Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

KYNHGOS έγραψε: Τρί Μάιος 02, 2023 3:13 pm Μου κανει εντυπωση το γεγονος πως ο τουρνας το χειμωνα στη βουλη μιλησε για καθε χρονο 500 ατομα μεχρι να καλυφτουνε τα κενα και τωρα βγαλανε για 500 νεα στελεχη για την επομενη 4ετια.

Παντως για τον ιουνιο εμακιτη δεν το νομιζω. Το βλεπω χλωμο.

Παιδια, κυριως οι εποχικοι που ξεκινησατε στης υπηρεσιες καλο ειναι αν εχετε ακουσει κατι να το πειτε ετσι…για να γυριζει η τραπουλα :D

Ένα μπάχαλο είναι τώρα στους σταθμους όπου οι εποχικοί περνάνε εκπαιδευση έως τις 9 του μήνα. Δεν εχουν άτομα να στείλουν στα δασικά. Για κλάματα είναι. Τώρα 500 άτομα για μια τετραετία είναι μια σταγόνα στον ωκεανό. Δεν ξέρω τ θέλουν να κάνουν πάντως δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα εάν συνεχίσουν έτσι.
maluel86
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Τρί Δεκ 13, 2022 11:36 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από maluel86 »

500 στελέχη σε βάθος τετραετίας είναι Twilight Zone.500-600 κάθε χρόνο βγαίνουν στη σύνταξη. Διαβάστε λίγο κι αυτό: Αναμένεται η πρόσληψη 500 πυροσβεστών μέχρι το τέλος του έτους.https://enimerosi.com/article/77505/St- ... osbestikis
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Μαλιστα…
Να δουμε που θα πρωτοπαρει ατομα…εχω μεγαλη περιεργια πραγματικα!

Το σχολιο ενος μαλλον συναδελφου που εγραψε ανωνυμα πριν καιρο για προκ τελος του ετος το εχω λαβει σοβαρα υποψιν.

Φτανει να επαληθευτει…. Που απ οσα λεγονται σε διαφορα πηγαδακια οσο αναφορα το ηλικιακο 35 και θα μετρησουν κ αντιπυρικες.

Τωρα το που θα προσλαβει αυτους τους 500 κανεις δεν ξερει.

Τελος, εαν στο πολιτικο σκηνικο της χωρας μαζι με τη νδ πρωταγωνιστησει και το πασοκ ισως…. Ξενα λεω ισως…. Εχει θετικο αντίκτυπο και στους εποχικους.
Tsolias

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Tsolias »

Εποχικούς λέτε να πάρει; Εσείς που έιστε μέσα εποχικοί βλέπετε καμιά παραίτηση; Σε περίπτωση προκήρυξης μπαίνουν ας πούμε 480 εποχικοί και 20 πολίτες. Τους 480 αυτούς θα τους πάρει από λίστα του 20 ή θα κάνει καινούργια;
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Μαλλον θα βγαλει νεα προκ γτ οι περισσοτερες λιστες εχουν τελειωσει….

Παιδια το σωμα εχει σοβαρες ελλειψεις και σε αυτοκινητα αλλα κυριως σε προσωπικο και χρόνο με το χρονο το πρόβλημα θα διογκώνεται.
NFS13
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 24, 2020 11:49 pm
Επάγγελμα: Διασώστης
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από NFS13 »

Προσωπικά πιστεύω ότι θα βγουν μέσα στην 4ετια τα 500 άτομα και όταν θα τελειώσει η διορία για τις λίστες των εποχικών που είναι επιλαχόντες (ισχύουν μέχρι 5 χρόνια λεει) πιστεύω θα βγάζουν προκήρυξη γιατί στην αθήνα που είμαι δεν έχουν σε πολλές περιοχές άτομα ειδικά οδηγούς πίσω επιλαχόντες.
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

KYNHGOS έγραψε: Τετ Μάιος 03, 2023 1:44 pm Μαλλον θα βγαλει νεα προκ γτ οι περισσοτερες λιστες εχουν τελειωσει….

Παιδια το σωμα εχει σοβαρες ελλειψεις και σε αυτοκινητα αλλα κυριως σε προσωπικο και χρόνο με το χρονο το πρόβλημα θα διογκώνεται.
Δεν μπορείς να φανταστείς τ ήττα φάγανε που έχουμε εκπαιδευση έως τς 9 μήνα και δεν επανδρωνουμε περιπολικά. Αστοοοοο. Μιλάω με την βάρδια μου, κ μ λένε δεν ξέρουμε τι να πρώτο κάνουμε. Δεν βγαίνει η βάρδια.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Να είναι καλά ο άνθρωπος, καιρό είχα να γελάσω τόσο.

Απολαύστε υπεύθυνα (από το 7:30 και μετά για να μην ψάχνεστε).

Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Διαφορα πηγαδακια λενε προκ μεσα στη καλοκαιρι 500 ατομων και 250 απ αυτους σε εμακ

Το οριο ηλικιας ισως παει 35.

Θα δειξει.
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

Όπως ανέφερες για διάφορα πηγάδακια. Σήμερα στην εκπαίδευση που κάναμε είπε κάποιος οτι: Λήγει η 5 ετια ΠΠΥ ΤΟΝ Νοέμβριο ίσως απορροφήσει από εποχικούς,. Κ για αυτόν τον λόγο γίνονται και οι εκπαιδεύσεις αστικών συμβάντων.
Απλη συζήτηση. Μην αρχίσετε τώρα οι haters. Αυτά ξεχάστεστα ξέρατε τ υπογράψετε και τέτοια.
Απλά συζητιέται αυτό!
Άβαταρ μέλους
KYNHGOS
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 27, 2011 1:30 am
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από KYNHGOS »

Δεν παιζει αυτο…. Ξεχαστε τη λεξη απορροφηση.

Οι νεες προσληψεις δν θα συσχετιζονται με τον θεσμο του ππυ.
Ειναι ξεκαθαρο αυτο.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από D.Y.K »

Τελικά ποιος λέει την αλήθεια;

Το πρόγραμμα της ΝΔ;

Αυτά που λέει ο Στυλιανίδης στο φερέφωνο του Μαξίμου τον ΣΚΑΪ;

Το πρόγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ;

Ή τα πηγαδάκια του ΚΥΝΗΓΟΥ, του suzuki, τα δικά μου και του άλλου ανώνυμου χρήστη που έλεγε για όριο ηλικίας τα 35 στους ιδιώτες + προσαύξηση αντιπυρικών για τους εποχικούς με προκήρυξη τον Δεκέμβρη αλά 2011-12 και το εγκεφαλικό να διακρίνεται στον ορίζοντα;

Εμείς θα περάσουμε σε διαφημίσεις τώρα, εσείς όμως μη φύγετε...
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

KYNHGOS έγραψε: Παρ Μάιος 05, 2023 5:29 pm Δεν παιζει αυτο…. Ξεχαστε τη λεξη απορροφηση.

Οι νεες προσληψεις δν θα συσχετιζονται με τον θεσμο του ππυ.
Ειναι ξεκαθαρο αυτο.
Τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο. Ούτε ότι θα βγει προκήρυξη ούτε απορρόφηση ούτε τπτ. Σενάριο στο σενάριο πάμε. Αλλά αυτό είναι ανάλογος την κυβέρνηση. Με την ΝΔ 500 άτομα και πολλά είναι κ αν !. Σύριζα το εφάρμοσε και όλοι οι εποχικοί έχουν απορροφηθεί εκτός από 70 άτομα περίπου που δεν είχαν χαρτί γυμνασίου. Οπότε όλα είναι πιθανά και όλα απίθανα με αυτούς που έχουμε μπλέξει.
Epoxikos090
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2023 9:58 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από Epoxikos090 »

Εμένα αν και δεν καίγομαι τι θα γίνει ας παραμείνω εποχικος. Αλλά το άκουσα αυτό που είπε ο συζυκι. Εμάς μας έλεγε συζυκι σήμερα ο έκπαιδευτης ότι αυτό π γίνεται τώρα με την έκπαιδευση είναι πρωτόγνωρο μάλλον κάτι ετοιμάζουν. Εμένα προσωπικά αν είναι να μας χώνουν τώρα και σε τροχαία και σε εργοστάσια δεν τρελαίνομαι. ΑΛΛΆ αν είναι για καλό χαλαλι. Καλή αντιπυρική σε όλους.
Άβαταρ μέλους
suzuki321
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 30, 2020 6:45 pm
Επικοινωνία:

Re: Προκήρυξη για Πυροσβεστική (2023)

Δημοσίευση από suzuki321 »

Εγώ γουστάρω φουλ εποχικε και τροχαία και εργοστάσια και απεγκλωβίσμο. Να φανταστείς την τρέλα μου άφησα μόνιμη θέση στο δημόσιο για να παραμείνω εποχικος. Αυτό πιστεύω λέει τα πάντα. Καλή αντιπυρική με ασφάλεια.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες