Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Aporia

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από Aporia »

Είμαι από το Ηράκλειο, παρουσιάστηκα στο Ρέθυμνο και βρίσκομαι σε μονάδα στα Χανιά. Υπάρχει οποιοσδήποτε τρόπος να έρθω στο Ηράκλειο πλην βύσματος; Άκουσα πως επειδή ανήκω στην Μεραρχία Κρητών που έχουν έδρα τα Χανιά σε περίπτωση μετάθεσης θα είμαι αποκλειστικά στις μονάδες που υπάγονται στην Μεραρχία (δλδ Ρέθυμνο-Χανιά). Αλλά και ακόμα με βύσμα δεν μπορεί να γίνει κάτι γιατί εδώ είμαι αμετάθετος?
στρατος

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από στρατος »

Παιδια επειδη ειμαι εντελως ασχετος και παρουσιαζομαι Τον ιανουαριο, τι παιζει με τις μεταθεσεις ; Πεζικο ειμαιπαω κανω την βασικη εκπ, μετα παιρνεις μεταθεση εκστρατειας (ποσους μηνες;) κ μετα σε φερνουν κοντα στον τοπο διαμονης σου; Ισχυει αυτο ;

ManosKip
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 09, 2016 7:00 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από ManosKip »

Καταρχας καλη θητεια να εχεις. Θα κανεις την βασικη εκπαιδευση, η οποια διαρκει απο 3 μεχρι 4 βδομαδες, αναλογα την διαταγη του ΓΕΣ. Επειτα, την ημερα της ορκωμοσιας θα μαθεις την μεταθεση σου. Αν αυτη ειναι για παραμεθοριο, θα κανεις περιπου 5 μηνες εκει και μετα θα ερθεις κοντα στον τοπο κατοικιας σου για να απολυθεις. Βεβαια, αν εχεις βυσμα, μπορεις να ερθεις ανετα κοντα στον τοπο κατοικιας σου, οπως επισης και αν εντασσεσαι στην λιστα με τους δικαιουχους κατ' εξαιρεση μεταθεσης, οποτε η υπηρεσια σε φερνει κοντα, αφου προσκομισεις αποδεικτικα στοιχεια αναλογα με την κατηγορια στην οποια θες να ενταχθεις. Γενικα ομως, αν δεν εχεις τιποτα απο αυτα, θα πας οπου ειναι να πας, και τελικα θα απολυθεις μαλλον καπου κοντα στο σπιτι σου.
Άβαταρ μέλους
kolegas
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Τρί Αύγ 11, 2015 12:45 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό (2016)

Δημοσίευση από kolegas »

Υπαρχουν γυρω στις 10 μοναδες που σου δινουν μεταθεση στο σπιτι σου τους 3 τελευταιους μηνες... Σε περιοχες οπως η νισυρος το καστελοριζο η συμη ο αγιος ευστρατιος αστυπαλαια και η πλατη του εβρου νομιζω
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης