Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Magkas έγραψε:Φιλε απο οσο γνωριζω για ολες τις ειδικες δυναμεις το οριο μυωμιας ειναι 4,5...


Aν ηταν να μπαινουν ατομα με 4.5 στα αλεξίπτωτα θα ειχε σκοτωθει πολυς κοσμος.
2.5 απ οσο ξερω ειναι στα αλεξιπτωτα.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
djNio
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Μάιος 07, 2010 11:34 pm
Τοποθεσία: Αλεξιπτωτιστής
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από djNio »

10κωστας50 έγραψε:
Magkas έγραψε:Φιλε απο οσο γνωριζω για ολες τις ειδικες δυναμεις το οριο μυωμιας ειναι 4,5...


Aν ηταν να μπαινουν ατομα με 4.5 στα αλεξίπτωτα θα ειχε σκοτωθει πολυς κοσμος.
2.5 απ οσο ξερω ειναι στα αλεξιπτωτα.


Εγώ δεν έχω απολυθεί ακόμα. Και ξέρω ότι πρέπει να έχεις λιγότερο από 2. ΜΠΟΡΕΙ να την παλέψεις και με 3, αλλά το ρισκάρεις. Και δεν είναι μακακία να φτάσεις κοντά, να το ονειρευτείς και στην τελική να φας φόλα από ένα γ__οφθαλμίατρο; =/
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

djNio έγραψε:
10κωστας50 έγραψε:
Magkas έγραψε:Φιλε απο οσο γνωριζω για ολες τις ειδικες δυναμεις το οριο μυωμιας ειναι 4,5...


Aν ηταν να μπαινουν ατομα με 4.5 στα αλεξίπτωτα θα ειχε σκοτωθει πολυς κοσμος.
2.5 απ οσο ξερω ειναι στα αλεξιπτωτα.


Εγώ δεν έχω απολυθεί ακόμα. Και ξέρω ότι πρέπει να έχεις λιγότερο από 2. ΜΠΟΡΕΙ να την παλέψεις και με 3, αλλά το ρισκάρεις. Και δεν είναι μακακία να φτάσεις κοντά, να το ονειρευτείς και στην τελική να φας φόλα από ένα γ__οφθαλμίατρο; =/


Δεν μπορεις να την παλέψεις οταν δε μπορεις να δεις τα σημάδια και τις κατευθύνσεις στη Ζ. Ρ.
Ειναι αδύνατο και επικύνδηνο να μπαίνουν ατομα με μυωπία στα αλεξίπτωτα.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Kotsimitakos

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Kotsimitakos »

Γεια χαρά σε όλους.

Έχω Αστιγματισμό 1,75 σε κάθε μάτι και απώλεια ακοής γύρω στο 50% ΜΟΝΟ στις συχνότητες 2500-3500 Herz (Η ανθρώπινη ομιλία κυμαίνεται απο τα 400-2040 και εκεί είμαι οκ) , είχα κοπεί απο την ικάρων γι'αυτο, θα αντιμετωπίσω πρόβλημα στο να μπώ ειδικές δυνάμεις;

Ευχαριστώ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Kotsimitakos έγραψε:Γεια χαρά σε όλους.

Έχω Αστιγματισμό 1,75 σε κάθε μάτι και απώλεια ακοής γύρω στο 50% ΜΟΝΟ στις συχνότητες 2500-3500 Herz (Η ανθρώπινη ομιλία κυμαίνεται απο τα 400-2040 και εκεί είμαι οκ) , είχα κοπεί απο την ικάρων γι'αυτο, θα αντιμετωπίσω πρόβλημα στο να μπώ ειδικές δυνάμεις;

Ευχαριστώ


σου κάνουνε τεστ ακοής και αν σε κόψει ο γιατρός σε βγάζει Ι3 άοπλο
Guest

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Guest »

Γεια σας! Θα μπορουσε καποιος να με πληροφορησει πιο ειναι το οριο μυωπιας στους πεζοναυτες;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μέχρι 4,5 είσαι Ι1 άρα μπορείς να πας στους πεζοναύτες
billys

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από billys »

Παιδια με 7,5 μυωπια (εχω απο πολυ μικρος και δεν ευθυνομαι εγω) Ι2 βγαινω; Δεν υπαρχει περιπτωση να με παρουν ειδικες δυναμεις ε; Ειναι ονειρο μου... Δεν γινεται ε; Εικόνα
billys

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από billys »

Κανεις; Παιδια σας παρακαλω θελω μια σιγουρη απαντηση απ' οποιον γνωριζει. Στεναχωριεμαι πολυ... ΕικόναΕικόνα
billys

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από billys »

I3; Για ειδικες, με τιποτα ε; Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Είναι πολύ δύσκολο δυστηχώς εκτός και αν κάνεις laser

...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Greek_Army την Πέμ Ιούλ 08, 2010 4:51 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

10κωστας50 έγραψε:
djNio έγραψε:
10κωστας50 έγραψε:
Magkas έγραψε:Φιλε απο οσο γνωριζω για ολες τις ειδικες δυναμεις το οριο μυωμιας ειναι 4,5...


Aν ηταν να μπαινουν ατομα με 4.5 στα αλεξίπτωτα θα ειχε σκοτωθει πολυς κοσμος.
2.5 απ οσο ξερω ειναι στα αλεξιπτωτα.


Εγώ δεν έχω απολυθεί ακόμα. Και ξέρω ότι πρέπει να έχεις λιγότερο από 2. ΜΠΟΡΕΙ να την παλέψεις και με 3, αλλά το ρισκάρεις. Και δεν είναι μακακία να φτάσεις κοντά, να το ονειρευτείς και στην τελική να φας φόλα από ένα γ__οφθαλμίατρο; =/


Δεν μπορεις να την παλέψεις οταν δε μπορεις να δεις τα σημάδια και τις κατευθύνσεις στη Ζ. Ρ.
Ειναι αδύνατο και επικύνδηνο να μπαίνουν ατομα με μυωπία στα αλεξίπτωτα.


και όμως μπαίνουνε...
billys

Προβλήματα στα μάτια και ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από billys »

Κριμα, στεναχωρεθηκα πολυ τωρα... Κριμα γιατι ειμαι πολυ δυνατος (γυμναζομαι σχεδον καθημερινα) και εχω ολα τα προσοντα νομιζω για ειδικες δυναμεις (ειμαι και 1,90 μπόι και πολυ θαρρετος). Ηταν ονειρο μου οταν θα υπηρετησω, να ειμαι στις ειδικες δυναμεις... Και ας ειμαι σε σχολη ΑΕΙ υψηλη, που μονο γι αυτο θα μπορουσα να ''γλυτωσω'' οπως λενε ορισμενοι, διαφορες δυσκολιες του στρατου (να μπω σε θεση γραφειου). Εγω ειδικες δυναμεις ηθελα! Δεν το γνωριζα οτι παιζει τοσο πολυ ρολο η μυωπια... Ενας φιλος μου ειπε οτι μαλλον Ι2 θα με βγαλουν και δεν θα μπορεσω να μπω ειδικες δυναμεις, γι αυτο ειπα να θεσω εδω το ερωτημα. Για εγχειρηση δυστυχως δεν εχω την οικονομικη δυναμη να κανω και δεν γνωριζω και κατα ποσο ασφαλης ειναι αυτη η μεθοδος. Τελος παντων...
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου Greek_Army.
Εικόνα
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες