Το τέλος του κόσμου το 2012;

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειναι τρικ γιατι αλλιως δεν εξηγειται. Ξεπερνα τους νομους της φυσικης και αλλων επιστημων.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Nassos »

Τα κόλπα του Chris Angel έιναι από τα πλέον ερασιτεχνικά που έχω δεί.

Τα "μαγικά" του David Copperfield είναι πολύπλοκα στη σχεδίαση και τη σύλληψη. Να'ναι καλά το Youtube και 2 Ισπανοί που εξηγούν λεπτομερώς πως στήνονται όλα αυτά τα τρίκ.
Anonymous

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Anonymous »

Βαλτα να τα δει μπας και την πεισουμε! Ειμαστε μονιμως εκτος θεματος βεβαια! Εικόνα

Μαγδαλένα
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 450
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 25, 2009 10:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Μαγδαλένα »

αχαχχαχαχαχααχαχ! Αν ειναι μεταφρασμενα τα θελω!

BATRAXOS
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Ιαν 27, 2009 1:24 pm
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από BATRAXOS »

Οταν ειπα οτι υπαρχουν πολλοι αντιχριστοι εννοουσα εκεινους μου δεν πιστευουν στον ιησου χριστο αλλα στον σατανα. Αυτοι ομςς ειναι θνητοι. Υπαρχει και ενας που θα ερθει ως μεσσιας πανω στην γη. Αυτος λοιπον εχει ερθει ηδη στην γη και εχει αρχισει το εργο του. Θα κανει πραγματα απιθανα και θα εχει με το μερος του πολλους μιας και θα κανει καλα πραγματα στην αρχη για να τους παρασυρει. Οσοι λοιπον σφραγιστουν απο αυτον θα ζουν καλα. Οι αλλοι ομως θα ζουν κυνηγημενοι και πολλοι θα πεθανουν. Γιατι δεν θα θελουν να δεχτουν το σφραγισμα. Ο αντιχριστος που εχει ερθει ειναι οβραικης καταγωγης και θα στεφτει βασιλιας στον ναο του σολομωντα. Πριν ομως γινουν ολα αυτα θα προηγηθουν ορισμενα γεγονοτα τα οποια βλεπουμαι να γινονταιο καθε μερα. Ολα για αυτα για οσους τα πιστευουν, απλα να απαντησω στον φιλο οτι η αποκαλυψη δεν κανει λαθος ποτε και ουτε ψεμματα γραφει. Και η αποκαλυψη γραφει για τον ερχομο του αντιχριστου στην εποχη μας. Ειναι το τελευταιο σαλπισμα του αγγελου! Ευχαριστω!
Anonymous

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι αλλα για να ορκιστει ο αντιχριστος στο ναο Του σολομωντα πρεπει πρωτα να υπαρχει. Για να χτιστη πρεπει να γκρεμιστη το τεμενος του ομαρ[3ο ποιο ιερο χωρο του ισλαμ]χλωμο. Αρα αργουμε ακομα.

μηπως λεει και τη τρικ εκανε ο κοπερφιλντ και εριξε την κλοντια σιφερ. Γιατι αυτο δεν πρεπει μονο να το δουμε αλλα και να το μαθουμε! Εικόνα

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Nassos »

Το Τέμενος του Ομάρ θα γκρεμιστεί όταν οι Ρώσοι θα κατέβουν στην Ιερουσαλήμ, μετά τη νίκη τους στη Κωνσταντινούπολη (το β ημίχρονο που λέει και ο Γέροντας Παϊσιος) και οι Κινέζοι, μέσω της Βιρμανίας, θα κατευθυνούν με 200 εκατομμύρια Στρατό περνόντας τον Ευφράτη ποταμό, που θα στεγνώσει από το κλείσιμο των φραγμάτων.

Η πόλη του Αρμαγγεδώνα βρίσκεται 1 ώρα μακριά από την Ιερουσαλήμ. Εκεί θα γίνει η τελική μάχη καλού και κακού.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από GenerX »

Καλά, αφου ο Θεός είναι παντοδύναμος τι στο καλό.

Θα το παίξω άσο. Θα στοιχηματίσω την ψυχή μου. Έτσι, αν κερδίσω, θα έχω δυο ψυχές ή 1,5 (αν ο συντελεστής είναι 1.5). Αν χάσω, δεν έγινε και τίποτα. Ρίσκο είναι αυτό.

tip : Εγω εχω το δαχτυλίδι των Ανθρώπων.My precious.

tip2 :Saruman την πάτησες. Δε γράφω απο τον υπολογιστή μου τώρα, οπότε άκυρο το στίγμα. Θα στείλεις λάθος τα ορκ σου.

ΥΓ. Οι γάτες που θα γεννηθούν λίγο πριν τη Mortal Combat μεταξύ καλού και κακού, όταν τελειώσει ο πόλεμος, θα συνεχίσουν να ζούν; Επειδή είναι 7ψυχες ρωτάω.

Απλα Θέλω να ασπαστώ οσο πιο γρήγορα γίνεται, οποιαδήποτε θρησκεία κάνει λόγο για *προσοχή* ηθελημένη μετεμψύχωση. Θελω να γίνω γάτος.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Nassos »

Καλά GenerX, δεν χρειάζεται να το δείχνεις ότι είσαι άσχετος.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από GenerX »

Όπως οι "μάγοι" στην Αφρική. Κάποιους τους πιάνει η λεγόμενη τρέλα. Ψυχοπαθείς κτλ κτλ. Χτυπιούντε ανελέητα, επειδή σαφώς και υπάρχει κάποιος κάλος στον εγκέφαλο, δε λειτουργεί κάτι καλά (η επιστήμη τα εξηγεί, η Θρησκεία. Άστο καλύτερα).

Και που λέτε, δείχνει η κάμερα ενα μάγο.

Για κακή του τύχη, η κάμερα ήταν κρυφή, οπότε νόμιζε οτι μόνο προφορικά τα εξηγούσε στους "περίεργους" Ευρωπαίους.

Παίρνει μια καρύδα ο τύπος. Την κόβει στα δυο - στη μέση. Βάζει μέσα ενα ποντικάκι. Την κλείνει, την κολλάει, δε φαίνεται η δουλειά.

Έναντι αδράς αμοιβής και ελεω φήμης, ο συγκεκριμένος (έξυπνος) άνθρωπος πάει στην οικογένεια που πιστεύει οτι η γυναίκα του σπιτιού είναι. Δαιμονισμένη.

Κάνει τα δικά του ο "μάγος". Παίρνει την καρύδα, την ακουμπάει κάτω. Τους λέει πως. "έκλεισα το Δαίμονα εδω μέσα". Η καρύδα κουνιέται. Οχι, δεν έχει δαίμονα μέσα, ενα ποντίκι έχει. Την πιάνει στα χέρια, την κουνάει δυνατά (το ποντίκι, κλωτσιά με. Το δάχτυλο να φάει, έχει σκιστεί στα 2) και τη βαράει κάτω. Τρέχει το αίμα.

Και η οικογένεια ησύχασε. Ο Δαίμονας, είναι νεκρός χάρη στον μάγο.

Κούνια που τους κούναγε. Κι αυτούς και τον κάθε τριτοκοσμικό που πιστεύει σε διάφορα τρικ.

Λαός αμόρφωτος ; Τεράστια πίστη σε Θεό

Λαός μορφωμένος ; Τεράστια πίστη στις δυνάμεις του και εξέλιξη της κοινωνίας στην οποία ζει.

Όταν θα δω Γάλλο καμικάζι να πεθαίνει επειδή του το είπε ο. Αλλαχ, ΙΣΩΣ αλλάξω γνώμη.

Όσο για τις προφητείες, αναρωτιέμαι τι λένε οι προφητείες παγκόσμια. Διότι εσείς λαμβάνετε υπόψη μόνο αυτές που θα μας βγάλουν γαμάω και δέρνω και κυριαρχώ στον πλανήτη, ίσως και στο σύμπαν.

Έλεος ρε παιδιά.2009 έχουμε οχι 1299.

Δεν υπάρχει θεός της βροχής και του κεραυνού. Εξηγούνται αυτα τα φαινόμενα.

Βέβαια, που να τους έλεγες back then οτι δεν υπάρχουν. Θα σε τρώγανε ζωντανό μετα τη θυσία.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Nassos »

Λαός αμόρφωτος ; Τεράστια πίστη σε Θεό

div>Λαός μορφωμένος ; Τεράστια πίστη στις δυνάμεις του και εξέλιξη της κοινωνίας στην οποία ζει.


Δηλαδή οι γονείς και οι παππούδες μας πριν 40-50 χρόνια ήταν αμόρφωτοι; Καλά οι δικοί μου δεν πιστεύουν και πολύ στα περί Χριστού και θαυμάτων.
Και σήμερα είμαστε πολύ μορφωμένοι. Γι'αυτό τα παιδιά δεν ξέρουν να γράφουν Έκθεση Ιδεών.

Καλά το δεύτερο έγραψε! Ο άνθρωπος έφυγε από το Θεό και θεοποίησε τη τεχνολογία και το χρήμα. Και φτάσαμε εν έτει 2009 να φοβόμαστε την ίδια τη τεχνολογία. Και εκτός αυτού, να παραλληλίζουμε το σήμερα με τη παρακμιακή εποχή της Ρώμης.

GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από GenerX »

Αν πιστεύεις σε κάτι που σου έχουν πεί, το οποίο ΔΕΝ υπάρχει και ούτε ΘΑ υπάρξει ποτέ, φυσικά και είσαι απαίδευτος και φαντασιόπληκτος. Επειδή είχαμε ίδιο αίμα με τους παππούδες μας, σημαίνει οτι την κάθε φανταστική ιστορία και παραμύθι θα τα πιστεύουμε ως πραγματικότητες ; Πο ποιόν Θεό έφυγε μωρέ.

Σου είπα. Το 55% των Ελλήνων, αρνείται το Δαρβίνο. Ποιοί τον αρνούνται ; Αυτοί που λες οτι δε ξέρουν να γράψουν έκθεση (σευχαριστώ που απάντησες πριν καν ρωτήσω).

Ποιο σήμερα ;

Δείγμα εξελικτικών κοινωνιών, έχουμε στα σκανδιναβικά κράτη.

"Ο άνθρωπος έφυγε από το Θεό "

Οι πιστοί εκλαμβάνουν τελικά τον εαυτό τους σαν κατοικίδια. Δεν εξηγείται αλλιώς. Μόνο οι δυο σκυλίτσες μου θα ανησυχούσαν αν τις άφηνα να φύγουν. Τι θα τρώγανε; Σπιτική θαλπωρή ποιός θα τους προσέφερε;

Πάρτε την τύχη στα χέρια σας και αφήστε τα παραμυθάκια για τα μικρά.

Η εστω, πληρώστε εσείς για τους ναούς σας και διδαχτείτε εσείς παραμυθάκια όπως τα θρησκευτικά στα σχολεία.

Είχαμε τον Χριστόδουλο να κατακρίνει και το μάθημα της βιολογίας όσον αφορά το αναπαραγωγικό.

Θρησκεία. Εκεί οπου το πρόβατο τρώει και κοιμάται ήσυχο.

Ο πλήρης σκοταδισμός, στα μεγαλεία του.

Κι αν υπάρχει αυτός εκεί που λέτε, ας πάει να σώσει κανα φτωχόπαιδο. Άιντε, αυτός εχει δυνάμεις και τα περιμένει ολα απο το "ατελές ων" που έπεσε στην παγίδα με ενα μήλο. Και επειδή έφαγε το μήλο, έπρεπε να υποφέρει.

Διαβάστε Αρκά. Τα λέει όπως θέλετε να τα ακούσετε.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Nassos »

Αν πιστεύεις σε κάτι που σου έχουν πεί, το οποίο ΔΕΝ υπάρχει και ούτε ΘΑ υπάρξει ποτέ, φυσικά και είσαι απαίδευτος και φαντασιόπληκτος


Ουάου, φοβερό συμπέρασμα! Όσοι δηλαδή πιστεύουν κάποιες προφητείες και το έχουν ψάξει παραπέρα διαβάζοντας και λίγο Ιστορία είναι "πλανεμένοι", "φαντασιόπληκτοι", "γκάου" και δεν ξέρω γω τι άλλο. Και ας έχουν επιβεβαιωθεί και από επιστήμονες-ερευνητές (Τσερνομπίλ "άψινθος")

Δείγμα εξελικτικών κοινωνιών, έχουμε στα σκανδιναβικά κράτη


Διαλυμένες οικογένειες, στη καλύτερη μονογονεϊκές, απίστευτη κατανάλωση αλκοόλ, υψηλό ποσοστό αυτοκτωνιών, φοβερός ρατσισμός εναντίον αλλοεθνών. Τι να το κάνω το κοινωνικό κράτος (που όντως είναι άριστο) όταν συμβαίνουν αυτά;

Οι πιστοί εκλαμβάνουν τελικά τον εαυτό τους σαν κατοικίδια. Δεν Εξηγείται αλλιώς. Μόνο οι δυο σκυλίτσες μου θα ανησυχούσαν αν τις άφηνα Να φύγουν. Τι θα τρώγανε; Σπιτική θαλπωρή ποιός θα τους προσέφερε; Πάρτε την τύχη στα χέρια σας και αφήστε τα παραμυθάκια για τα Μικρά.'Η εστω, πληρώστε εσείς για τους ναούς σας και διδαχτείτε εσείς Παραμυθάκια όπως τα θρησκευτικά στα σχολεία.


Εικόνα
Markos_Hdi
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1624
Εγγραφή: Παρ Απρ 11, 2008 2:38 am
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Markos_Hdi »

Νάσο συγνώμη αλλά το πρώτο σημείο, ούτε εγώ το δέχομαι. Ποιοι είοναι οι επιστήμονες-ερευνητές που αποδέχονται τις προφητείες; Γιατί εγώ μόνο αυτούς που συχνάζουνε σε εκπομπές επιπέδου Χαρδαβέλα μόνο βλέπω κάποιους που δεν χρειάζεται να τους σχολιάσω και μου φαίνεται περίεργο που και εσύ τις πιστεύεις με τόση ευλάβεια.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Το τέλος του κόσμου το 2012;

Δημοσίευση από Nassos »

Στο "Κουτί της Πανδώρας" του Κώστα Βαξεβάνη το άκουσα αυτό περί Αψίνθου. Και κρίμα που δεν την έγραψα σε βίντεο, αν και την ξαναέδειξε σε επανάληψη στο Channel 9.

Ανέφερα πουθενά περί Χαρδαβέλλα ή Λιακόπουλο; Όχι.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες