Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Εκπαίδευση, μισθοί, βαθμολογική εξέλιξη, μέριμνα για το προσωπικό
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από roverr24 »

Ελληνας ειναι αυτος που προτιστως μετεχει της Ελληνικης παιδειας γιατι ειναι το μονο κλητοδοτημα του μεγαλυτερου πολιτισμου ολων των εποχων (του αρχαιου) στη συγχρονη Ελλαδα και πολυ περισσοτερο στο συγχρονο κοσμο... Εσυ δυστυχως κακοποιεις απηνως Την Ελληνικη γλωσσα.

Στον στρατο απαγορευεται ο ρατσισμος και γενικα οι πολλες εξυπναδες, αν θες κατι τετοιο πηγαινε στη Χ. Α

Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2010 2:15 am
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ »

roverr24 έγραψε:Ελληνας ειναι αυτος που προτιστως μετεχει της Ελληνικης παιδειας γιατι ειναι το μονο κλητοδοτημα του μεγαλυτερου πολιτισμου ολων των εποχων (του αρχαιου) στη συγχρονη Ελλαδα και πολυ περισσοτερο στο συγχρονο κοσμο... Εσυ δυστυχως κακοποιεις απηνως Την Ελληνικη γλωσσα.

Στον στρατο απαγορευεται ο ρατσισμος και γενικα οι πολλες εξυπναδες, αν θες κατι τετοιο πηγαινε στη Χ. Α

Εκτος την γλωσσα κακοποιο και ατομα σνα και εσενα που χωρις να με ξερουν μου την μπαινουν
ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από roverr24 »

Οι λατινοι ελεγαν scripta manent,verba volent... Ας με κρινουν οι αλλοι καλυτερα οχι εσυ, ουτε εσυ ξερεις εμενα, εδω γινεται δημοκρατικος διαλογος, γι αυτο λεγεται φορουμ, οπως στην αρχαια Ρωμη, αν δεν σου αρεσει η δημοκρατια τοτε μαλλον διαβαζεις πολυ Πλατωνα ειδικα εχεις εμφυσησει στους νομους και την πολιτεια:) Αφου εισαι τοσο νταης και επιθετικος θα σου απαντησω οπως ο Ευρυβιαδης... Παταξον μεν, ακουσον δε

Άβαταρ μέλους
ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τρί Αύγ 17, 2010 2:15 am
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από ΣΤΡΑΤΟΚΑΥΛΟΣ »

Ουτε εγω σε ξερω αλα και εσυ εμενα...

ΟΜΑΔΕΣ ΥΠΟΒΡΥΧΙΩΝ ΚΑΤΑΣΤΡΩΦΩΝ
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από diplomaths »

roverr24 έγραψε:

Αφου εισαι τοσο νταης και επιθετικος θα σου απαντησω οπως ο Ευρυβιαδης... Παταξον μεν, ακουσον δε



Αυτό ο Θεμιστοκλής το είπε στον Ευρυβιάδη
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από roverr24 »

Ναι πολυ σωστα, αγαπουσε τοσο πολυ την Ελλαδα αλλα δυστυχως εξοστρακιστηκε... Αυτα ειναι τα κακα της δημοκρατιας
Άβαταρ μέλους
Αλεξανδρος_9007
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: Τετ Απρ 13, 2011 4:57 pm
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από Αλεξανδρος_9007 »

Το θεμα ειναι οι αλλοδαποι, κι εσεις μιλατε για ορθογραφικα; Πλακα εχετε!
Άβαταρ μέλους
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ »

ΕΛΕΟΣ ειναι ντροπη και αισχος μεταναστες να μπορουν να μπαινουν στο στρατο και μαλιστα στην σσε, σνδ και σι δηλαδη να γινονται και αξιωματικοι (να ασκουν διοικηση) χωρις να εξερω βεβαια τις παραγωγηκες σχολες υπαξιωματικων απο την στιγμη που δεν ξερουν ουτε ελληνικα.-

οχι οτι αν ηξεραν επρεπε να μπαινουν και να τρονε θεσεις Έλληνων.
Άβαταρ μέλους
roverr24
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 25, 2009 9:59 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: λογοτεχνία
Επάγγελμα: Naval engineering officer
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από roverr24 »

Πως θα ειναι αλλοδαποι αφου θα εχουν ελληνικη υπηκοοτητα και θα εχουν τελειωσει ελληνικο λυκειο?
Άβαταρ μέλους
ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Παρ Απρ 29, 2011 4:35 pm
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από ΑΡΜΕΝΙΣΤΗΣ »

roverr24 έγραψε:Πως θα ειναι αλλοδαποι αφου θα εχουν ελληνικη υπηκοοτητα και θα εχουν τελειωσει ελληνικο λυκειο;
1) ειναι ελληνες απο την καταγωγη τους;2) οι προγονοι τους εχουν κανει τιποτα για την ελλαδα ;

Άβαταρ μέλους
Titis
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Τετ Μάιος 04, 2011 9:01 pm
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από Titis »

roverr24 έγραψε: Πως θα ειναι αλλοδαποι αφου θα εχουν ελληνικη υπηκοοτητα και θα εχουν τελειωσει ελληνικο λυκειο;
Ειλικρινά ψάχνεις να βρεις άκρη; Εγώ που είμαι Βορειοηπειρώτης, με ελληνική υποικοότητα, εθνικότητα και όλα τα συναφή έχω νιώσει αρκετά καλά τον ρατσισμό... Δεν θα τον νιώσει κάποιος που έχει άλλη καταγωγη; Ασχετα αν έχει ιθαγενεια, παιδεία κτλ! Ειμαστε σαν λαός... Εδώ εμάς μας λένε Αλβανούς και τους Μικρασιάτες Τουρκους, περιμένεις πρόοδο με τους αλλοδαπούς?
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Πλακα μου κανεις; Καποιοι αλλοδαποι ξερουν τη γλωσσα πολυ καλυτερα απο αρκετους ελληνες. Εχω δει κατα καιρους μεσα στο φορουμ διαφορα μελη να γραφουν προτασεις και να κανουν 3 ορθογραφικα λαθη ανα προταση. Και εχει τυχει αναμεσα τους να ειμαι και εγω. Οσο για τις θεσεις που παιρνουν απο τα ελληνοπουλα απλα ξεχασε το. Σχολες οπως η ΣΜΥ, ΙΚΑΡΩΝ, ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ κτλ εχουν υψηλες βασεις και πρεπει να στρωσεις το κωλο κατω και να διαβασεις για να μπεις σε αυτες... Απο τη στιγμη που ο αλλος κουραστηκε για μπει στην ταδε σχολη δεν πρεπει να τον κρινεις και να λες οτι τρωει θεσεις... Και στο κατω κατω της γραφης οι ελληνες ειμασταν οι πρωτοι απο τα αρχαια χρονια που εφαρμοσαμε τη δημοκρατια... Οι πρωτοι που αναπτυξαμε το δημοκρατικο και ισοτιμο πνευμα... Απο τη στιγμη που αισθανεσαι περηφανος για τους αρχαιους προγονους σου δεν ειναι ειναι δυνατον να μου λες οτι σε ενοχλουν οι αλβανοι και οι λοιποι αλλοδαποι στον Ελληνικο στρατο...
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από diplomaths »

Όπα, η λέξη δημοκρατία έχει κατακρουργηθεί από πολλούς και χρησιμοποιείται συνέχεια λάθος
Δημοκρατία πραγματική είναι ουτοπία, όπως και άλλα πολιτεύματα, και ποτέ δεν υπήρξε.
Εσύ που λες πως οι πρόγονοί μας ήταν οι πρώτοι που εφάρμοσαν δημοκρατία, αυτή ίσχυε ΜΟΝΟ για τους πολίτες, και πολίτης ήταν ο καθαρόαιμος ανήρ. Ακόμα και ένας εκ των γονέων να μην ήταν από την συγκεκριμένη πόλη (πόλη, όχι γενικά Έλληνας και φυσικά όχι αλλόφυλος) δεν θεωρούνταν πολίτης
Και για να έρθουμε στο θέμα μας, οι ΑΣΕΙ, δεν είναι απλές σχολές όπως ιατρικές, πολυτεχνικές και λοιπά όπου όποιος βγάλει τα μόρια περνάει, αλλά είναι παραγωγικές σχολές για αξιωματικούς του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ στρατού, και ότι συνεπάγεται με αυτό
sintoma lokatzis
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 342
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 12:57 am
Τοποθεσία: Επιθετικός χαφ
Ενδιαφέροντα: Στρατός, Γυμναστική και Αθλητισμός, Φίλοι και Γυναίκες
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Αλλοδαποί στον ελληνικό στρατό

Δημοσίευση από sintoma lokatzis »

Εγω δεν καταλαβαινω τι συνεπαγεται και θελω να μου πεις
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης