Κούρεμα στο στρατό

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Τη φαβορίτα ξύρισε την μέχρι το κόκκαλο (στη μέση του μήκους του αυτιού).
Digar
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2011 5:27 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Digar »

Μόλις εντόπισα το θέμα και σαν ψάρακας έχω ερώτηση. Λόγω αραίωσης στο μαλλί (στα όρια της καράφλας ***** την τεστοστερόνη μου μέσα), τα τελευταία χρόνια τα κουρεύω πολύ κοντά. Όχι γουλί, αλλά πολύ κοντά. Τώρα έχω 5 μέρες κουρεμένος κ μπαίνω Δευτέρα, οπότε εξακολουθούν να είναι κοντά, φαντάζομαι δεν θα παίξει κάποιο πρόβλημα ε; Με την έννοια του ότι πλέον δεν μπορώ να κάνω κάτι (πχ να ρίξω λίπασμα να μακρύνουν) Άσε που ότα μακραίνουν στους 3-4 πόντους είμαι σαν να έχω μπαλώματα στο κεφάλιΕικόνα
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11206
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Nassos »

Δεν θα σου πούν τίποτε. Αν τα είχες γουλί θα στην έλεγαν.
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Το τζαμπε φιλε σταλλιον δεν νομιζω να ειναι και οτι καλυτερο... Θα εχεις κατι λακουβες στο κεφαλι... Να... Με το συμπαθιο
Digar
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Απρ 06, 2011 5:27 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Digar »

Μάγκες, να κουρεύεστε έξω. Είχαμε στο στρατόπεδο άτομα που δηλώσαν ότι είναι κουρείς για να γλιτώνουν από άλλες αγγαρείες και δεν ήξεραν την τύφλα τους.1-2 τους "εσφαξαν" κανονικα, τους κάναν ένα κεφάλι άθλιο!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Digar έγραψε:Μάγκες, να κουρεύεστε έξω. Είχαμε στο στρατόπεδο άτομα που δηλώσαν ότι είναι κουρείς για να γλιτώνουν από άλλες αγγαρείες και δεν ήξεραν την τύφλα τους.1-2 τους "εσφαξαν" κανονικα, τους κάναν ένα κεφάλι άθλιο!


Mαλλί είναι σε 10-15 μέρες μεγαλώνει, εγώ είχα μπει κουρεμένος προβλεπόμενα όπως και πολλά παιδιά που είχαμε παρουσιαστεί στον βόλο και μας κουρέψανε και εκεί και καλά να μας σπάσουνε την "μαγκιά" Εικόνα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

Greek_Army έγραψε:
Digar έγραψε:Μάγκες, να κουρεύεστε έξω. Είχαμε στο στρατόπεδο άτομα που δηλώσαν ότι είναι κουρείς για να γλιτώνουν από άλλες αγγαρείες και δεν ήξεραν την τύφλα τους.1-2 τους "εσφαξαν" κανονικα, τους κάναν ένα κεφάλι άθλιο!


Mαλλί είναι σε 10-15 μέρες μεγαλώνει, εγώ είχα μπει κουρεμένος προβλεπόμενα όπως και πολλά παιδιά που είχαμε παρουσιαστεί στον βόλο και μας κουρέψανε και εκεί και καλά να μας σπάσουνε την "μαγκιά" Εικόνα
Εγω ειχα μπει ετοιμος στον μισο ποντο! κ να ηθελαν να μου σπασουν την μαγκια δεν ειχαν τι να παρουν! ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Panzer Hellas
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 19, 2011 6:34 pm
Τοποθεσία: Έφεδρος Ανθλγός
Ενδιαφέροντα: Στρατός
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Panzer Hellas »

KΑλά δεν είναι απαραίτητο όλοι όσοι κουρεύουν στο στρατό να είναι ''χασάπηδες'' βρε παίδες. Σε μένα και οι 3 που πέτυχα ήταν κομπλέ και μάλιστα οι 2 δούλευαν και έξω. Σε ορισμένα στρατόπεδα δε, είναι γυναίκες πολιτικό προσωπικό που κουρεύουν. Πχ στο ΚΕΤΧ στην Πάτρα... Το καλό είναι να το τσιμπήσεις στο 2 το μαλλί που είναι νορμάλ νομίζω... Ούτε γουλί ούτε μακρύ.
<<Εις οιωνός άριστος αμύνεσθαι περί πάτρης>> - <<Ισχύς δια της γνώσεως>>
KOSTAS

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από KOSTAS »

Greek_Army έγραψε:
Mare έγραψε:Γινεται να φας φυλακη για τα μαλλια;


φυσικά. Θα πρέπει να κουρεύεσαι τακτικά
Τελικά με το κούρεμα τι γίνεται! Όσοι θέλουν κουρεύονται τζάμπα μέσα στο στρατόπεδο αν υπάρχει κουρέας ή αν δεν υπάρχει τότε έρχεται από έξω και παίρνει κάνα 2?. Όσο για τα 4 εκατοστά πολλά δεν είναι για να κουρεύεσαι σε τέτοιο μήκος κάθε 20 μέρες αν κουρεύεσαι στα 2εκ κάθε 35 μέρες πειράζει;

Για τις άλλες τρίχες δεν νομίζω να μας αναγκάσουν να τις κουρέψουμε και εκείνεςΕικόνα;

Λέγοντας πως θα πέσει καμπάνα '' για τρίχες'' τι είδους εννοείτε;

Άβαταρ μέλους
ptolemaios
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Δευ Απρ 26, 2010 8:28 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από ptolemaios »

το στρατιωτικο αμερικάνικο κουρεμα επιτρέπεται;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

KOSTAS έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
Mare έγραψε:Γινεται να φας φυλακη για τα μαλλια;


φυσικά. Θα πρέπει να κουρεύεσαι τακτικά
Τελικά με το κούρεμα τι γίνεται! Όσοι θέλουν κουρεύονται τζάμπα μέσα στο στρατόπεδο αν υπάρχει κουρέας ή αν δεν υπάρχει τότε έρχεται από έξω και παίρνει κάνα 2?.1. Όσο για τα 4 εκατοστά πολλά δεν είναι για να κουρεύεσαι σε τέτοιο μήκος κάθε 20 μέρες αν κουρεύεσαι στα 2εκ κάθε 35 μέρες πειράζει;

2. Για τις άλλες τρίχες δεν νομίζω να μας αναγκάσουν να τις κουρέψουμε και εκείνεςΕικόνα;

3. Λέγοντας πως θα πέσει καμπάνα '' για τρίχες'' τι είδους εννοείτε;



1. Εννοείται πως δεν πειράζει
2. Τώρα ας πούμε θέλεις να σου απαντήσω;
3. Σειρά μου είχε φάει και 10 μέρες φυλακή για το κούρεμα οπότε θέλει προσοχή γιατί δεν ξέρεις σε τι διοικητή θα πέσεις

ptolemaios έγραψε:το στρατιωτικο αμερικάνικο κουρεμα επιτρέπεται;


Ναι αν πηγαίνεις για μοντέλο, στον στρατό πάντως δεν προβλέπεται
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Γιατι πως ειναι το αμερικανικο στρατιωτικο κουρεμα?
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Αλέξης »

Είναι ξυρισμένο το κεφάλι δεξιά αριστερά μέχρι ένα σημείο λίγο πάνω απ τα αυτιά, και πάνω είναι πιο μακρυά
kostas

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από kostas »

Greek_Army έγραψε:
Mare έγραψε:Γινεται να φας φυλακη για τα μαλλια;

1. Εννοείται πως δεν πειράζει
2. Τώρα ας πούμε θέλεις να σου απαντήσω;
3. Σειρά μου είχε φάει και 10 μέρες φυλακή για το κούρεμα οπότε θέλει προσοχή γιατί δεν ξέρεις σε τι διοικητή θα πέσεις

φίλε για το 2 αν μου έλεγαν πως θα πρέπει να μην έχω τρίχες γενικά τότε θα έπρεπε να κάνω αποτρίχωση με τις μπιπ τρίχες που έχω.

Λέγοντας φυλακή τι εννοείς; Υπηρετείς άλλες 10 μέρες παραπάνω ή δεν έχεις έξοδο. Μήπως το είχαν παρακάνει με τα μαλλιά τους αυτοί ή ήταν τόσο στριμμένος ο διοικητής.

Τελικά υπάρχει τζάμπα κούρεμα έστω και με 2? ή θα ξηλωνόμαστε κάθε μηνά και για αυτό.Εικόνα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κούρεμα στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

TΡώς 10 μέρες φυλακή σε αυτές τις μέρες δεν έχεις το δικαίωμα να βγεις. Αν συμπληρώσεις πάνω από 20 μέρες φυλακή αρχίζεις και υπηρετείς παραπάνω μέρες
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης