Μετατάξεις στο στρατό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μπορείς να πας στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις και να κάνεις αίτηση για μετάταξη στο υγειονομικό φυσικά θα πρέπει να καταθέσεις πάλι το πτυχίο σου, τώρα για το άλλο που ρωτάς υπάρχει μια περίπτωση η μεταθεσή σου να είναι στο υγειονομικό αφού είσαι νοσηλευτής
louki_louk

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από louki_louk »

ΓΜΑΚ είναι τόσο δύσκολο ε; Η διαδικασία είναι αυτή που είπα; ... για να κάνω μια προσπάθεια! Ή μόνο μέσω βύσματος; Άν γνωρίζεις πρότεινέ μου τι να κάνω...

Nothing 23ων χρονών είμαι... Δε μου πάει να ξύνω τα @@ μου 9 μήνες! Θές να αλλάξουμε; ...

ΓΙΩΡΓΟΣ

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Θα πάω στο στρατολογικό γραφείο αύριο... Επίσης ειναι σιγουρο πως μετά την αίτηση θα πάω υγειονομικό ή θα μου ξαναστείλουν να παρουσιαστώ πουθενά αλλου άσχετο και Απο Πυροβολικό όπως ήμουν; Και φαντάζομαι μεσα στο μάιο θα παρουσιαστώ υγειονομικό μετά την αίτηση αν ολα πανε καλα, οχι το καλοκαίρι?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

louki_louk έγραψε:ΓΜΑΚ είναι τόσο δύσκολο ε; Η διαδικασία είναι αυτή που είπα; ... Για να κάνω μια προσπάθεια!Ή μόνο μέσω βύσματος; Άν γνωρίζεις πρότεινέ μου τι να κάνω...

Nothing 23ων χρονών είμαι... Δε μου πάει να ξύνω τα @@ μου 9 μήνες! Θές να αλλάξουμε; ...



Μόνο μέσω βύσματος φίλε μου. Δυστηχώς υπάρχουνε και αυτά τα ανάποδα. Και εγώ ήμουνα στα μητρώα της Αεροπορίας και έβαλα "γνωστό" για μετάταξη. Αλλά πλέον έχουνε κοπεί οι μετατάξεις, τουλάχιστον έτσι έχουνε πει.
louki_louk

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από louki_louk »

Είναι χαζό ρε ***** το. Είμαι για αεροπορία κ θέλω να υπηρετήσω στις Ειδικές Δυνάμεις και χρειάζομαι και βύσμα; Μακάρι να τα καταφέρω. Θα το προσπαθήσω φίλε. Σ'ευχαριστώ για τη βοήθεια!

fantaros
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τρί Απρ 06, 2010 12:55 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από fantaros »

Παιδια γινεται να παρουσιαστω πυροβολικο ΥΕΑ και με βυσμα να παω τεχνικο ΥΕΑ?
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από yandr »

Με βύσμα όλα γίνονται, μέχρι και επικεφαλής υπουργείου μπορεί να βρεθείς.

Εδώ συζητάμε τι μπορεί να συμβεί χωρίς βύσμα
...
politis

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από politis »

Παιδια έχω ενα πρόβλημα... ! Μου έχει ερθει χαρτι για Πεζικό και έβαλα ενα βύσμα για μεταταξη. Ωστόσο δεν με εχουν παρει τηλ απο στρατονομια για να παρω το νέο χαρτί, παρουσιάζομαι σε 2 μέρες. Το βυσμα λέει οτι απο το υπουργείο είμαστε καλειμμένοι και απλά έχει κολλήσει η αποστολή στην στρατολογία. Και άμα είναι να μπω εκεί που λέει το πρωτο χαρτί και θα με ειδοποιήσουν να παω στο άλλο στρατόπεδο της μετάταξης! Γίνεται αυτό;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Από στρατολογία περιμένεις τηλ και όχι από στρατονομία. Πάρε εσύ αύριο και ρωτησέ τους.
oplitis

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από oplitis »

Sorry Στρατολογια εννοουσα. Πήρα σήμερα και μου είπαν πως δεν υπαρχει καμια αλλαγη. Απλα το προβλημα μου ειναι εαν γινεται Μεταταξη αφού θα έχω παρουσιαστεί! Την πρώτη εβδομάδα πάντα...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Όχι δεν γίνεται. Απλά μετά γίνεται να κάνεις μετάταξη όταν θα πάρεις μετάθεση. Δηλαδή να παρουσιαστείς πεζικό και να σου έρθει μετάθεση για μηχανικό
politis

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από politis »

Δηλαδή η μεταταξη θα ερθει μαζι με την μεταθεση μετα την εκπαιδευση στο κεντρο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι μεταθέσεις βγαίνουνε μετά την βασική εκπαίδευση περίπου σε 1 μήνα δηλαδή.
politis

Μετατάξεις στο στρατό

Δημοσίευση από politis »

ok σε ενα μήνα οι μεταθέσεις. Αλλα οι μετατάξεις γίνονται μαζί με μεταθέσεις ή πιο πριν;
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης