιος μπαίνει, ποιος βγαίνει και τι ρολο βαράει".

Όσον αφορά την χορήγηση ιθαγένειας, όσοι πλέον έχουν γεννηθεί εδώ, πιστεύω πρέπει να τους δοθεί. Όσοι πάλι όχι, να μην τους δοθεί.
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Εδω λεμε να τους διωξουμε και εσυ λες ναι; Τεσπα σεβομαι την γνωμη σου. Βλεπεις ο Γιωργακης... Στο τελος πιστευν δεν θα τους δοθει Ελληνικη ιθαγενεια. Εγω πιστευω οτι πρεπει να παρουνε δρομο πολοι μαζευτηκανε και τα εχω παρει εδω και καιρο!
SSEEF
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Ιαν 20, 2010 10:46 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Ενδιαφέροντα: Μουσική, Τεχνολογία, Βιβλία, Ταινίες/Κινηματογραφος
Επάγγελμα: Μουσικός
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από SSEEF »

Δεν είπα "Ναι σε όλους! " Είπα "Ναι σε λίγους". Δεν πρέπει να μπούν όλοι στο ίδιο καζάνι, αλλα όσοι παρασιτούν, όχι, να μην πάρουν ιθαγένεια.

Όσον αφορά όσους γεννήθηκαν εδώ, αν είναι ήδη 5 ετών +, να τους δοθεί ιθαγένεια, αν όχι, να φύγουν.

Legion,

ξυπνα λίγο στην πραγματικότητα. Όσες εργατικές θέσεις ανοίξουν, μάλλον τις κόβω για κενές να παραμένουν, γιατί ο Έλληνας έχει καλομάθει "σιγά μην δουλέψω οικοδομή, είμαι για μεγάλα σαλόνια εγώ".
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Rafale »

SSEEF έγραψε:Εγώ ψήφισα "Ναι, υπό αυστηρές προϋποθέσεις".Aλλο η ΝΌΜΙΜΗ μετανάστευση, άλλο η Λαθραία μετανάστευση. Δεν είμαι κατά τις μετανάστευσης, αρκεί να ξέρουμε "ποιος μπαίνει, ποιος βγαίνει και τι ρολο βαράει".

Όσον αφορά την χορήγηση ιθαγένειας, όσοι πλέον έχουν γεννηθεί εδώ, πιστεύω πρέπει να τους δοθεί. Όσοι πάλι όχι, να μην τους δοθεί.
Το γκαλοπ αναφερεται για τη λαθρο-μεταναστευση αλλα οπως ειπωθηκε σεβαστες ολες οι αποψεις
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Su-35 »

Ξερει κανεις ποσοι ειναι οι νομιμοι μεταναστες στην Ελλαδα;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Rafale »

Ακριβη αριθμο δεν μπορω να εμπιστευτω καμια πηγη περαν του υπουργειου. Προσωπικα δεν γνωριζω
ΘΡΥΛΟΣ
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:06 pm
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από ΘΡΥΛΟΣ »

Εσυ ξηπνα SSEEF οχι σε λιγους αλα ουτε σε ενανε να μην δοθει!
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από tzovana18 »

Αν στο Πασοκ πιστεύουν πως τους ψήφισε γι΄ αυτό ο Ελληνικός λαός, τους προκαλούμε όλοι εμείς να θέσουν την πρότασή τους σε δημοψήφισμα. Δημοψήφισμα γιόκ. Αντιδράσεις των κομμάτων τις δεξιάς χλιαρές έως καθόλου. Το Κκε είχε και το θράσος να ζητήσει και άλλες νομιμοποιήσεις, όλων των λαθρό.
Άντε να βγουν τώρα σε κανένα κανάλι να σκούξουν λίγο, και έπειτα στην βουλή να κάνουν και 2-3 ερωτήσεις.
Ή εμείς είμαστε κοροϊδα ή αυτοί μας δουλεύουνε.
Δεν ξέρω τι απο αυτά τα 3 είμαστε.
Μάλλον κοροϊδα είμαστε!
Το παίρνω στην πλάκα γιατί οι Έλληνες πολίτες είμαστε για να σπάνε πλάκα κάποιοι πολιτικοί.
Ο Παπανδρέου ήξερε και είπε πως οι μετανάστες δεν είναι εχθροί.
Οι εχθροί δυστυχώς της Ελλάδας ιστορικά αν τον ψάξει κανείς ήταν πάντοτε εντός των τειχών. Και συνήθως ήταν πολιτικοί, άρχοντες ή ακόμα και ιερείς.
Ο ΝΟΏΝ ΝΟΉΤΩ.
tzovana18
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 8:14 pm
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από tzovana18 »

ΔΗΜΟΨΗΦΙΣΜΑ για τους μετανάστες... Δεν είναι το τσιφλίκι του παππού σας! ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΑΔΑ!
Nansy_L
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2009 2:21 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Αθλητισμός
Επάγγελμα: φοιτήτρια ΤΕΦΑΑ
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Nansy_L »

Ξυπνηστε ελληνες. εννοειται πως ψηφιζουμε οχι ! δεν θα ερθει ο καθενας να μας κανει κουμαντο στην χωρα μας. φανταζεστε τι εχει να γινει αν παρουν ελληνικη ιθαγενεια ολοι; και ειδικα ολοι οι μαυροι; θα απαιτησουν να εχουν τζαμι θα απαιτησουν να καταργηθουν τα θρησκευτικα μας συμβολα γιατι αυτο θα ειναι υποτιμητικο γι αυτους μιας και δεν πιστευουν ς αυτα. θα τρωγομαστε μεταξυ μας και πολλα αλλα ας μην τα αναφερω γιατι θα μου χρειαστουν πολλες σελιδες. ελληνας γεννιεσαι δεν γινεσαι. και η μονοι που αγαπησαν την Ελλάδα ηταν ο κολοκοτρωνης και ο παπαδοπουλος. ενας τετοιος μας χρειαζεται τωρα να ξεβρωμισει ο τοπος! η Ελλάδα στους ελληνες ρε! τελος! και ναι ειμαι εθνικιστρια.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Rafale »

Δεν ηξερα οτι ειχες τετοιες ιδεες. Αυτο παντως που χρειαζεται για να ξεβρωμισει ο τοπος ειναι να παψουν να υπαρχουν νεα παιδια με τετοιες ιδεολογικες αποψεις. Η επομενη εκαθαρριση θα αφορα τους δημοκρατικους πολιτες αυτου του τοπου;
Nansy_L
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2009 2:21 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Αθλητισμός
Επάγγελμα: φοιτήτρια ΤΕΦΑΑ
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Nansy_L »

Ειναι οι πακιστανοι δημοκρατικοι ρε cristi; δεν γουσταρω κανεναν να μου κανει κουμαντο. η ιταλια που τους εδιωξε ηταν μαγκες; αλλα ετσι ειναι κουτσοι στραβοι εδω μαζευτηκαν. απλα αγαπαω τη χωρα μου και δεν πιστευω σε φιλιες και τετοιες βλακειες. δεν υπαρχουν φιλιες οπως μεταξυ εμας και της τουρκιας. μην ξεχνας τι εγινε στα ιμια ειναι και προσφατο. ολοι μας τη φερνουν πισοπλατα γι αυτο κι εγω δεν τους γουσταρω. απλα. δεν ξεχνω!
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Rafale »

Δυστυχως νανσυ αυτη η πατριδα πληρωσε πολλα απο αυτους που την αγαπουσαν. Η πληγη της χωρας μας δυστυχως ειναι οι υπερπατριωτες.
Nansy_L
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 313
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2009 2:21 am
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Αθλητισμός
Επάγγελμα: φοιτήτρια ΤΕΦΑΑ
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Nansy_L »

Η πληγη της χωρας μας ειναι αυτοι που μας κυβερνανε. οπως ειπα και πιο πριν κανενας δεν αγαπησε την Ελλάδα οσο ο κολοκοτρωνης και ο παπαδοπουλος. και δεν το λεω εγω μονο.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Ελληνική ιθαγένεια σε λαθρομετανάστες

Δημοσίευση από Rafale »

Αχ νανσυ δεν μπορω να κανω αλλο διαλογο μαζι σου.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες