Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Odyseas
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2023 4:29 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Odyseas »

Nefeliii έγραψε: Σάβ Αύγ 12, 2023 6:16 pm Παιδιά σε μερικές ειδικότητες ζητάει 5 ενότητες του ecdl εγώ που έχω μόνο τις 3 μπορώ να κάνω τα χαρτιά ή θα με απορρίψει;
Λογικά θα σε απορρίψει; Η λογική αυτό λέει αλλά ένα τηλέφωνο θα στη λύσει την απορια
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11315
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Nefeliii έγραψε: Σάβ Αύγ 12, 2023 6:16 pm Παιδιά σε μερικές ειδικότητες ζητάει 5 ενότητες του ecdl εγώ που έχω μόνο τις 3 μπορώ να κάνω τα χαρτιά ή θα με απορρίψει;
Μην το επιχειρήσεις. Θα απορριφθείς 100%.
Raptopoulaki
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 29, 2023 4:34 pm
Τοποθεσία: Αθηνα
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Raptopoulaki »

Καταθέσατε όσοι κάνατε δήλωση και την υπεύθυνη δήλωση παράρτημα 9 η δεν χρειαζεται
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Η υπεύθυνη δήλωση χρειάζεται κατά την κατάταξη
Είναι μάταιο κάποιος να την συμπλήρωση από τώρα. Καλά καλά πκε δεν έχει κληθεί
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλησπερα έκανα μια βλακεια άθελά μου με την αίτηση και δήλωσα το proficiency αγγλικών με ελλιπες μετάφραση γνωρίζει κανένας αν στο τέλος των αιτήσεων θα γίνει έλεγχος για ελλιπες εγγράφων για να τα στείλω ολοκληρωμένα ευχαριστώ πολύ.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Παρ Αύγ 18, 2023 8:27 pm Καλησπερα έκανα μια βλακεια άθελά μου με την αίτηση και δήλωσα το proficiency αγγλικών με ελλιπες μετάφραση γνωρίζει κανένας αν στο τέλος των αιτήσεων θα γίνει έλεγχος για ελλιπες εγγράφων για να τα στείλω ολοκληρωμένα ευχαριστώ πολύ.
Ναι θα επικοινωνήσουν μαζί σου για τυχόν ελλειπή δικαιολογητικά.
Labros98
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 19, 2023 3:13 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Labros98 »

Καλησπέρα σας, ξέρουμε τι παίζει με τους ΟΔΙΑ (Διασώστες) ; Πως είναι σαν ειδικότητα; Αν έχω εντοπιότητα παραμεθωρίου, στην Λήμνο για την ακρίβεια, μπορώ να δηλώσω να με φέρουν στο νησί μου; Αν ναι, τότε ποιές οι πιθανότητες να με φέρουν; Ευχαριστώ.
Euaggelia123mcs
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 14, 2023 4:00 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Euaggelia123mcs »

Δεν είμαι σίγουρη εάν θα μπορέσεις να προσθέσεις νέα έγγραφα, και συγκεκριμένα την μετάφραση πτυχίου αγγλικών στην προκειμένη περίπτωση. Εγώ πέρσι έκανα αίτηση για ΠΑ και συγκεκριμένα την ειδικότητα Αρμενιστής. Είχα βάλει όλα τα απαραίτητα έγγραφα εκτός της βεβαίωσης της κατεύθυνσης (μέσα στην προκήρυξη έλεγε ότι ήθελα απόφοιτη ΑΕΙ με κατεύθυνση υγρού στίβου και ειδικότητα κολύμβηση, εγώ είχα κατεύθυνση αγωνιστικού με ειδικότητα κολύμβηση, στα Τρίκαλα αυτή την κατεύθυνση παίρνεις για πάρεις την συγκεκριμένη ειδικότητα) και όταν ήταν να προσθέσω τα έξτρα έγγραφα που έλειπαν (την βεβαίωση της κατεύθυνσης) δεν με ενημέρωσαν πότε, αντίθετα μου έγραφε (κανένα ελπίς έγγραφα) και μετά με απέρριψαν λόγο της κατεύθυνσης... Και δεν μπήκα. Ενώ είχα πολλά μόρια για να μπω στην αεροπορία...
Αυτό που θα σου πρότεινα είναι να πάρεις τηλέφωνο και να τους πεις τι να κάνεις για να προσθέσεις (έστω και με εσωτερικό email) το έγγραφο αυτό... Αλλά κάντο τώρα...
Πιστεύω να σε βοήθησα, γτ εγώ πέρσι την πάτησα ...
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Καλημερα σας. Γνωριζει κανεις αν ειναι απαραιτητο με τη βεβαιωση προϋπηρεσιας απο τον e-ΕΦΚΑ να υποβαλουμε επιπλεον και βεβαιωση προϋπηρεσιας απο τον εργοδοτη; Ευχαριστώ
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 10:01 am Καλημερα σας. Γνωριζει κανεις αν ειναι απαραιτητο με τη βεβαιωση προϋπηρεσιας απο τον e-ΕΦΚΑ να υποβαλουμε επιπλεον και βεβαιωση προϋπηρεσιας απο τον εργοδοτη; Ευχαριστώ
Στο τηλέφωνο που κάλεσα μου είπαν ότι ναι είναι απαραίτητο. Βέβαια στην προκήρυξη γραφει σε περίπτωση που από τον εφκα δεν φαίνεται η σχέση εργασίας θέλουν έξτρα βεβαίωση αλλά για καλό και κακό εγώ την πήρα και θα την υποβάλλω.
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 11:01 am
Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 10:01 am Καλημερα σας. Γνωριζει κανεις αν ειναι απαραιτητο με τη βεβαιωση προϋπηρεσιας απο τον e-ΕΦΚΑ να υποβαλουμε επιπλεον και βεβαιωση προϋπηρεσιας απο τον εργοδοτη; Ευχαριστώ
Στο τηλέφωνο που κάλεσα μου είπαν ότι ναι είναι απαραίτητο. Βέβαια στην προκήρυξη γραφει σε περίπτωση που από τον εφκα δεν φαίνεται η σχέση εργασίας θέλουν έξτρα βεβαίωση αλλά για καλό και κακό εγώ την πήρα και θα την υποβάλλω.
α οκ ευχαριστω. Να σε ρωτησω και κατι αλλο. Εκτυπωσες τη σελιδα οπως ειναι μεσα απο την προκυρηξη και στη συμπληρωσε ο εργοδοτης με σφραγιδα και υπογραφη ή εγραψες το κειμενο αυτο σε εγγραφο word?
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 11:05 am
Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 11:01 am
Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 10:01 am Καλημερα σας. Γνωριζει κανεις αν ειναι απαραιτητο με τη βεβαιωση προϋπηρεσιας απο τον e-ΕΦΚΑ να υποβαλουμε επιπλεον και βεβαιωση προϋπηρεσιας απο τον εργοδοτη; Ευχαριστώ
Στο τηλέφωνο που κάλεσα μου είπαν ότι ναι είναι απαραίτητο. Βέβαια στην προκήρυξη γραφει σε περίπτωση που από τον εφκα δεν φαίνεται η σχέση εργασίας θέλουν έξτρα βεβαίωση αλλά για καλό και κακό εγώ την πήρα και θα την υποβάλλω.
α οκ ευχαριστω. Να σε ρωτησω και κατι αλλο. Εκτυπωσες τη σελιδα οπως ειναι μεσα απο την προκυρηξη και στη συμπληρωσε ο εργοδοτης με σφραγιδα και υπογραφη ή εγραψες το κειμενο αυτο σε εγγραφο word;
Την εκτύπωσα από την προκήρυξη
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τι έχετε δηλώσει παιδιά?
nikoletamaria
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Κυρ Απρ 10, 2022 4:07 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από nikoletamaria »

Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 11:05 am
Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 11:01 am
Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 10:01 am Καλημερα σας. Γνωριζει κανεις αν ειναι απαραιτητο με τη βεβαιωση προϋπηρεσιας απο τον e-ΕΦΚΑ να υποβαλουμε επιπλεον και βεβαιωση προϋπηρεσιας απο τον εργοδοτη; Ευχαριστώ
Στο τηλέφωνο που κάλεσα μου είπαν ότι ναι είναι απαραίτητο. Βέβαια στην προκήρυξη γραφει σε περίπτωση που από τον εφκα δεν φαίνεται η σχέση εργασίας θέλουν έξτρα βεβαίωση αλλά για καλό και κακό εγώ την πήρα και θα την υποβάλλω.
α οκ ευχαριστω. Να σε ρωτησω και κατι αλλο. Εκτυπωσες τη σελιδα οπως ειναι μεσα απο την προκυρηξη και στη συμπληρωσε ο εργοδοτης με σφραγιδα και υπογραφη ή εγραψες το κειμενο αυτο σε εγγραφο word;
καλησπερα. Εγω απλα ζητησα απο τον εργοδοτη μια βεβαιωση προυπηρεσιας οπως τις κανουν στην συγκεκριμενη εταιρεια δεν εκτυπωσα κατι απο την αιτηση και την καταθεσα στην αιτηση μου με ολα τα δικαιολογητικα.4 μερες μετα μου εστειλαν email και ζητανε εκτος απο την βεβαιαωση του εργοδοτη και τη βεβαιωση απο το εφκα.
τωρα ειτε δε τους νοιαζει η βεβαιωση του εργοδοτη διοτη εχουν την βεβαιωση εφκα, ειτε δεχονται την βεβαιωση του εργοδοτη κι ας μην ειναι απαραιτητα εκτυπωμενη απο την προκηρυξη. Αλλα χανονται οι τελευταιοι δυο μηνες αν βαλουμε μονο την βεβ, εφκα διοτι κανει 3 μηνες να ενημερωθει.
θα φανει οταν βγουν τα μορια αν μετρηθηκαν ολοι οι μηνες.
γτ κανονικα εχω 10 μηνες προυπηρεσια, κι αν μετρηθει μονο η βεβ. Εφκα εχω 6... Παιζει μεγαλο ρολο στα μορια!
Επισκέπτης

Re: Προκήρυξη για ΕΠΟΠ στην Πολεμική Αεροπορία (2023)

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

nikoletamaria έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 2:35 pm
Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 11:05 am
Επισκέπτης έγραψε: Τρί Αύγ 22, 2023 11:01 am

Στο τηλέφωνο που κάλεσα μου είπαν ότι ναι είναι απαραίτητο. Βέβαια στην προκήρυξη γραφει σε περίπτωση που από τον εφκα δεν φαίνεται η σχέση εργασίας θέλουν έξτρα βεβαίωση αλλά για καλό και κακό εγώ την πήρα και θα την υποβάλλω.
α οκ ευχαριστω. Να σε ρωτησω και κατι αλλο. Εκτυπωσες τη σελιδα οπως ειναι μεσα απο την προκυρηξη και στη συμπληρωσε ο εργοδοτης με σφραγιδα και υπογραφη ή εγραψες το κειμενο αυτο σε εγγραφο word;
καλησπερα. Εγω απλα ζητησα απο τον εργοδοτη μια βεβαιωση προυπηρεσιας οπως τις κανουν στην συγκεκριμενη εταιρεια δεν εκτυπωσα κατι απο την αιτηση και την καταθεσα στην αιτηση μου με ολα τα δικαιολογητικα.4 μερες μετα μου εστειλαν email και ζητανε εκτος απο την βεβαιαωση του εργοδοτη και τη βεβαιωση απο το εφκα.
τωρα ειτε δε τους νοιαζει η βεβαιωση του εργοδοτη διοτη εχουν την βεβαιωση εφκα, ειτε δεχονται την βεβαιωση του εργοδοτη κι ας μην ειναι απαραιτητα εκτυπωμενη απο την προκηρυξη. Αλλα χανονται οι τελευταιοι δυο μηνες αν βαλουμε μονο την βεβ, εφκα διοτι κανει 3 μηνες να ενημερωθει.
θα φανει οταν βγουν τα μορια αν μετρηθηκαν ολοι οι μηνες.
γτ κανονικα εχω 10 μηνες προυπηρεσια, κι αν μετρηθει μονο η βεβ. Εφκα εχω 6... Παιζει μεγαλο ρολο στα μορια!
κι εγω που πηρα τηλ το ιδιο μου ειπαν να τις βαλω και τις δυο. Παντως αν παμε με βαση την προκυρηξη του στρατου ξηρας σελιδα 1271 στο ε) το αναφερει ξεκαθαρα οτι δεν ειναι απαραιτητη και η βεβαιωση εργοδοτη.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης