Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από tryphon »

tryphon έγραψε:Με τις τελευταιες σειρες πολλοι καταδρομεις μπηκαν στο Λιμενικο για να πανε Στο ΚΕΑ και τελικα δεν τους πηραν για... Περιεργους λογους... Κλιμακεια εχει στα σημαντικοτερα λιμανια της Ελλαδας και ειναι περιπου 20. Το που ειναι δεν λεγετε ανοιχτα για ευνοητους λογους


και ποιους παιρνουν δηλαδη; Καταδρομεις αποκλειστικα εννοεις η γενικα οσους υπηρετησαν Ε. Δ.
οσο για τα λιμανια καταλαβαινω οκ. Αλλα αν θες στειλς μου με p.m. Αυτα που ειναι πιο κοντα στην αττικη. Θα με βοηθησεις πολυ!
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
tryphon έγραψε:Με τις τελευταιες σειρες πολλοι καταδρομεις μπηκαν στο Λιμενικο για να πανε Στο ΚΕΑ και τελικα δεν τους πηραν για... Περιεργους λογους... Κλιμακεια εχει στα σημαντικοτερα λιμανια της Ελλαδας και ειναι περιπου 20. Το που ειναι δεν λεγετε ανοιχτα για ευνοητους λογους
και ποιους παιρνουν δηλαδη; Καταδρομεις αποκλειστικα εννοεις η γενικα οσους υπηρετησαν Ε. Δ. οσο για τα λιμανια καταλαβαινω οκ. Αλλα αν θες στειλς μου με p.m. Αυτα που ειναι πιο κοντα στην αττικη. Θα με βοηθησεις πολυ!
Αυτο θελω να σου πω... δεν πηραν. Οσο για τα λιμανια στην Αττικη... ποιος σου ειπε οτι μολις θα βγεις απο την σχολη θα πας στην Αττικη?
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από tryphon »

Καταλαβα τι εννοεις ενταξει! Το ξερω οτι σιγουρα δεν θα παω αττικη αλλα θελω να δω αν υπαρχει περιπτωση μετα απο καποια χρονια να γυρησω εστω και καπου κοντα στο σπιτι μου. Αυτο εννοω.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

tryphon έγραψε:Καταλαβα τι εννοεις ενταξει! Το ξερω οτι σιγουρα δεν θα παω αττικη αλλα θελω να δω αν υπαρχει περιπτωση μετα απο καποια χρονια να γυρησω εστω και καπου κοντα στο σπιτι μου. Αυτο εννοω.
Εγω ΚΕΑτζης στην Αττικη δεν θα πηγαινα ποτε παντως... κατεβα μια βολτα κατω στο λιμανι και ρωτα απο κοντα μιας κ μενεις Αττικη. Θα στα πουν απο κοντα τα παιδια εκει...
Άβαταρ μέλους
tryphon
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Πέμ Απρ 28, 2011 5:45 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από tryphon »

Βασικα πηρε το ματι μου σε ενα blog τωρα τι συμβαινει στο ΚΕΑ Πειραια και ηταν τελειως αποθαρρυντικο... !
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

tryphon έγραψε:Βασικα πηρε το ματι μου σε ενα blog τωρα τι συμβαινει στο ΚΕΑ Πειραια και ηταν τελειως αποθαρρυντικο... !
Μην πιστευεις τα blog! Μερικες φορες πισω απο τα γραφομενα υπαρχουν σκοπιμοτητες! Να κρινεις μια κατασταση απο αυτα που βλεπουν τα ματια σου κ ακουνε τα αφτια σου!
Manousos

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Manousos »

Γεια σας, θα Μπορούσανε Άνθρωποι Απο το Χώρο Του Λιμενικού Να μου Απαντήσουν Στη εξεις Ερώτηση Σε περιπτωση ου βγει προκηρηξη και δηλωση καπιως Ε. Δ Λιμενικου Πρειπει να περασει Σχολειό Στη ρεντινα Σωστά (ΣΒΕΚ) εγω σαν ΔΕΑ στης Ειδικές Δυναμεις Που το εχω περασει θα ξαναπαω;

ΣΙΜΕΩΝ
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 890
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 6:45 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από ΣΙΜΕΩΝ »

Μια ερωτηση παιδια θελω να κανω. Οσοι ειναι λ/φ και δεν ηταν στιε ειδικες δυναμεις στον στρατο μπορουν μεσα στο σωμα να πανε στις ειδικες δυναμεις του λιμενικου;
ΜΙΤΣ

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από ΜΙΤΣ »

Σε απαντάω λίγο ανάποδα :
Η Μ. Υ. Α. Του Λιμενικού είναι μόνο στην Αθήνα στον στις εγκαταστάσεις του Αγ. Κοσμά.(κοντά στα παραλιακά μαγαζιά).
Η δουλειά τους κυρίως είναι οι αποστολές όπου χρειάζονται να ψάξουν (βόμβες κ. Τ. Λ.) σε θαλάσσια περιοχή.
Αν είσαι από Αθήνα και σου αρέσει η γυμναστική πιστεύω αξίζει !
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από PRODEATOR »

Παιδιά δίνω πανελλήνιες φέτος και σκοπεύω να περάσω εμπορικό ναυτικό μηχανικών και μετα να πάω ειδικές δυνάμεις Λοκ πεζονάυτες ή αλεξίπτωτα (δεν εχω αποφασίσει ακομαΕικόνα) . Όταν τελειώσω απο Ε. Δ. Και με πτυχίο της σχολής, για λιμενικό πρέπει να περιμένω μόνο προκύρηξη ή υπάρχει και άλλος τροπος;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

PRODEATOR έγραψε:Παιδιά δίνω πανελλήνιες φέτος και σκοπεύω να περάσω εμπορικό ναυτικό μηχανικών και μετα να πάω ειδικές δυνάμεις Λοκ πεζονάυτες ή αλεξίπτωτα (δεν εχω αποφασίσει ακομαΕικόνα) . Όταν τελειώσω απο Ε. Δ.Και με πτυχίο της σχολής, για λιμενικό πρέπει να περιμένω μόνο προκύρηξη ή υπάρχει και άλλος τροπος;



ΑΕΝ: Εισαγωγή σε Πολεμικό Ναυτικό / Λιμενικό αλλιώς περιμένεις να βγεις προκήρυξη για το λιμενικό
ΕΛΛΑΣ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιουν 24, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από ΕΛΛΑΣ »

Παιδια ηθελα να ρωτησω οι αντρες που ειναι στην ο. ε. α/κ. ε. α ειναι αντρες της ε. κ. α. μ. οι οποιοι μετατεθηκαν στις ειδικες δυναμεις του λιμενικου?
Άβαταρ μέλους
electrolisa
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 16, 2010 12:12 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από electrolisa »

ΕΛΛΑΣ έγραψε:Παιδια ηθελα να ρωτησω οι αντρες που ειναι στην ο. Ε. Α/κ. Ε. Α ειναι αντρες της ε. Κ. Α. Μ. Οι οποιοι μετατεθηκαν στις ειδικες δυναμεις του λιμενικου;
αυτο δεν ισχυει σε καμια μα καμια περιπτωση! Ξεχασε το.

The greatest oak was once a little nut who held its ground. ~Author Unknown
ΕΛΛΑΣ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Ιουν 24, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από ΕΛΛΑΣ »

Ειχα διαβασει πως την ο. Ε. Α / κ. Ε. Α μπορουν να την στελεχωσουν και αντρες των ειδικων δυναμεων του στρατου αυτο ισχυει;

Εννοω μονιμοι αντρες των ειδικων δυναμεων του στρατου οχι ατομα τα οποια εκαναν την θητεια τους.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Λιμενικό Σώμα - Ειδικές Δυνάμεις (ΚΕΑ/ΟΕΑ/ΜΥΑ)

Δημοσίευση από Nassos »

Έκανε έξωση στους βατραχανθρώπους!
Από τις καρέκλες τους έπεσαν ο αντιπρόεδρος της κυβέρνησης και υπουργός Οικονομικών, Ευάγγελος Βενιζέλος, αλλά και ο υπουργός Προστασίας του Πολίτη Χρήστος Παπουτσής, όταν πληροφορήθηκαν ότι η Κτηματική Εταιρία Δημοσίου (ΚΕΔ) αποφάσισε να κάνει έξωση στα... ΟΥΚ!

Το Σώμα βατραχανθρώπων των Ειδικών Δυνάμεων του Λιμενικού εδρεύει στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά Αττικής, όπου εδώ και χρόνια οι βατραχάνθρωποι κάνουν την εκπαίδευσή τους στο θαλάσσιο κομμάτι, καθώς και διατηρούν τα γραφεία τους οι αξιωματικοί του σώματος. Τούδε και στο εξής ωστόσο τα «βατράχια» θα μείνουν «άστεγα», γεγονός που θα προκαλέσει σοβαρά προβλήματα στην εκπαίδευση και την δράση του Σώματος, διότι η διοίκηση της ΚΕΔ προσβλέπει προφανώς σε μεγάλες «μπίζνες» θέλοντας να αξιοποιήσει Το ακίνητο και τις γύρω εγκαταστάσεις στην περιοχή του Αγίου Κοσμά με πιο ωφέλιμο τρόπο.

Συνέχεια: Newspost.gr
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης