ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
hackertom
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 328
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 29, 2010 2:55 am
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από hackertom »

Παιδιά τι παίζει με το ΔΜΣ... ; είμαι 1,80 ύψος! Στα πόσα κιλά κόβομαι... ;

Pagan Altar
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: Lead Guitarist
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Pagan Altar »

hackertom έγραψε:Παιδιά τι παίζει με το ΔΜΣ... ; Είμαι 1,80 ύψος! Στα πόσα κιλά κόβομαι... ;



Αν εισαι πανω απο 87 κοβεσαι λογικα φιλε μου. Τωρα ποσο σοβαρα ομως θα το παρουν το θεμα με το ΔΜΣ η επιτροπη, δεν το ξερει κανεις... Τους κοβω να τους περνανε ολους ετσι ασχετως τον ΔΜΣ. Μακαρι να βγω ψευτης.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν ήξερες πόσοι κόπηκαν στην αστυφυλάκων από το ΔΜΣ δεν θα έλεγες κάτι τέτοιοΕικόνα και φέτος που παίρνουνε λίγα άτομα θα κόβουνε πολλούς έστω και για μισό γραμμάριο να το θυμάσαι!
Pagan Altar
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: Lead Guitarist
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Pagan Altar »

Greek_Army έγραψε:Αν ήξερες πόσοι κόπηκαν στην αστυφυλάκων από το ΔΜΣ δεν θα έλεγες κάτι τέτοιοΕικόνα και φέτος που παίρνουνε λίγα άτομα θα κόβουνε πολλούς έστω και για μισό γραμμάριο να το θυμάσαι!


Μακαρι Greek Army! Απλα παιρνω παραδειγμα απο παλιες προκηρυξεις και το λεω. Το τι ατομα εχουν περασει δεν λεγεται! Μπορει φετος να μπηκε σαν κριτηριο, αλλα ελπιζω να μην μεινει μονο στα χαρτια, αλλα να γινει πραξη! Οσο για την αστυφυλακων, ναι το ειδα απο μερικα παιδια εδω μεσα που το ελεγαν, αλλα ειλικρινα δεν ξερω. Τελοσπαντων... Μακαρι να βγω εγω ψευτης...

35mk

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από 35mk »

Καλησπέρα σε όλους γράφω εδώ για πρώτη φορά αν και παρακολουθώ καιρό το site, απλά θέλω να ρωτήσω κατα πόσο δίνουν βαρύτητα σε αυτο το Δ. Μ. Σ. Το οποίο απ ό. Τι κατάλαβα είναι καινούργιο φρούτο στις απαιτήσεις πρόσληψης. Το ερώτημά μου είναι πως είναι δυνατόν να χρησιμοποιούν ένα συντελεστή ο οποίος σε πρώτη φάση εχει κριθεί μη εγκυρος πλεον απο την αθλητιατρική και σε δεύτερη φάση αφορά ΜΟΝΟ Σε άτομα που ΔΕΝ γυμνάζονται χρόνια ωστέ να κρίνει αν ειναι υπέρβαρα η όχι. Υπάρχουν άτομα, συμπεριλαμβανομένου εμού, που το ΔΜΣ τους ειναι πάνω απο το "κανονικό" λόγω μεγαλύτερης μυηκότητας απο το μέσο άνθρωπο και όχι επειδή έχουν περιττα κιλά κτλπ, άρα αναρωτιέται κανείς - ο γιατρός που σε εξετάζει βλέπει οτι δεν είσαι κ****δας και οτι το αυξημένο βάρος σου οφείλεται σε αυτο που ανέφερα πριν, ή απλα παίρνει το κομπιουτεράκι και κάνει την τελείως μπακαλίστικη μέθοδο του ΔΜΣ και απο εκει βγάζει το αποτέλεσμα?Eπίσης η μέτρηση αυτή γινεται πριν ή μετά τα αθλήματα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.
Pagan Altar
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: Lead Guitarist
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Pagan Altar »

35mk έγραψε:Καλησπέρα σε όλους γράφω εδώ για πρώτη φορά αν και παρακολουθώ καιρό το site, απλά θέλω να ρωτήσω κατα πόσο δίνουν βαρύτητα σε αυτο το Δ. Μ. Σ. Το οποίο απ ό. Τι κατάλαβα είναι καινούργιο φρούτο στις απαιτήσεις πρόσληψης. Το ερώτημά μου είναι πως είναι δυνατόν να χρησιμοποιούν ένα συντελεστή ο οποίος σε πρώτη φάση εχει κριθεί μη εγκυρος πλεον απο την αθλητιατρική και σε δεύτερη φάση αφορά ΜΟΝΟ Σε άτομα που ΔΕΝ γυμνάζονται χρόνια ωστέ να κρίνει αν ειναι υπέρβαρα η όχι. Υπάρχουν άτομα, συμπεριλαμβανομένου εμού, που το ΔΜΣ τους ειναι πάνω απο το "κανονικό" λόγω μεγαλύτερης μυηκότητας απο το μέσο άνθρωπο και όχι επειδή έχουν περιττα κιλά κτλπ, άρα αναρωτιέται κανείς - ο γιατρός που σε εξετάζει βλέπει οτι δεν είσαι κ****δας και οτι το αυξημένο βάρος σου οφείλεται σε αυτο που ανέφερα πριν, ή απλα παίρνει το κομπιουτεράκι και κάνει την τελείως μπακαλίστικη μέθοδο του ΔΜΣ και απο εκει βγάζει το αποτέλεσμα?Eπίσης η μέτρηση αυτή γινεται πριν ή μετά τα αθλήματα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.


Το ποσο θα δωσουν βαρυτητα δεν μπορει να το ξερει κανεις, θα το μαθουν την εν λογω στιγμη αυτοι που θα περασουν. Στην αστυφυλακων παντως ειπαν πως εκοψαν πολλα ατομα λογο του ΔΜΣ ασχετως αν ηταν γυμνασμενοι η οχι. Εχεις δικιο σε αυτα που λες, θα επρεπε να υπηρχε και η λιπομετρηση για να ειναι σωστη η μεθοδος και οχι μπακαλιστικη. Η μετρηση αυτη γινεται πριν τα αθληματα - στις υγειονομικες εξετασεις, τις οποιες και αν περασεις δινεις τα αθληματα.

sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από sta8hsss »

Επρεπε να βαλουν κατι τετοιο... Γιατι ειναι γελοιο... Πολυ μπουχεσιδες ειναι μεσα! Και σε αυτο πρεπει να ειναι και αυστηροι... Σωμα ασφαλειας ειναι... Δε γινετε να μπαινει ο καθε ταβερνιαρης... Που δε μπορει να τρεξει!
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από asimike »

sta8hsss έγραψε:Επρεπε να βαλουν κατι τετοιο... Γιατι ειναι γελοιο... Πολυ μπουχεσιδες ειναι μεσα! Και σε αυτο πρεπει να ειναι και αυστηροι... Σωμα ασφαλειας ειναι... Δε γινετε να μπαινει ο καθε ταβερνιαρης... Που δε μπορει να τρεξει!
να δεις θα κοπει κοσμος αρκετος...
ΕΛΛΑΣ
sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από sta8hsss »

asimike έγραψε:
sta8hsss έγραψε:Επρεπε να βαλουν κατι τετοιο... Γιατι ειναι γελοιο... Πολυ μπουχεσιδες ειναι μεσα! Και σε αυτο πρεπει να ειναι και αυστηροι... Σωμα ασφαλειας ειναι... Δε γινετε να μπαινει ο καθε ταβερνιαρης... Που δε μπορει να τρεξει!
να δεις θα κοπει κοσμος αρκετος...
δεν με νοιαζει το συγκεκριμενο καθολου φιλαρακι μου. ΜΑΚΑΡΙ να κοψουν και να ειναι αυστηροι μεχρι και στο gr...
Pagan Altar
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: Lead Guitarist
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Pagan Altar »

sta8hsss έγραψε:
asimike έγραψε:
sta8hsss έγραψε:Επρεπε να βαλουν κατι τετοιο... Γιατι ειναι γελοιο... Πολυ μπουχεσιδες ειναι μεσα! Και σε αυτο πρεπει να ειναι και αυστηροι... Σωμα ασφαλειας ειναι... Δε γινετε να μπαινει ο καθε ταβερνιαρης... Που δε μπορει να τρεξει!
να δεις θα κοπει κοσμος αρκετος...
δεν με νοιαζει το συγκεκριμενο καθολου φιλαρακι μου. ΜΑΚΑΡΙ να κοψουν και να ειναι αυστηροι μεχρι και στο gr...


Ετσι ακριβως Εικόνα

sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από sta8hsss »

Pagan Altar έγραψε:
sta8hsss έγραψε:
asimike έγραψε:
sta8hsss έγραψε:Επρεπε να βαλουν κατι τετοιο... Γιατι ειναι γελοιο... Πολυ μπουχεσιδες ειναι μεσα! Και σε αυτο πρεπει να ειναι και αυστηροι... Σωμα ασφαλειας ειναι... Δε γινετε να μπαινει ο καθε ταβερνιαρης... Που δε μπορει να τρεξει!
να δεις θα κοπει κοσμος αρκετος...
δεν με νοιαζει το συγκεκριμενο καθολου φιλαρακι μου. ΜΑΚΑΡΙ να κοψουν και να ειναι αυστηροι μεχρι και στο gr...
Ετσι ακριβως Εικόνα

εμα ξερω γω... Εικόνα
Pagan Altar
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Δευ Αύγ 16, 2010 10:06 pm
Τοποθεσία: Lead Guitarist
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από Pagan Altar »

sta8hsss έγραψε:
Pagan Altar έγραψε:
sta8hsss έγραψε:
asimike έγραψε:
sta8hsss έγραψε:Επρεπε να βαλουν κατι τετοιο... Γιατι ειναι γελοιο... Πολυ μπουχεσιδες ειναι μεσα! Και σε αυτο πρεπει να ειναι και αυστηροι... Σωμα ασφαλειας ειναι... Δε γινετε να μπαινει ο καθε ταβερνιαρης... Που δε μπορει να τρεξει!
να δεις θα κοπει κοσμος αρκετος...
δεν με νοιαζει το συγκεκριμενο καθολου φιλαρακι μου. ΜΑΚΑΡΙ να κοψουν και να ειναι αυστηροι μεχρι και στο gr...
Ετσι ακριβως Εικόνα

εμα ξερω γω... Εικόνα


Βρε το θεμα δεν ειναι αν ξερω εγω η εσυ... Το θεμα ειναι να μην μεινει μονο στα χαρτια το θεμα ΔΜΣ, και να κοβουν τους μπουληδες και γενικα αυτους που πρεπει. Να μην πω και για τα αθληματα που ειναι της πλακας και γινω κακος και ''αντισυνταγματικος'' Εικόνα

sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από sta8hsss »

Pagan Altar έγραψε:
sta8hsss έγραψε:
Pagan Altar έγραψε:
sta8hsss έγραψε:
asimike έγραψε:
sta8hsss έγραψε:Επρεπε να βαλουν κατι τετοιο... Γιατι ειναι γελοιο... Πολυ μπουχεσιδες ειναι μεσα! Και σε αυτο πρεπει να ειναι και αυστηροι... Σωμα ασφαλειας ειναι... Δε γινετε να μπαινει ο καθε ταβερνιαρης... Που δε μπορει να τρεξει!
να δεις θα κοπει κοσμος αρκετος...
δεν με νοιαζει το συγκεκριμενο καθολου φιλαρακι μου. ΜΑΚΑΡΙ να κοψουν και να ειναι αυστηροι μεχρι και στο gr...
Ετσι ακριβως Εικόνα

εμα ξερω γω... Εικόνα
Βρε το θεμα δεν ειναι αν ξερω εγω η εσυ... Το θεμα ειναι να μην μεινει μονο στα χαρτια το θεμα ΔΜΣ, και να κοβουν τους μπουληδες και γενικα αυτους που πρεπει. Να μην πω και για τα αθληματα που ειναι της πλακας και γινω κακος και ''αντισυνταγματικος'' Εικόνα

αυτο που θες να πεις για τα αθληματα το εχω σκευτει κι εγω... Και να σου πω την αληθεια... Ετσι θα επρεπε κανονικα. Αλλα τεσπα... Η πυροσβεστικη εχει αθληματα σοβαρα... Και δε τα περνανε ολοι... Αλλα οπως προειπες... Ας ειναι αυστηροι με το ΔΜΣ αρχικα!Εικόνα
sta8hsss
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 927
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 8:27 pm
Επικοινωνία:

ΔΜΣ - Δείκτης Μάζας Σώματος για Σώματα Ασφαλείας

Δημοσίευση από sta8hsss »

Greek_Army έγραψε:στις πανελλήνιες πάντως κόβανε
και καλα που κανανε... Μακαρι να το συνεχισουν και τωρα... !
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες