ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Anonymous »

309, είμαι καρδίτσα. Τα πράγματα είναι αφ'ενός δύσκολα αλλά συνάμα παλεύονται. Θεωρώ ότι αξίζει να πάει κάποιος ΣΝ ακόμα και στο 9μηνο. Καμπάνες αύθονες αλλά στην κυριότητά τους από μαλακίες ΥΣΝ. Φαί τέλειο εξόδοι 1-2 κ σε κάποιες περιπτώσεις 1-3 αλλά αυτό ενδέχεται να αλλάξει από την στιγμή που θα φύγουν οι σκουλαρικάδες και τα Ι στην χειρότερη των χειροτέρων 1-1. Προσοχές όλη την ώρα, πίεση σε θέμα χρόνου, λίγες ώρες free time (αλλά ικανές) . Προβλεπέ μέχρι αηδίας αλλά και πάλι είναι θέμα συνήθειας οι πρώτες 2 βδομάδες είναι το λούκι και αυτό μέχρι να πάρεις χαμπάρι τι παίζει να συνηθήσεις τους ρυθμούς του Κ. Ε. ΣΝ προσοχή στην υγεία σας καλό ζέσταμα κ. Τ. Λ. Γιατί υπάρχει μεγάλος κίνδυνος μικροτραυματισμών,(μυηκών και μη) . Αυτά πάνω κάτω. Κομπλεξ θεωρώ ότι πολύ δύσκολα να σου δημιουργηθεί, πρέπει να έχεις ήδη καποιο κομπλεξ. Το επίπεδο είναι μεγάλο και ισχύει ο αλτρουισμός βοήθα τον συνυποψήφιό σου για να βοηθηθείς. Οι παρέες που κάνεις είναι πολύ καλές και δένεσαι πολύ λόγω της φάσης που περνάμε όλοι μαζί. Κλείνοντας ελπίζω μετά να κάτσει μια καλή μετάθεση κατά 90% στην πόλη μου (Αθήνα) και να πέσω σ'ένα νορμάλ στρατόπεδο για να λέω ότι ποιάσαν τόπο οι κόποι μου και των υπολοίπων. Ευχαριστώ
venia

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από venia »

Καλησπέρα, ο αδερφός μου αναρωτιέται αν τελικά θα επιλέξει την στρατονομία ή όχι. Πληρεί τα απαραίτητα κριτήρια εκτός του ότι έχει 2-3 βαθμούς μυωπία. Ήθελα να ρωτήσω αν η εκπαίδευση είναι πολύ δύσκολη και αν απαιτούνται ιδιαίτερες αντοχές και καλή σχέση με τη γυμναστική; Επίσης γίνονται καψώνια κατά την εκπαίδευση?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Έχει καψόνια. Είναι δύσκολα στο κέντρο εκπαίδευση στρατονομίας στην καρδίτσα αλλά μετά θα είναι χαλαρός
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Nassos »

sn 309 έγραψε:Τελος, ειναι και η εβδομαδα των ΛΥΒ οπου θα κανετε πυρ και κινηση με αληθινα πυρα, τοπογραφια και εισβολη σε αδειο κτιριο... Αυτα εν ολιγοις... Για οποιες ερωτησεις ειμαι στη διαθεση σας



Με G3 ή πιστόλια, ή και με τα 2;
sn 309

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από sn 309 »

Μονο με g3... Στη σειρά μου με πιστολια έριξαν μονο τα παιδιά που έκαναν A.M. Στην πύλη, η Ασφάλεια Μονάδας του στρατοπέδου δηλαδή.
814231
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Μαρ 15, 2010 5:08 am
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από 814231 »

Καλησπερα! θα θελα να ρωτησω γτ μπηκε ο φιλος μου σημερα ΣΝ καρδιτσας και τρελαθηκε ηδη! Πολυ πιεση και ηθελε τουαλετα να παει και δεν τους επιτρεπουνε να σηκωθουνε απο το κρεβατι και μου λεει θα φυγω εχει τρελαθει, ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ειναι οντως τοσο χαλια;
sn 309

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από sn 309 »

Ο φιλος σου θα θυμαται αυτο το τριημερο (12/3-14/3) σε ολη του τη ζωη... Εγω ειχα φτασει παρασκευη βραδυ 12/12... Με το που κατεβηκαμε απο την καναδεζα αρχισαν να μας κραζουν, να μας φωναζουν! Πεταξαμε οπως οπως τις αποσκευες απο την καναδεζα και σχεδον τροχαδην μεχρι το λοχο... Μετα Εκει μεσα ουτε που θυμαμαι ποσες προσοχες βαρεσαμε σε 3 ωρες... Πολυ ψαρωμα σε σημειο να μην τους κοιταμε. Σκεψου οτι συμπληρωσαμε κατι αιτησεις και τα κεφαλια κατω στο πατωμα γιατι μας την ειπαν! Εγω θυμαμαι οτι εκεινο το τριημερο ημασταν ολοι την ημερα ορθιοι μεσα στον θαλαμο και δεν μας αφηναν ουτε να ξαπλωσουμε, ουτε ΚΨΜ, ουτε τιποτα... ΜΗΝ τυχον και φυγει! Θα το σκυλομετανιωσει γιατι πολυ απλα ειναι αλλιως να εισαι στρατονομος! Ουτε σκοπιες μετα, ουτε προσοχες, ουτε χαιρετουρες...

john

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από john »

ok μπαίνω τον 10 μαίου μεσά. Ειλικρινα έχω μια ερώτηση αξίζει κάποιος να πάει στρατονομία; Έχω φίλους αερονόμους αυτοί λένε να μην πάω (επειδή έχει σκληραγωγία, αγγαρίες και του λένε ρουφιάνους) . Η δικιά σου η γνώμη ποια είναι; Έσυ που υπηρέτησες;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Εγώ υπηρέτησα ειδικές δυνάμεις. Να ξέρεις ότι αν σε επιλέξουνε για στρατονόμο θα περάσεις δύσκολα στο κέντρο εκπαίδευσης είναι αρκέτα αυστηρά. Και αυτό για τους "ρουφιάνους" ισχύει από μία άποψη. Κυνηγάνε τους φαντάρους για να τους καμπανιάσουνε
paralogistis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Απρ 24, 2010 4:53 am
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από paralogistis »

Παιδιά... Είμαι ήδη ένα μήνα στο ΚΕΣΝ... Το στρατόπεδο είναι όντως κάπως μαύρο... Εντάξει οι πρώτες 2 βδομάδες ήταν τελείως το ΨΑΡΩΜΑ το ίδιο... Τουλάχιστον έχω χάσει 7 κιλά... Έχει καθημερινή γυμναστική (μαζί με τον διοικητή ο οποίος ποτέ δεν ιδρώνει) είναι προβλεπέ σε όλα... Εδώ σταματάμε και βαράμε προσοχές στους δεκανείς... Έχει τέλειο φαγητό όπως λέει και ο από πάνω σχολιαστής και μας πάει 1 έξω 2 μέσα γιατί έφυγαν πολλά παιδιά... Κοντά 30 μέσα σε ένα μήνα. Έχει και λίγο διάβασμα και οι καμπάνες πέφτουν για το παραμικρό... Τουλάχιστον εγώ μέχρι τώρα δεν έχω φάει ούτε μία. Είναι να μπείς στο κλίμα που αυτοί έχουν θεσπίσει... Μας δίνουν και 2 σαββατοκύριακα τα οποία είναι σαν τιμητικές και δεν γράφονται αλλά για να τα πάρεις πρέπει να φτύσεις αίμα που λέμε... Έχει στίβο μάχης που τον περνάμε μάλιστα με φουλ εξάρτηση... Τρέχουμε κοντά 6 χιλιόμετρα την ημέρα με αρβύλες και θα γίνει το μίλι του οπλίτη με φουλ εξάρτηση ανά κάθε διμοιρία. Έχει εκπαίδευση και βολές σε διάφορα όπλα και μπιστόλια αλλά και πολή μηχανοδήγηση εντός και εκτός στρατοπέδου και μηχανολογικά (υπάρχει και γκρουπ με μοτοσικλετιστές).

Όποιος έχει γερά νεύρα αντέχει αντί να μιλάει να ουρλιάζει, έχει μία καλή φυσική κατάσταση και είναι διατεθειμένος να ζήσει 2 μήνες σε ένα άκρως σουρεαλιστικό περιβάλλον ας πάει... ΠΡΟΣΟΧΗ το καλοκαίρι η ζέστη απλά δεν παλεύεται!
Κάθε εμπόδιο για καλό
a

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από a »

Τι είδους εκπαίδευση γίνετε; Ποίες οι αμοδιότητες του στρατονόμου και κατά πόσο επικύνδινη είναι αυτή η ειδικότητα; Με την έννοια οτι κυνήγάς φαντάρους να συλλάβεις και άμα σου τυχει μια δυσκολή περιπτωση τι γίνετε καθαρίζεις μονος σου; Δεν έχω καμία ώρεξη να πλακώνομαι με τον κάθε μ*******.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »



ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ »

Παιδια, μπαινω 17/11 μεγασλο πευκο

θελω να ρωτησω. κλιμακιο για στρατονομια περναει απο πευκο (επειδη προκειται για κεντρο εκπαιδευσης ειδικων δυναμεων);
χάρις

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από χάρις »

Ρε παιδιά ακούσα για καπιον χατζιαθανασίου; Σας λέει τίποτα το όνομα;
στελμαρ

ΚΕΣΝ - Κέντρο Εκπαίδευσης Στρατονομίας (Καρδίτσα)

Δημοσίευση από στελμαρ »

Ξερει κανεις τι παιζει στα στρατοπεδα στρατονομιας στην αθηνα; Δηλαδη παιζουν εμπλοκες οπως ακουγεται?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες