Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
GPAPI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 461
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 6:58 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από GPAPI »

Οριστικοποίηση και δεν αποθήκευσα τι νέα μου επιλογή με αποτέλεσμα να σταλεί η παλιά, το θέμα είναι ότι χάνω τα 150 μόρια προϋπηρεσίας στρατου
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

GPAPI έγραψε:Οριστικοποίηση και δεν αποθήκευσα τι νέα μου επιλογή με αποτέλεσμα να σταλεί η παλιά, το θέμα είναι ότι χάνω τα 150 μόρια προϋπηρεσίας στρατου


Δυστυχως, δεν μπορεις να κανεις τιποτα γι αυτο.

Καλη σου επιτυχια οπως και να εχει.
Kostasdim
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 648
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 27, 2020 7:34 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Kostasdim »

Μια ερωτηση. Για καποιον που εχει διπλωμα δ+β κατηγοριας δηλωνει μονο το δ κατηγοριας, δηλαδη το μεγαλυτερο μετραει ;
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Kostasdim έγραψε:Μια ερωτηση. Για καποιον που εχει διπλωμα δ+β κατηγοριας δηλωνει μονο το δ κατηγοριας, δηλαδη το μεγαλυτερο μετραει ;


Ναι,100 μορια δηλαδη.
Andri
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2020 3:23 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Andri »

Λευτέρη σν βάλει πτυχίο τει σε ειδικότητα που το ζητάει καινοι υπόλοιπες είναι με απολυτήριο πως θα τον καλέσουν σν δεν ξέρουν το απολυτήριο για άλλη ειδικότητα εφόσον είναι επιλαχών και πλήρη τα κριτήρια για κάποια άδεια θέση; Η δεν είναι σαν του ΠΝ την προκήρυξη; Για εμένα και πτυχίο θα έβαζα και απολυτήριο για ειδικότητα που ζητάει αει για σε περίπτωση πλήρωσης άλλης θέσης
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Andri έγραψε:Λευτέρη σν βάλει πτυχίο τει σε ειδικότητα που το ζητάει καινοι υπόλοιπες είναι με απολυτήριο πως θα τον καλέσουν σν δεν ξέρουν το απολυτήριο για άλλη ειδικότητα εφόσον είναι επιλαχών και πλήρη τα κριτήρια για κάποια άδεια θέση; Η δεν είναι σαν του ΠΝ την προκήρυξη; Για εμένα και πτυχίο θα έβαζα και απολυτήριο για ειδικότητα που ζητάει αει για σε περίπτωση πλήρωσης άλλης θέσης


Μπορει να το βαλει αλλα σαν κατηγορια " άλλα ".

Δεν θυμαμαι και ακριβως πως ειναι η αιτηση στον Σ. Ξ μιας και απτη πρωτη βδομαδα εκδοσης της προκηρυξης, ηδη ειχα κανει την αιτηση.

Andri
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 04, 2020 3:23 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Andri »

Μπήκα και δεν αναφέρει κάτι, λογικά είσαι αποκλειστικά υποψήφιος για την ειδικοτητα που δηλώνεις
Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

Ακριβως.

Απλα σε περιπτωση που δεν σε παρουν στην ειδικοτητα αυτη, και πληρεις τις προυποθεσεις για μια αλλη ειδικοτητα που δεν συμπληρωθηκαν οι θεσεις, τοτε θα σε πεταξουν εκει, πραγμα πολυ σπανιο μιας και παντα ολες οι θεσεις συμπληρωνονται.
Άβαταρ μέλους
theodoros
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 264
Εγγραφή: Τρί Φεβ 02, 2021 11:39 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από theodoros »

Lefteris 2αμαλ έγραψε:Ακριβως.

Απλα σε περιπτωση που δεν σε παρουν στην ειδικοτητα αυτη, και πληρεις τις προυποθεσεις για μια αλλη ειδικοτητα που δεν συμπληρωθηκαν οι θεσεις, τοτε θα σε πεταξουν εκει, πραγμα πολυ σπανιο μιας και παντα ολες οι θεσεις συμπληρωνονται.


σε περιπτωση που δεν βγουν όμως ονομαστικες λιστες δεν θα ξερεις τι ειδικοττηα εχει δηλωσει καποιος και σε ποια θα τον ''πεταξουν''

παντως μεσα δεν λεει για οσους δηωσαν ΕΔ και δεν βγαλουν τα ορια των αθληματων πανε σε οπλο ή σωμα όπως ελεγε το 2009 λογικα λογω ότι εχουν κοινα αθληματα

Lefteris 2αμαλ
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2223
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 11, 2019 6:06 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Lefteris 2αμαλ »

theodoros έγραψε:
Lefteris 2αμαλ έγραψε:Ακριβως.

Απλα σε περιπτωση που δεν σε παρουν στην ειδικοτητα αυτη, και πληρεις τις προυποθεσεις για μια αλλη ειδικοτητα που δεν συμπληρωθηκαν οι θεσεις, τοτε θα σε πεταξουν εκει, πραγμα πολυ σπανιο μιας και παντα ολες οι θεσεις συμπληρωνονται.


σε περιπτωση που δεν βγουν όμως ονομαστικες λιστες δεν θα ξερεις τι ειδικοττηα εχει δηλωσει καποιος και σε ποια θα τον ''πεταξουν''

παντως μεσα δεν λεει για οσους δηωσαν ΕΔ και δεν βγαλουν τα ορια των αθληματων πανε σε οπλο ή σωμα όπως ελεγε το 2009 λογικα λογω ότι εχουν κοινα αθληματα



Εννοειται αυτο και αποτι φαινεται θα γινει οπως το 09, δηλαδη στην καθε ειδικοτητα θα βγαλει μονο το ονομα και τα μορια του 1ου και του τελευταιου.

Οσοι δηλωσαν Ε. Δ και κοπουν σε αθληματα στο κεντρο ή στο ΣΠΕΕΠΟΠΕΔ αργοτερα, τοτε πανε σπιτι τους, ανεκαθεν ηταν ετσι για οσους δηλωνουν απευθειας σε Ειδικες Δυναμεις, αν θυμαμαι καλα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lefteris 2αμαλ την Τετ Απρ 21, 2021 2:18 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Nick222
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 89
Εγγραφή: Παρ Απρ 02, 2021 12:20 am
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από Nick222 »

Mortar έγραψε:Nick222 παραπληροφόρηση στο φουλ. Όλα όσα λες είναι ψέμματα, καθώς από αυτά που γράφεις φαίνεται ότι έχεις πλήρη άγνοια.


Τι να σε πω ρε φιλαρακι. Τοτε μου λεει ψεματα ο φιλος μου... Ξανθη ειναι και μου ειπε οτι βγαζει 650. Απο κει και περα τι να σε πω.

anna98
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2020 6:31 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από anna98 »

Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους ! Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να μου πει κάποιος ένα τηλέφωνο επικοινωνίας για μια ερώτηση που θέλω να κάνω, εκτός αν ξερει κάποιος από εσάς ποτε ' λήγουν ' οι εξετάσεις ( ακτινογραφία, μικροβιολογικά κτλπ) Ευχαριστώ εκ των προτέρων ![:) ]
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από D.Y.K »

anna98 έγραψε:Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους ! Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να μου πει κάποιος ένα τηλέφωνο επικοινωνίας για μια ερώτηση που θέλω να κάνω, εκτός αν ξερει κάποιος από εσάς ποτε ' λήγουν ' οι εξετάσεις (ακτινογραφία, μικροβιολογικά κτλπ) Ευχαριστώ εκ των προτέρων ![:) ]


Κάλεσε σε ένα από τα παρακάτω.

2106553861-2106553862- 2106553863-2106553864.

Άβαταρ μέλους
anonymous19970
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 981
Εγγραφή: Τρί Δεκ 08, 2020 2:02 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από anonymous19970 »

anna98 έγραψε:Καλησπέρα και καλή επιτυχία σε όλους ! Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να μου πει κάποιος ένα τηλέφωνο επικοινωνίας για μια ερώτηση που θέλω να κάνω, εκτός αν ξερει κάποιος από εσάς ποτε ' λήγουν ' οι εξετάσεις (ακτινογραφία, μικροβιολογικά κτλπ) Ευχαριστώ εκ των προτέρων ![:) ]
Ουτε αυτοι δεν ξερουνε ποτε ειναι η προθεσμια

Σύμφωνα με ασφαλείς πληροφορίες της υπηρεσίας Διορισμός Τώρα και του workenter.gr, φαίνεται ότι έχει δημιουργηθεί "κομφούζιο" με το πότε ακριβώς πρέπει να περάσουν από υγειονομικές εξετάσεις οι υποψήφιοι Επαγγελματίες Οπλίτες (ΕΠΟΠ).

Κατά την επικοινωνία μας με το ΥΠΕΘΑ, σαφείς απαντήσεις για το θέμα δεν Ήταν σε θέση να δώσουν ούτε τα πιο επιτελικά γραφεία του υπουργείου. Και όταν λέμε "επιτελικά", πιο "επιτελικά" δεν γίνεται...

anna98
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2020 6:31 pm
Επικοινωνία:

Προκήρυξη ΕΠΟΠ στο Στρατό Ξηράς (2021)

Δημοσίευση από anna98 »

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας !
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης