Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Στο κέντρο κάνεις την βασική εκπαίδευση στην μονάδα τα πράγματα είναι τελείως διαφορετικά τελοσπάντων. Σωστά κατάλαβες θα κάτσεις 15-20 μέρες στο πεύκο και μετά θα πας στο άλλο κέντρο και θα κάτσεις και εκεί 15-20 μέρες μέχρι να σου έρθει η μετάθεση
Nick_Thiteia
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 16, 2010 4:06 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Nick_Thiteia »

Να σαι καλα ευχαριστω παρα πολυ... Πραγματικα πολυ κατατοπιστηκα ολα αυτα που μου ειπες και παρα πολυ χρησιμα για μενα... Ευχομαι μονο μην μας παρουν απο το κεφαλι ακομα δεν μπουμε γιατι μερικοι μπορει να μην εχουν προβλημα σιγουρα γιατι πανε με την θεληση τους αλλα αλλοι ι οποιοι απλα ετυχε (εννοω και εμενα βεβαια) θα μας κακοφανει... Ευχαριστω και παλι.:))

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

KΑλή θητεία φίλε ...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Παρ Ιούλ 16, 2010 5:57 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από kampf »

Ισως ολα αυτα να τα βρειτε ανουσια μαγκες. Εγω ξενερωσα.
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

kampf έγραψε:Ισως ολα αυτα να τα βρειτε ανουσια μαγκες. Εγω ξενερωσα.
Και γω boy ειχα ξενερωσει αλλα ειχα λογο να μεινω κ εμεινα. Τωρα 2.5 3 χρονια μετα την απολυση μου θες να σου πω οτι ξαναπηγαινα στη πισω στη Ι'; Θα το δεις κι εσυ. Μην κανεις το λαθος και φυγεις
Μιτζιθρας

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Μιτζιθρας »

Καλησπερα παιδια!16/8 παρουσιαζομαι στο ΚΕΕΔ στο Μεγαλο Πευκο! Οταν περασα περιοδευον τον Ιανουαριο ημουν σε πολυ καλη φυσικη κατασταση (1.83- 83 κιλα!) και ειχα διαθεση για ΕΔ. Στο διαστημα αυτο ειχα εναν τραυματισμο ομως και πηρα αρκετο βαρος (98 Κιλα) και εκοψα εντελως την γυμναστικη! Εχω αρχισει να πιστευω οτι δεν θα ανταπεξελθω πλεον στις δοκιμασιες και γενικα στους ρυθμους των ΕΔ! Τι μπορω να κανω; Απλα παω και κοβομαι στις δοκιμασιες η δηλωνω οτι μετανιωσα και θελω να παω πεζικο; Περιμενω συμβουλες απο τους εμπειροτερους! Ευχαριστω
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν δεις ότι δεν αντέχεις δηλώνεις ότι θέλεις να φύγεις
konstantina
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 8:44 pm
Τοποθεσία: politis
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από konstantina »

Μακαρι να με λεγανε κ εμενα. Πανε. Και θα πηγαινα ασυζητητι με 1000!
mrs

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από mrs »

Παιδια μου ηρθε χαρτι για ειδικες δυναμεις αλλα εγω θελω να παω προεδρικη φρουρα και απ οτι εμαθα δεν περνανε απο μεγαλο πευκο να διαλεξουν ευζωνες. Αν φυγω απο ειδικες δυναμεις μετα την ορκομωσια, δεν προλαβαινω τη διαδικασια της επιλογης ευζωνων που γινεται τις πρωτες μερες σε ολα τα κεντρα νεοσυλλεκτων. Τι μπορω να κανω; Ξερει κανεις τπτ?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από dn24 »

mrs έγραψε:Παιδια μου ηρθε χαρτι για ειδικες δυναμεις αλλα εγω θελω να παω προεδρικη φρουρα και απ οτι εμαθα δεν περνανε απο μεγαλο πευκο να διαλεξουν ευζωνες. Αν φυγω απο ειδικες δυναμεις μετα την ορκομωσια, δεν προλαβαινω τη διαδικασια της επιλογης ευζωνων που γινεται τις πρωτες μερες σε ολα τα κεντρα νεοσυλλεκτων. Τι μπορω να κανω; Ξερει κανεις τπτ;


MHN σε αγχωνει το ποτε θα σε επιλεξουν σαν ευζωνα. Προσωπικα αυτο που γνωριζω εγω, ειναι οτι μετα απο καποιο διαστημα στη παραμεθοριο διαλεγουν ευζωνες. Οποτε καταληγοντας, θελω να σου πω οτι ακομη κ να μην προλαβεις τωρα την επιλογη απο το αρμοδιο κλιμακιο, μπορεις κατα τη διαρκεια της παραμονης σου στη παραμεθοριο, να ερθει σημα στη μοναδα σου οτι θα πρεπει να μετατεθεις Αθηνα για την προεδρικη φρουρα. Εγω αυτο εχω δει κ γνωριζω.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
polemarxos
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 06, 2011 1:11 am
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από polemarxos »

Εχεις δικιο dn ετσι γινεται αν ειναι 8α ερ8ει σημα στην μοναδα. Και σε εμας ετσι εγινε στην λημνο σε εναν φιλο μ.
mrs

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από mrs »

Φιλε μηπως αυτο που λες για το φιλο σου απο λημνο ηταν με 12μηνη θητεια; Τοτε ισχυε αυτο... Η μεταθεση για Προεδρικη Φρουρα απ οτι ξερω ερχεται με τις υπολοιπες μεταθεσεις μετα το ΚΕΝ και ξεκινανε καπακια εκπαιδευση... Επισης δεν ξερω αν ισχυει αλλα απο ειδικες δυναμεις δεν κοβεσαι και αλλαζει το Ι1 σε Ι2 αυτοματα; Μονο Ι1 παιρνουν στην προεδρικη φρουρα... Ασχετο, ειναι σιγουρο οτι κλιμακιο της προεδρικης δεν περναει απο μεγαλο πευκο?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

mrs έγραψε:Ασχετο, ειναι σιγουρο οτι κλιμακιο της προεδρικης δεν περναει απο μεγαλο πευκο;


Περνάει.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Δεν θέλω να μπω στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Greek_Army έγραψε:
mrs έγραψε:Ασχετο, ειναι σιγουρο οτι κλιμακιο της προεδρικης δεν περναει απο μεγαλο πευκο;
Περνάει.
Απ' οτι μου ειπαν στην 06Δ' δεν ειχε περασει ουτε για προεδρικη ουτε για Στρατονομια. Και στην 07Γ' δεν ειχε περασει σιγουρα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης