Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Sakis888 έγραψε: Παρ Δεκ 01, 2023 2:18 pm Όταν θα σε ρωτάνε τι δουλειά κάνεις τι θα λες; Φρουρός της Δικαστικής Αστυνομίας σωστά;
Στον τομέα της αστυνομικα καθήκοντα θα έχει, όπως και η Δημοτική Αστυνομία στον τομέα της έχει αστυνομικα καθήκοντα.
Αυτό δε σημαίνει εννοείται ότι είσαι κανονικός αστυνομικός όπως της ΕΛΑΣ που είναι είναι όλο το 24ωρο αστυνομικός.
Η Εξωτερικη Φρουρα Φυλακών, η Δημοτική Αστυνομία και η Δικαστικη Αστυνομία, είναι "Αστυνομίες" κατά την εκτέλεση του 8ωρου της υπηρεσίας σε συγκεκριμένο τομέα και για συγκεκριμένα αντικείμενα. Ενώ οι αστυνομικοί της ΕΛΑΣ είναι πάντα και παντού Αστυνομία.
Προφανώς δε θα είσαι κανονικός αστυνομικός, αλλά κατά την εκτέλεση της υπηρεσίας αστυνομικα καθήκοντα θα έχεις.
Δεν είπε κανείς ότι θα είμαστε κανονικοί αστυνομικοί, αλλά το επάγγελμα σου θα είναι δικαστικός αστυνομικός, εφοοσν έτσι λέγεται η υπηρεσία. Όπως ο άλλος λέγεται δημοτικός αστυνομικός.
Νομίζω δε λέω κάτι παράλογο.
Στον εαυτό σου για να αισθάνεσαι καλύτερα μπορείς να λες οτι θέλεις, δεν με απασχολεί εμένα. Προσδιόρισε το όπως νομίζεις. Έχει γίνει αυτή η συζήτηση σε άλλο νήμα, χωρίς να κατανοήσετε τη διαφορά, οπότε καλή τύχη στο διαγωνισμό!
Sakis888

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Sakis888 »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Δεκ 01, 2023 3:49 pm
Sakis888 έγραψε: Παρ Δεκ 01, 2023 2:18 pm Όταν θα σε ρωτάνε τι δουλειά κάνεις τι θα λες; Φρουρός της Δικαστικής Αστυνομίας σωστά;
Στον τομέα της αστυνομικα καθήκοντα θα έχει, όπως και η Δημοτική Αστυνομία στον τομέα της έχει αστυνομικα καθήκοντα.
Αυτό δε σημαίνει εννοείται ότι είσαι κανονικός αστυνομικός όπως της ΕΛΑΣ που είναι είναι όλο το 24ωρο αστυνομικός.
Η Εξωτερικη Φρουρα Φυλακών, η Δημοτική Αστυνομία και η Δικαστικη Αστυνομία, είναι "Αστυνομίες" κατά την εκτέλεση του 8ωρου της υπηρεσίας σε συγκεκριμένο τομέα και για συγκεκριμένα αντικείμενα. Ενώ οι αστυνομικοί της ΕΛΑΣ είναι πάντα και παντού Αστυνομία.
Προφανώς δε θα είσαι κανονικός αστυνομικός, αλλά κατά την εκτέλεση της υπηρεσίας αστυνομικα καθήκοντα θα έχεις.
Δεν είπε κανείς ότι θα είμαστε κανονικοί αστυνομικοί, αλλά το επάγγελμα σου θα είναι δικαστικός αστυνομικός, εφοοσν έτσι λέγεται η υπηρεσία. Όπως ο άλλος λέγεται δημοτικός αστυνομικός.
Νομίζω δε λέω κάτι παράλογο.
Στον εαυτό σου για να αισθάνεσαι καλύτερα μπορείς να λες οτι θέλεις, δεν με απασχολεί εμένα. Προσδιόρισε το όπως νομίζεις. Έχει γίνει αυτή η συζήτηση σε άλλο νήμα, χωρίς να κατανοήσετε τη διαφορά, οπότε καλή τύχη στο διαγωνισμό!
Με αυτά που γράφω βλέπεις να μην κατανοώ τη διαφορά; Αφου το εξηγώ.
ΔΕΝ ΘΑ ΕΊΜΑΣΤΕ ΚΑΝΟΝΙΚΟΊ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ,5 φορές το έγραψα τι δε κατάλαβες;
Μόνο κατά την εκτέλεση της υπηρεσίας θα έχεις αστυνομικα καθήκοντα, πουθενά αλλού.
Πες μου τι λέω λάθος!;
Κατά την εκτέλεση της υπηρεσίας αστυνομικα καθήκοντα δε θα έχεις ρε φίλε; Όσο είναι το 8ωρο λέω μόνο. Τι διαλο λάδι καιτε δε καταλάβαινετε;
Δεν είπα ότι θα είμαστε κανονικοί αστυνομικοί,7 φορές το εγραψα.
Sakis888

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Sakis888 »

Επίσης δε χρειαζομαι να λέω τίποτα για να νιώσω καλύτερα.
3 χρονικά ήμουνα Συνοριοφυλακας και φορούσα στολή Αστυνομίας, οπότε άμα είχα κόμπλεξ θα εμένα ΣΦ που ήταμ κανονική Αστυνομία. Οπότε άσε τις εξυπνάδες σε μένα τενεκε.
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπέρα παιδιά, αυτοι οι 7.000 που κοπηκαν, εμαθε τελικα κανενας με τηλεφωνα, δικηγορους κτλ γιατι κοπηκαν; Απο λαθος αιτηση; Απο λιγα μορια; Πως εγινε η επιλογη; Διαβαζα στη αρχη οτι για τηλεφωνα, εμαιλ, δικηγορους αλλα δεν εχει βγει κατι.
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Sakis888 έγραψε: Παρ Δεκ 01, 2023 3:58 pm Επίσης δε χρειαζομαι να λέω τίποτα για να νιώσω καλύτερα.
3 χρονικά ήμουνα Συνοριοφυλακας και φορούσα στολή Αστυνομίας, οπότε άμα είχα κόμπλεξ θα εμένα ΣΦ που ήταμ κανονική Αστυνομία. Οπότε άσε τις εξυπνάδες σε μένα τενεκε.
Ένας λόγος παραπάνω αφού ήσουν να γνωρίζεις, αλλά συνεχίζοντας αποδεικνύεις οτι το iq χαμηλότερο του μπρόκολου σε χαρακτηρίζει επαρκώς και το αφήνω εδώ!
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εν τω μεταξύ ο Διασώστης απαντάει στις περισσότερες ερωτήσεις και μάλιστα έγκυρα χωρίς να είναι σε ανταγωνισμό και είναι ευγενέστατος και με σεβασμό. Ας τον μιμηθείτε κάποιοι που ειρωνεύεστε και επιτίθεστε εν ριπή οφθαλμού.

Για τις μόλις 30 θέσεις ΠΕ που κάλεσαν πάνω από 1000 άτομα κι εγώ το είχα θέσει ως απορία εξαρχής. Κάλεσαν σχεδόν επί 40 των οργανικών θέσεων. Δυσανάλογα περισσότερους σε σχέση με τους ΤΕ που είναι 70 οργανικές θέσεις :/
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Δεκ 01, 2023 4:34 pm Εν τω μεταξύ ο Διασώστης απαντάει στις περισσότερες ερωτήσεις και μάλιστα έγκυρα χωρίς να είναι σε ανταγωνισμό και είναι ευγενέστατος και με σεβασμό. Ας τον μιμηθείτε κάποιοι που ειρωνεύεστε και επιτίθεστε εν ριπή οφθαλμού.

Για τις μόλις 30 θέσεις ΠΕ που κάλεσαν πάνω από 1000 άτομα κι εγώ το είχα θέσει ως απορία εξαρχής. Κάλεσαν σχεδόν επί 40 των οργανικών θέσεων. Δυσανάλογα περισσότερους σε σχέση με τους ΤΕ που είναι 70 οργανικές θέσεις :/
μα σκεψου ποσο χαζο ειναι να μπαινεις στην διαδικασια ανταγωνισμου σε ενα φορουμ. Κομπλεξ κατωτεροτητας λεγεται αυτο.! Λες και αν γραψω ανωνυμα εγω οτι εχω 1500 μοριαα θα ειμαι πιο μαγκας απο εναν αγνωστο εδω μεσα. Πραγματικα IQ χαμηλο. Αν αυτο βγαινει και στο χαρακτηρα θα κοπουν και στα ψυχολογικα αυτοι. Ρε ειστε σοβαροι; Σχολιαζετε ετσι γιατι ειστε ανωνυμοι και προσπαθειτε με ψεμματα να καταφερετε τι ακριβως;
Οταν βγουν τα αποτελεσματα ο καθενας θα τραβηξει τ δρομο του και η μαγκια σας θα μεινει εδω.
Sakis888

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Sakis888 »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Δεκ 01, 2023 4:33 pm
Sakis888 έγραψε: Παρ Δεκ 01, 2023 3:58 pm Επίσης δε χρειαζομαι να λέω τίποτα για να νιώσω καλύτερα.
3 χρονικά ήμουνα Συνοριοφυλακας και φορούσα στολή Αστυνομίας, οπότε άμα είχα κόμπλεξ θα εμένα ΣΦ που ήταμ κανονική Αστυνομία. Οπότε άσε τις εξυπνάδες σε μένα τενεκε.
Ένας λόγος παραπάνω αφού ήσουν να γνωρίζεις, αλλά συνεχίζοντας αποδεικνύεις οτι το iq χαμηλότερο του μπρόκολου σε χαρακτηρίζει επαρκώς και το αφήνω εδώ!
Ρε φίλε πόσα θες να μας τρελάνεις; Έγραψα εγώ ότι η δικαστικη Αστυνομία θα ειναι κανονικοί αστυνομικοί; Δε διαβάζεις τι γράφω; Τυφλός είσαι?
Juspol

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Juspol »

Ρε παιδιά ημαρτον! Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Στην ΕΛΑΣ θεωρητικά είσαι αστυνομικός 24/7,7/7,365/365. Άσχετα που το 80% δεν είναι και με το που πάνε σπίτι τους το ξεχνάνε. Στην δικαστική αστυνομία θα εκτελείς αστυνομικά καθήκοντα (κατά τα λόγια του ιδίου του υπουργού) κατά τη διάρκεια της υπηρεσίας σου, που σημαίνει, εντάλματα σύλληψης και άλλες αρμοδιότητες που θα εκτελούνται, θα εκτελούνται ως αστυνομικοί του τμήματος της δικαστικής αστυνομίας. Όπως εκείνος που κόβει κλήση από τη τροχαία, την κόβει ως αστυνομικός της τροχαίας Πειραιά για παράδειγμα. Από τον κόσμο - κατά τη διάρκεια της υπηρεσίας σου - αντιμετωπιζεσαι ως αστυνομικός και όποιος δεν σε αντιμετωπίσει με αυτόν τον τρόπο ή σε βρίσει ή επιτεθεί κλπ κλπ διώκεται κανονικοτατα κατά της αρχής.
mrhabuya
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Παρ Φεβ 03, 2023 2:31 pm
Επικοινωνία:

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από mrhabuya »

Ο μισθος θα ειναι ψιχουλα κι σεις καθεστε τρωγεστε για το αν θα ειστε αστυνομικοι ή οχι :lol:
Edwwww

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Edwwww »

Σας έντυναν οι γονείς σας αστυνομικούς στις απόκριες και σας έχει μείνει απωθημένο;:lol:
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αφού δεν είναι σώμα ασφαλείας να υποθέσω ότι δεν επιτρεπτέ το ξύρισμα, σωστά ;
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Edwwww έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 9:48 am Σας έντυναν οι γονείς σας αστυνομικούς στις απόκριες και σας έχει μείνει απωθημένο;:lol:
Κάποιοι εκτός από τις απόκριες θα ντυθούμε και τώρα με την στολή της δικαστικής, εσύ από την άλλη με την στολή του κλόουν και πολύ σου είναι!
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 12:01 pm
Edwwww έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 9:48 am Σας έντυναν οι γονείς σας αστυνομικούς στις απόκριες και σας έχει μείνει απωθημένο;:lol:
Κάποιοι εκτός από τις απόκριες θα ντυθούμε και τώρα με την στολή της δικαστικής, εσύ από την άλλη με την στολή του κλόουν και πολύ σου είναι!
Ρε αγορίνα, μην ασχολείσαι με τον άεργο γυρολόγο όλων των νημάτων του φόρουμ. Το παλικάρι κάνει μπαμ ότι έχει ψυχολογικά προβλήματα.
Επισκέπτης

Re: Προσκλητήριο ταχυδρομικής αποστολής δικαιολογητικών για τη Δικαστική Αστυνομία - Β Στάδιο (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Σάβ Δεκ 02, 2023 11:16 am Αφού δεν είναι σώμα ασφαλείας να υποθέσω ότι δεν επιτρεπτέ το ξύρισμα, σωστά ;
Εσύ αφησε μούσια, ξυρισε τα φρύδια και χτυπα και τατουάζ με "φραουλιτσα" στο λαρύγγι. Ε ρε χαϊβάνια που είστε μερικοί εδώ μέσα.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες